Kavgasiz gunumuz yok!!!!

nisann_tr

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
2.256
3.428
33
Ya sonuna kadar okudum sinirlendim iyice ama en sonunda kızın bebek bakmak için sizde kaldığını görünce işler değişti
Ayrıca eşimle bir başkasının önünde bu tip diyaloğa ya hiç girmem ya da ipler kopmuştur artık Aksi sizin ilişkinizi iyice laçka hale getirir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 73 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları artık kaynaşmış olmadığı için bebeğiniz göz kapaklarını açıp kapatabiliyor. Eğer bebeğiniz rahminizin üst tarafında konuşlanmış ise tekmelerinden dolayı göğsünüzün hemen altında kaburga gölgesinde bazı ağrılar ve hassasiyet yaşayabilirsiniz. Mümkün oldukca uzanarak ve öne doğru eğilmekten kaçınarak, kaburga bölgenizdeki ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gözleri ışığa tepki gösteriyor ve kemikleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nisann_tr

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
2.256
3.428
33
Ö

tamam işte bakış açılarımız farklı o kadında evinde parayla bebeğine baktırdığı kişinin önüne her akşam yemek koymak zorunda değil 😉 o kızla bakış açınız aynı ya mesela acaba kızda ben kendime ayrı yemek yapmalıyım diyip yapıyormudur acaba .Hizmet etmek zorunda olmayan biri hizmette bekleyemez dimi ama

Sanki görümce sokakta kalmış da bunlar evine almış gibi yazmışsınız yalnız Kıza para veriyoruz diyor ama bir bakıcı maaşı vermiyorlar muhtemelen Bu pandemi döneminde her gün dışarıdan eve gelip gidecek birini bulup risk de almamıs oluyorlar Yani görümce bunlara muhtaç gibi yazmışsınız ama bu durumda ihtiyacı olan konu sahibi..
Eğer sen gündüz bebeğe bak diye kızı tutup köyden getirip evine yerleştiriyorsa tabi ki yemeğini verecek

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 73 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları artık kaynaşmış olmadığı için bebeğiniz göz kapaklarını açıp kapatabiliyor. Eğer bebeğiniz rahminizin üst tarafında konuşlanmış ise tekmelerinden dolayı göğsünüzün hemen altında kaburga gölgesinde bazı ağrılar ve hassasiyet yaşayabilirsiniz. Mümkün oldukca uzanarak ve öne doğru eğilmekten kaçınarak, kaburga bölgenizdeki ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gözleri ışığa tepki gösteriyor ve kemikleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

meLo89

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
102
113
31
Kız 18 yaşında çokda küçük değil. Herkes de sanki 12-13 yaşında bi çocukmuş gibi davranmış. Ayrıca kızın da çocuk bakıp para almak işine gelmiş ki köy işi daha ağırdır. Hem de para alamayacak. Okumak isteseydi de okurdu kendi tercihi. Benim anladığım kız gelmek istemiş eşi de tamam demiş görümce oraya çöreklenmiş bir işin de ucundan tutmuyor. Bebeğe de 2.5 saat bakıyormuş. Çokda uzun bir süre değil. Salatayı 8 yaşındaki kızım bile yapıyor salata yapmak çok da zor bişey değil. Bebeğe bakmadığı zamanlarda bi işin ucundan da tutabilir. Onunkisi misafirlik sayılmıyor. Ha bu durumda bnm yapacağım şey ya işten çıkmak bebeğime kendim bakmak olurdu ya da eve yabancı bir bakıcı tutmak olurdu. Malesef evdeki 3.kişiler direk evlilikleri çatırdatıyor. Ev ev üstüne zaten olmuyor. Hem ayrıca madem karı koca çalışıyor o zaman yemekti vs karı koca birlikte yapacak.

eylulcmre

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
5.961
16.565
Bugün işten çıktım, eş kişisine güzel yemekler kekler tatlılar yaptım. Gorumcem de 18 yaşında bizde kalıyor onada salata yapar mısın dedim hayır yapmam etmem dedi tamam dedim .Sonra havuzları almış yıkamadan rendelemiş neyse beni cag8rdi soslayım mi diye şok oldum niye temizlemedin dedim hani içinden gelmiyosa boşa yapmasaydın dedim .Eşimde duydu gelmiş lâf söylüyor ne biçim konuşuyorsun bilmem ne falan diye ben birden suçlu konuma düştüm. Kendilerinden kıl aldırmıyorlar. Neyse gorumcem geldi yemeği yiyelim vs diye neyse dedim küslük olmasın gittim .Eş kişisi yemeğe oturmuyor yüzü beş karış delirdim ben senin yemeğini yemem bilmem ne falan diye konuştu. Şu kolayı suratına dökerim dedim .Bana dokte senin ağzına sicayim bilmem ne dedi .Bende ben seninkine falan diye cevap verdim .Artık sana yemek yok dedim . Bana şizofren falan dedi kardeşinin yanında neyse şimdide battaniyesini almış salona geçti. Biktim artık ailesinden de kendisinin böyle kıymet bilmemesinden de....Cok kavga ediyoruz yoruldum artık kusmesinden,her şeye sinirlenmesinden ne yapmam gerek bu kuslugu devam mi ettirmeliyim? Tecrübeli kişilerden yorum istiyorum . EK OLARAKTA gorumcem bebeğe bakıyo çalıştığım icin 2,5 saat sonra eve geliyorum
Sebzeleri bile yıkamayan görümceye nasıl bebek emanet ediyorsunuz? Kim bilir o çocuğa nasıl muamele ediyordur?

lily86

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Ağustos 2011
13.099
8.501
Burada sorun görümce değil eş
Ikinizin arasindaki muhabbete salca olan o
Buna atarlanip trip atan küsen yemege oturmayan da o
Görümce cocuga bakiyor olabilir ama yemekten o da yiyecek bir işin ucundan tutabilir ayni sey eş icin de gecerli
Ev işleri ortak mi? Sanmiyorum kadin hem calisiyor hem ev islerine kosturuyor hem gorumcenin ergenlik triplerini hem esinin kusmelerini cekiyor hem de bebeginin sorumluluğunu aliyor gibi geldi
Kavga da birebir edilir herkesin önünde yapılana tartisma degil ego tatmini denir. Esiniz saygısız net!

KelebekkB

Karadeniz kızı 🍂
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
463
414
Belki gergin olabilirsiniz bunun kaynağı eşinizle olan iletişim kopukluğu, zedelenen ilişki olabilir aksi halde 18 yaşında kızcağıza daha ılımlı yaklaşabilirdiniz. İlk salata yapar mısın teklifinizde hayır cevabı vermiş belli ki çok samimi değilsiniz sizi bir abla gibi görse yakın hissetse bu cevabı vermezdi ki yakında olmak zorunda değilsiniz
zaten ...
ama belki gerçekten unuttu ya da soyulması gerektiğini bilmiyordu olabilir kasten ortaya çıkaracağı onun yaptığı bilenecek olan bir salatayı o halde sunmak isteyeceğini sanmam.
Eşinizin tavrı hiç hoş değil malesef oda hiç ılımlı ve hoşgörülü değil ya o sizi bu halr getirdi ya siz onu.
online terapiste gidebilirsiniz ertelemeyin.

morportakal

8 ayak, 40 pati 😽❤
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2016
7.041
20.286
Görümce hem bebek bakip hem salata yapiyor. Bir de azar isitiyor. Hem de henuz ergen yasta.
Sonra suratina kola dökerim, agzina bilmem ne muhabbeti.
Bebege ve görümceye üzüldüm.

bitanesininannesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2011
952
1.142
görümce sizin çocuğunuza bakıyomuş minnet duyacağınz yerde bi de onu yapsın şunu yapsın diyosunuz ya pes gerçekten. insanın başına ne geliyo hep ayağını yorganına göre uzatmamaktan geliyo misal siz bakamayacağıız çocuğu doğurmasaydınız görümceniz de gelmezdi psikolojiniz de bozulmazdı.
Görümce babasının hayrına bakmıyormus ama :)

bitanesininannesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2011
952
1.142
Valla sizin ipler baya kopmus iletisim sorununuz vae. Diger konuları bilmiyırum ama kavga esnasınıda sarf edilen cümleler çok kötü. Hele de görünce nin yanında.ayrıca görümce de bebek değil bi salata yapmak zor değildir. Sizinle kalıyormıs 2 bucuk saat bebege bakıyormur 2 bucuk saat 24 saat değil yani onuda ücretli bakıyormus. Bu salata yapamaz anlamına gelmiyor o yemeği her birlikte yiyiorlar. Yani görümce çocuk değil hele salatayı yıkayamayacak kadar hiç değil. Eşinize karşı poz kesiyor bes belli. Ama. Eski konuları bilmediğim icin de cok yorum yapamam bilen arkadaslar daha iyi yorum yapmistir :) eş ailesi hakkında

beyaz lotus

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
4.923
6.681
Eşine şunu şöyle belki anlar iki kardeş tartisamazmi böyle aramıza girerek bizi görümce gelin yapıyorsun ..sen karşıma ki abla kardeş olabilelim diyebilirsin ama anlar mı bilmem

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 243 gün geçti.

Kekkirintisi

Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2020
710
912
28
Onun kardesine bukdar duskun olmasida size kendinizi degersiz hissettiriyo dur.
Benimde boyle baş belalari vardi.
Eski esim surekli bacisini tutardi, yuzu asilsa kekkirintisi kesin bise yapti olurdu.
Valla okadar bikmistimki.
Kendimi degersiz hissettikce, yuvamada isinamamistim.
Boyle erkeklerle evlilik zor ilerliyo

mutlubirkedi

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2020
345
532
ben olsaydım salatayı eşimden rica ederdim o da nasıl olsa kardeşine söyler abisini kıramaz kırsa da sorun değil o ikisi halletsin derim. benim eve gelen kız kardeşim de olsa söylemem valla eşime söylerim zaten kardeşim dayanamaz gelir mutfağa tabi tek sorun salataysa

owll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2019
743
1.502
30
Bugün işten çıktım, eş kişisine güzel yemekler kekler tatlılar yaptım. Gorumcem de 18 yaşında bizde kalıyor onada salata yapar mısın dedim hayır yapmam etmem dedi tamam dedim .Sonra havuzları almış yıkamadan rendelemiş neyse beni cag8rdi soslayım mi diye şok oldum niye temizlemedin dedim hani içinden gelmiyosa boşa yapmasaydın dedim .Eşimde duydu gelmiş lâf söylüyor ne biçim konuşuyorsun bilmem ne falan diye ben birden suçlu konuma düştüm. Kendilerinden kıl aldırmıyorlar. Neyse gorumcem geldi yemeği yiyelim vs diye neyse dedim küslük olmasın gittim .Eş kişisi yemeğe oturmuyor yüzü beş karış delirdim ben senin yemeğini yemem bilmem ne falan diye konuştu. Şu kolayı suratına dökerim dedim .Bana dokte senin ağzına sicayim bilmem ne dedi .Bende ben seninkine falan diye cevap verdim .Artık sana yemek yok dedim . Bana şizofren falan dedi kardeşinin yanında neyse şimdide battaniyesini almış salona geçti. Biktim artık ailesinden de kendisinin böyle kıymet bilmemesinden de....Cok kavga ediyoruz yoruldum artık kusmesinden,her şeye sinirlenmesinden ne yapmam gerek bu kuslugu devam mi ettirmeliyim? Tecrübeli kişilerden yorum istiyorum . EK OLARAKTA gorumcem bebeğe bakıyo çalıştığım icin 2,5 saat sonra eve geliyorum
Bir kere esinizin tavri gercekten cok guzel, enazindan kardesine destek oluyor. Fakat bir bakici tutsaniz inanin 1000 lira bir sey degil, hatta hicbir sey. Kendi eksiklerini almaya kalksa yetmez bir para. O da para kazanacak ki kendi hayatini kurabilsin. Koyde bir sey yapamaz cunku, baski altinda yasayamaz. Yaninizdaki amaci bebege bakmak sanirim. Bence buyutecek bir sey yokmus aslinda olmasi gerekeni soyleyip tekrar havuc soyulabilinirdi fakat siz zaten rahatsiz oluyorsunuz. O zaman orda kalmasinin bir anlami yok. Biribirinize tahammulunuz kalmamis gorunuyor. Siz de bunaliyorsunuzdur esiniz karismamali size yardim etmeli fakat ayni zamanda siddet dilini birakmaniz lazim.

Son düzenleme: