Aile Planlaması kasık kaldırma

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Kasık kaldırma dedikleri göbek kaldırma aslında, göbek deliğini döndürüp kasıklardan göbeğe doğru sıvazlama yapıyorlar :)
Hiçbir bilimsel yanı olmayan eskilerin göbeğin düşmüş dur düzeltelim deyip uyguladığı bir yöntem, kişi bu işlem sonrası psikolojik olarak olumlu etkileniyor sadece, ki gebelik için de stres önemli bir faktör biliyorsunuz.

Kesin hamile kalacağım düzeldim diyorlar, bir kısmı hamile kalınca bu işlem sayesinde oldu deyip birbirine tavsiye ediyor.
Ne çok adı varmış bu meretin ya 🤣

Ne çok adı varmış bu meretin ya 🤣
Aslında ne acıdır ki umut tacirliğinden başka bir şey değil, kaldı ki rahim dışarıdan müdahaleyle göbek deliğini 2 döndürüp sıvazlamayla yerine oturan bir şey değil, rahim kaymışsa bir takım belirtileri de olur, doktor değilim ama mesane üzerine kayınca altınıza kaçırıyorsunuz onu biliyorum.

Maalesef bazıları insanların çaresizliğini mesleğe döndürmüş, doktorlar boşuna okumuş, göbek kaldırmanın meslek olduğunu bileydim evin penceresine fiyat listesi asardım, bardak kapama da yapabiliyorum, çift meslek dalım var😌

X