Kayınailemin evime olan merakı

Rowena Ravenclaw

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2021
2.463
4.775
39
Arkadaşlar belki beni fazla kuruntulu ve cadı gelin bulacaksınız ama yine de konumu açacağım.
Kv ve daha çok da kp nasıl desem, evimde olmak istiyor. Fırsat buldular mı kaçırmıyorlar. Ben aslında mesafeliyimdir evlendiğimden beri evimize sık sık gelmelerini engelledim (kavgalı gürültülü tatsız değil de işte biz yoğun çalışıyoruz şeklinde) beni rahatsız eden 2-3 olay oldu, mesela birşey yapılacak evle ilgili, kp hemen ben geleyim şunu yapayım gibi fikir beyan edip bizi es geçip kendi evi gibi bildiğini okuması beni rahatsız ediyor. Bugüne kadar bahçe demirlerinin boyanması gibi erkek işleri olduğundan pek ses etmedim. Birkere biz evde olmayacağız haftasonu otele gideceğiz vs dediğimiz halde (evde ufak bir tadilat vardı ve gündüz usta gelecekti) olsun biz kalırız diyip zorla kaldılar ben de hanımı olmayan evde kalınır mı bunlar ne yapıyor diye eşime carladım ve haftasonu planımı iptal edip ben de evimde kaldım. Bugün de yine bir tadilat işi vardı geldi sağolsun ustanın başında durdu, ustanın işi bitti. Bizim bir devlet dairesi randevumuz vardı üçte, hazırlandık çıkalım diye, ordan da yazlığa geçeceğiz. Yine “siz gidin ben biraz sonra kapıyı çekip çıkarım” diye ısrarcı oldu. Anlamıyorum sahibi olmayan evde 💩 mu var. Benim annem babam asla yapmaz sıkılır yani. Bunun karısı da demiyor ki ne işin var çık gel diye. Nedeni ne olabilir düşünüyorum bulamıyorum. Ev güzel bir sitede havuzlu vs ama mesela mayosu yok ki havuza girsin veya kendi yazlığı zaten deniz dibinde. Şimdi biz yollardayız o bizim evde. Zor bir durum olur anahtarını unutur vs anlarım da siz gidin ben kalıp sonra çıkayım diyebilmesi bile çok abes geliyor bana. Evden birşey alır vs diye asla aklıma gelmez öyle insan da değil (zaten herşey bankada) ne bileyim yine de zorunlu olmadıkça evimde birinin olması fikrinden hoşlanmıyorum. Kendi evleri yirmi dk mesafede bu arada. amaç ne ben şaşırdım siz bi akıl verin.

Arkadaşlar belki beni fazla kuruntulu ve cadı gelin bulacaksınız ama yine de konumu açacağım.
Kv ve daha çok da kp nasıl desem, evimde olmak istiyor. Fırsat buldular mı kaçırmıyorlar. Ben aslında mesafeliyimdir evlendiğimden beri evimize sık sık gelmelerini engelledim (kavgalı gürültülü tatsız değil de işte biz yoğun çalışıyoruz şeklinde) beni rahatsız eden 2-3 olay oldu, mesela birşey yapılacak evle ilgili, kp hemen ben geleyim şunu yapayım gibi fikir beyan edip bizi es geçip kendi evi gibi bildiğini okuması beni rahatsız ediyor. Bugüne kadar bahçe demirlerinin boyanması gibi erkek işleri olduğundan pek ses etmedim. Birkere biz evde olmayacağız haftasonu otele gideceğiz vs dediğimiz halde (evde ufak bir tadilat vardı ve gündüz usta gelecekti) olsun biz kalırız diyip zorla kaldılar ben de hanımı olmayan evde kalınır mı bunlar ne yapıyor diye eşime carladım ve haftasonu planımı iptal edip ben de evimde kaldım. Bugün de yine bir tadilat işi vardı geldi sağolsun ustanın başında durdu, ustanın işi bitti. Bizim bir devlet dairesi randevumuz vardı üçte, hazırlandık çıkalım diye, ordan da yazlığa geçeceğiz. Yine “siz gidin ben biraz sonra kapıyı çekip çıkarım” diye ısrarcı oldu. Anlamıyorum sahibi olmayan evde 💩 mu var. Benim annem babam asla yapmaz sıkılır yani. Bunun karısı da demiyor ki ne işin var çık gel diye. Nedeni ne olabilir düşünüyorum bulamıyorum. Ev güzel bir sitede havuzlu vs ama mesela mayosu yok ki havuza girsin veya kendi yazlığı zaten deniz dibinde. Şimdi biz yollardayız o bizim evde. Zor bir durum olur anahtarını unutur vs anlarım da siz gidin ben kalıp sonra çıkayım diyebilmesi bile çok abes geliyor bana. Evden birşey alır vs diye asla aklıma gelmez öyle insan da değil (zaten herşey bankada) ne bileyim yine de zorunlu olmadıkça evimde birinin olması fikrinden hoşlanmıyorum. Kendi evleri yirmi dk mesafede bu arada. amaç ne ben şaşırdım siz bi akıl verin.
Kayınbabalar bu tarz işleri yapmaya hevesli oluyor. Canları sıkılıyor ve severek yapıyorlar. Ben şu yapılacak desem koşarak gelir kayınpederim. Ama ben evde yokken olması anlamsız olurdu. Eşinize söyleyin o kırmadan anlatsın.

Ben de gunlerce gelip kalip hizmet bekliyorlar sandim. 🙄
Adam tadilat işlerini yapiyormuş, ustanin basinda beklemek istiyormuş ne var bunda ki?

"Hanımı olmayan evde kalınır mı bunlar ne yapıyor diye?"
Ben de şu kafayi anlamiyorum. Siz evde olmayinca noluyor o evde?

Dusunuyorum kendi annem babam ben evde yokken evimde olsa beni rahatsiz eder mi diye, hayir etmez neden etsin?

Cocukken kendinize ait odaniz olmadi mi sizin ya da oldu da kişisel alaniniza aileniz saygi gostermiyor muydu?
Yani psikolog filan degilim de anlam.vermeye ugrasiyorum. 😁😁 Bu derece burasi bennnimm kalem, evin hanimiyim tavirlarini

Ben de rahatsiz olurdum. Ben evdeyken buyursunlar, hizmette saygi da kusur etmem ama diger turlu içli dışlı sevmem. Mesela bizde de benzer bi durum oldu direk tavrimi koydum. Covidin ilk patladigi hafta biz home office gectik. Onlarda yazliklarindaydi istanbuldaki evlerine yeni gelmislerdi. Neyse kayinpederim demez mi iki evde yemek yapmaya gerek yok. Sen calisirsin annen yemek yapar. Sinir oldum. Tamam kotu bi niyet yok ama yine de sinir oldum. Esime dedim calisma odasinda calismayacagim. Salonun ortasina kurdurdum bilgisayarimi. Cift ekran koca kasa derken baya yer kapladi :) Zaten amerikan mutfak. Ertezi sabaj geldilerr niye calisma odasinda calismiyosun dediler. Dedim surekli isim olmuyor burada tv var izlerim, ara sira kalkar yemegimi yaparim. Ondan sonra bisey diyemediler. :) Yani kibarca rengini belli etmelisin. Ve ben ara sira yemek yapip cagirdim, dedim gelin bizde yiyelim. Ama onlar gelene kadar herseyimi hazirladim. Sevmiyorum isime mutfagima karisilip sahiplenilmesini. Belki sacma ama ben de boyleyim.

Yani bende hoşlanmazdım evimde biri yokken olmasından ama usta yalnızsa ne güzel gelmiş bakmış ustaya işte. Oğlunun evini kendi evi gibi sahiplenmiş malesef kimsenin hoşuna gitmez de takılmayın bu kadar. Sizin işlerinizi hallediyor sonuçta. Ben sizi anladım kendi ailem de ben yokken evde olsa ben olmadığım için tuhaf oluyor ama yapacak bir şey yok. Babasına durduk yere nasıl girme biz yokken desin? Siz diyebilir misiniz mesela?

esiniz hicbir sey yapmiyor mu? yani mesela bizim evde balkon demirleri boyanacak olsa ve boyaci cagirmasak nisanlim kendisi boyar. ya da eve bir usta gelecekse bizim evde olmadigimiz saatte cagirmaz cunku basinda kendisi durmak ister. siz otele gidecekseniz o usta neden o saatte geliyor? onlar olmasa basinda kim duracakti?

bana biraz esiniz babasinin ustune yikiliyormus gibi geldi. once o sorumluluk almaya baslasin, sonra kayinpeder hicbir isi olmadigi halde yine sizin evde durmak isterse o zaman uyarirsiniz. cunku adam hem isinizi halledip hem de evde durma lafini duyarsa can sikici olur.

Ne var ki dursa donlarınızı bayrak bayrak odalara mi asiyorsunuz ?
Hanımı olmayan ev lafı çok keko geldi kusura bakmayın .
Adam ustaların başında duruyormuş , değerli eşyaların bankada olması ne alaka ?
Evde olsa alabileceklerini mi düşünüyorsunuz ?
Eşimin böyle bişey düşüneceğini bilsem feleğini sasirtirim onun ..
Bı de havuzlu site demiş daha önce nasıl bir yerde oturuyordunuz yok muydu hiçbir şeyiniz üzüldüm şimdi bak ..

Yani bende hoşlanmazdım evimde biri yokken olmasından ama usta yalnızsa ne güzel gelmiş bakmış ustaya işte. Oğlunun evini kendi evi gibi sahiplenmiş malesef kimsenin hoşuna gitmez de takılmayın bu kadar. Sizin işlerinizi hallediyor sonuçta. Ben sizi anladım kendi ailem de ben yokken evde olsa ben olmadığım için tuhaf oluyor ama yapacak bir şey yok. Babasına durduk yere nasıl girme biz yokken desin? Siz diyebilir misiniz mesela?
Hayır da ustanın başında zaten eşim var ben varım. Sağolsun o da geliyor. Ama usta işini bitirdi gitti. 3 saat oldu. Çayımızı kahvemizi içtik. Biz hazırlandık gidiyoruz o hala evde. Yani istese bizimle çıkar ama çıkmak istemiyor

Valla bizimkiler giriyor çıkıyor giriyor çıkıyor . Evi kontrol ediyorlar . Cam musluk açık kaldı mı , gider patladı mı vs . Bazen haberim de olmaz. Çünkü ben artık bana haber vermenize gerek yok diyorum ,benim açımdan sorun yok zaten. Hanımı olmayan ev vs vs gerçekten çok bayık laf yani. Ama işte herkes farklı . Kötü niyet yoktur . Çok rahatsız oluyorsanız kırmadan söyleyeceksiniz.

Hayır da ustanın başında zaten eşim var ben varım. Sağolsun o da geliyor. Ama usta işini bitirdi gitti. 3 saat oldu. Çayımızı kahvemizi içtik. Biz hazırlandık gidiyoruz o hala evde. Yani istese bizimle çıkar ama çıkmak istemiyor
Ayy o zaman cidden saçmalık ben de olsam gıcık olurum. Ne yapacak yani evde durup çok rahatsız edici.

çok sık aralıklarla yapıyorsa tabii sıkıcı
bigün yinre böyle bişey yaptığında gözünün içine dik dik bakın ne alaka der gibi anlar belki

Valla bizimkiler giriyor çıkıyor giriyor çıkıyor . Evi kontrol ediyorlar . Cam musluk açık kaldı mı , gider patladı mı vs . Bazen haberim de olmaz. Çünkü ben artık bana haber vermenize gerek yok diyorum ,benim açımdan sorun yok zaten. Hanımı olmayan ev vs vs gerçekten çok bayık laf yani. Ama işte herkes farklı . Kötü niyet yoktur . Çok rahatsız oluyorsanız kırmadan söyleyeceksiniz.
Ama sizin şimdi havuzlu güzel bir sitede eviniz yoktur olsa rahatsız olurdunuz. Bankada değerli eşyalarınız da yoktur. Ay yoksa yazlığınızda mı yok :skandal:

çok sık aralıklarla yapıyorsa tabii sıkıcı
bigün yinre böyle bişey yaptığında gözünün içine dik dik bakın ne alaka der gibi anlar belki
Bence hem gözlerini belertsin hem de kocası yokken etlerini cimcirsin..
Hanımı olmayan evde mok işin mi var diye :KK53:
Yaaa Allah aşkına yaaaaa

Ne alaka evin sahibi yokken eve girmek? Bazı kayınpederler şey biti gibi böyle işlere burnunu sokmaya çok meraklı oluyor. Kendi annem babam da zorunlu olmadıkça evimde kalsın istemem ben yokken. Ama hata sizde. Niye kayınpedere kayınvalideye tadilat işlerini duyuruyorsunuz? Yakında oturmasalar ne yapacaktınız? Kendi işinizi kendiniz çözün. Müsait olduğunuzda usta çağırın.

X