Karşı tarafın ödemesi gereken vekalet ucretini avukatim kendisine istiyor

Yildizgozlum

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2021
140
50
39
Arkadaşlar işyerinde gerçekleşen sözlü bı hakaretten dolayı avukat tutup dava açtım. 2 senedir süren bir davaydi. Başta belli bı ucret karşılığında anlaştık ücreti peşin ödedim vekalet verdim ve davama hep o baktı. Son mahkemede dava sonuçlandı mahkemeyi kazandım ve kararda kaybeden tarafin kazanan tarafa su meblagda vekalet ücreti ödeyecektir yazıyordu. Avukatim bana o paranın karşı tarafın ödeyeceğini ama kendisine ödeyeceğini soyledi. Çünkü hukuken yasalarda zaten bu para avukatindir diyormuş. Başına böyle bir durum gelen var mı dogrumudr bu?

Arkadaşlar işyerinde gerçekleşen sözlü bı hakaretten dolayı avukat tutup dava açtım. 2 senedir süren bir davaydi. Başta belli bı ucret karşılığında anlaştık ücreti peşin ödedim vekalet verdim ve davama hep o baktı. Son mahkemede dava sonuçlandı mahkemeyi kazandım ve kararda kaybeden tarafin kazanan tarafa su meblagda vekalet ücreti ödeyecektir yazıyordu. Avukatim bana o paranın karşı tarafın ödeyeceğini ama kendisine ödeyeceğini soyledi. Çünkü hukuken yasalarda zaten bu para avukatindir diyormuş. Başına böyle bir durum gelen var mı dogrumudr bu?
Aynen mahkeme dava vekalet ücretine karar verdiyse karşı taraf bunu avukatınıza öder. Hatta ödemezlerse avukatınız mahkeme ilamını icraya koyup o tutarın üzerinden yine vekalet ücreti alır. Yani hem dava vekalet ücreti hem de icra takibi açtığı için icra vekalet ücreti alır.

Evet doğru demiş , vekalet ücreti avukata ödenir .

Biraz haksızlık olmuş ama vekalet ücretini başta benden almıştı zaten. Neyse hukuk böyle diyorsa yapacak bir şey yok o zaman. Çok tskler hepinize ❤️

Avukat hem müvekkilinden vekalet ucreti alır. Hem de dava sonunda karşı taraftan vekalet ücreti alır. Her ikisini de hukuken almak ve makbuz kesmek zorundadır. Rica ederim iyi günler:)
Pardon benim boşanma davam için odedigim ücret için avukatım makbuz vermedi,vermesi gerektiğini de bilmiyordum.sozlesme filan da yapmadık kalani EFT yaparken açıklamaya yazacağım vekalet ücreti diye,, sıkıntı olur mu

X