Karın germe sonrası dikişimde kızarıklık ve iltihap

akaslanayca1987

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2021
104
39
36
Merhaba arkadaşlar 3 hafta önce karın germe ameliyatı oldum hiç bi sıkıntım olmadı Şimdiye kadar yara yerıme pansuman yapıp antibiyotikli kremde sürüyorum ama küçük bi yerde kızarıklık oldu ve bıraz önce farkettım minik bi beyazlık olmuş dikiş üzerinde iltihap olabılırmı tam anlayamadım korsemı çık sıkı sarıyorum ondan mı oldu bilemıyorum karın germe sonrası nasıl bir süreç geçiriyor sunuz iz bu Tarz şeyler normalmi Yaşayan varmı bide iz gıderıcı kremmi yoksa slikon bantmı kullanıyorsunuz ......

Merhaba bende karın germe oldum ağustos 2020 de. Ameliyat sonrası sadece duş aldığımda batticon sürüyordum yatay dikişlerimxe sorun yaşamadım ama
Şubatta da revizyon ameliyatı oldum
Onda dediğiniz gibi kızarıklık ıslaklık ve beyaLama oldu iltihap olmuş hergün önce batticon sürüp sonrada antibiyotikli krem sürdüm geçti çok şükür ama izim kahverengi mor gibi oldu

Aynı durum bendede var 1 ay oldu amelıyat ızı kahverengı mor doktor 2 gun once kontrol ettı normal dedı

Merhaba bende karın germe oldum ağustos 2020 de. Ameliyat sonrası sadece duş aldığımda batticon sürüyordum yatay dikişlerimxe sorun yaşamadım ama
Onda dediğiniz gibi kızarıklık ıslaklık ve beyaLama oldu iltihap olmuş hergün önce batticon sürüp sonrada antibiyotikli krem sürdüm geçti çok şükür ama izim kahverengi mor gibi oldu
Geçmiş olsun revizyon ne için oldunuz karın germede memnun musunuz bende olcam endişe içindeyim

Karın germe yaptırdım Bursa! burda açtığım konu var resimli bakabilirsiniz
Revizyonu sağ ve sol kesi bitiminde kulakçıklar oluşmuştu onların giderilmesi için yapıldı ancak çokta işe yaramadı 😟
Canım karnın ıyı ben begendım benımkı daha kotu catlaklar duruyor komple ama dedıgım gıbı doku yetersızmıs ayrıca senın belın cok ınce ve guzel olmus mıde şişkınlıgıde yok karın sıslıgıde benım 1 ayı gectı mide şiş hala karnımda şiş cok benım mini karın germe oldugu halde kesi senınkı kadar sen korsenı ne kadar sure taktın canım ben bel sımıt bolgesıne liposuction yaptırdıgım halde aynı doktor 6 ayı bulur şekıl alması dedı sende nasıl oldu ödem vs

B

Merhaba karın germe kadar zorlu değil sel ve sol kesi bitimlerinde 6 cm kadar kesiliyor kulakçıklar açılarak tekrar dikiliyor benimki malesef düzelmedi çünkü deri fazlalığı var doktorunuza deriyi almasını söyleyin dikişi rahatlatıp tekrar dikmesin boşuna acı çekmiş olursunuz
Revizyonda fazla deri çıkarılabılıyormu sanki kulakçığın oldugu yerlerde benimde fazla serum var hafıf

Merhaba karın germe kadar zorlu değil sel ve sol kesi bitimlerinde 6 cm kadar kesiliyor kulakçıklar açılarak tekrar dikiliyor benimki malesef düzelmedi çünkü deri fazlalığı var doktorunuza deriyi almasını söyleyin dikişi rahatlatıp tekrar dikmesin boşuna acı çekmiş olursunuz
Doktor neden almadı fazla deriyi ?

Merhaba revizyon ameliyati hangi bölgeden oldunuz

X