Kardeşimin alkol sorunu

Bakın bugün Müge Anli da 24 yasinda biri arkadaşlarıyla zil zurna içtikten sonra alkolün etkisiyle denize giriyor ve boğuluyor boğazda cesedini buldular.

Ya kendine bi zarar verebilir veya alkolün etkisiyle bi başkasına...

Babanıza anlatın bilmeye hakkı var evlendirmeye kalkmayın baskısının da başını yakmayın

Annemde biriyle baş göz etsek belki düzelir diyor. Dedim sakın yazık değil mi el kızınında başını yakmaya azıcık eşi düşünsün bıktım diyor.

Simdi anneniz oldugu icin icimden gecenlerini yazmiyim de, ama kimse onun yetistirmeye beceremedigini cekmek zorunda degil. Dediginiz gibi büyük vebal altina girersiniz bu adami bilerek evlendirseniz

Kardesinizle aynı yaştayız bende hemen hemen 10 senedir kullanıyorum. Yani alkolden cok cok cektim epey vakalarım oldu. En son koma falan derken imana gelisimle tedavi falan aldım iyi geldi iyi ki almısım azaldım derken yine basladı artmalarım bir süre çok şiddetli bağımlısı oldum yine aldım 2 kez. Son 3-4 senedir sakinim yani aman aman her zaman aramıyorum, sarhoşta olamıyorum alıştığım için. Fakat is güç derken bunu bi sekilde azaltmalıydım.

Kardesiniz kesinlikle tedavi almalı. Bu yaşta birde babaya yüklenmek daha kötü. Evlilikte çok zararlı sonuçlar doğurabilir. Aksine alkol depresyonu tetikliyor.
Bağımlılıktan kurtulmak elbet kolay değildir. Alışkanlık var çünkü ama insan yeterki istesin herşeyi yapabilir. Bence sizde yarıya yarıya başarmış sayılırsınız ☺️ Tedavi almayı kabul etse ben psikiyatrise gidelim ne derdin varsa söyle dedim. Klasik olarak ben deli miyim oldu.

Bakın bugün Müge Anli da 24 yasinda biri arkadaşlarıyla zil zurna içtikten sonra alkolün etkisiyle denize giriyor ve boğuluyor boğazda cesedini buldular.

Ya kendine bi zarar verebilir veya alkolün etkisiyle bi başkasına...

Babanıza anlatın bilmeye hakkı var evlendirmeye kalkmayın baskısının da başını yakmayın
Aynısı bugün anneme dedim bende. Gencecik çocukmuştu yazık olmuş. Bizim başımıza gelmeyeceğinin garantisi yok Allah korusun. Dedim ne zamana kadar sabahlara kadar bekleyeceksin söyle babama ne olacaksa olsun.
Simdi anneniz oldugu icin icimden gecenlerini yazmiyim de, ama kimse onun yetistirmeye beceremedigini cekmek zorunda degil. Dediginiz gibi büyük vebal altina girersiniz bu adami bilerek evlendirseniz

Babanızın artık bilmeye hakkı var. Söyleyin bence.

29 yaşındaki adamı zorla tedavi ettiremezsiniz.

sizin yapacağınız şey artık arkasını toplamamak. Kendi halledecek içine düştüğü belaları.

ancak o zaman kafasına dank eder. BELKİ.
Aynı fikirdeyim

Öncelikle kardeşimi anlatayım biraz 29 yaşında lise terk askerden geldiğinden beri kaç tane iş değiştirdi sayamadim sebat etme huyu yok. Hiç iş beğenmez çok seçicidir beyefendi 3-5 ay bir yerde çalışır çıkar bir de bunların yanında alkolü var. Hem de her Allahin günü içiyor o kafayla bir de araba sürüyor.
Geçen sene alkollüyken bir arabaya çarpmıştı cezasını da babam ödemişti ki babam alkolden olduğunu bilmiyor. Hala da alkol kullandığını bilmez. Geçen arabasında boş şişeleri yakalamış bizimki arkadaşlar içti baba ben kullanmıyorum demiş.
Kızlar her gece 3e doğru geliyormuş annem zaten OKB hastasi kafasına bir de bunu takıyor. Ya başına bir iş gelse (kendi gibi arkadaşlar bulmuş) ya kavga çıksa birbirlerine birşey yapsalar diye gelene kadar kuruyorum kafamda diyor. Hadi içersin de her gece sabahlara kadar mı içilir. Gözleri yüzü çökmüş artık alkol almaktan. İşin para kısmı var bir de nerden bulup içiyor. Eve 5 kuruş getirmez aldığı maaşla kendi geçinemiyor daha babamdan ister babamda yazık 60 yaşında ek gelir olsun diye hala çalışır.
Şimdi kalkmış arabayı değiştirecekmiş (altındaki arabayı da babam aldı) üstüne para verip takas yapacakmış babamdan istiyor. Babam veremem oğlum demiş param yok takas edeceği araba bizimkinden kötü. Bilmiyorum bir işler çeviriyor bana kalırsa annem de üzülüyor babana söyleyeceğim artık ben yoruldum diyor babam duyarsa da çok kötü olur ne yapılmalı ki bu durumda bilemedik..
Annenize destek olacam derken sizin de enerjiniz gidiyor. Uzucu.

Babanız nasıl bilmiyor ya. Gece üçte eve gelen adam napacak o saate kadar sokakta içmeyip? Herkes üç maymunu oynuyor bence.

Valla söyleyin alsın altından arabayı. Kendi canını bilemem de birine çarpsa öldürse sizin de vebaliniz var.

Ne bekliyorsunuz mudahale etmek icin? Alkollu alkollu gectigi direksiyonda birini oldurmesini mi? Babaniz duydugunda kotu olacaksa duysun bir zahmet. Ve madem direksiyona alkollu geçiyor her aksam ihbar edin alkollu surucu diye. Yakalasin polis 3 5 ay hapse girince bir daha yapmaz

Bu kadar içiyorsa babanız nasil bilmiyor, gece üçlere kadar ne yapıyor olabilir?

Babanıza söyleyin, arabayı da alsın elinden, hem kendi canını hem de başkalarının canını tehlikeye atıyor.
Sonrasında tedavi için ikna etmeye çalışın muhakkak. Kendi başına bırakma olasılıği yok gibi birşey.

Anneniz neyin kafasını yaşayıp saklıyor bu durumu, üstüne evlendirme niyetinde alkolik oğlunu? Buna da asla izin vermeyin.

Öncelikle kardeşimi anlatayım biraz 29 yaşında lise terk askerden geldiğinden beri kaç tane iş değiştirdi sayamadim sebat etme huyu yok. Hiç iş beğenmez çok seçicidir beyefendi 3-5 ay bir yerde çalışır çıkar bir de bunların yanında alkolü var. Hem de her Allahin günü içiyor o kafayla bir de araba sürüyor.
Geçen sene alkollüyken bir arabaya çarpmıştı cezasını da babam ödemişti ki babam alkolden olduğunu bilmiyor. Hala da alkol kullandığını bilmez. Geçen arabasında boş şişeleri yakalamış bizimki arkadaşlar içti baba ben kullanmıyorum demiş.
Kızlar her gece 3e doğru geliyormuş annem zaten OKB hastasi kafasına bir de bunu takıyor. Ya başına bir iş gelse (kendi gibi arkadaşlar bulmuş) ya kavga çıksa birbirlerine birşey yapsalar diye gelene kadar kuruyorum kafamda diyor. Hadi içersin de her gece sabahlara kadar mı içilir. Gözleri yüzü çökmüş artık alkol almaktan. İşin para kısmı var bir de nerden bulup içiyor. Eve 5 kuruş getirmez aldığı maaşla kendi geçinemiyor daha babamdan ister babamda yazık 60 yaşında ek gelir olsun diye hala çalışır.
Şimdi kalkmış arabayı değiştirecekmiş (altındaki arabayı da babam aldı) üstüne para verip takas yapacakmış babamdan istiyor. Babam veremem oğlum demiş param yok takas edeceği araba bizimkinden kötü. Bilmiyorum bir işler çeviriyor bana kalırsa annem de üzülüyor babana söyleyeceğim artık ben yoruldum diyor babam duyarsa da çok kötü olur ne yapılmalı ki bu durumda bilemedik..
ALkol kötü bir alışkanlık bırakamaz mı

Annem duyarsa evlatlıktan bile reddedir diyor. Şu an zaten işçi servisi çalıştırıyor. Geceden kalma o haliyle nasıl çalışıyor bende anlamıyorum
Ha bir de gece küp gibi içip sabah servis mi çekiyor? Kendi başına bir duvara çıkıp ölüp gitse neyse de bu adam masum insanların da canına sebep olabilir, siz hala babam duymasın diyorsunuz! Pesssss

Bu adam sabahlara kadar içip sonrada işçi servisi kullanıyor öyle mi? Yazıklar olsun sizin hepinize!!!! kaç tane can var o serviste. kaç çocuğun annesi babası var.kaç kişinin evladı var? Sizin sarhoş kardeşiniz yüzünden kaç alenin evine ateş düşüreceksiniz? Hala babam öğrenmesin diyorsunuz? Bu nasıl bi pişkinliktir yaaaa. Kendinizden başkasını düşünmez misiniz hiç? İnşallah o kardeşiniz olacak mahluk kimsenin başını yakmadan ıslah olur diyecem ama önce sizde olamamışsınız zaten.

Babanız nasıl bilmiyor ya. Gece üçte eve gelen adam napacak o saate kadar sokakta içmeyip? Herkes üç maymunu oynuyor bence.

Valla söyleyin alsın altından arabayı. Kendi canını bilemem de birine çarpsa öldürse sizin de vebaliniz var.

Bu kadar içiyorsa babanız nasil bilmiyor, gece üçlere kadar ne yapıyor olabilir?

Babanıza söyleyin, arabayı da alsın elinden, hem kendi canını hem de başkalarının canını tehlikeye atıyor.
Sonrasında tedavi için ikna etmeye çalışın muhakkak. Kendi başına bırakma olasılıği yok gibi birşey.

Anneniz neyin kafasını yaşayıp saklıyor bu durumu, üstüne evlendirme niyetinde alkolik oğlunu? Buna da asla izin vermeyin.
Babam 7-7 çalışıyor çalıştığı iş de kolay değil geliyor yemeğini yiyip yatıyor. Birşeyden haberi olmuyor kulaklarıda zaten ağır işitir. Ben diyorum böyle devam edecekse bilsin babam düzelecek gibi değil hem.kendine zarar hem başkasına. Annemde duyarsa evden atar diyor dedim atsın 2 gün sokakta gezince aklı başına gelir

Ha bir de gece küp gibi içip sabah servis mi çekiyor? Kendi başına bir duvara çıkıp ölüp gitse neyse de bu adam masum insanların da canına sebep olabilir, siz hala babam duymasın diyorsunuz! Pesssss

Bu adam sabahlara kadar içip sonrada işçi servisi kullanıyor öyle mi? Yazıklar olsun sizin hepinize!!!! kaç tane can var o serviste. kaç çocuğun annesi babası var.kaç kişinin evladı var? Sizin sarhoş kardeşiniz yüzünden kaç alenin evine ateş düşüreceksiniz? Hala babam öğrenmesin diyorsunuz? Bu nasıl bi pişkinliktir yaaaa. Kendinizden başkasını düşünmez misiniz hiç? İnşallah o kardeşiniz olacak mahluk kimsenin başını yakmadan ıslah olur diyecem ama önce sizde olamamışsınız zaten.
Ya ben babam öğrenmesin mi dedim aksine sabahlara kadar camda bekleyeceğine bırak öğrensin sende kurtul dedim. Benim evime bile gelmez bende eşimde böyle yaptığı için kabul etmiyoruz. Eşim kaç kere gel sana yardımcı olalım gerekli yerlere götürelim dediyse de yanaşmadı. Biz daha ne yapalım aynı şehirde bile oturmuyoruz. Bu arada sakın olun lütfen konuşma üslubunuza da dikkat edin suçlu olan taraf ben değilim.

Yani yine acımasız olacağım ama, ben olsam bir gece ihbar ederdim polise yakalanır; ehliyeti ve işi gider. Dolayısıyla baba da öğrenir. Anne de sürekli evde olduğu için tahammül edemez ve tedaviye zorlarlar belki.
Evlendirme fikri ise korkunç. Gerçekten korkunç.
Keza akşamdan kalma haliyle servis çekmesi de korkunç. Maalesef attığı her adım saatli bomba.

X