Kararan muslukları parlatmak için ne kullanıyorsunuz?

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
51
Merhaba,sizler evinizdeki muslukları nasıl parlatıyorsunuz,ben ne denediysem ilk temizlediğimde parlak gözüküyor,ama 2 dakika sonra yine kararıyor.Uzun süreli bir parlaklık olsun istiyorum,cif,marc,domestos işe yaramadı.Markette sıvı metal parlatıcı gördüm,tavsiye edermisiniz?Musluklar çok eski gözüküyor öf ya:çok üzgünüm:

mihmandar

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2007
460
2
57
ayy sormayın bende kendim mahvettim armatürleerimi:gitme:

kireç çözücüyü sıktım banyoya ve musluklara ve çıktım banyodan,

bir girdim yıkamak için biraz fazlaca sıktığım ve beklettiğim için musluklar karamış çok

üzüldüm yıkadım yıkadım ve hala yıkayıp ovuyorum biraz açıldı ama eski hali yok

dün sordum normal bir markayı 75 tl dediler milyonculara da sorucam belki değiştircem gördükçe sinir olmaktan iyidir

cevap yazan olursa iyi olur banada.:içelim:

hoscakal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
1.564
106
Frosch´tan "Sirkeli cok amacli temizleyici"...Hem dogaya fazla zarar vermiyor, hemde isini süper görüyor..! Evin hertülü temizlginde kullaniyorum..Bana anne yadigari desem yeridir...kaydirigubbakcemile3

Tencerelerimi sürterken´de kullanirim....sirke kokusundan cok rahatsiz olanlara tavsiye etmiyorum tabi...!

esralmina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009
48
0
mrb arkdşlr.ben geçen gün musluklarımı diş macunuyla ovdum ve birkaç dakika sonra naylonumsu bir bezle yıkayarak duruladım.ilk günkü gibi pırıl pırıl oldular ve hala parlıyorlar.:teytey:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3171 gün geçti.

loveli

Rabbim koru yavrularımı
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
25.404
290
ben muslukları naylon çorapla siliyorum ince çoraplarımız varya onunla siliyorum durulayıp kuruluyorum deneyin vazgeçemeyeceksiniz ben 1 milyonculardan özellikle çorap aldım musluklarım harika görünüyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2594 gün geçti.

oykumruyam

Öyküm abla olduuu:)
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
3.018
34
dergide okuduğum bir öneriyi yazayım,ama kendim henüz denemedim:

büyükçe bir pamuğu sirke ile ıslatarak musluğun üzerine örtün.20 dakika beklediketn sonra diş fırçasıyla ovarak durulayın.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3001 gün geçti.

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
51
Kızlar hepinize teşekkürler,ben de naylon çoraptan yola çıkarak musluğu önce cifle ovduktan sonra mikrofiber bezle kuruladım,gerçekten çok işe yaradı bu bez,daha önce kurulamıyordum.Ama bayramdan sonra mat krom musluk alıcam,bu türler daha kullanışlı.

cemile25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2009
80
1
37
kirec sökücüyü musluk yada herhangi metal esyalarin üstüne dökülmesi önerilmior canlar,, egeryapan varsada metal esyalar icin kece var ayni zimpara gibi tabi zimpara degil,bunu kullanin anca o trekrardan parlatior,birde viss diye bildigim ilac var mavi kutuda pembe kapak herhalde tr de cif diye gecior oda cok ise yarior cünkü icinde domestos var......

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
24.680
16.092
sirke dök ve iyice ovala doğal ve doğaya zarar vermez

yada cif kullan onuda ovala sonra ama kurula!