Kapsül gardırop

Hyuga hinata

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2017
625
392
Kapsül gardırobu uygulayan var mi?
Az esyayla cok kombin..
Ben kapsül gardırop hazirlamak istiyorum ama önce bi liste yapmam lazim..
Uygulayan varsa listesini paylasabilir mi ?

Kapsül gardırobu uygulayan var mi?
Az esyayla cok kombin..
Ben kapsül gardırop hazirlamak istiyorum ama önce bi liste yapmam lazim..
Uygulayan varsa listesini paylasabilir mi ?

O da ne anlamadım. Az eşyayla çok kombin mi? Hiç bana göre değilmiş. Ben gardırobumda çeşit ve her renk görmeyi seviyorum

O da ne anlamadım. Az eşyayla çok kombin mi? Hiç bana göre değilmiş. Ben gardırobumda çeşit ve her renk görmeyi seviyorum
aynen öyle.. az eşya cok kombin..
ben öğrenci oldugum için ve yurttaki dolabıım küçük oldugu için bu gardrop da hem sade hemde daha ekonomik.. o yüzden yapan var mı dye actım ama yokmuş

Selam
Ben minimalizmle ilgileniyorum
Bu yüzden de gardrobumu küçültmeye çalışıyorum
Dediğin kapsül gardrobu duydum sayılır

Sade isminde bir kitap var
Orada bir liste yapmışlar
Bir kadının dolabında kaç parça ne renk olmalı diye

Ama ben uyamadım çünkü çok az

Bende şu an hala çok kıyafet var o kadar azaltmama rağmen

Seninle kıyafetlerimizi buradan konuşarak fikir alışverişi ile kombinler yapıp ne almamız ya da almamamız gerektiğine karar verebiliriz

Selam

Seninle kıyafetlerimizi buradan konuşarak fikir alışverişi ile kombinler yapıp ne almamız ya da almamamız gerektiğine karar verebiliriz

Valla ben ilgilenmem öyle az kıyafet işleriyle çeşit bol olacak ama bi de şu var ne kadar çok çeşit varsa o kadar kafa karışıyo ve insan ne giysem sorununu daha çok yaşıyo. Bir de ben şuna karşıyım az kıyafet olunca bir elbiseyi çok giymeniz lazım yani dolabında 100 elbisesi olan kadın bir kıyafeti senede 3 kere giyer eskime de az oluyo o yüzden ve insanlar aa yine mi aynı elbiseyi giymiş demiyorlar ayrıca

Selam

Benimle mi anlamadim?
Benin zaten cok kiyafetim yok
Beğenip aliyom kombin yapamiyom :KK70: ogrenciyim o yüzden de cok alışverişe para harcayamama ama aldigim sey e işe yarasin istiyom, ama benim aldigim seyde işe yaramiyo

Benimle mi anlamadim?
Benin zaten cok kiyafetim yok
Beğenip aliyom kombin yapamiyom :KK70: ogrenciyim o yüzden de cok alışverişe para harcayamama ama aldigim sey e işe yarasin istiyom, ama benim aldigim seyde işe yaramiyo
Yani işte şunla olur mu diye konuda birbirimize danışabiliriz gereksiz şey de almamış oluruz
Ben de çok para harcamak istemiyorum kıyafete
Aldığım parçalar güzel ama dediğin gibi kombin yapamıyorum

Yani işte şunla olur mu diye konuda birbirimize danışabilirkıyafesiz şey de almamış oluruz
Ben de çok para harcamak istemiyorum kıyafete
Aldığım parçalar güzel ama dediğin gibi kombin yapamıyorum
Ya ben kıyafete pek kafa yormak istemiyorum açıkçası, onu dusunurken ederken zaman harcaniyo gidiyo..
Saçı başı kıyafeti.. tek dert bu sanki :KK70:
Amacim cok iyi kombin yapip erkeklerin veya diger kadınların ilgisini çekmek de degil.. sadece kendim mutlu olayim yeter..
Tamam canim biz ayni kafadaniz senle konuşuruz kombin işini :KK70:

ben uyguluyorum.
her ay düzenli olarak gardırobumu sadeleştiriyorum. uzun zamandır giymediğim kıyafetlerimi elden çıkarıyorum. bu sayede dolabımda en çok giydiğim kıyafetlerim kaldı. :)

Merhaba,

basit bir uygulama aslinda bu, sade/ana parcalar oluyor. cok sevdigin renklerde 3-5 parca jeans.
ve bir kac tane, seviyorsan eger desenli, cicekli, kareli üst parcalar...
üst ve alt parcalarin renk tonlari biraz uyumlu olursa daha hos, ve daha fazla kombin yapabilirsin canim.

ben tam olarak yapmiyorum kapsulu ama bir sey alirken iyice dusunuyorum, bunu neyle kombin yapip yakistirip giyebilirm diye. (yani aldigim kiyafetin, bir kac kombinle giyebilecegim seyleri tercih ediyorum)

fazla ucuk kacik kiyafetleride pek sevmem zaten. daha sade ve notr renkleri tercih ediyorum.

Ben tam olarak yapmasam da yapmaya çalışıyorum. Hem çevreye ve insanlığa hem de bütçeme iyi geliyor. Modası bir dahaki sezona gececek parcalar ya da cok ucuz bir sürü sey almaktansa, daha klasik parcalar ve genelde tek renk olanlarını tercih ediyorum. Mesela benim şöyle bir listem var:
-Siyah jean
-Orta koyulukta jean
-Her hangi bi çeşit pantolon daha(su anda gri jean bu benim icin)
-En az birer tane siyah ve beyaz tshirt(bende 2ser tane var)
-Deri mont
-Kot mont
-Kot gömlek
-Beyaz bluz ( bende 2 tane var)
-Siyah ve beyaz sneakers
-booties
-gri,siyah ve beyaz kazak
Bu parçalarla yapamayacağım kombin yok açıkçası. Hepsi de birbirine cok uyumlu oluyo. Tabi aksesuarlar ve sallarla renklendiriyorum bu kıyafetleri.

Bunların dışında tabiki renkli tshirtlerim, kazaklarım ve baska pantolonlarım da var ama cok fazla değiller. Yukarıda saydıklarım bi dolabın olmazsa olmazları bence. Genelde güzel giyindigimi soylerler. Çünkü hepsi birbiriyle uyan parcalar ve duz renkler oldukları icin sacma sapan kombinler çıkmıyo. Sade ama uyumlu oluyorum.
Alışverişe olan isteğim azaldı çünkü dolabı açıp giyecek bir seyim yok yeaa benim olayım olmuyor artık. Ve bir sey alırken cok düşünerek alırım. Ben bunu kac farklı şekilde ve kac kere giyerim diye

Ben tam olarak yapmasam da yapmaya çalışıyorum. Hem çevreye ve insanlığa hem de bütçeme iyi geliyor. Modası bir dahaki sezona gececek parcalar ya da cok ucuz bir sürü sey almaktansa, daha klasik parcalar ve genelde tek renk olanlarını tercih ediyorum. Mesela benim şöyle bir listem var:
-Siyah jean
-Orta koyulukta jean
-Her hangi bi çeşit pantolon daha(su anda gri jean bu benim icin)
-En az birer tane siyah ve beyaz tshirt(bende 2ser tane var)
-Deri mont
-Kot mont
-Kot gömlek
-Beyaz bluz ( bende 2 tane var)
-Siyah ve beyaz sneakers
-booties
-gri,siyah ve beyaz kazak
Bu parçalarla yapamayacağım kombin yok açıkçası. Hepsi de birbirine cok uyumlu oluyo. Tabi aksesuarlar ve sallarla renklendiriyorum bu kıyafetleri.

Bunların dışında tabiki renkli tshirtlerim, kazaklarım ve baska pantolonlarım da var ama cok fazla değiller. Yukarıda saydıklarım bi dolabın olmazsa olmazları bence. Genelde güzel giyindigimi soylerler. Çünkü hepsi birbiriyle uyan parcalar ve duz renkler oldukları icin sacma sapan kombinler çıkmıyo. Sade ama uyumlu oluyorum.
Alışverişe olan isteğim azaldı çünkü dolabı açıp giyecek bir seyim yok yeaa benim olayım olmuyor artık. Ve bir sey alırken cok düşünerek alırım. Ben bunu kac farklı şekilde ve kac kere giyerim diye
Ben de şuan inceliyorum konuyu :) şu sıralar minimalizme sarmış vaziyetteyim. Kapsül gardrop da onun bir parçası. Kışlıklarımla kombinlerimi oluşturmuştum. Fakat mevsim yaza kaydıkça işim zorlaştı. Çünkü dışarda giyebileceğim sadece 2 şort, 1 etek, 1 elbise ve 4 tişörtüm var. Ve birbirleriyle alakaları yok :) Geri kalanı evde giyebileceğim kıyafetler. Alışverişe çıkmam gerekiyor ama ne alıp bunları bir bütün haline getirebileceğim konusunda en ufak bir fikrim bile yok... :KK43:

Ben de şuan inceliyorum konuyu :) şu sıralar minimalizme sarmış vaziyetteyim. Kapsül gardrop da onun bir parçası. Kışlıklarımla kombinlerimi oluşturmuştum. Fakat mevsim yaza kaydıkça işim zorlaştı. Çünkü dışarda giyebileceğim sadece 2 şort, 1 etek, 1 elbise ve 4 tişörtüm var. Ve birbirleriyle alakaları yok :) Geri kalanı evde giyebileceğim kıyafetler. Alışverişe çıkmam gerekiyor ama ne alıp bunları bir bütün haline getirebileceğim konusunda en ufak bir fikrim bile yok... :KK43:
Benimde yazin hep oyle.. genelde evde gecirince
Benimde yazlik kombinlerim yok malesef

Benimde yazin hep oyle.. genelde evde gecirince
Benimde yazlik kombinlerim yok malesef
Bi çözüm öneriniz var mı peki? Şortlar ve etek için 2 tane tek renk tişört alıp kurtardım. Ama içimin gittiği çok şey var. Mesela bi kot şort alsam diyorum. Her yerde şort giyilmez bi de bol kesim pantolon alsam diyorum. Diyorumlar böööyle uzayıp gidiyo, alışverişe çıkmaktan korkuyorum :KK45: bi de ev kıyafetinde devrim yapmışım adeta. Onları ayıklarsam baya ferahlıcam...

Bi çözüm öneriniz var mı peki? Şortlar ve etek için 2 tane tek renk tişört alıp kurtardım. Ama içimin gittiği çok şey var. Mesela bi kot şort alsam diyorum. Her yerde şort giyilmez bi de bol kesim pantolon alsam diyorum. Diyorumlar böööyle uzayıp gidiyo, alışverişe çıkmaktan korkuyorum :KK45: bi de ev kıyafetinde devrim yapmışım adeta. Onları ayıklarsam baya ferahlıcam...
Ben su ara saglik sorunlari ile ugrasiyorum. Bende alisverise ciksam neler alirim neler :KK70: kalsil gardrop ile iilgilenmedim ne zamandır .. isterseniz netten fotograflara bakip ona gore ayarlayaljm..
Simdi ben evdeydim pek dışarı çıkmadım ama staj yapicam galiba o yuzden kiyafet gerekiyor. Ben birde hic tsrzimi bilmiyorum :KK43:

Ben su ara saglik sorunlari ile ugrasiyorum. Bende alisverise ciksam neler alirim neler :KK70: kalsil gardrop ile iilgilenmedim ne zamandır .. isterseniz netten fotograflara bakip ona gore ayarlayaljm..
Simdi ben evdeydim pek dışarı çıkmadım ama staj yapicam galiba o yuzden kiyafet gerekiyor. Ben birde hic tsrzimi bilmiyorum :KK43:
Siz yine tarzınınızı bilmiyosunuz, ben direkt kombin yapamıyorum. Neyin altına ne gider, hangi üst hangi alta yakışır beceremiyorum. Zaten o yüzden dolabım yarım yamalak. Zira gözüme ne hoş geliyosa onu alıyorum:KK45: amma dediğinizi yapıcam. Önce internette bi araştırma yapayım, gözüme çarpanları sizinle paylaşırım...

Bu arada çok geçmiş olsun. Ciddi bişey yoktur inşallah...

X