Kasım-Aralık 2020 Transfer Olacaklar

Ada00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2018
248
351
34
Anladım canım ama yine de iyi kötü yardımı dokunmuştur yemekte bulaşıkta vs.. yoksa tabi ki bire bir ilgilenen sensindir. Benim de kayınvalidem gelcek ilk birkaç gün sonra yalnızız. Hiç oturtmuyor ki şu videolar olmasa halim harap. Böyle bile açıyorum izletiyorum mecburen
Ya ayn3n cocuklar ilgi istiyor tabiki yardimi cok oluyor saolsun senin ilki tupbebekmi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kofi

🎈
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2020
3.568
5.484
Her merkez farklı oluyor canım. Benim hastanede cozdurme ücreti aliniyor. Ekstra ne veririz yarın gidince öğrenicem bende. Bazı yerlerde transfer ücreti diyerek çözdürme + transfer bir fiyat soyluyor
2200 dondurma çözme de içinde. Epi topu oda ısısına dışarı çıkarıyolar çözdürmek için. Söylesinler ben gider çıkarırım dondurucudan 😅

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.163
5.294
25
Kalınlaşsın diye mi? Benim kalınlaşma sorunum yok. Ovulasyon sonrası 12 mm oluyor. Estrofem de kalınlaştırıyormuş. Bide nar yersem 5 cm falan olmasın sonra 🤣🤣🤣
Abla sen iyisini bilirsin o zman 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 195 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bazen bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılmaya devam edecek. Bebeğinizin her bir böbreği 800.000 hassas nefron ve atık tarama hücresi içerir. Anneler, artık hareketlerinizi kısıtlamayacak ve kan dolaşımını engellemeyecek rahat kıyafetler giymeğe başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.163
5.294
25
çok heyecanlıyım çok umutluyum🤩 teşekkür ederim bende 3 belki 4 ü bulur diye düşünmüştüm hazırlıklı gitmiş olayım🙏
Canım inşallah mutluluğun böyle devam eder hakkında hayırlısı olsun 🥰

Önümüzdeki 2 hafta içinde bazen bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılmaya devam edecek. Bebeğinizin her bir böbreği 800.000 hassas nefron ve atık tarama hücresi içerir. Anneler, artık hareketlerinizi kısıtlamayacak ve kan dolaşımını engellemeyecek rahat kıyafetler giymeğe başlamalısınız.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.

Fly3646

🧿Var bir hayalimiz 🤰🏻👨‍👩‍👧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2016
6.028
21.288
2200 dondurma çözme de içinde. Epi topu oda ısısına dışarı çıkarıyolar çözdürmek için. Söylesinler ben gider çıkarırım dondurucudan 😅
Aynen yaa cozdurmede kolay transferde kolay Bi yığın para veriyoruz 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 212 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları iyice gelişti, ayrıca bebeğinizin dili tamamen şeklini aldı. Bebeğinizin ayak parmakları artık perdesiz ve daha uzun görünüyor. İlk defa bebeğinizin uzuvları bilinçli olarak hareket yeteneğine kavuştu. Baş ağrılarınız için sıcak yada soğuk kompres yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.163
5.294
25
Narı burda duydum valla . Kalinlastirdigini da duydum. Buranın yalancısıyım yani bilemedim 😁
Doğru abla o işe yarıyormuş ama transferden sonra da kimisi iyi diyor kimisi kötü