kaptan eşleri ve eşiyle beraber denize cıkanlar

ilk sayfaları okudun mu canım ? ne güzel gitmedikleri ülke kalmamış :KK43: afrika, filipin, amerika avustralya ve daha bir çok ülkeye gitmişler ne güzel anıları olmuş :) düşünsene titanic gibi bir gemiyle gidiyorsun vaayyyy bee ne sarardı :KK70:
aynen süper okudum ama işte ben suda boğulmaktan aşırının aşırısı korktuğum için düşünemiyorum :KK70:

aynen süper okudum ama işte ben suda boğulmaktan aşırının aşırısı korktuğum için düşünemiyorum :KK70:
Olacağı varsa başka yerde de ölüm gelir :) gemide akışına bırak zevkini çıkarmaya bak :) bende denizin tutmasından korkardım :) yoksa titanic gibi bir gemide eşim deniz subayı yada kaptan olsa ohoo peşinden ayrılmam. düşünsene gemide her türlü aktivite var insan kendini oteldeymiş gibi hisseder internetleri bile varmış daha ne olsun :KK70: her seferde başka bir liman bedavadan dünyayı geziyorsun oh ne ala :KK70: gittiğimiz ülkelerden alacağımız değişik hediyelikler de cabası offf süperrrr şimdi bi yurt dışına çıksak ohoo dünyanın parası :KK43: şanslı kadınlar biz kara da kocaları bekliyoruz denizci hanımları ise eşlerinin peşine takılıyor en iyisini yapıyorlar.. acaba bizde araziye mi gitsek bizimkilerle :KK70: denetlemelerine, tatbikatlarına bir el atardık :KK70: bizim suçumuz ne :KK43: ayrı gayrı :KK43:

Olacağı varsa başka yerde de ölüm gelir :) gemide akışına bırak zevkini çıkarmaya bak :) bende denizin tutmasından korkardım :) yoksa titanic gibi bir gemide eşim deniz subayı yada kaptan olsa ohoo peşinden ayrılmam. düşünsene gemide her türlü aktivite var insan kendini oteldeymiş gibi hisseder internetleri bile varmış daha ne olsun :KK70: her seferde başka bir liman bedavadan dünyayı geziyorsun oh ne ala :KK70: gittiğimiz ülkelerden alacağımız değişik hediyelikler de cabası offf süperrrr şimdi bi yurt dışına çıksak ohoo dünyanın parası :KK43: şanslı kadınlar biz kara da kocaları bekliyoruz denizci hanımları ise eşlerinin peşine takılıyor en iyisini yapıyorlar.. acaba bizde araziye mi gitsek bizimkilerle :KK70: denetlemelerine, tatbikatlarına bir el atardık :KK70: bizim suçumuz ne :KK43: ayrı gayrı :KK43:
:KK70: yok ben ölmekten korkmuyorum ama akciğerlerime hava yerine su dolması olayı beni panik atağına sokuyor. karakol ortamı eğlenceli ama araziye gitmek isteyeceğimi hiç sanmıyorum :KK70:

:KK70: yok ben ölmekten korkmuyorum ama akciğerlerime hava yerine su dolması olayı beni panik atağına sokuyor. karakol ortamı eğlenceli ama araziye gitmek isteyeceğimi hiç sanmıyorum :KK70:
demek sana lüks bir gemide, açık denizlerde tur şansı çıksa ( o hayran olduğun adamla :) ) kabul etmeyecen :KK70: neyse yerine biz gideriz :KK70: ben daha karakolun kışlanın kapısından geçmedim, kaldı ki içerisi :KK70: bilemiyorum zevkini :KK43: insanın kocişi neredeyse orayı seçermiş :)

demek sana lüks bir gemide, açık denizlerde tur şansı çıksa ( o hayran olduğun adamla :) ) kabul etmeyecen :KK70: neyse yerine biz gideriz :KK70: ben daha karakolun kışlanın kapısından geçmedim, kaldı ki içerisi :KK70: bilemiyorum zevkini :KK43: insanın kocişi neredeyse orayı seçermiş :)

Jamie dornan da bana katılacaksa düşünebilirim :p hahahah

kızlar benim eşim kaptan ve biz beş yıldır beraber cıkıyoruz denize...eşinden ayrılmak istemeyenlere tavsiye ediyorum cok güzel hem birlikte olmak hem birlikte farklı kültürlere şayit olmak...

Yaa ilk defa gemiye çıkacak bir zabitin(staj hariç yani zabit olarak) eşi çıkamaz mii :KK43:

Yaa ilk defa gemiye çıkacak bir zabitin(staj hariç yani zabit olarak) eşi çıkamaz mii :KK43:

benim bildiğim sadece süvari çarkçıbaşı 2.kaptan ve 2.çarkçılar eşlerini götürebilir gemiye. gerçi firmadan firmaya değişebilir bazı firmalar tamamen karşı.

benim bildiğim sadece süvari çarkçıbaşı 2.kaptan ve 2.çarkçılar eşlerini götürebilir gemiye. gerçi firmadan firmaya değişebilir bazı firmalar tamamen karşı.

Off niye ya bu kaptanlar illa ailesiz mi kalsinlar ne saçma bi sistem ne karada is imkani var ne aileni yanina alabiliyosun

Arkadaşlar Merhaba benim eşim de uzak yok kaptanı. Biz evlendikten sonra hiç denize çıkmadı karada iş bulmaya çalışıyor ama çok zor. Artık denize çıkmak istemiyor, ama karada da deniz dışında bir iş istemiyor. Eğer denize gitmek zorunda kalırsa belki beni de götürür ama çok olumlu yaklaşmıyor buna çünkü ben istifa edemem işimden. 1-2 ay izin alsam bir kısmında onunla gitsem böyle bir şey olabilir mi? yeşil pasaportum da var. ama şu gemi adamı belgesi almak ne kadar sürer ne kadara mal olur? derslere devam zorunluluğu filan var mıdır? O belgeyi almadan gitmek mümkün müdür?

Merhaba eşim uzak yol kaptanı.şuan ikizlere hamileyim 4aydır seferde.kızımla beraberiz kısmetse doğuma yetişir diye düşünüyorum.var mı benzer durumda olanlar acaba?

Yolcu gemilerinde kaptan olmak Türk kaptanlar için imkansıza yakinn:/ malesef esiniz kaptansa cikacaginiz gemi tamamen erkek olacaktir sansliysaniz kaptan esi veya bayan kaptan da olur esiniz de kiskancsa bol bol kitap okursunuz

X