Karakter için evlilik olur mu

Ne kadar nahif, şu sözlerden bile iyi niyet devşiren kadınlar var. Gerçekten bizim kadınlarımızı kandırmak ne kadar kolay.

Karakteri için kaç erkek bir kadın seçer? Erkeklerinin en önemli kriterinin güzellik olduğunu biliyoruz. En önemlisi ama. Açıksa kapatır, cahilse eğitir, kiloluysa spora gönderir, giyinmeyi bilmiyorsa para verir en iyi şekilde giydirir ama güzelliği es geçmez erkekler. Beğenmedikleri kadınla sırf karakteri iyi olduğu için evlenmez.

Konudaki hanzo muhtemelen konu sahibini beğendi ve kızın egosu yükselmesin diye “çok bayılmadım ama İşte karakterin idare eder.” ayağı yapıyor. Erkeklerin %80’i karaktere değil güzelliğe tav olur.
Ayrıca işin içinde akrabalar varmış; kızın ailesini de iyi tanıyorlardır. Mesela kızın eğitimi iyidir, ileride iyi para kazanacak bir işi vardır. ( öğretmen, doktor, hemşire, mühendis) Mesela atanmıştır, bu da garantici erkeklerin tercih sebebidir. Kızın Ailesinin maddi durumu çok iyidir, kalacak miras yüklüdür. O yüzden akrabaların ısrarıyla evlenmek istiyordur. Kızın sülalesi varlıklıdır, siyasi- sosyal bağlantıları güçlüdür. Her yerde bir dayısı vardır. Bu imkanlardan yararlanmak için de bazı erkekler ısrar edebilir. Ailede dr., hakim, bürokrat, iş adamı gibi figürler fazladır ve damat adayı ısrarcı olur.

Ezcümle hanımlar, akraba vasıtasıyla ve güzel bulmadığı bir genç kızla evlenmek için kimse bu kadar ısrar etmez. Ediyorsa da karakteri için etmez. Daha 23 yaşında durmuş oturmuş bir karakteri bile olmuyor insanın. 30 yaşlarında bir erkek bunu bilmez mi? Geçti kara kaş kara göz karakter aşığı olunan devirler.

23 yaşında gencecik çıtırı bulmuş ayak yapıyor sanki ben hoşlanmadım bu tarzdan, on yıllık eşim şimdi dese yine bozulurum, çünkü güzelim bulunma isteği bitmiyor bakınız 35 yaşımdayım eşim iltifat edince böyle eriyorum 😁 bu arada yukarda biri yazmış kendini çok iyi pazarlamış o seçen siz seçilen olmuşsunuz diye valla adamın manipülasyon başarısı için ceketimin önünü ilikliyorum bayağı rolleri değiştirmiş kamil. Ben önceki nişanlınıza aşık olduğunuzu bu talibi de makul bulduğunuzu düşünüyorum yalnız burdan mutlu bi evlilik çıkmaz, aşk olmazsa cidden olmaz.

Akrabası beni 5 senedir tanıyor,çok severler sayarlar beni onlar da çok övdüğü için biraz bu ısrarı.Evet sakin yapilıyim ama karakterim bu yani
Zaten bir de nişan atmıştın, 2.yi atamaz diye de düşünüyor olabilirler. Daha çok gençsin, kendini geliştir, çalış, gez. Onun akrabası senin dostun değil, o da akrabasına el değmemiş, gözü açılmamış, sessiz sakin, toy, yönetilebilir birini bulmaya çalışıyor. Sen bunlardan dolayı seçildin, nimet sanma, gururun okşanmasın.

Biz de veslile ile tanıştırıldık çok söylediler öncesinde tanışmak için ben yok dedim sürekli bir keresinde aynı ortama denk geldik tekrar söylendi eşim çok utangaç bu kız ayaklarında ama ilk dış görünümüne baktım güzellik dedi erkekler içim gözüne güzel gelmesi önemli sonra konuşmaya başlayınca karakterinde iyi tam benlik dendi birden kısa sürede evlendik benim de öyle oldu .Bir gün kuzenleri dedi biz çok kız dedik hep istemedi vs aslında çevresinde de çok kız da gösterilmiş adam benimle 3 ayda parmağıma yüzük taktı.Eminim o da görüşe görüşe senin gibi birini istediğini anlamıştır güzel de geliyorsunuz gözüne bence

olur tabi

Güzellik geçici sadece güzellik olsaydı bu vakte kadar çoktan seçerdim birini.
Seni insan olarak beğendim huyunu suyunu sevdim demek istemiş.
Hiç güzel bulmamış olsaydı da bu kadar ısrar etmezdi emin ol

Biz de veslile ile tanıştırıldık çok söylediler öncesinde tanışmak için ben yok dedim sürekli bir keresinde aynı ortama denk geldik tekrar söylendi eşim çok utangaç bu kız ayaklarında ama ilk dış görünümüne baktım güzellik dedi erkekler içim gözüne güzel gelmesi önemli sonra konuşmaya başlayınca karakterinde iyi tam benlik dendi birden kısa sürede evlendik benim de öyle oldu .Bir gün kuzenleri dedi biz çok kız dedik hep istemedi vs aslında çevresinde de çok kız da gösterilmiş adam benimle 3 ayda parmağıma yüzük taktı.Eminim o da görüşe görüşe senin gibi birini istediğini anlamıştır güzel de geliyorsunuz gözüne bence
Evet sanırım dediğiniz gibii.İlk gorusme de begenmese daha sonra istemezdi.Hayırlısı olur umarım 🤗

23 yaşındasın daha. 23. Adam karşına geçmiş senden daha güzelleri var diyor. Utanmadan sıkılmadan. Bir de nişanlından ayrılmışsın. Bence acilen görücü usulünü bırakmalısın. 25 ten önce de sakın ola tekrar nişan düğün olayına girme. İnsana 25 te güncelleme geliyor. Tanı konuş vs ama sakın nişanlanma ailenle bile tanıştırma. Evlilik bu kadar üstelenecek birşey değil. Biraz hayatının tadını çıkar

Ben bu söylemden kötü olmazdım, Esimde bazen söyler ki bundan hic alinmam. Esimin okuduğu okul ve çevresi bakımından hem zengin hemde guzel kızlar vardi. Bunu bende biliyorum. Ama eşim hep der sen hem guzel(ben sürekli burnum yamuk,memem küçük desem bile🤣) hemde aile olabilecegim bir kadinsin diye. Istesem sadece cok guzel veya zengin diye baska birisiyle de evlenirdim ama eminim ki o evlilik beni suanki gibi mutlu etmezdi der. Erkek kardesine de surekli der, sadece cok guzel diye birinin pesinden gitme sakın, otur konuş, karakterini, ailesini, yasam tarzını, bir evi beraber gecindirebilir misin gör. Ondan sonra evlenmek için karar ver diye. Huyu güzel olmadiktan sonra yüzümüz guzel olsa da olmuyor ne yazik ki. Bu aynı şekilde erkek içinde geçerli, yakışıklı koca oldu mu da ama bu aldatır yok işte bütün kızlar kocama yürür diye kendilerini yiyip bitiriyorlar. Sizde karşınızda ki insanın karakterini kişiliğini çözmeye çalışın. Belki cok yakışıklı değildir ama huyunu seversiniz 😊

Hayirlı geceler hanımlar.Bir konuda tekrardan sizlere danışmak istiyorum.Gorucü usulü bir beyle tanıştık daha doğrusu ben asla istemedim olmaz dedim ama vesile olan akrabaların ısrarı ve çocuğun hiç vazgeçmeyişiyle( olmaz dememe rağmen gözüme girmek için elinden geleni yaptı)konuşmaya başladık.İstememe sebebim korkularım ve benden 8 yaş kadar büyük olmasıydı ama fazlaca ısrara dayanamadım diyebilirim.Gel gelelim bu çocuk çok fazla kızlarla tanışmış konuşmuş ama hiçbirini istememiş yani uzun bir geçmişi var ve ne hikmetse benimle evlenmek istediğini her defasında dile getiriyor,çok iyi olduğumu ve tam aradığı insan olduğumu söylüyor.Son konuşmamız da şu dialog geçti aramızda "güzellik için seninle konuşmuyorum,güzellik istesem çok başka biriyle olabilirdim ben senin karakterini,davranışlarını seviyorum" tamam güzel ama bu cümle beni nedense üzdü sonuçta her kadın eşinin gözünde en güzel olmak ister.Geçmişinde daha güzel kızlarla mi oldu acaba diye düşünmeden edemiyorum. Ya da bir erkeğin sırf karakteri iyi diye evlenmek istemesi normal bir şey mi.Çok ciddi bir kararın eşiğindeyim ama bunlar aklımı çok kurcalıyor fikirlerinizi almak istedim...
Öyle dediğine bakma , seni beğenmese beş dakka durmaz yanında emin ol , erkeklerin klişe lafı 😅

Herkesle gezip tozup el değmemiş kız arayan hanzo söylemi. İnanma valla huylu huyundan vazgeçmez evlendikten 2-3 yıl sonra yine gezmek tozmak ister canı.

Konuda adam üzerinden yorumlamaya gitmissiniz de kendi duygu ve düşüncelerinizi göremedim.
Siz ne istiyorsunuz?
Yazmak istediğim bir cok sey vardı konuyu okurken ama yukarıda sordugum soruyu yanıtlarsaniz daha saglikli yol.alinabilir diye düşünüyorum.

Kendince iltifat etmek için yola çıkmış ama bi yerlerde tıkanmış. :)))
Kötü niyetli olduğunu sanmıyorum, şu devirde hiç kimse sadece karakter var diye evlenmiyor özellikle de erkekler. Ki öyle de olmalı, her yönüyle sevmeli insan.

Bir erkeğin bir kadınla sakin yapılı, huzur veren,güvenebileceği, arkasını rahat dönebileceği için evlenmek istemesi makul bir istek gibi görünebilir. Ama güzel bulmadığı bir kadına karşı da çekim hissetmeyecektir. Görücü usulü tanıştığınıza göre bir temas da olmamıştır haliyle. Ten uyumunuz var mı, adamın ağzı ayağı mı kokuyor, senin kokun onu çekecek mi yoksa itecek mi; bunlar tam bir kumar haline geliyor. Cinsellik iyi evliliğin yüzde 40 ı, kötü evliliğin yüzde 80 i. Bir arkadaşım 8 yıllık toksik ilişkisini, 1 yıllık evlilikte hepi topu 20 kere sevişebildiler, toplasan 1 sevişme anca eder diye bitirdi. En büyük motivasyonu bu olmuştu. Cinsellik, ten uyumu, ruhların eşliği şimdi senin için çok önemli görünmeyebilir ama evlendikten sonra dağ gibi sorumluluklar kaynana görümce elti vs vs derken, hiç yoktan bir yerde huzur bulayım diyeceksin ama bir de bakmışsın ki ya sen isteksizsin ya da adam yanaşmıyor. Bu en büyük sorunlardan olacaktır ilerde. Bir ihtimal de, adamın normal zamanda başını okşamaktan imtina edip sadece işini göreceği zaman yanaşması. Ruhunun ve bedeninin doymadığı bir evlilik varken cehenneme ne hacet.

Erkeklerde zaten empati duygusu pek yok, aynı erkeğin sevdiği kadına ve sevmediği kadına davranışları arasındaki dağlar kadar farkı gördüm. Seni senden daha çok sevmeyen adamla evlenme. Yorulursun.

Evlilik bir masa ise, o masanın bir ayağı da sevmek sevilmektir. Sırf iyi huylu diye bir insan ile evlenmek, bir de o evlilikte mutlu olmayı beklemek toyluk olsa gerek.

Söyledigi cumleyi alintilayarak gecen gun bunu demistin ne demek istedin aciklar misin diyin . Gercekten boyle mi dusunuyor ne demek istemis o dusunsun.bide evlenmek gibi ciddi bir konu icin gorusuyorsaniz acikca beni guzel bulmuyor musun gecende boyle boyle dedin diyebilirsiniz... cevaplar sizi tatmin etmezse sorun sende degil bende der ayrilirsiniz .yada ben mantik degil ask evliligi ariyorum der gecersiniz

Hayirlı geceler hanımlar.Bir konuda tekrardan sizlere danışmak istiyorum.Gorucü usulü bir beyle tanıştık daha doğrusu ben asla istemedim olmaz dedim ama vesile olan akrabaların ısrarı ve çocuğun hiç vazgeçmeyişiyle( olmaz dememe rağmen gözüme girmek için elinden geleni yaptı)konuşmaya başladık.İstememe sebebim korkularım ve benden 8 yaş kadar büyük olmasıydı ama fazlaca ısrara dayanamadım diyebilirim.Gel gelelim bu çocuk çok fazla kızlarla tanışmış konuşmuş ama hiçbirini istememiş yani uzun bir geçmişi var ve ne hikmetse benimle evlenmek istediğini her defasında dile getiriyor,çok iyi olduğumu ve tam aradığı insan olduğumu söylüyor.Son konuşmamız da şu dialog geçti aramızda "güzellik için seninle konuşmuyorum,güzellik istesem çok başka biriyle olabilirdim ben senin karakterini,davranışlarını seviyorum" tamam güzel ama bu cümle beni nedense üzdü sonuçta her kadın eşinin gözünde en güzel olmak ister.Geçmişinde daha güzel kızlarla mi oldu acaba diye düşünmeden edemiyorum. Ya da bir erkeğin sırf karakteri iyi diye evlenmek istemesi normal bir şey mi.Çok ciddi bir kararın eşiğindeyim ama bunlar aklımı çok kurcalıyor fikirlerinizi almak istedim...
Burcu balık mı :KK70:
Benim de arkadaşımın da görüştüğü balık burcu erkekler şunu söylemişti ''x,y,z,v beni beğeniyor ama ben seni seviyorum'' asdfgkfkgşlf ne yapalım yani hamd mi edelim :lülülü:

Manipülasyon yeteneğine on puan veriyoruz beyefendinin. Çok kızla görüşmüş ne hikmetse onları istememiş siz diye ölmüş öyle mi. Geçiniz efendim.

Başlığa göre cevap veriyorum olmaz aşk, heyecan da olmalı arzulamalı karşıdakini sadece karakter değil dış görünüşünü, bakışını, duruşunu beğenmeli insan

X