Katlayıp bavula koydum Fatma ablayı... Cinayetin kan donduran detayları

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.847
Capture.JPG

Atalay Filiz'in öğretmeni neden öldürdüğü ortaya çıktı!
İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak aranırken İzmir'de yakalanan Filiz'in Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandı. Filiz adliyeye sevk edildi.

Filiz'in tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı gerçek kimliğini öğrendiği gerekçesiyle öldürdüğü belirtildi.Filiz'in "Fatma Kayıkçı aşağı iniyordu. Naber Atalay günaydın deyince önce kafasını duvara çarptım, sonra bıçakladım.Sonra katlayıp bavula koydum Fatma ablayı" dediği öne sürüldü. Katil zanlısı Filiz'in üniversite mezunu da olmadığı ortaya çıktı.

Sitene Ekle

İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak aranırken İzmir'de yakalanan Atalay Filiz, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgu tamamlandı. Sorgusunda cinayetleri itirfa ettiği belirtilen Filiz'in Tuzla Yalıboyu Caddesi Postane Mahallesi'nde oturan tarih öğretmeni 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı'yı, kimliğinin deşifre ettiği korkusuyla öldürdüğü iddia edildi. Sorgusu tamamlanan Filiz, emniyetten zırhlı araçla çıkarıldı ve Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne götürüldü.Filiz'in sorguda kan donduran cinayetin ayrıntılarını da anlattığı öğrenildi.


ÖĞRETMENİN CESEDİNİ BÖYLE TAŞIMIŞTICİNAYETLERİ İTİRAF ETTİ
Ankara'da 2, İstanbul'da ise 1 cinayet suçundan aranan, dün İzmir'de yakalanan Atalay Filiz'in Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandı. Atalay Filiz'in poliste verdiği ifadesinde işlediği cinayetleri itiraf ettiği öğrenildi.

TARİH ÖĞRETMENİNİ KENDİSİNE 'ATALAY' DİYE BAĞIRINCA ÖLDÜRMEYE KARAR VERMİŞ

Polisteki ifadesinde tarih öğretmeni Fatma Kayıkci'yi kimliğini deşifre ettiğini tahmin ettiği için öldürdüğünü söyleyen Atalay Filiz "Başlarda bir sorun yoktu. Kimse benim kimliğimden şüphelenmemişti. Ancak cinayetten bir kaç gün önce Fatma Kayıkci bana arkadan 'Atalay' diye seslendi. Bunu duyunca şok oldum. Ancak o an bozuntuya vermedim. Durumu geçiştirdim. Daha sonra oturduğumuz boş daireye bazen eşya koymak için girdiğinde eşyalarımı karıştırarak kimliğimi öğrenmiş olma ihtimali aklıma geldi. Beni yakalatmaması için onu ortadan kaldırmaya karar verdim" dediği öğrenildi.

CİNAYETİN AYRINTILARINI ANLATTI

Atalay Filiz cinayetin ayrıntılarını da anlattı. Habertürk'ten Müslüm Sarıyar ve Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre Fatma Kayıkçı'yı kafasını duvara vurarak öldürdüğünü belirten Filiz, "Fatma Kayıkçı Ankara'daki cinayetlerden arandığımı anlamıştı. Beni polise yakalatarak yakacaktı. Paniklemiştim. Benim gerçek kimliğimi polise bildirmemesi için cinayeti işledim. Önce kafasını duvara çarptım, sonra bıçakladım. Onu öldürdükten sonra apartmanın girişindeki ve evin içindeki kanları sildim. Cesedi ormanlık alana attım. Sonra minibüsün geçtiği yere kadar yürüdüm, minibüse bindim. Oradan Gebze'ye, ardından Adapazarı'na gittim. Adapazarı'nda bir gün kalıp İzmir'e geçtim" dedeği öğrenildi.

"KATLAYIP BAVULA KOYDUM FATMA ABLAYI"
Tarih Öğretmeni Fatma Kayıkçı'ya tuzak kurduğunu anlatan Atalay Filiz cinayetin kan donduran ayrıntılarını ise şöyle anlattı: "İnternette Tuzla'da çay bahçesine garson alındığını öğrendim ve işe başladım. Biz evde yokken Fatma ablada anahtar vardı, çünkü odanın biri kilerdi onlara aitti. Sürekli eve girerdi bizim kaldığımız eve. Eve çıkıp girmesinden huylanmaya başladım. Tuzaklama yaptım eve. Mesela bir şey koyuyorum masaya ama yerinin değiştiğini görüyorum. İyice şüphelenmeye başladım. Aşağı iniyordu. Naber Atalay günaydın deyince içeri çekip bıçaklamaya devam ettim. Sonra katlayıp bavula koydum Fatma ablayı. Evin arka kapısından çıkıp gittim. Olay yerinde de cesedi atıp önce Kaynarca sonra Gebze sonra da Adapazı'na gittim. Otele gidip sahte kimlik verdim. Bir gün kaldıktan sonra İzmir'e gittim. İzmir'de de internet kafeden öğrenci evi baktım. Cinayetten 4 gün sonra televizyonda izledim ve arandığımı fark ettim. 'Hemen çıkmam lazım buradan' diyereke oradan da çıktım sonra yanımda bulunan kitapçıktan bakarak kamp yeri buldum ve gölette kaldım. Gömüldür Özdere mevkiinde. Her yerimi böcekler ısırmış. 10 gün burada kaldım. 'Canımdan bezdim' diyerek Menderes'e gidiyordum. Pansiyonda kalmak için"

ANKARA'DAKİ CİNAYETLERİ DE İTİRAF ETTİ

Asayiş Şube Müdürlüğünde yapılan sorgusunda Atalay Filiz'in Ankara'da işlediği cinayetleri itiraf ettiği belirtildi. Atalay Filiz'in Ankara'da 2013 yılında da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova'yı kendisini cinayetle suçladıkları için öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Atalay Filiz'in ifadesinde "Paris'te ortadan kaybolan sevgilim Olga'ya ne olduğunu bilmiyorum. Ancak arkadaşlarım sürekli beni suçluyorlardı. Onu benim ortadan kaldırdığımı söylüyorlardı. Bu nedenle onlara kızıp onları öldürmeye karar verdim ve yaptım" dediği belirtildi.

KAYIP OLGA İÇİN İNTERPOLE BİLGİ VERİLECEK

Cinayet büro amirliğinde sorgulanan şüpheli Atalay Filiz, sorgusunda Paris'te esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan sevgilisiyle ilgili "Ona ne oldu, gerçekten bilmiyorum" dediği belirtildi. Polis, Olga Seregina'nın kayboluşuyla ilgili Türkiye'de yapılan soruşturma kapsamında elde edilen verilerin İnterpol'le paylaşılacağını söyledi.

ZIRHLI ARAÇLA ADLİYEYE SEVKEDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Atalay Filiz, adliyeye sevk edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nden çelik yelek giydirilerek çıkartılan Atalay Filiz, zırhlı araca bindirildi.

ÜNİVERSİTE MEZUNU DA DEĞİLMİŞ

Bugüne kadar üniversite mezunu olarak söylenen Atalay Filiz’in aslında Fransa’da okulunu bitirmeden geri döndüğü, ailesine okulu bitirdiğini söylediği tespit edildi.

Ankara'daki cinayetleri kaybolan sevgilisi nedeniyle işlediği iddiası

Atalay Filiz'in, ifadesinin devamında, sevgilisi olduğu ileri sürülen ve kendisinden 2011 yılından itibaren haber alınamayan Olga Seregina'nın kaybolmasıyla ilgili bilgisinin bulunmadığını söylediği ifade edildi.Emniyetteki ifadesinde, Ankara'da 16 Eylül 2013'te o dönem tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'yı öldürdüğünü kabul ettiği iddia edilen Filiz'in " Göktuğ ve Elena, Olga'nın kaybolmasından sürekli beni sorumlu tuttular. 'Kızı öldürdün mü yoksa' diyerek üstüme çok yüklendiler. Ben de daha fazla dayanamayarak bu cinayetleri işledim" dediği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Olay

Tuzla Yalıboyu Caddesi Postane Mahallesi'nde oturan tarih öğretmeni, 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı'nın cesedi, 28 Mayıs'ta evinin yakınındaki çalılıkların arasında bulunmuştu. Kayıkçı'yı öldürdüğü iddia edilen Atalay Filiz'in, 16 Eylül 2013'te o dönem tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi olayına karıştığı da belirlenmişti. Ankara'daki cinayetlerle ilgili yaklaşık 3 yıldır aranan Atalay Filiz'in, sahte kimlikle yurtdışına kaçtığı ve bir süre sonra geldiği İstanbul'da yaşamaya başladığı, çevresine kendisini farklı kimlikle tanıttığı belirtilmişti.

İzmir'in Menderes ilçesinde yakalanan Filiz, karayoluyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Gayrettepe'deki yerleşkesine getirilmişti.

Kaynak: Habertürk

http://www.milliyet.com.tr/atalay-filiz-in-ogretmeni-neden-gundem-2261528/
 
Ben hala kendisiyle selfie çektiren polislerin şokundayım.. Adamı kahraman yapıcaklar nerdeyse, pislik herif..


valla o da mügenin eseri bence, günlerce reyting için seri katil diye ballandırdı, türkiyeden pek seri katil çıkmadığından herkesin dikkatini çekti ki seri katilde değilmiş, yani polislerde bu durumdan oldukça etkilemiş görünüyor, tebrik etmişler bir de:KK53::KK53:

ben hala şuan ilk yorumum gibi düşünüyorum ortaokulda sbs baskısı, gs lisesinde başarı baskısı, bence ailenin başarı baskısından balatalar yanmış boşvermiş herşeye

tabii bunlar bi gerekçe olamazda, ne oldu da bu hale geldi onu düşündüm
 
adamla ilgili tüm haberler önce habertürk ten çıktı, bilgiler görüntüler vs... müge hep onları kullandı, ama halk çok izlediğinden illaki etkisi olmuştur
O acidan diyorum zaten. Sosyal medya, muge anli haber kanallarindan daha etkililer halk uzerinde
 
valla o da mügenin eseri bence, günlerce reyting için seri katil diye ballandırdı, türkiyeden pek seri katil çıkmadığından herkesin dikkatini çekti ki seri katilde değilmiş, yani polislerde bu durumdan oldukça etkilemiş görünüyor, tebrik etmişler bir de:KK53::KK53:

ben hala şuan ilk yorumum gibi düşünüyorum ortaokulda sbs baskısı, gs lisesinde başarı baskısı, bence ailenin başarı baskısından balatalar yanmış boşvermiş herşeye

tabii bunlar bi gerekçe olamazda, ne oldu da bu hale geldi onu düşündüm
Müge Anlı nın bu kadar Reyting için uğraşması işe yaradı ama bence. Halk bu kadar kafaya takmasa bu adamı ,yakalanmayabilirdi.
7 den 77 ye herkes haberdar oldu katilden.
Müge Anlı benim bazen boğasım gelip basende helal olsun dediğim Ender kişilerden:KK14:
Hiç izlemezdim, birgün "sevgi izi" dedikleri şeyi duyup izledim, kadını sarılıp öpesim geldi. Sonra ara ara bakmaya başladım.Uyuşturucu kaçakçılarını, çocuklara hırsızlık yaptıran pislikleri programa çıkarttığını görünce nefret etmeye başladım:kusmuk:
Bu Atalay olayını burda okuyunca yine izlemeye başladım:KK45:Ama açıkçası Mügeyi izlemesem , haberlerde gördüğüm kadarıyla yanımdan geçse tanımazdım:KK53:
Velhasıl kelam kadınla alakalı çok uç noktalarda sevgi ve nefretim var:KK45:bende çözemedim.
 
Bence yakalanmak istiyordu veya aman yakalansam ne olucak ki diyordu :KK51: kaç senedir yakalanmamış şimdiyse izmirde rahat rahat geziyordu zaten normal değil belli polis foto çekerken poz veriyor gülüyor :işsiz:
 
Bence yakalanmak istiyordu veya aman yakalansam ne olucak ki diyordu :KK51: kaç senedir yakalanmamış şimdiyse izmirde rahat rahat geziyordu zaten normal değil belli polis foto çekerken poz veriyor gülüyor :işsiz:
yani yaklanmak istemeyen adam
otobüse binermi hiç.
gerçekten çok zeki.
 
Gazetelerin 3. sayfa haberleri Atalaylarla dolu .

Bu pisliği resmen fenomen yapan kafalar nasıl çalışıyor acaba ?


Acil seri katil mi aranıyordu Türkiye için ?
 
X