Kayinvalide, Elti, Görümce

yilda bi kere gidip gelmek için oda olmaz demislerde gayet olur her çocuğa ayri oda konur geldiklerinde kalsinlar rahat rahat diye bu taa köy evlerinde bile böyledir bilmeyen varsa.. senin durumuna gelince bosver canim ya sen fazla takıyorsun kafana herseyi hem çalışan bi bayansin isine gücüne ailene bak gorumcen hic görüsme gidip gelmeyin birak kudursun arkandan konuşsun hic umursama kocanda tavir koysun bıraz kvdenle de col cok az gorus yilda 1 kere falan kocani görsün arada seni her zaman gormek zorunda değil sen bu mesafeyi bebek olmadan koy daha sonra daha cok bunalirsin sen esinle mutluluğuna bak o dedikoducu eltinde coo degil bir sure sonra merak etme görümcen falan aralari bozulur fesatlik yapa yapa nereye kadar sen herkesle mesafeli ol yeter esinin yapacağı seyde sana laf gelirse seni korusun ve o tur insanlarla mesafe koysun yeter

Tama onlar da saglam pabuc degil ama sen nasil o hakki kendinde gorup ozel oda yapiyorsun ki? Sen gelinsen onlar da evin kizi. O zaman herkes kendine oda yapsin. Gidip baba evinde oda yapmayi da deneyebilirsin mesela. Su ben gelinim kocam ailenin erkegi tripleri beni deli ediyor.

3 maymun gerekiyor evlenince.
İşine geldigini duyup konuşup görücen :süslü:
Yatak odası alma neyin nesiki. kv.kp istedigi gibi dizmişssek ekstra yatak odası almak cok sacma.:KK43:

ben prenses olsam kendimi bu kadar özel hissetmem valla.

eltinin hamile iken evlenemsine vurguya ne gerek var ayrıca.

Çünkü o evlenmeden önce sevişecek kadar ahlaksız. Bir temiz yatağı bile haketmemesi bu yüzden. Aslında taşlanarak öldürülmesi gerekiyordu ama konu sahibi çok affedici biri. Sağolsun...

Okey genel olarak haklisiniz,size karşı tavırlar hoş olmamış en güzeli mesafeli durmak amma velakin birseye takildim.
Gorumcem kendini evin yöneticisi sanıyor,gorumcem ne derse kaynanam onu diyor tarzi konusmalarinizda pek bi haklılık yok,açıkçası o kısım sizi ilgilendirmiyor.
Bende tek kızım görümce olucam yıllar sonra ve evet evde sözüm lafım çok geçer dediklerim önem arz eder,eve sonradan müdahil olan gelin amaaa perinin sözü geçiyor ama o evde neden peri konusuyor onun sözü geçiyor derse,hop sen hayırdır derim yani.
Dediğim gibi size olan tepki tavırları kesinlikle haklı bulmuyorum ama sizde sizi ilgilendirmeyen şeyleri burada şikayet altında yazmayın.
Bende görümce olucam ve söylediklerine kesinlikle katılıyorum.arkadaşa yanlış hareketler yapılmış ama bazı durumlarda da gereksiz yere kafaya takıyor. Belki dolmuştur ama genel anlamda büyük bi problem yok gibi..

Voltran olusturmuslar desenize.

Eşiniz boşver diyorsa olay bitmiştir.. Ben olsam takmam.. Benım yılda 1 kez kullanacagım oda oylece kapalı kalmasının ne anlamı var.. Esyaya ve insana cok deger yuklemeyeceksın..

Evlenince kv her cocuguna ayri ayri oda ayirip yatak odasi takimi aliyorsa kaynananiz saray da mi yasiyor diyesim geldi.
Bence hayatimdaki duydugum en sacma şey kişinin 100 odalık sarayi yoksa 3+1 evde oturuyor 3 çocugu varsa yılda bir kere gelip bir hafta kalacak diye hepsine oda yapip kilitleyip o odalara girmesin mi yani?
Valla kaynanama da anneme de gelince ya oturma odasinda ya salonda yattim kocamla hiç de gocunmadım. Sarayda otrmadiklari sürece kimsenin böyle bir hakkı olduğunu düşünmüyorum.
Neden ben yılda bir kac kere gelip kalcam diye evinin düzenini bozayım ki?

Okey genel olarak haklisiniz,size karşı tavırlar hoş olmamış en güzeli mesafeli durmak amma velakin birseye takildim.
Gorumcem kendini evin yöneticisi sanıyor,gorumcem ne derse kaynanam onu diyor tarzi konusmalarinizda pek bi haklılık yok,açıkçası o kısım sizi ilgilendirmiyor.
Bende tek kızım görümce olucam yıllar sonra ve evet evde sözüm lafım çok geçer dediklerim önem arz eder,eve sonradan müdahil olan gelin amaaa perinin sözü geçiyor ama o evde neden peri konusuyor onun sözü geçiyor derse,hop sen hayırdır derim yani.
Dediğim gibi size olan tepki tavırları kesinlikle haklı bulmuyorum ama sizde sizi ilgilendirmeyen şeyleri burada şikayet altında yazmayın.

Bravo bence çoğu gelinin ortak sorununa deginmissin
Anneler genelde kızlarının etkisinde kalırlar fikirlerine önem verirler
Buda kv nin gelini ve kızı arasında objektif olmasını engeller

Ornegin;Basta geline verilen odanın etki altında kalinip kullandirilmasi gibi

Dipnot.bende gelin kırk yılda bir gelip kalacak diye oda bekletilmesini saçma buldum

eltiniz isterse çocuğunu doğurup evlenirdi adamla bu sizi hiç ilgilendirmez. ahlak bekçisi değilsiniz .
o evde sizin üzerinize değil istediğiniz gibi odayı çiftliğiniz belleyip aman kmse kalmasın diyemezsiniz yeri gelir misafir gelir yatırılacak yer olmaz yatırılır ve görümcen o evin kızı oldğuna göre sizin değil onun herşeye karışma hakkı var

Evleri musaitmis bir cok odalari varmis musade edinde onlarinda bir odalari olsun
Ne yani bir suru bos oda olacak ve gelinle kocasi salonun ortasinda dosek serio yatacaklar
Arkadaslar biraz normal dusunun ya

Merhaba Arkadaşlar. Herkeste olduğu gibi bendede bu üçlü sorunu var malesef. 3,5 yıldır evliyim.

Eltim şeytanın ta kendisi, yabancı ve hamile geldi aileye, bendem sonra evlendi. Başta herkese yağ cekip gözlerine girmeye çalıştı ki başlarda aramız fena değildi. Nasıl ki aileyi tanıdı bu sefer kıskamçlık krizlerine girip iki görümcelerimi bana karşı doldurdu. Görümcelerlede yıllardır tanışıyorum evlenmedem önce bile. Nana gelip onların dedikodusunu yapıyo sonra gidip yüzlerine gülüyo ve benim hakkımda onları dolduruyor. Vs vs anlatmaya kelimeler yetmez öyle pis ahlaklı ki. Şu an çok mesafeliyiz zaten. Böylesi en iyisi.

Görümceme gelince o da kendini ailenin yöneticisi sanıyor. Heryerde parmağı olacak herşeye karışacak. Düğünden sonra biz tarile giderken kaynanama verdik anahtarı bu gelöiş açmış evimi kuzenlerine gezdirmiş. Ne öünasebetle giriyorsun sen benim özelime. Düğün ve tatilin arasında bir gün bile yoktu o nedenle gelinliğimi bile yatagın altıma veya başka biyere saklama fırsatı bile bulamadım. Ve kendisi çok meraklı bir tipdir yani girip dolaplarımı karıştırdığından eminim. O gün bu gündür anahtarımı kımseye birakmam tarile giderken. Herneyse çok olaylar geçti başımızdan mesela bebeğine mevlüd yapar ve beni çağırmaz, öteki gelinlerini başlarda hiç istemedikleri halde şimdi başımım üstünde gezdirir ve beni bir kenara atar, ki ben çalışan bir insanım onlar gibi hergün görüşemem kimseyle. Mesela yatak odası mevzuu oldu bundan bir iki yıl önce. Biz hepimiz yurt dışında yaşıyoruz, memlekete izine gidiyoruz her yıl. Orda gayet büyük ve müsait evleri var kv ve kp imin. Bizlerde adettir evin oğluna gelinine bir oda yapmak. Ahım şahım olmasına gerek yok, gidince orda burda yatmayıp da rahat edebileceğimiz biyer olaun istedik. Kv ve kp bunu düsünmediler hiç bunum üstüne eşim kendi sordu biz böyle böyle istiyoruz şu şu boş olan odaya diye. Onlarda müsade ettiler. Bunun üstüne biz türkiyeye gittiğimize gittik beğendik aldık bir oda takımı ve yerleştik. Bunu duyan görümceler rahat durur mu? Çıldırdılar resmen neymiş o oda çok gereksizmiş onlarda öyle bişey yokmuş ben GELİN olarak eşimle değil kızlar kuzenlerle bir odada uyuyacakmışım o odada namaz kılınıyormus (ev 200 mq ve başka oda yok sanki) emri baki yaptımız anneme babama dediler vs vs diye. O zamanlarda aptal gibi saygıdan ötürü ağzımı açmadım. Eşimde pek bişey söylemedi çünkü gelip direk bana sataşıyorlar eşim yanımda olmayınca. Benim hevesimi izinimi burmumdam getirdiler üstüne bide uyanmadan gelince biz de kalırı dediler yüzsüzler. Bu olayın üstüne bem kapıyı kilitledım ve kaynamamın odasına koydum dösüğümdede söyledim anahtar senin odan da diye ve eşimde teönihledi kimsenin girip kalmasını istemiyoruz diye.
Tabi bizim dememeiz kimin umrunda, biz bu yıl gidemedik o eve bazı sebeplerden dolayı ve bunlar bizden sonra gittikleri için izine bir güzel girp odamızı özel eşyalarıöızı vs kullanmışlar. Bunun üstüne ben öyle küplere bindim ki bu nasıl bir terbiyesizlik. Herkesin kendi yatağı var, hem bir ton laf edin hemde utanmadam mahremimi kullanın. Çok büyük bir ayıp. Görümcem zaten bayramda bana tedtid mesajları hakaretler edip kalbimi çok kırdı. Ona kırıldığımdan dolayı uzak durduğum için çıldırıyo resmen. Gelip koskocaman kadın bendem 14 yaş büyük abla gibi komuşacağına herzaman böyle çocuksu hareketler sergiliyor. Bende bir insana kırıldığım zamam soğurum ve sadece merhabaö kalır o kadar. İçimden gelmiyor ve ben o sinsi eltim gibi bir insanın arkasından konuşup yüzüne gülemem.

Kayınvalidemde hiç idare etmesini bilmiyor ipler resmen kızlarının elinde. Bileyler hazırlazıp götürürm misafir felan gelince onu kim yiyecek der bu gibi şeylerle insanı çok kırar. Biz izine gidince eşimle birkere arayıp soröaz hiçbiri ama onlar gitsin izine aradan bir hafta geçsin aramayalım (ki farklı şehirlerde geziyorlar cep tel felan yok) aramadınız diye hemen laf sokar. Laf sokma adetı hepsinde var karşındakini kırıcam mı diye kimse düşünmüyor. Hepsi çok kalım fikirli ve anlayışsız. Ve bunlar yüzünden kac defa eşimle tartıştım cünkü üzüldüğümü görüyor nedem böyle ben naptım onlara diyorum. Sadece boşver biz mutluyuz diyor. Tamam ama sonuçta bu insanlarla yüz yüze bakmak zorumdayım.. velasılkelam hepsinle arama mesafe koydum ve kötü günleri unutup sadece gerekem saygıyı göstermeye karar versim ki her defasında beni çıldırtmanım bir yolunu buluyorlar... Allah hepimize sanır versin
perdeler dikildiğinde kaynanam takmıştı perdeleri eve ben ve eşim görmede görümcem gidip bakmıştı eve mi gittin diye sordum neler neler dedi en sonunda orası benim özelim dedim özel evlendikten sonra olur dedi ne alakaysa o günden sonra bana düşman bakışlarını net görüyorum benim suçum o soruyu sormak oldu yani başka hiçbirşey yok yapan kendisine yapar boşver hiçbirşey düşünmemek en iyisi

X