Kardeşim için endişeleniyorum çok mu takıntılıyım

Defnx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
49
-17
26
Ne olur cevaplayın kardeşim 18 yaşına girecek 1 ay sonra. Seneye üniye başlayacak. Sevgilisi de öyle. 1 senedir beraberler. Aklımda sürekli kötü düşünceler var. İşte yok ileriye giderler mi, fotoğraf atar mı, hamile kalır mı her şeyi paranoyak gibi düşünüyorum. Bu arada bazen evine gidiyor ama evde annesini olduğunu söylüyor. Onu karşıma aldım ve sakın pişman olacağın bir şey yapma ablacım annesi yokken gitme kendini koru erkeklere güven olmaz kim olursa olsun dedim. Napacağımı bilmiyorum. Aileme anlatsam babam çok sinirli hayatını mahveder onun. Annem çok üzülür. Ama sanırım annem olduğunun farkında sesini çıkarıp bir şey sormuyor. Başına bir şey gelse tüm yük benim omzumda gibi hissediyorum. Onun yaşlarında benim de sevgilim vardı ama ben gerçekten kendimi korudum ve hala da onla beraberim ona güvensem mi ayırsam mı offf. Bu arada telefonunu karıştırdım cinsel içerikli hiçbir şey bulamadım. Ama çok korkuyorum bir hataya düşer hamile kalır vs. Her gün ağlıyoruö. Hatta her saniye. Artık işlerime odaklanamıyorum.

Bir senedir yapmadı, çünkü reşit olmayı bekliyordu. 1 ay sonra seyreyle... diyeceğimizi sanıyorsan yanılıyorsun 😂 sevgili bulmuş tek genç senin kardeşin değil. Bu zamana kadar ne gördü geçirdiyse, nasıl bir anlayış ve karakter edindiyse o doğrultuda hareket edecektir. Senin koruman kollamanla vazgeçmez yapacağı varsa

Size ne yahu ? Yani işim gücüm yok kardeşim biriyle seks yapıyor mu diye niye tüm gün düşüneyim,gerçekten düşünen var mı ? En fazla bir abla olarak ''ne yapacaksan yap ama bilinçli davran hayatında'' gibi öğütler verebilirsiniz.Hayat onun,sizin seçtiğiniz yolu seçmeyebilir,bu onu yanlış biri yapmıyor.

Ayrıca her gün ağlamak falan nedir ? Bariz takıntı olmuş sizinki.

Siz ilgilisiniz sizede herşeyini anlatıyorsa kontrollü arkadaslıktan zarar gelmez bence evham yapmayın. Hayatının her anında yanında olamazsınız

Kardeşinizin hayatına bu kadar müdahale edemezsiniz. Sonuçta o da bir birey. Ve ilşkiye girmek isterse de girer. Size de söylemez. Telefonunda cinsellik konuşsa bile iz bırakmaz. Bence bu kadar paranoyak olmayın. Kardeşinizi düşünmeniz güzel bir şey. Fakat o da bir birey ve saygı duymak zorundasınız. Ve bu yaptığınız şey onun sizden uzaklaşmasını sağlar.

Ne olur cevaplayın kardeşim 18 yaşına girecek 1 ay sonra. Seneye üniye başlayacak. Sevgilisi de öyle. 1 senedir beraberler. Aklımda sürekli kötü düşünceler var. İşte yok ileriye giderler mi, fotoğraf atar mı, hamile kalır mı her şeyi paranoyak gibi düşünüyorum. Bu arada bazen evine gidiyor ama evde annesini olduğunu söylüyor. Onu karşıma aldım ve sakın pişman olacağın bir şey yapma ablacım annesi yokken gitme kendini koru erkeklere güven olmaz kim olursa olsun dedim. Napacağımı bilmiyorum. Aileme anlatsam babam çok sinirli hayatını mahveder onun. Annem çok üzülür. Ama sanırım annem olduğunun farkında sesini çıkarıp bir şey sormuyor. Başına bir şey gelse tüm yük benim omzumda gibi hissediyorum. Onun yaşlarında benim de sevgilim vardı ama ben gerçekten kendimi korudum ve hala da onla beraberim ona güvensem mi ayırsam mı offf. Bu arada telefonunu karıştırdım cinsel içerikli hiçbir şey bulamadım. Ama çok korkuyorum bir hataya düşer hamile kalır vs. Her gün ağlıyoruö. Hatta her saniye. Artık işlerime odaklanamıyorum.
Onun için endiselenmen korkman çok normal ablasin sonuçta ama çok abartmışsin ve takmışsın. Sen ona güzelce tatli dille gerekenleri soyle aklının bi köşesinde bulundurur illaki. Bide kardeşinin huyu suyuda önemli nasıl biri laf dinler mi oyle şeylerden korkar mı erkrk arkadaşını tanıyın o nasıl biri

Kardeşinizin hayatına bu kadar müdahale edemezsiniz. Sonuçta o da bir birey. Ve ilşkiye girmek isterse de girer. Size de söylemez. Telefonunda cinsellik konuşsa bile iz bırakmaz. Bence bu kadar paranoyak olmayın. Kardeşinizi düşünmeniz güzel bir şey. Fakat o da bir birey ve saygı duymak zorundasınız. Ve bu yaptığınız şey onun sizden uzaklaşmasını sağlar.
Yaşı çok küçük değil mi ama. Daha 18 bile olmadı. Haberleri izlemekten psikolojim bozuldu sanırım benim.

Haklısınız ama yaşı daha 17 ya. 18 olmasına bile 1 ay var. Bunlar daha çocuk. Engel olmazsam ilerde pişman olmaz mı?
Her şey kontrolünüzde değil. Pişman olacaksa da olacak. Buna yapacak bir şeyimiz yok. 🤷🏻‍♀️ Biz doğruları gösterip kenara cekilebiliriz.

Bende erkek kardeş var ve 20 yas civarı bol erkek kuzen. Hepsini tembihledim emin olmadan sevişmeyin diye.🤷🏻‍♀️ Ben de kızlardan gelecek kötülükleri düşünmek zorundayım. Dedim sizle sevişip ertesi gün gider tecavüze uğradım derler. Olabilir. 🤷🏻‍♀️

Haklısınız ama yaşı daha 17 ya. 18 olmasına bile 1 ay var. Bunlar daha çocuk. Engel olmazsam ilerde pişman olmaz mı?

En fazla arkadaşça yaklaşıp öğüt verebilirsiniz.Hayat onun hayatı,siz de sahibi değilsiniz kardeşinizin.İleride pişman olsa da onun pişmanlığı olacak.
Yine de her genç kızın korunmayı bilmesi gerektiğini düşünüyorum.Geçenlerde youtube'da bir doktorun nasıl korunacağı ile ilgili bir video tavsiyeler kısmına düştü biraz dinledim sonra ben de kendim araştırdım okudum baya falan diye açın konuyu,bilgilendirin kardeşinizi.

Kız kardeşinizi salın ve derhal psikoloğa gidin.
Genel hayatımda da çok takıntılı bir insanım kesinlikle psikoloğa gitmem lazım. Ona bir şey olursa kendimi suçlardım çünkü.

X