Karın germe ameliyatı dikiş açılma/yara sorunu

Selam kızlar tam 1,5 ay önce liposuction ve tam karın germe ameliyatı oldum. İç karın kaslarım ayrıktı baştan aşağı komple dikildi(fermuar gibi) ameliyat sonrası çok zorlu geçmedi,dayanılmayacak acılar yaşamadım yani. Olması gerektiği gibiydi. 2 gece kaldım. drenlerle çıktım hastaneden. 5. Gün onlar alındı. Karnımda kırmızı bi leke oluşumu vardı sanırım sigaraya bağlı😢 dr zamanla geçeceğini söyledi. Göbek altı dikişlerim bir türlü kapanmıyor artık psikolojik olarak çok etkileniyorum 🥺 büyük yara oldu birleşmiyor. Kendi dr um harici dermatoloğa gittim yara kabuklarını temizledi kremler verdi. Bu arada hergün istisnasız pansuman yaptım doktorun verdiği kremlerle. Hala karnım gergin,hala korsesiz tam dik duramıyorum bunların üstüne yara bere içindeyim çıldırıcam. Nolur bana bişeyler söyleyin. Başına gelen varmı? Fotoğraflar bu güne ait kremli olduğu için parlak çıkmış olabilir
Çok geçmiş olsun.
Bende karın germe ve mem dikleştirmeyi aynı anda oldum. Meme altımda ve karnımda buna benzer durumlar yaşandı.
35. Bugün karnımda bir noktada meme altındada bir noktada kaldı.

Benim vıcudumda dikişler erimiyor ve kendini atmaya çalışıyor biraz ona bağladık. Birde ben hep ayakta kalmak zorunda kaldkm işimden dolayı.
Açıkcası streil sprey batikon ve bantlamaya devam. Birde dikişlerinize baktırın derim belki benim vucudum gibi yabancı sayıp dışarı atmaya çalışıyor olabilir. Şimdiden geçmiş olsun durumları bildirin lütfen

Inana bilirmiyim inanmak istiyorum , bugun gitim doktora dedi haftaya kadar bakalim eger iyilesmezse 20 dk narkos yiyip dokuyu temizleyip tampon koyup direnle 1 hafta evde olucam sonrasi 1 haftasindada tekrar narkos yiyip dikis yaparim dedi bana …. Inanmak istiyorum bunyem kaldirmiyor dusunmeyim diyorum aklima
Geliyor sonra butun morelim bozuluyor okadar iyi geliyorsun ki agzina saglik böyle insanlar lazim … etrafimda okadar bozan varki morelimi dediyeim sana ben yok soyle yok boyle iyide neden bôyle oluyor acilma felan

Selam kızlar tam 1,5 ay önce liposuction ve tam karın germe ameliyatı oldum. İç karın kaslarım ayrıktı baştan aşağı komple dikildi(fermuar gibi) ameliyat sonrası çok zorlu geçmedi,dayanılmayacak acılar yaşamadım yani. Olması gerektiği gibiydi. 2 gece kaldım. drenlerle çıktım hastaneden. 5. Gün onlar alındı. Karnımda kırmızı bi leke oluşumu vardı sanırım sigaraya bağlı😢 dr zamanla geçeceğini söyledi. Göbek altı dikişlerim bir türlü kapanmıyor artık psikolojik olarak çok etkileniyorum 🥺 büyük yara oldu birleşmiyor. Kendi dr um harici dermatoloğa gittim yara kabuklarını temizledi kremler verdi. Bu arada hergün istisnasız pansuman yaptım doktorun verdiği kremlerle. Hala karnım gergin,hala korsesiz tam dik duramıyorum bunların üstüne yara bere içindeyim çıldırıcam. Nolur bana bişeyler söyleyin. Başına gelen varmı? Fotoğraflar bu güne ait kremli olduğu için parlak çıkmış olabilir
1 ay oldu benimkide önce akıntı oldu sonra yara açıldı üç yer açıldı 1 cm -2 cm -5 cm olarak inşallah kapanır sanada geçmiş olsun

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun
Ben 1 ay önce 360 derece karın germe ve BBL oldum, dikişler kapandı bile. Konu açtım, oradan okursun
Bahsettiğin sıvı baticon.. iyi gelir ama gazlı bezle fazlasını almak gerekir.
Lütfen ama lütfen sigarayı bırak, sigara içip de düzgün iyileşen kimseyi görmedim
Şimdiden geçmiş olsun
Merhaba bende Karin gerne meme kucultme ameliyati oldum 2 hafta sonra ønce KarInda acilma oldu baticon iylestirmedi fucidin( antibiyotikli krem) ve gazli bezle kapattim faydasi oldu, 2 hafta sonrada meme alti ve ucunda acilmalar oldu :KK43: hemsire hep baticon sür Kapat dedi ama hic iylestirmuyir baticon

Merhaba evet revizyon oldum. Yani açık yerler yeniden estetik dikişle dikildi. Çok şükür tek çizgi görünümü oluştu. Dikiş üzerindeki sertlikler geçtiğinde iz tedavisi uygulayacak ücretsiz. Saolsun onca olumsuzluklara rağmen çok ilgilendi,ben üzüldükçe oda üzüldü. Aile dostu gibi olduk. O kadar çok gittim ki yanına😄
Merhaba Gecmis olsun yeni dikisler icin bølgesel anastesi mi yapildi agri sIzI oldumu?

Sadece karin germemi …. Herseyi gönlünce olsun ama zor bi surec bilmeni isterim …. Ben bu kadar agir atlatacami bilmiyordum hala bile atlatmis deyilim daha 5 hafta oldu ama basima gelmeyen kalmadi …. Herkezin fikrine acigim ama simdiki aklim olsaydi yaptirmazdim
Merhaba ayni durumu bende yasiyorum :KK43:sizi le Nasil iletisime gecebilirim?

Merhaba aranıza yeni katıldım bende 3 hafta önce lipo ve karın germe oldum herşey yolunda gidiyordu birden bi kan pıhtısı belirdi vajinanın üst dikiş bölgesinde doktorum kendi atar atmazsa temizlemem lazım dedi sonra iltihap akmaya başlauınca temizlemek zorunda kaldı ve o kabuğu çekince altı 10 cm civarı açık yara şuan temizliyor pansuman yapıyoruz ama ölü doku canlanması gerekiyormuş dikemem şuan diyor vakum tedavisi önerdi banada haftaya kadar bekleyelim kapanma olmazsa onu uygulayalım dedi çok korkuyorum vakum tedaviside acılı bir işlemmi aceba 🥺
Nasıl gecti surec duzeldinizmi

Geçmiş olsun , 3 hafta 1 ay geçince yarada açılma olmasının sebebi ne acaba ? Doktorlarınınızın bu konuda fikri var mı? Bende yeni ameliyat olduğum için korkuyorum. Hala kesi yerim bantlı hiç açılmadı nasıl olduğunu görmedim. Sizlerin bantları erken mi çıkardı ? Bana doktorum durmalı bantlar ben size söyleyeceğim neden çıkacağını diyor. Acaba diyorum bu bantlar uzun mu kalmalı bir fikriniz var mı yara hattınıda aşırı merak ediyorum ama çıkarttırmıyor 1 aydır öyle duruyor sapasağlam bir şekilde

X