Kararan muslukları parlatmak için ne kullanıyorsunuz?

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
54
Merhaba,sizler evinizdeki muslukları nasıl parlatıyorsunuz,ben ne denediysem ilk temizlediğimde parlak gözüküyor,ama 2 dakika sonra yine kararıyor.Uzun süreli bir parlaklık olsun istiyorum,cif,marc,domestos işe yaramadı.Markette sıvı metal parlatıcı gördüm,tavsiye edermisiniz?Musluklar çok eski gözüküyor öf ya:çok üzgünüm:

ayy sormayın bende kendim mahvettim armatürleerimi:gitme:

kireç çözücüyü sıktım banyoya ve musluklara ve çıktım banyodan,

bir girdim yıkamak için biraz fazlaca sıktığım ve beklettiğim için musluklar karamış çok

üzüldüm yıkadım yıkadım ve hala yıkayıp ovuyorum biraz açıldı ama eski hali yok

dün sordum normal bir markayı 75 tl dediler milyonculara da sorucam belki değiştircem gördükçe sinir olmaktan iyidir

cevap yazan olursa iyi olur banada.:içelim:

Frosch´tan "Sirkeli cok amacli temizleyici"...Hem dogaya fazla zarar vermiyor, hemde isini süper görüyor..! Evin hertülü temizlginde kullaniyorum..Bana anne yadigari desem yeridir...kaydirigubbakcemile3

Tencerelerimi sürterken´de kullanirim....sirke kokusundan cok rahatsiz olanlara tavsiye etmiyorum tabi...!

mrb arkdşlr.ben geçen gün musluklarımı diş macunuyla ovdum ve birkaç dakika sonra naylonumsu bir bezle yıkayarak duruladım.ilk günkü gibi pırıl pırıl oldular ve hala parlıyorlar.:teytey:

ben muslukları naylon çorapla siliyorum ince çoraplarımız varya onunla siliyorum durulayıp kuruluyorum deneyin vazgeçemeyeceksiniz ben 1 milyonculardan özellikle çorap aldım musluklarım harika görünüyor

dergide okuduğum bir öneriyi yazayım,ama kendim henüz denemedim:

büyükçe bir pamuğu sirke ile ıslatarak musluğun üzerine örtün.20 dakika beklediketn sonra diş fırçasıyla ovarak durulayın.

Kızlar hepinize teşekkürler,ben de naylon çoraptan yola çıkarak musluğu önce cifle ovduktan sonra mikrofiber bezle kuruladım,gerçekten çok işe yaradı bu bez,daha önce kurulamıyordum.Ama bayramdan sonra mat krom musluk alıcam,bu türler daha kullanışlı.

kirec sökücüyü musluk yada herhangi metal esyalarin üstüne dökülmesi önerilmior canlar,, egeryapan varsada metal esyalar icin kece var ayni zimpara gibi tabi zimpara degil,bunu kullanin anca o trekrardan parlatior,birde viss diye bildigim ilac var mavi kutuda pembe kapak herhalde tr de cif diye gecior oda cok ise yarior cünkü icinde domestos var......

sirke dök ve iyice ovala doğal ve doğaya zarar vermez

yada cif kullan onuda ovala sonra ama kurula!

Kızlar hepinize teşekkür ederim.Benim musluklarımın sadece başları kararmıştı,çünkü daha önce eşim musluk bozulduğunda tamir ederken çeşme başlarını kerpetenle sıktı,ondan sonra hasar gören yerler karardı,ne cif ne de marc işe yaramıyordu,dün eşim 2 tane çeşme başı almış,sadece onları değiştirdi,hem de sadece 12 milyona.:dance:

X