karınca yumurtası kremi

deryaderya

Guru
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
2.123
1.684
Merhaba Bayanlar,
Bilginiz olsun istedim.Dün haberlerde seyrettim TRT de. Karınca yağı kremi olarak(isim veremiyorum krem şeklinde olan) piyasada satılan ürünün toplatıldığını duydum. Firma bu ürünün içine karınca yumurtası değil afrika ormanlarında bulunan bir böceğin larvaları ve hamam otu koyup krem yapmış.Ürünün Sağlık Bakanlığından onayı olmadığı halde onay vardır diye üzerine yazmışlar.
İyi günler.......
 

ela_11

biraz kızıl biraz mavi
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2008
206
0
Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar hemen gaza gelmeyin ıspatlanmış hiç bir şey yokken siz medyanın saldırısına uğrayan masum insanları suçluyorsunuz ..cahil olmayın bu kadar karınca krem ve yağı varkenneden gutto hedef alınıyor .çünkü en çok satan ve marka olan ayrıca bu insanlar salak mı gazete ve dergilere hatta tv ye reklam versinler hemde bakanlık onaylı diye 3gün önce ürün reklamını yapan gazete ve tv niye bu gün saldırıyor .çelişki yokmu nyani içnde karınca değil termit varmışinternete bi baksanız önce nedir diye termit karıncadır larva da yumurta TERMıT LARVASI =KARINCA YUMURTASI kimse de buna bakmıyor .çünkü bir keçi bulunmuş taşlanıyor mantıklı olun isterseniz ben size yazıyorumTERMıT NEDıRMucizevi Karıncalardır. Kör ve Sağırlardır. Termitlerin bilinen en önemli özelliklerinden biri topraktan insanların bile kolaylıkla yıkamayacakları sağlamlıkta görkemli yuvalar yapmalarıdır. Tropikal bölgelerde birdenbire ortaya çıkıveren şehirlerin mimarları olan termitlerin bu alandaki yetenekleri tartışılmazdır. Kullandıkları malzemenin elde edilişindeki hünerleri ve teknik yetenekleri de son derece şaşırtıcıdır. Her tür kendi ihtiyacı olan özelliklere göre farklı tip yuvalar inşa eder. Bu yuvalar ağaç içlerinde bulundukları gibi çoğunlukla toprağın üstünde ve altında yer alırlar.
Termitler 7 metre yükseklikte gökdelenler yapar. Termitlerin boyutu ile yaptıkları yuvaların yüksekliği karşılaştırıldığında "gökdelen" tanımlamasının hiç de abartılı olmadığı görülecektir. 1-2 cm. ebatlarında olan termitler bu küçük cüsselerine rağmen 7 metre yüksekliğinde devasa yuvalar yapar.
Toprak altında ve her zaman kapalı yerlerde yaşayan termitler toprak yüzeyindeki ölü bitkileri ölmüş böcekleri ve hayvan gübrelerini yuvalarına taşırlar. Bu son derece gerekli bir işlemdir. Çünkü dünyada sayıca büyük yer tutan böcekler öldüklerinde toprakta artık maddeler oluşturur. Fakat bu ölü böcekler termitler ve diğer hayvanlar tarafından adeta gizli bir el varmış gibi sessizce ve hızla yok edilir. Böylece toprağın üstü artık maddelerden temizlenmiş olur.
Yuvalarının Kesiti:
1- Yeraltı yuvası destekli bir sütunun üzerine yapılmıştır.
2- Üstünde sarmal bir temel bloku vardır.
3- Daha yükseklerde larvaların bırakıldığı bölmeler bulunur.
4- Mantar bahçeleri
5- Besin depoları
6- Kraliçenin odası
7- Yuvanın merkez bacası
8- Yan bacalar: sıcaklık kontrol ve hava değişimi sistemleri
9- Yeraltına açılan tüneller. Termitler bu tüneller yardımıyla nem kaybetmeden yiyecek ve yapı malzemelerini bulup yuvaya getirebilirler.

Allah'ın yaratışındaki mükemmel detayları gözler önüne seriliyor
 

deryaderya

Guru
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
2.123
1.684
Devletin güvenlik güçleri bukonu üzerinde çalışma yaptıysa mutlaka se4bepsiz yere değildir..Genede bir süre temkinli olmak lzım.
 

gokce_653

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2009
43
0
kesinlikle hiçbir işe yaramıyor o tür ürünler.
karınca yağı,salyangoz kremi tarzı kocakarı ilaçlarını kullanmayın bnce
hmde ucuz ürünler değil paranıza yazık olur bnden söylemesi