Kargo Belası

Bende netten cok alisveris yaparim hep ptt kargoda sikinti yasadim. Diğerlerinde hatta eve gelmeyipte evde yok diyeni dahi bana ulasamamis aradim evde küçük bebek var iade yapmayin gelir alirim dedim. Bebek varsa biz getiririz tekrar deyip 1-2 saat sonra getirdiler. Diger kargolarda genelde evde misiniz kargoyu getirecegiz diye ariyorlar. Simdiye kadar tonla alisveris yaptım daha bi sikinti cikmadi. Ama belkide bizim oturdugumuz yer baya buyuk bir site cok kargo geliyor. O yuzden de hep gelmiş olabilir

Benim telefonumda kesinlikle arama yoktu ben bunu soyledigimdede bana denilen sizin söylediğinizi nerden bileyim oldu yani hem suçlu hem güçlü dedikleri cinsten
Hepsi aynı değil işte bazen aksiler denk geliyo adamın biri beni yarım saat bekledi Allah razı olsun hastaneden geliyordum ama çoğusu adres yetersiz yada evde bulunmuyor ve kargoyu kabul etmiyor diye geri yolladılar

Bende netten cok alisveris yaparim hep ptt kargoda sikinti yasadim. Diğerlerinde hatta eve gelmeyipte evde yok diyeni dahi bana ulasamamis aradim evde küçük bebek var iade yapmayin gelir alirim dedim. Bebek varsa biz getiririz tekrar deyip 1-2 saat sonra getirdiler. Diger kargolarda genelde evde misiniz kargoyu getirecegiz diye ariyorlar. Simdiye kadar tonla alisveris yaptım daha bi sikinti cikmadi. Ama belkide bizim oturdugumuz yer baya buyuk bir site cok kargo geliyor. O yuzden de hep gelmiş olabilir
Dediginiz gibi bulunduğunuz muhitten kaynaklı olabilir

Ocak ayındaki kargoda hava şartlarından dolayı cok anlayış gosterdim defalarca aradım düzgün bi şekilde konuştum yine önemsemediler gerilip gergin davranınca yine önemsemiyorlar kendi başlarına bi cumhuriyet

Şuna eminim ki işini hakkıyla yapan tek bir kargo şirketi yok. Ben de bugün yurtiçi ile kavga ettim.
Evde olan alıcıyı (beni) evde bulamamışlar. Şikayet talebi oluşturdum, ikinci kez dağıtıma çıktı. Yine beni evde bulamamışlar 😂😂😂
Allah Allah ben nerdeyim acaba yaaaa

Aras 3.

Aynısına bende denk geldim, sanırım ağır olduğu için dağıtıma falan çıkarmıyorlar. 4 gün teslimata çıkmayınca kargomu unuttular herhalde diyip taksiyle kendim aldım.
4 günde yürüyerek Kocaeli'nden gidip kargomu alıp gelirdim ben. Yahu.
Yazacaktım arası da hadi hepsini gömmeyeyim dedim. Onlar da 19 Mayıs günü (sokağa çıkmak yasaktı) güya eve gelip aldığım masa sandalye takımını eşime teslim etmişler. Ortada ne gelen var ne giden. Defalarca şubeye gittik kayıpmış meğer kargo. 3 ay sürdü paramızı geri alabilmemiz. Madem kayıp neden teslim etme bilgisi giriyosunuz?

Geçen mng geldi bi ürün getirdi isim xxx adına. Ama benim adım yyy. Ama ürün benim :KK70:
İrsaliyede adım doğruymuş kargonun üstüne basılan etikette başka bi isin yazıyor. Kurye diyor ki Allah allah ben de anlamadım. Allaha emanet iş yapıyorlar

Kizlar merhaba başıma bela gelmis kadar cekiyorum bu kargo şirketinden bi üye konu acmista konutu gorunce yine sinirlerin zıpladı.

Kızlar geçenlerde fiyatı uygun gelecek diye bilimdik ni siteden ürün aldim günlerce ürün gelmedi nasıl olduysa kargo şirketinin ana şubesine ulaştım şubede görünüyor bugun elinize ulaşır dediler cumartesi günü yarim gün çalıştıkları için pazartesi gelir diye dusundum pazartesi de gelmedi salı günü şubeye gittim.Cumartesi kargo dağıtımtayken sizi aramışlar telefona cevap vermemişsiniz dedi hafta ici isten dolayı telefonu cok arayan olur hatta kayıtlı olmayan numaralardan ama yinede bakarım ama cumartesi hic arayan olmamıştı telefonu gosterdi m kimse aramadı hatta niyeyse bi kişi aldı kontrol etti.
Ben çok büyük tasinilacak gibi degil eve yollasanız dedim eve giden kargoyu tekrar gönderemeyiz dedi diğer çalışan beyefendi telefonuma arkadaşınız vakti arayan olmadi dedim söylediğinizi nerden bileyim dedi.
Taxi cagirdim gerekli yerlere şikayet edeceğimize söyledim.

Aynı süreçte sipariş ettiğim başka bi üründe vardi bayramdan once sipariş verdim daha yeni cumartesi şubeye gelmis yine gelmedi pazartesi şubeye gittim eve gitmedi diye burda verelim mi dedi 15 kiloluk paket hayır taşıyamam dedim yarin eve yollanacak dedi tamam dedim dün yine gitmemiş şubeyi arıyorum hic bi şekilde ne firma ne şubeye ulaşamıyorum müşteri temsilcisine başlanmak istiyirum 1 kere çalıyor sonra sessize düşüyor kapanıyor telefon

Ocak ayında yine birseyler aldim ayni sekilde cuma günü getirilecekti yetişmemiş cumartesi yarim gun çalıştık yetişmesi dediler pazartesi araba kaza yaptı getiremedik dediler anca iste çarşamba günü getirdiler

Nisan ayında aldığım bi ürünü iade etmek icin görürdüm iade numarası takip numarası hicbirsey vermediler 1 aydan sonra ulaştı 2 ay sonra iade ücretimi alabildim

Alış verişi cok bilinen t.....yoldan aldim sıkıntılı şube m....g kargo ne yapacagimi sasirdim ne t...yola ne kargoya ulaşamıyorum katılır nerelere şikayet edilir fikri olan var mi
o dediğiniz kargo sıkıntılı daima

Kizlar merhaba başıma bela gelmis kadar cekiyorum bu kargo şirketinden bi üye konu acmista konutu gorunce yine sinirlerin zıpladı.

Kızlar geçenlerde fiyatı uygun gelecek diye bilimdik ni siteden ürün aldim günlerce ürün gelmedi nasıl olduysa kargo şirketinin ana şubesine ulaştım şubede görünüyor bugun elinize ulaşır dediler cumartesi günü yarim gün çalıştıkları için pazartesi gelir diye dusundum pazartesi de gelmedi salı günü şubeye gittim.Cumartesi kargo dağıtımtayken sizi aramışlar telefona cevap vermemişsiniz dedi hafta ici isten dolayı telefonu cok arayan olur hatta kayıtlı olmayan numaralardan ama yinede bakarım ama cumartesi hic arayan olmamıştı telefonu gosterdi m kimse aramadı hatta niyeyse bi kişi aldı kontrol etti.
Ben çok büyük tasinilacak gibi degil eve yollasanız dedim eve giden kargoyu tekrar gönderemeyiz dedi diğer çalışan beyefendi telefonuma arkadaşınız vakti arayan olmadi dedim söylediğinizi nerden bileyim dedi.
Taxi cagirdim gerekli yerlere şikayet edeceğimize söyledim.

Aynı süreçte sipariş ettiğim başka bi üründe vardi bayramdan once sipariş verdim daha yeni cumartesi şubeye gelmis yine gelmedi pazartesi şubeye gittim eve gitmedi diye burda verelim mi dedi 15 kiloluk paket hayır taşıyamam dedim yarin eve yollanacak dedi tamam dedim dün yine gitmemiş şubeyi arıyorum hic bi şekilde ne firma ne şubeye ulaşamıyorum müşteri temsilcisine başlanmak istiyirum 1 kere çalıyor sonra sessize düşüyor kapanıyor telefon

Ocak ayında yine birseyler aldim ayni sekilde cuma günü getirilecekti yetişmemiş cumartesi yarim gun çalıştık yetişmesi dediler pazartesi araba kaza yaptı getiremedik dediler anca iste çarşamba günü getirdiler

Nisan ayında aldığım bi ürünü iade etmek icin görürdüm iade numarası takip numarası hicbirsey vermediler 1 aydan sonra ulaştı 2 ay sonra iade ücretimi alabildim

Alış verişi cok bilinen t.....yoldan aldim sıkıntılı şube m....g kargo ne yapacagimi sasirdim ne t...yola ne kargoya ulaşamıyorum katılır nerelere şikayet edilir fikri olan var mi
Trendyol ile bir kere sorun yaşadım. Şikayetvar a yazınca mum oldular ama kargo şirketlerini nereye şikayet ederseniz edin onlar çok arsız olmuş. Hele Sü..t kargo. Beni hayattan bezdirdi

Bilindik sitelerden satis yapan biri olarak yaziyorum eger kargoyla ilgili hala cozum saglayamadiysaniz urunu aldiginiz firmaya ulasin firma kargoyla irtibata gecsin gerekirse urun satilan siteye bile sikayet edip bir cozum bulabilirler .Malesefki kargocular hem aliciyi hem saticiyi cok yoruyor bu konuda.

Kargo şirketleri çok kötüleşti özellikle son zamanlarda. Geçen gün işyerime gönderdim aldıklarımı, beni arayıp gelip kapıdan alır mısınız dediler :skandal:

E-ticaret alisverislerinde kargomu eve getirmezlerse gidip subeden almiyorum, ya iade olarak dönüyor ya da sikayetim ise yariyor getiriyorlar. Bireysel gönderilerimi de biraz paraya kiyip kurye hizmetleri ile gonderiyorum ki başım agrimasin.
Bu arada sikayetvar a falan degil, direkt linkedin de post olarak yaziyorum sikayetleri, ayni gün dönüyorlar.

Yazacaktım arası da hadi hepsini gömmeyeyim dedim. Onlar da 19 Mayıs günü (sokağa çıkmak yasaktı) güya eve gelip aldığım masa sandalye takımını eşime teslim etmişler. Ortada ne gelen var ne giden. Defalarca şubeye gittik kayıpmış meğer kargo. 3 ay sürdü paramızı geri alabilmemiz. Madem kayıp neden teslim etme bilgisi giriyosunuz?

Geçen mng geldi bi ürün getirdi isim xxx adına. Ama benim adım yyy. Ama ürün benim :KK70:
İrsaliyede adım doğruymuş kargonun üstüne basılan etikette başka bi isin yazıyor. Kurye diyor ki Allah allah ben de anlamadım. Allaha emanet iş yapıyorlar
Aras teslimat yetişmeyince ya da başka bir durum olduğunda basıyor oraya teslim edildi yazısını.
Teslim etmediğin bir ürünü teslim edildi olarak göstermek ne demek ya jajfjdjd
Ben bazen iki kat çıkmaya üşenip alttaki büfeye bıraktıklarını biliyorum. Siz yine ürününüzü iyi kurtarmışsınız, bilmem kaç binlik teknolojik cihazı kaybettiklerini okumuştum şikayet varda.

Teslim edilen kişi xx isim yy mi? Bunu nasıl başarmışlar gerçekten sjfjjsjd neyse allahtan kargonun üzerindeki adı aramaya çıkmamışlar. :KK70:
Mng kargonunda arastan eksiği yok fazlası yok. Yürüyerek gidip almaya çalışsak daha hızlı getiririz.

Kargo şirketleri çok kötüleşti özellikle son zamanlarda. Geçen gün işyerime gönderdim aldıklarımı, beni arayıp gelip kapıdan alır mısınız dediler :skandal:
birkaç hafta önce eve siparişim a**s kargo, 1 kattayım zaten merdivenlerden 1 kat çıkıcak.Çıkınca da bi merdiven dibinde kapı var bi de biraz ileride bizim kapı var kalabalık bi bina değil.Neyse adam çıktı kata baktı uzak olan (3 metre varsa vadır en fazla) kapı bizimki UFFFFF yaptı abartmıyorum paketi üzerime bildiğin sinirle fırlattı burda daire mi olur ya hayret bişey dedi ve dönüp gitti.Ev o sırada pek müsait değildi hemen içeri dönmem gerekiyodu yoksa beni orda bağlasan susmam o haretin karşısında.Şikayet ettim ama sanmıyorum umurlarında olucağını

X