Karşılıklı olarak şikayetçi olmak (komşu davası) avukat arkadaşlar varsa bakarsa sevinirim.

İş bu raddeye geldiyse artık ses için dikkat etmenize gerek yok.
Çamaşır makinasını da açın, süpürge de yapın.

Bizim alt katımızdakiler çok ses yapıyor. Normalde üst kattan şikayetçi olunur dimi...
Bende ses yaptıkları günün ertesi önce süpürüyorum evi saat 19 da başlıyorum, sonra çamaşır makinasını 22 de açıyorum, sonra kurutma makinasını gece 000 da. Kurutma 3 saat sürüyor sesi düşünün artık gecenin o sessizliği içinde.

Şimdi maaşallah sübhanallah çok düşünceli insan oldular.
Sitede oturduğum için bı kaç kere güvenliğe haber verdik hiç bir gelişme olmayınca yöntemi ben buldum.

Çünkü polislik olsa durum site olduğu için kendileri suçlu çıkacaklar biliyorlar. Ve evden çıkarılacaklar.
Sitelerin böyle güzel yanları var işte.

Merak etmeyin hiç bir şey olmaz, eşiniz boşuna telaş ediyor. Davanız kapanır. Hukuk kendine yetişemiyor, bide bu kıytırık konularla hiç uğramazlar bı de pandemi.
aslında su an daha da tedirginim. iyice huzursuz oldum. umarım dediğiniz gibi sorunsuz geçer

Üstünüzde şu an benim olduğu gibi hiperaktif çocuklu bi aile olmasından daha kötüsü eskiden yaşadığım gibi alt katınızda ruh hastası insanların yaşamasıdır(evet bu konuda kısmetsizim😬)
Alt katımdaki teyzeyle amca bekar ve yalnız yaşadığım evimde sürekli gürültü olduğunu iddia ediyorlardı. Gürültü de şuydu tabi evde sabahları yürüyormuşum. İşe gitmek için uyanmam gerekiyordu tabi. Ayaklarımla değil de nasıl yürüyeceğimi de bilemiyordum. İkisi de yaşlıydı yığılıp kalırlar diye bi şey de diyemiyordum🤦‍♀️
eski yapı evlerin yalıtımının kötü oluşu bu işte. yürüsen ses gidiyor. bunu anlamak için de insan olmak gerekiyor. siz yine bakın anlayışlı çıkıp üst katınıza polis çağırmamışsınız:)

Şu an onun öğrencilerine acıdım. Gerçekten ruh hastası gibi biri canlandı gözümde. Size kapıyı açmama nedeni de söyleyecek lafının olmaması bence.
özel okulda çalışıyor birde. bence okulda böyle davranamıyordur kimse müsaade etmez sanıyorum ki

Ne olabilir ki, iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Lafa bakılmaz somut delil lazım. Tehditin yanında bir de benden zorla 1 milyon aldılar desin o zaman, bir ömür borç ödetsin size.
ya öyle düşününce doğru ama ev sahibi yalancı şahitlik ederse diye çekiniyoruz aslında. sonuçta 2 yıldır nerdeyse bu sounlar var ve ısrarla adam bizim idare etmemizi istedi. bizde ettik tabi aptallık ettik

Alt katından mi geliyor ki yoksa. Benim eski evimde altta iki çocuk vardı acayip ses geliyordu kadının çocuklara kızışını çocukların evde koşuşunu hep duyuyordum

Sanmiyorum arastirirsaniz 1500e cozebilirsiniz
Holün oturma odasi ve yatak odasi arasi mutfak ve salon yeterli olur bence
Bir sure dikkat gerektirir isiniz cozulene kadar avukat dahada fazla alabilir
teşekkür ederim ilginiz için çok sağolun, akşam eve gitmek zulüm geliyor resmen su an

ben bunu ev sahibine ilettim kaç kere, ama görüşmek istemediğini söyledi
Tuhaf biriymiş. Allah size ve öğrencilerine yardım etsin.
Ben nadir olan gürültüye bile arada olabilir derim. Başka bir konuda bir üye üst komşunun gece yarısı çamaşır makinesi çalıştırdığını söylemişti. İnsanlarda anlayış sıfır gerçekten. Biz de 4 aydır bu evdeyiz bir kez çamaşır makinesi sesi geldi saat 12’den sonra. Yani acil bir durum olabilir, yetişmesi gerekiyordur olabilir, sürekli olmadıkça sorun değil. Biraz anlayış gerekiyor. Bugün mesela kahvaltı hazırlarken oğlum mama sandalyesindeydi oyalansın diye bambu tabak vardı onu verdim, durmuyordu. Bir ara bir ses oldu bir döndüm yere düşürmüş. Alt komşunun hemen şikayet mi etmesi gerek.

Tuhaf biriymiş. Allah size ve öğrencilerine yardım etsin.
Ben nadir olan gürültüye bile arada olabilir derim. Başka bir konuda bir üye üst komşunun gece yarısı çamaşır makinesi çalıştırdığını söylemişti. İnsanlarda anlayış sıfır gerçekten. Biz de 4 aydır bu evdeyiz bir kez çamaşır makinesi sesi geldi saat 12’den sonra. Yani acil bir durum olabilir, yetişmesi gerekiyordur olabilir, sürekli olmadıkça sorun değil. Biraz anlayış gerekiyor. Bugün mesela kahvaltı hazırlarken oğlum mama sandalyesindeydi oyalansın diye bambu tabak vardı onu verdim, durmuyordu. Bir ara bir ses oldu bir döndüm yere düşürmüş. Alt komşunun hemen şikayet mi etmesi gerek.
insanız illaki aciliyetlerimiz olabiliyor,sizin çocuğunuzun yaptığı sesi benim oğlum yapsa kesin gelirdi. bir keresinde mutfakta bardak kırıldı ses çıktı tabi sonrada süpürdüm mecburen. akşamdı bu sırada. hemen alttan vurmuştu.

Konu sahibi Açılmayan kapıyla beraber yer keki sanırım. Siz arkadaş olmak istediğiniz insanlara polis mi çağırıyorsunuz??🤪
Ya kadın arıza zaten, ayrıca sevgisiz ve yalnız bence. Normal bir zamanda arkadaşça yaklaşabilir dedim. Zaten kapıyı açmıyormuş. Açmama sebebi de yalan söylediği için yüzleşecek cesareti yok.
Allah korusun benim başımda böyle bir komşu olsa gider konuşurdum, derdi neymiş diye. Belki alt katından geliyordur ses. Ama kadın kaçtığına göre kötü niyetli.

insanız illaki aciliyetlerimiz olabiliyor,sizin çocuğunuzun yaptığı sesi benim oğlum yapsa kesin gelirdi. bir keresinde mutfakta bardak kırıldı ses çıktı tabi sonrada süpürdüm mecburen. akşamdı bu sırada. hemen alttan vurmuştu.
Zaten cam kırılırsa mecburen süpürmek gerek, çocuklar üzerine basabilir gece 12’de olsa süpürülür. Saatlerce sürmeyecek sonuçta 2-3 dk. Yani insanlar bu kadar anlayıştan yoksun olmamalı.

Şikayet esnasında gelen polislerden ses olmadığına dair zabıt tutmasını isteyin. Ama her halükarda bir şey çıkmaz.
Millet olmayan sesleri şikayet eder, biz ses yapmadıgimiz halde şikayet edecekler korkusuyla yaşarız 😂

Psikolojik sorunu varsa daha kötü değil mi? Herkes avukatı rapor istesin demiş de, haberler de izlemiştim akli dengesi bozuk olan kişi yüzünden ev sahipleri 25 yıllık evlerinden çıkmıştı. Defalarca şikayet etmişler, takipsizlik çıkmış hep.

X