Karboksiterapi ile Zayıflayın...

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.859
29.814
60
Karboksiterapi (karbondioxiterapi) metodlu ve kontrollü parametrelerle C02 gazının deri altına pompalaması ile gerçekleşen bir tedavidır..
C02 gazı ilk olarak Fransa'da, Royat Termalleri'nde 1925 yılından beri kullanılmakla birlikte, o tarihten bu yana estetikten tıbbi alanlara kadar bir çok alanda uygulanmaktadır.

Estetik kullanımı

• Sellülit
• Gevşeme,sarkma ve elastikiyet kaybı
• Bölgesel yağ doku (bacak iç taraf,basen,göbek,yan,kol alt...)fazlalıklarında
• Liposuction önce ve sonra
• Skar ve yara izleri
• Antiaging bakımlar,kırışıklık
• Yara iyileşmeleri
• Çatlak tedavileri

Dermatolojik kullanım• Sedef
• Mikro dolaşım bozukluğuna bağlı ülserlerde
• Diabete bağlı ülserlerde
• Varis ve dolaşım bozukluğuna bağlı ülserlerde

Tıbbi Kullanım

• Yaşlılığa bağlı damar sertleşmesi
• Kılcal damar patolojilerinde
• Oto immün artrit

CO2 vücudumuzun yabancı olmadığı ve ona karşı herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediği bir maddedir. ıstirahat halinde 200ml C02 oluşabilirken, egzersiz sırasında bu miktar 10 katına kadar çıkabilir. Karbondioksiterapi yöntemi C02 gazı problemli vücut bölgelerine belirli dozlarda ve miktarlarda, periyodik bir şekilde çok ince uçlu bir iğne ile deri altına enjekte edilmesidir. Enjekte edilen CO2 gaz sayesinde vücut savunma mekanizması olarak bölgede oksijenizyon ve dolayısıyla lipoliz(yağ arttırıcı) olayını artırır. Bunun sonucunda damarlarda genişleme ve dolayısıyla bölgeye giden kan akışında hızlanma ve kollogen, elastin sentezinde artma meydana gelir ve tedavi düzenli bir şekilde devam edildiğinde sellülitlerde azalma, bölgesel yağlanma sorunu olan (bacak, basen, karın, yan, kol, sırt...) yerlerde hızlı bir şekilde incelme ve genel vücutta kilo problemi mevcut olduğunda tedavi ile birlikte sağlıklı beslenme ve diyet programları verildiğinde genel vücutta zayıflama ve incelme meydana gelir. Tedavi sonucunda bölgelerde oksijenizasyon ve kan akışı hızlandığından sarkma ve gevşeme olan bölgelerde aynı zamanda toparlama meydana geldiğinden, bilinçsiz zayıflamaktan sonra görülen gevşeme sorunu yaşanmamış olacaktır.

Seans sayısı kişinin probleminin yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 12-20 arasında değişir ve haftada 1-2 seans şeklinde uygulanır. Seans süresi ise yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 15-30 dakika sürer. Tedavide kullanılan iğne son derece ince uçlu olduğundan ağrı, acı hissi olmaz. Tedaviden sonra birçok zaman morarma olmaması ile birlikte bazen birkaç yerde küçük noktalar şeklinde morarma olabilir. Ortalama 3-5 günde geçer. Hastanın kilo, vücut ölçüleri ve detaylı vücut analizi yapılır. Tedaviden sonraki saatlerde ise kişinin normal hayatını etkileyecek herhangi bir durum söz konusu olmaz. Kilo ve sellülit sorunu altta yatan bir çok nedene bağlı olduğundan tabikı tedavi ile birlikte sağlıklı beslenme, harektsız kalmama ve sellülit ve kiloyu oluşturan başka nedenleri da ekarte etmek gerekir.

AVANTAJLARI

* Uygulamalar kısa sürer,
* ağrı,acı yapmaz
* tıbbi bir yöntem olduğundan kozmetik yöntemlere göre çok daha başarılı sonuçlar verir
* tıbbi bir yöntem olduğundan cerrahi yöntemler gibi lokal ve ya genel anestezi almaya gerek yok, evde istirahat ve ya cerrahi bakımlar gerektirmez * bölgedeki oksijenizasyonu artırdığından aynı zamanda antiaging ve cilt gençleştirme programlarında da destekleyici tedavi olarak kullanılabilir.*uzman hekimlece uygulanan bilinçli tedaviler son derece başarılı sonuçlar verir.

DEZAVANTAJLARI
Yöntem doğru uygulandığında kesinlikle her hangi bir yan etkisi yok
*bazen seanslardan sonraki ilk 1-2 saate vücutta hafif bir ödem meydana gelebilir, çok kısa bir sürede geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben kilolarından ve vücut şeklinden oldukça muzdarip olan bi şahsiyetim,kuzenimde aynen bu durumdaydı ve o doğum yaptıktak sonra 90 kiloya çıkmıştı, mezoterapiye başladı.diyet programı uyguladı ve 20 kiloyu verdi hemde 1,5 ayda. ben de gaza gelip başladım.Ben bide paket program halinde aldım, karboksiterapi+ mezoterapi+LPG ve pasif cimnastik. haftada 2 kere karboksi ber kere mezo uygulanıyor, 5. seansın sonundaki[yani 2,5 hafata sonucun) netice : bel:3cm,göbek:2 cm,bacaklarda 1 er cm lik bi incelme var. benden başka yaptıran var mı? onlarda durum nasıl acaba çok merak ediyorum.:1hug:

Ben denedim canım ve 2. seansta bıraktım. Herkesin ağrı yada acıya dayanma eşiği farklıdır, bende kendimi dayanıklı diye nitelendirebilirim ama bu bambaşka bişey. İnanılmaz bir acıydı ve vazgeçtim. Bu sebeple seni kutluyorum çünkü her babayiğidin harcı değil.

kızlar lpg yı duydum ıyı dıye.ablam tam adını hatırlamıyorum ama power ... dıye bısey var ona gıttı cok memnun kaldı.

ben lpg de yaptırıyorum ama ana teması haftada 1 defa mezo terpi, 2 defa karboksi terapi şimdiyeye kadar kurtulamadığım en zayıf zamanlarımda bile yanlardan çıkan yasık görünümündeki şeylerden kurtulmayı çok istiyorum ama seslülitlere gerçekten bire bir

bu gün bir yerle görüştüm pazartesi karboksiterapi+pasif+lpg olan 12 seanslık bir program bettyboop karboksi sonrası neler oluyor acı gerçekten çokmu yazabilirmisin beyhenbanu yu okuyunca korktum vallahi hatamı ettim acaba.parayıda bayıldım üstelik.acele cevap yazın lütfeeen

güzelim karboksi yapılırken karında hiç ağrı hissetmiyorsun sadece biraz arka bacaklar ağrıyor.ama bi ağrı noktası var onu atlatırsan geçiyor, sakın ilk defada acıyor diye vazgeçme benim onuncu seans ve gerçekten memnun kaldım incelme den.

ben hepsini denedim ama sonuç alamadım inşallah sen memnun kalırsın

bettyboop acaba ücretini yazman mümkünmüdür merak ettim.Benimde 10 kilo kadar fazlam var ne yaptıysam veremiyorum.Bu söylediğin ilgimi çekti canım.a.s.

ben 12 seans seanslar 1.5 saat karbossi+lpg+pasif jimnastik 700 ytl anlaştım.

merhaba bende karboksi terapiye gidiyorum ve sonuçlarından çok memnunum 5-6 seansata gözle görülür bir sonuça ulaştım ben herkeze tavsiye ederim özellikle bölgesel sorunlarınız var ise çünkü benim üstüm ince sadece basenlerim çoktu bu nedenle tam bana uygun bir yöntem aynı zamanda göbekteki çatlaklardada iyileşme oluyor.fakat nerde yaptırdığnız çok önemli çünkü ben çok araştırdım. herkez yaklaşık olarak aynı ücreti alıyor ama uygulamlarda eksikler oluyor.
mesela göbek ve baseni ayrı ayrı fiyatlandıranlar var ayrıca seanslardaki atış sayısı çok önemli bir çok güzelik merkesi 15-20 dk . yapıyor ve her atış 2 dk gaz veriyor buda yaklaşık olarak 7-10 atış oluyor benim gittiğim yerde ise bölge ayrımı yok ayrıca seanslar 1 saatin üstünde sürüyor ve 25-30 atış arası yapılıyor bu konuda çok dikkat edin ben çok araştırdığım için en iyisi burası geldi amaçları sadece para değil aldıkları sonuçları çok önemsiyorlar en iyisini yapmaya çalışıyorlar

kızlar kusura bakmayım bu hafta fazla yoğundum..cnm benimkide aşağı yukarı öle bi fiyat.bide 6 seans mezoterapi var 850 ytl

selam kızlar ilk seansa çarşamba gittim vallahi canım epey yandı fakat bettyboop'cuğum seni dinledim dişimi sıktım bu gün yine gidiyorum inşallah birşey fark ederde bu kadar acı boşa olmaz.ölçülerimi falan aldılar ne kadar fark edecek bilmiyorum ama bir dahaki ölçümde farkı yazacağım.

arkadaslar benımde basen bolgemde yaklasık 9 cm fazlalıgım var ınceltıcı yag,herbalife ın hapını fln kullandım ama bı turlu kurtulamadım.en son care olarak bu tur seylerı dusunuyorum.tavsıye edemısınız? bıde liposaksion la karboksıterapı arasında fark varmı

ben nisanda liposuction yaptırdım şu anda karboksiye gidiyorum ikisinin birbiriyle hiç alakası yok.çok farklı şeyler.

my way cim, ben baya faydasını gördüm bacaklarda ve popoda çok fark etti.ayrıca benim yan bölgelerim erimiyordu oraya bile çok faydası oldu ben 2 hafta ara vermek zorunda kaldım haftaya tekrar başlıcam.

karbokside aslında verdiğin çok kilo olmuyor fakat acayip inceliyorsun ben 8 seansda 2 bedene kadar inceldim diyebilirim ama kilo kaybım diyette yapmama ramen 3 kg geçmemiştir. beni görenler bu kadar incelmeme çok şaşırıyorlar fakat yanında diyette şart tabikki fiyatlara gelince ben izmirde olduğum için istanbulla fiyatlar tutmaz herhalde ama ben herkeze çok tavsiye ederim....öünkü artık çok mutluyum :sm_cool:

Selam arkadaşlar.. bende karboksiterapiye basladım su ana kadar 3 kere yapıldı, pasij+g5 masajıda var yalnız ben diyet yapamıyorum,dikkat etmeye calıstım ama pek olmadı. su an itibariyle sıkı bi şekilde diyet yapıcam,incelen arkadaslara sormak istiyorum,ciddi anlamda yemedenmi inceldiniz yoksaa normal bi beslenme düzeniylemi??
ayrıca bence pek bi acısı yok,yapmayı düşünenler için. problemi az olan bölgede daha fazla acı hissediliyor,en acı hissedilen bölgede bacaklar cünkü bel bölgesi kadar cok yağ dokusu yok ve daha sıkı. Acımasının bir diğer nedenide verilen gaz miktarının ne kadar dakikada yada saniyede vücuda verilmesi. cok acı hissediyorsanız atıyorum 40 saniyede veriyorsa doktor,onu 1 yada 1,5 dakikaya cıkartmasını isteyin. ben bacakta bazen öyle yaptırıyorum. ama tabi kimisi onunla uğrasmak istemez hemen olsun bitsin diye. kol,gögüs yanlarındaki fazlalık ve gıdıya uygulatan varmı aranızda? onlarda etki daha çabuk görünüyor..

cansucum eger bı mahsuru yoksa nerde ve ne kadara yaptırdıgını ogrenebılır mıyım.bı de ne kadar suruyo tedavı?

cnsu teşekkürler iyiki yazmışsın.haklısın problem az olan bölgelerde çok daha fazla acıyor.ve evet gazı 40 saniyede veriyor c.tesi gittiğimde dakikayı uzatmasını söyleyeceğim.herkesten bir şey öğreniyoruz harika vallahi kızlar lütfen yazmaya devam edin.bettyboop'cuğum sanada desteğin için ayrıca teşekkürler.

X