Kayınbabamın izinsiz yatak odamıza girmesi

Mlskurtast

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2017
335
113
Herkese selamlar başlık içinde aslında çok dallı anlatmaya başlayayım ben normalde sağlık çalışanıyım ve henüz tam 2 senelik bile evli değilim esim doğulu bende Manisaliyim esim ve ben severek evlendik eşimin dogulu oluşu normalde aileme ters olabilirken düşünce yapısı daha çok batılı gibidir neyse esim ve ailesi bize geldiler şehirdisindan 3 haftadır bizde kalıyorlar bir yerden sonra hem konuşacak birsey kalmadığından hemde yorgun geldiğimden selam verip odama çekiliyorum ancak iki gün önce isim erken bitti ve eve geldim ben normalde yatak odamızın kapısını kapatip çıkarım özel eşyalarımız vardır girmesinler görmesinler diye neyse bir baktım evi temizliyorlar(iki hafta bir ablamız geliyor) ve asil dumur olduğum şey kayinbaba bizim yatak odasındaki lavabodan su alıp taşıyor (balkona daha yakın) ama benim yatakta sütyenim ve jartiyerim duruyor görünce şok oldum tabi bırakın temizlemeyin diyorum ne kadin anlıyor ne adam en sonunda sesimi yükselterek bırakın kimse sizden temizlik istemiyor dedim odama çekildim ve o gün bu gündür konuşmuyoruz eşim evet beni haklı buluyor ailesini kirmak istemiyor bu neden yumuşak geçiş yapıyor ama
Benim sinirim hala geçmedi bu arada aynı sehirde eşimin abisi var o da evli coluklu couklu en sonunda esime yeni evli çiftin evinde bir ay kalınmaz benim ailemde geliyor bıktırmadan 3-4 gün kalıp gidiyor senin ailenle yüzgöz olduk önümüzdeki sene ben ailemin yanına giderim sen oturursun ailenle bir ay dedim ona göre ben bencilim ama işi gereği geç geliyor ailesiyle ilgilenmiyor bende sürekli sürekli onlarla olmaktan bıktım ve gitmelerini istiyorum sizce ben bu konuda bencil miyim ve kayınbabanın yatak odasına o denli girmesi ne kadar doğru

Herkese selamlar başlık içinde aslında çok dallı anlatmaya başlayayım ben normalde sağlık çalışanıyım ve henüz tam 2 senelik bile evli değilim esim doğulu bende Manisaliyim esim ve ben severek evlendik eşimin dogulu oluşu normalde aileme ters olabilirken düşünce yapısı daha çok batılı gibidir neyse esim ve ailesi bize geldiler şehirdisindan 3 haftadır bizde kalıyorlar bir yerden sonra hem konuşacak birsey kalmadığından hemde yorgun geldiğimden selam verip odama çekiliyorum ancak iki gün önce isim erken bitti ve eve geldim ben normalde yatak odamızın kapısını kapatip çıkarım özel eşyalarımız vardır girmesinler görmesinler diye neyse bir baktım evi temizliyorlar(iki hafta bir ablamız geliyor) ve asil dumur olduğum şey kayinbaba bizim yatak odasındaki lavabodan su alıp taşıyor (balkona daha yakın) ama benim yatakta sütyenim ve jartiyerim duruyor görünce şok oldum tabi bırakın temizlemeyin diyorum ne kadin anlıyor ne adam en sonunda sesimi yükselterek bırakın kimse sizden temizlik istemiyor dedim odama çekildim ve o gün bu gündür konuşmuyoruz eşim evet beni haklı buluyor ailesini kirmak istemiyor bu neden yumuşak geçiş yapıyor ama
Benim sinirim hala geçmedi bu arada aynı sehirde eşimin abisi var o da evli coluklu couklu en sonunda esime yeni evli çiftin evinde bir ay kalınmaz benim ailemde geliyor bıktırmadan 3-4 gün kalıp gidiyor senin ailenle yüzgöz olduk önümüzdeki sene ben ailemin yanına giderim sen oturursun ailenle bir ay dedim ona göre ben bencilim ama işi gereği geç geliyor ailesiyle ilgilenmiyor bende sürekli sürekli onlarla olmaktan bıktım ve gitmelerini istiyorum sizce ben bu konuda bencil miyim ve kayınbabanın yatak odasına o denli girmesi ne kadar doğru
Hayatta tahammül edemem az bile tepki vermişsin. Eşini ciddi şekilde uyar gitsin uyarsın aradaki dengeyi sağlayacak olan o, yok öyle hem karnım doysun hem pastam dursun.Ben şahsen evimin hiçbir şeyinin kurcalanmasından hoşlanmıyorum sadece yatak odasına girilmesi vs de değil. Bir de yatılı misafir de sevmem. O kadar uzun süre gelip kalıp napıyolar ya? Eşinin bu konuda da uyarması lazım en başta şu kadar gün müsaitiz diye şu gün için biletinizi alalım vs diye.

Hayatta tahammül edemem az bile tepki vermişsin. Eşini ciddi şekilde uyar gitsin uyarsın aradaki dengeyi sağlayacak olan o, yok öyle hem karnım doysun hem pastam dursun.Ben şahsen evimin hiçbir şeyinin kurcalanmasından hoşlanmıyorum sadece yatak odasına girilmesi vs de değil. Bir de yatılı misafir de sevmem. O kadar uzun süre gelip kalıp napıyolar ya? Eşinin bu konuda da uyarması lazım en başta şu kadar gün müsaitiz diye şu gün için biletinizi alalım vs diye.
o kadar sizinle aynı fikirdeyim ki eşime göre bir yılda 3-4 hafta hiç birsey hatta az bile dedi şok oldum bende onlar gelirse kendi aileme giderim dedim bu yaptığını unutmayacağım dedi gerçekten anlayamıyorum bende mi bi gariplik var

o kadar sizinle aynı fikirdeyim ki eşime göre bir yılda 3-4 hafta hiç birsey hatta az bile dedi şok oldum bende onlar gelirse kendi aileme giderim dedim bu yaptığını unutmayacağım dedi gerçekten anlayamıyorum bende mi bi gariplik var
Yok çok haklısın. O kadar uzun bir arada kalmak isteyen evlenip aile kurmasın o ne öyle ördek ailesi gibi. Kolaylıklar diliyorum ❤️

Haksizlar ama temizlik falan iyi niyetle biseyler yapmak istemisler sanirim. Keske daha tatli dille ifade etseydiniz. Ayrica yeni evli degilsiniz ki:) 2 yil olmus nerdeyse..
Ama genel olarak haklisiniz tabiki
.zaten görür görmez lütfen bırakın dedim sanki bunu dememişim gibi süpürge nerede diye sordu bende gerçekten istemiyorum rahatsız oluyorum diye tepki verdim birde üstüne temizlikçi bir ay gelmesin diyor asla ondan maddi yardım alan biri değiliz ondan temizlik yapmasını da istemedim

Tabiki girilmemeli çok ayıp ama sizde evde biri varken neden sütyen jartiyer yatağın üstünde bırakıyorsunuz ki. İnsanlık hali birsey olur girmek zorunda kalınır
3 Hafta olmuş artık misafirlik bitmiş, temizlik flnda yapılıyor güzel ama keşke girmeselermiş odaya. Eşiniz anladığım kadarıyla biraz pasif, git diyemez denmezde zaten. Ama hiç gitmeye niyetleri yok mu bu olay sonrası ya hu.

Tabiki girilmemeli çok ayıp ama sizde evde biri varken neden sütyen jartiyer yatağın üstünde bırakıyorsunuz ki. İnsanlık hali birsey olur girmek zorunda kalınır
3 Hafta olmuş artık misafirlik bitmiş, temizlik flnda yapılıyor güzel ama keşke girmeselermiş odaya. Eşiniz anladığım kadarıyla biraz pasif, git diyemez denmezde zaten. Ama hiç gitmeye niyetleri yok mu bu olay sonrası ya hu.
İki gün sonra için biletlerini almışlar demogoji yapıyorlar biz gidelim diye.. normalde de bırakmam o sabah geç kalıyordum birseyler ararken attım heralde yatağa onların ihtiyacı olan herseyi bıraktım odalarına ütüye varana kadar hadi girdi diyelim adam niye giriyor nasıl dusuncesizlik

Benim evimde yatılı misafirim varsa ben jartiyerimi ortada bırakmam şahsen balkona daha yakın olduğundan ordan su taşımışlar girilmemesi gerektiğini dusunememisler yaşlı insanlar bunlar iki haftada bir temizliğe abla geldiğini biliyorlarmiydi ki iki hafta çok uzun bir süre temizlik için evde kaldıkları sürede size yardım etmek istemiş olabilirler tepkiniz çok çok ağır olmuş evdeki misafirle konuşmamak ne demek

Bu insanlar nasıl başka evde bir ay kalabiliyor hayret ediyorum. Temizlik yapınca içleri rahat ediyor, kalmalarının normal olduğunu düşünüyorlar herhalde. Bu arada bize misafir gelmezken ve çocuksuzken bile ben sütyenimi jartiyerimi öylece bırakmıyordum yatağın üzerine, bence siz de evde birileri varken ya kirli sepetine ya da dolabınıza koyuverin iç çamaşırlarınızı. 🫠

Çok haklısın ama işte bazen insanlar iyilik yaptığını zannediyor. Hani ayı sahibini severken öldürürmüş misali. Kötü niyetli olmadıklarını düşünüyorsanız ki öylr görünüyor daha yumuşak uyarabilirdiniz

Bu insanlar nasıl başka evde bir ay kalabiliyor hayret ediyorum. Temizlik yapınca içleri rahat ediyor, kalmalarının normal olduğunu düşünüyorlar herhalde. Bu arada bize misafir gelmezken ve çocuksuzken bile ben sütyenimi jartiyerimi öylece bırakmıyordum yatağın üzerine, bence siz de evde birileri varken ya kirli sepetine ya da dolabınıza koyuverin iç çamaşırlarınızı. 🫠
sağlık çalışanıyım bazen nobet tutuyorum şu an ev üstüne ev var kirli temiz ayrımını bile yapamıyorum onlarla ayni yıkanmasın diye olur bazen insanlik hali sorun yatak üstünde bunları unutmam mi

eve girip selam verip odaya çekilmeyi doğru bulmadığımı söylemem gerek öncelikle hiçbirimizin hoşuma gitmez gelip 3 hafta kalmaları ama eşinin ailesi sonuçta evinizde misaifr varken de jartiyermiş sütyenmiş ortada bırakılmaz. evet odanıza girmeleri savruk bir davranış ama muhtemelen amaç size yardımcı olmak. bu aileyi kendi aileniz gibi görmezseniz o evlilikte huzuru bulamazsınız.

Sizden temizlik isteyen yok demek yerine siz yorumlayın hem anne burası benim mahremim sabah geç kaldım toparlayamadm ben rahatsız oluyorum desen anlarlardı bence bazı insanlar icin yatak odası inanılmaz mahremken bazıları için sadece bir oda baştan hassasiyetinizi belli edebilirdiniz sizde uzun kalmaları falan değil mesele kalmalarına tepki göstermek farklı bu tavır farklı bilmiyorum ben üzüldüm insanlara

Uzun süreli misafirlikleri kim olursa olsun sevemiyorum ya. O konuda ve izinsiz girilmesi konusunda hak veriyorum size. Ama abisine de gitse orda da sizinle aynı durum olacak bence farklı bir durum yoksa kimse kimsenin evinde bu kadar kalmamalı. Neden bu kadar uzun kalıyorlar? Sağlık vb bir durum yok değil mi?

Odaya girilmesi yanlış olmuş ama sizinde özel eşyalarınızı bu derece ortada bırakmanız doğru değil bence. Girilmek zorunda kalındığı bir durumda olabilirdi. Çok sert uyarmışsınız. Daha önce uyardığınız halde girmeye devam etti de o yüzden mi bu kadar sert uyarma ihtiyacı duydunuz? Ben biraz üzüldüm insanlara. Muhtemelen sizin için bu kadar hassas bir konu olduğunu anlayamadılar.

Sizden temizlik isteyen yok demek yerine siz yorumlayın hem anne burası benim mahremim sabah geç kaldım toparlayamadm ben rahatsız oluyorum desen anlarlardı bence bazı insanlar icin yatak odası inanılmaz mahremken bazıları için sadece bir oda baştan hassasiyetinizi belli edebilirdiniz sizde uzun kalmaları falan değil mesele kalmalarına tepki göstermek farklı bu tavır farklı bilmiyorum ben üzüldüm insanlara
Ben gaddar bir insan değilim ama bıktırırcasina ısrar huyları var mesela yemekte bile doydum diyorsunuz ille de bir tabak daha annecim yorulma diyorsun yok istemediğim şeyler için bin kez söylemem felan gerekiyor

Benim ailem Manisa’da toplasan 3-4 günlüğüne gelir yılda onlarınki de uzak ama onlar çok kalıyor
Uzaktan geliyorlarsa kalıp dönmeleri normal ama tabii haftalarca değil. 2 yıl ne ki zaten, aylarca kalındıysa geriye bi şey kalmıyor. Ayni şehrin içinde 3-4 gün kalmak da manasız ayrıca. Ikiniz de ailenize sınır çizemiyor görünüyorsunuz.
Haklısın ama evdeki misafir insanlara selam vermemek falan, haklıyken haksız duruma düşürür.

X