Doğuma Hazırlık Kaybedilen bebek ve gebelik sekeri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Birdfamily5757

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2020
125
58
33
Merhabalar Hanimlar.

14 eylul 2019 da 43 gunluk bebegimi kaybettim. Hic yogun bakimdan cikamamisti. Kucagimiza 1 kere alabildik babasiyla. O gebeligimde gebelik sekerim vardi. Her sey yolunda gidiyordu gebeligimin. Saglikliydi bebegimiz. Gebelik sekerinden dolayi 2300 gr dogmustu. Zayifti. Ve dogduktan sonra hemen yogunbakima alinmisti sekerinin dengelenmesi icin. Daha sonraki sureclerde bir suru aksilik hastalik vs cikti. Hepsi sekerden mi, olacagindan mi bilmem. Ve kaybettik oglumuzu.

Allahim bize simdi 1 ogul daha nasip etti. Gorseniz ayni abisi. Her zerresi. Ultrasyon fotograflari vs. Hepsi ayni. Kaybettigimiz oglumuzun adi Yagizdi. Babasi bu oglumuzun adi Ayaz olsun dedi.

Her sey yolunda diyorlar yine. Gelisimi vs. Her sey guzel. Gebelik sekerim var yine. Yediklerime dikkat ediyorum. Ama sanki hayatin akisinda dejavu yasiyor gibiyim. Yagizda da her sey normaldi. Ayazimizda da normal diyorlar. Doktorlara guvenemiyor Ana yuregim.

Bu hem biraz dertlesme yazisi, hem fikirleriniz benim icin degerli oldugundan goruslerinizi almak , hem de benim g8bi gebelik sekeri olan annelerden bebegini saglikla kucagina alan var mi diye ana yuregime telkin verme yazisi olsun istedim.

Herkesin dogumu yaklastikca heyecani olur, benim korkularim daha cok. Cogu zaman o hep benimle kalsa diyorum, hep kaynimda. Onu hep hissetsem diyorum.

Bu arada tokluk sekerim 187 cikti 1 saat 50 ml yuklemede. Simdiden tesekkur ederim hepinize.

Benim de gebelik şekeri var maalesef canım 🙄 şeker ölçüm cihazı aldım takip ediyorum tabi ara sıra yaptırmasam da.. Tokluk 209 çıkmıştı en yüksek.. 144, 170, 110 bu şekilde dengesiz sanırım yediğimlede alakalı.. Diyetisyene de gittim.. Tatlı yemiyorum zaten. Beyaz ekmek yemiyorum. Çay şekersiz içiyorum artık. O şekilde dikkat etmekten başka çare yok.. Rabbim sağ salim kucağımıza versin inşallah

Benim de gebelik şekeri var maalesef canım 🙄 şeker ölçüm cihazı aldım takip ediyorum tabi ara sıra yaptırmasam da.. Tokluk 209 çıkmıştı en yüksek.. 144, 170, 110 bu şekilde dengesiz sanırım yediğimlede alakalı.. Diyetisyene de gittim.. Tatlı yemiyorum zaten. Beyaz ekmek yemiyorum. Çay şekersiz içiyorum artık. O şekilde dikkat etmekten başka çare yok.. Rabbim sağ salim kucağımıza versin inşallah
Allahim sag salim kucagimiza almaui nasip etsin arkadasim. Senin gelisimi nasil? Nasil gidiyor her sey?

Arkadaşım doğum yaptı 6 aylık şu anda bebişi. Öncelikle bu konuda uzman bir doktor seçti kendine , aradı araştırdı ,her kontrole 1 saat yol gitti. Doktor aşırı önemli. Diyetlerine muhteşem uydu, asla tatlı tüketmedi, diyetisyen eşliğinde geçirdi gebeliğini. 38. haftada şekeri ve tansiyonu artık kontrol edilemez olunca sezeryan oldu. Bebiş 2 hafta küvezde kaldı.

Benim ilk bebeğimin kalbi durdu karnımda. Korkunuzu derinden biliyorum. Herşey normal gibi görünürken ters giden birşey var ve ben saf gibi mutlu olmaya mı çalışıyorum diye düşünüyorsunuz. Bu çok normal. Ama benim arkadaşımın bebeği sağlam şükür, benim kızım sapasağlam doğdu şükür. Bir kere olması bir daha olacak anlamına gelmez. Beslenmeye çok dikkat edin, bol yürüyüş yapın ve doktorunuzu dinleyin. Sapasağlam kucağınıza alasınız inşallah bebeğinizi 🙏

Allah razi olsun destegin ve onerilerin icin 🙏🙏 inan benimle paylastigin bu deneyimlerin cok onemli. Ne guzel kucaginiza almissiniz Allahim bana da nasip etsin insallah. 🙏🙏 omurleri, uzun olsun size bagislasin guzel Rabb im.

X