Kararsızlık,ev sorunu..

LuckyMom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2020
1.620
5.931
Hayırlı akşamlar kk ailesi. Yakın dönemde bulunduğumuz şehirden memlekete taşındık,eşim birnevi zorla geldi diyebilirim,bulunduğumuz ilde işten vs ayrılınca memlekete yerleştik. Güzel bir teklif sonucu geri döndü eşim,biz hala memleketteyiz. Bekleme sebebimiz kararsızlık. Kirada bir evimiz var 3senedir kiracı oturuyor,bize pek zararları dokunmadı zaman zaman kirayı geç yatırdıkları oldu,birde yalanlarını yakaladık birçok kez. Fakat geçenlerde eşim belki eve geçeriz siz ne durumdasınız diye adamı aradı. Adam ev aradıklarını,farklı nedenlerden evi boşaltacaklarını söyledi. Sözleşmeleri 1 ay sonra bitiyor buarada.Sabahsı gün karısı birsürü isyan mesajı attı bana sanki evi satmışız da geri istiyoruz gibi saçma sapan davrandı. Oysa daha karar vermiş değildik. Sözleşme biteceği için yoklamak istedik.Kararsızlık nedenimiz okul. Evim merkezi güzel bir konumda,heryere çok yakın ama gelgelelim 2 tane orta okul var,biri imamhatip diğeri de çok eski kimsenin memnun kalmadığı bir devlet okulu. Seneye orta okula geçeceğiz ve bu konu çok kafamı bulandırıyor. Okul iyi olsa hiç düşünmeden kendi evim derdim. Öte yandan Okulu güzel puan almış,özel okul gibi olan bir site var,orasıda tam çocuk büyütmelik ortam tek eksik yani merkeze birazcık uzak.Oraya geçsek bu kiracıya pirim vermiş olurmuyuz? Çok ağır mesajlar attı kadın bana.. kendileri çıkma kararı almışken bizi suçladı. evimize geçersek biraz tadilat işi var(extra masraf)ve okul da sorunlu. Diğer bahsettiğim siteye gidersek,birkaç sene sonra evimizi satıp bu siteden kendimize daire alma şansımız yüksek. (Eskiden oturduğumuz bir mahalle seviyoruz )Biraz dağınık anlattım farkındayım ama anlaşılır olması için detaylara girdim. Siz olsanız naparsınız? Okul önemli bir konu,diğer yandan kendi evimi düzenimi de istiyorum.. kira nereye kadar diyorum.. fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. 1 ay düşünmek için zamanımız var. Sonrasında eşim gelip bizide taşıyacak.

Kiraciniz ile boyle yuz goz niye oluyorsunuz..nasil size agir msjlar atabiliyor..zamani gelince cikin dersiniz cikar..kendi mulkunuzun hesabini nasil veriyorsunuz

Kira farkınız ne kadar?
Kendi evinizi pek seviyormuşsunuz gibi gelmedi bana. Evinizi satıp oturacağınız evi almanız en mantıklısı sanırım.

Kira farkınız ne kadar?
Kendi evinizi pek seviyormuşsunuz gibi gelmedi bana. Evinizi satıp oturacağınız evi almanız en mantıklısı sanırım.
Kira farkı yok aynı olacak. Evet evle pek bağım yok hep kirada olduğundandır belkide. Eninde sonunda satılacak ama şuan değil. 5 sene dolması gerek yoksa kazanç vergisine tabi tutuluyor.

Kiraciniz ile boyle yuz goz niye oluyorsunuz..nasil size agir msjlar atabiliyor..zamani gelince cikin dersiniz cikar..kendi mulkunuzun hesabini nasil veriyorsunuz
Sorum bu değildi. Gereken cevabı aldı. 3 senede kendisiyle sadece 2 kez muhattap oldum,hep eşim ilgilendi. Durduk yere attı mesajı bende usturuplu bir cevapla susturdum kendisini. Kesin gidecek olsam zaten direk çık diyeceğim.

Soruya odaklı cevap varsa almak isterim.

Bence insan nerede rahat yaşayacaksa orada yaşamalı ben olsam iyi yerde yaşar ev de satılacakmış evi satar tamamen yaşayaşağım aldığım evde de otururdum

Ben olsam kiracıyı çıkarırım ama orda da oturmam diğer seçenekle daha mutlu olucaksınız gibi
Değilmi :) kadın evi öyle benimsemiş ki kiracı olduğunu unutmuş. Evin eksi yönleride çok işte bu yüzden içine geçmekte tereddüt ediyorum. Ama bu saatten sonra kadını da orada oturtmak istemiyorum.

Sorum bu değildi. Gereken cevabı aldı. 3 senede kendisiyle sadece 2 kez muhattap oldum,hep eşim ilgilendi. Durduk yere attı mesajı bende usturuplu bir cevapla susturdum kendisini. Kesin gidecek olsam zaten direk çık diyeceğim.

Soruya odaklı cevap varsa almak isterim.
Emredersiniz pasam

Değilmi :) kadın evi öyle benimsemiş ki kiracı olduğunu unutmuş. Evin eksi yönleride çok işte bu yüzden içine geçmekte tereddüt ediyorum. Ama bu saatten sonra kadını da orada oturtmak istemiyorum.
Zaten çıkıcaklar belki de dur gitmeden içimde kalmasın demiş olabilir:) hatta bu süreçte başka kiracı bulursanız ordan aldıgınız peşinat ve depozitoyu da kendi tutacagınız evde kullanırsınız:)

Zaten çıkıcaklar belki de dur gitmeden içimde kalmasın demiş olabilir:) hatta bu süreçte başka kiracı bulursanız ordan aldıgınız peşinat ve depozitoyu da kendi tutacagınız evde kullanırsınız:)
Evet vardı bir derdi anlayamadım. Hayırla sonuçlanır inşallah. Çıkacak olurlarsa onlarada depozito ödenecek daha.

Emir değil gayet normal bir cümleydi. Neyse konumdan çıkabilirsiniz sizin fikirlerinize ihtiyacım kalmadı. Belliki çatacak yer aranıyor :) gözardı=huzur
pasa gonlunuze gore yorum yapamadim kusura bakmayin..yuksek musadelerinizle cok degerli konunuzdan cikiyorum..

Vallahi ne güzel ev sahibisiniz bi kaç kere ev değişikliği yaptık hiç bir ev sahibi depozitomuzu iade etmedi:) halbuki bırakın en ufak zararı adam etmiştik evlerini
İyi iyiye denk gelmiyor zaten. Yok ya nekadar değişik olsalarda tek kuruşlarını istemem. Hayırlı insanlar çıkarsın Allah hepimize🤲

merkezi bosverin zaten bir sure daha virus var bir yere gidilmiyor. en iyisi cocugun duzgun egitim almasi. o siteye gecin derim. ama yeni bir kiraci bulun. kendiniz oturmasaniz bile bu adamlar da oturmasin. ne bu boyle..

Mutlu olacağınız evde oturun. Eğitim çok önemli çocuklarınızın ortaokul eğitimi tamamlanınca kendi evinize geçersiniz. Ama kiracınızı tutmayın evinizde bir ay varsa muhakkak çıkması için haber verin. Muhtemelen de evde zararlar vardır karşılamamak için tartışma çıkarıp çıkma peşindedir. Başımıza gelmişti babam çıkaramayınca evi aşiret ailesi olan bi adama sattı bize aylarca kira vermeyip üste çıkan insanlar iki gün içinde pılı pırtı toplayıp ilçe değiştirmişti😂

X