Kardeşlerime söylemeli miyim

İyi geceler, iki tane erkek kardeşim köyden iş icin yanima geldiler işe girdiler maaşlarini alinca köye gönderiyolar, eşim söyle bizede biraz destek olsunlar diyo, bende ayip olur diye söylemekden çekiniyorum sizce söylesem ayip mi olur

KAç aydır sizinleler ve kaç ay daha kalacaklar?

İyi geceler, iki tane erkek kardeşim köyden iş icin yanima geldiler işe girdiler maaşlarini alinca köye gönderiyolar, eşim söyle bizede biraz destek olsunlar diyo, bende ayip olur diye söylemekden çekiniyorum sizce söylesem ayip mi olur
Sizinle yaşıyorlarsa tabiki evin giderlerine ortak olmalılar. Kardeşe birşey demenin ayıbı olmaz onların düşünmemesi hata.

2 ay kadar oldu ne kadar kalirlar bilmiyorum
Bence destek olmalarını istemek yerine onlara Bi düzen kurmayı teklif edin. Bu şekilde hem aile hayatınız kalmaz hem siz çok yorulursunuz kaç erkeğin yükü. Süresi belli olsa 3 ay 5 ay maddi destek de istenmez idare de edilir ama uzun süre hayır.

Uzun süre kalacaksa ev tutsun iki kardeş. Ne münasebet size coreklenmisler ya 🤬
Bu işin sonunda en ufak şeye alınıp seni ve eşini yedi köye düşman ederler, hiç şüphe yok. Çünkü bu hikâyeler hep aynı biter
Eşim de kalsinlar en azindan ortak olsunlar diyo esim hergün 7 ekmek aliyo

Her şeyi siz mi karşılıyorsunuz ne kadar süre kalacaklar. Uzun sureliyse söylemekte fayda var. Aslında onların dusunupte destek çıkmadı gerekirdi hiç teklif etmediler mi

Eşim de kalsinlar en azindan ortak olsunlar diyo esim hergün 7 ekmek aliyo
Oooha
Mutfak alışverişi yapıyorlar mı?
Beleş evi bulmuşlar bu ekonomide, giderler mi.
İsteyin mutlaka. Kiraysa yarısını odesinler, ev sizinse faturaları. Belki o zaman 'bunca masraf yapana kadar evime cikayim' derler, tez elden kurtulursunuz

X