Kardeşim için çok üzülüyorum ama elimden bir şey gelmiyor 🥺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rabbım dara düştüğünüz her konuda yar ve yardımcınız olsun inşallah. Bende bir ablayım. Okurken kalbim sızladı. İnşallah en kısa zamanda hem hastalıklarına bir şifa, geçimi içinde hayırlı bol kazanç Nasib etsin . Her duama sizleri de ekleyeceğim inşallah🙏 Rabbım Eyyup sabri versin 😔
Çok sağolun Allah razı olsun 🤲

Anne babanız destek olsun çocuklara baksın eşime çalışın geçim sıkıntısı sağlıklı insanı hasta ediyor geçim yükü hafiflesin biraz eşi çalışsında

Lütfen olmaz gidemezler bilmem ne gibi bahane bulmayın anne babanız gidemiyorsa kardeşiniz onların yanına gitsin ailesini alıp köyü olmayanlar bile köye kaçmaya çalışıyor bu ekonomik darlıktan

Anne baba veya eşinin anne babası yanlarına gitsin..eşi de çalışmaya başlasin..benim de akli.a daha ılıman bir şehir geldi belki otel cafe restoran da garson vs olabilir. Bir de her şey insanoğlu için kardesim engelli benim annem de neler çekti çekiyor kaç ay hastanelerde kaldı zamanında.

Deniz kenarı turistik vs yerlerde 2500 e kiralık bulmak hayalden öte hayal yalnız, bazı üyeler demiş de. Yine en mantıklısı iç anadolu, batı anadolu gibi ama köy olmayan şehirlere gitmek.

Bu arada sağlık sorunları sebebiyle malulen emekliliğe başvurabilir, ya da engelli raporu alarak sosyal haklardan faydalanabilir, bunu da bir araştırın isterseniz.

Sizin ne borcunuz var, neden destek olamıyorsunuz? 45 kiloya düşmüş bir insanın hala beden işlerinde çalışmasına nasıl göz yumuyorsunuz? Aileniz, siz ne güne duruyorsunuz ki? Adama üzüldüm ben yazık arkasında kimsesi yok.

Sizin ne borcunuz var, neden destek olamıyorsunuz? 45 kiloya düşmüş bir insanın hala beden işlerinde çalışmasına nasıl göz yumuyorsunuz? Aileniz, siz ne güne duruyorsunuz ki? Adama üzüldüm ben yazık arkasında kimsesi yok.
Benim Araba borcum var. Annem de babam da çalışamıyor. Ablam boşanmış ailemle yaşıyor iki kızı var. Diğer erkek kardeşim çalışıyor aileme göndermek zorunda. Yeri geldi mi yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama zaten babamlar 5 boğaz. Erkek kardeşimin kendi ailesi 4 boğaz hepsine ne ile baksınlar ki ? Benim evim ayrı ve borcum olduğu icin zaten anca yetiyor bana. Arkasında olmadığımızı nerden çıkardınız ki? Kimse kimsenin evinin içini bilmiyor. O yüzden keske böyle konuşmasanız. Ben 8 Yıldır çalışıyorum. Daha gecen sene araba alabildim. Hepsini de kredi cektim. Neden biliyor musunuz? Aileme destek olmak icin. Hic birikimim olmadı elimde yardımcı olayım diye. Bu şekilde iste daha deşseniz çok sey çıkar da neyse

Benim Araba borcum var. Annem de babam da çalışamıyor. Ablam boşanmış ailemle yaşıyor iki kızı var. Diğer erkek kardeşim çalışıyor aileme göndermek zorunda. Yeri geldi mi yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama zaten babamlar 5 boğaz. Erkek kardeşimin kendi ailesi 4 boğaz hepsine ne ile baksınlar ki ? Benim evim ayrı ve borcum olduğu icin zaten anca yetiyor bana. Arkasında olmadığımızı nerden çıkardınız ki? Kimse kimsenin evinin içini bilmiyor. O yüzden keske böyle konuşmasanız. Ben 8 Yıldır çalışıyorum. Daha gecen sene araba alabildim. Hepsini de kredi cektim. Neden biliyor musunuz? Aileme destek olmak icin. Hic birikimim olmadı elimde yardımcı olayım diye. Bu şekilde iste daha deşseniz çok sey çıkar da neyse
Kardeşinizin hasta olduğunu bile bile ağır işlerde çalışmasına göz yummuşsunuz, kendi haline bırakmışsınız resmen. Adamın bu hale gelebileceğini tahmin etmeliydiniz, yıllardır sağlık sorunları varmış yeni değil yani. Kredi çekip araba aldım, onun borcu var diye vicdanınızı rahatlatmaya çalışmanız üzücü. Kendinizi borcun altına sokup sıyrılmak işin kolayı biraz sanki. Neyse, inşallah kardeşiniz iyileşir. Allah kimseye muhtaç etmesin.

Boşanan ablanız çalışıyor mu,çalışmıyorsa abinizin çocuklarına da baksın abinizin eşi çalışsın en azından bir süre kendilerini toparlayana kadar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X