Kanda Beta Hcg önce pozitif çıktı 2 saat sonra negatif

cumha

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2022
4
1
27
Merhaba arkadaşlar, dün covid testi için hastaneye gitmiştim. Kötü olduğum için muayene olmak istedim carpintim çok olduğu için serum falan takıldı. Kan tahlilleri yapıldı. Ve BETA HCG 7.54 çıktı. Hamile olma ihtimaliniz var başka hastaneye detaylı tetkik için yolladılar. Diğer hastanede 2 3 saat geçtikten sonra kan vermiş oldum. Sonuç e nabizima düşmedi. Ama doktor çıktı ve 3- 4 hafta hamilesiniz dedi. Bu sabah e nabiza baktığım da ise Beta Hcg 0.100 gözüküyor bu da bildiğim kadarıyla hamilelik yok demek. Covid olduğum icin tekrar çıkıp kan veremiyorum ama evde idrar testi yaptığımda o da negatif çıktı. Şimdi neye güvenmemiz gerek... başına gelen var mı yardimci olabilir mi

Merhaba arkadaşlar, dün covid testi için hastaneye gitmiştim. Kötü olduğum için muayene olmak istedim carpintim çok olduğu için serum falan takıldı. Kan tahlilleri yapıldı. Ve BETA HCG 7.54 çıktı. Hamile olma ihtimaliniz var başka hastaneye detaylı tetkik için yolladılar. Diğer hastanede 2 3 saat geçtikten sonra kan vermiş oldum. Sonuç e nabizima düşmedi. Ama doktor çıktı ve 3- 4 hafta hamilesiniz dedi. Bu sabah e nabiza baktığım da ise Beta Hcg 0.100 gözüküyor bu da bildiğim kadarıyla hamilelik yok demek. Covid olduğum icin tekrar çıkıp kan veremiyorum ama evde idrar testi yaptığımda o da negatif çıktı. Şimdi neye güvenmemiz gerek... başına gelen var mı yardimci olabilir mi
Çok nadir de olsa yalnış olabiliyor ama tabi hastaneden hastaneye göre de sonuçlar değişiyo

Geçmiş olsun ...Belki negatif olan sonucunuz yanlıştır.. veya sisteme yalnis geçmiştir.. evde yaptığıniz test de kanda mevcut olan Beta HCG hormonunu ölçecek kadar hassas değildir.. biraz bekleyip tekrar kan verin bence

Öncelikle geçmiş olsun
Kanamanız var mı acaba kimyasal Bi gebelik mi yaşadınız beklemekten başka çare yok ama anlattığınız göre gebelik yok

Kanamam falan yok açıkçası bende anlamadım. Ama ister istemez kafalar karışık. Çok teşekkür ederim 🙏

Merhaba, 2 gün sonra tekrar kan üzerinden bakıldı. Sonuç negatif. Doktor kadın doğuma gitmem gerektiğini söyledi yine de.

X