Kayınvalide-eş - Hayattan bıktım

Merhabalar öncelikle,

23 yaşımdayım. 1 yıl önce evlendim. Eve geldiğim gibi kayınvalidemin iğneleyici sözleriyle karşılandım. Kendileri varlıklı bir aile.. Sürekli oğullarının benimle evlenmesinin benim için şans, lütuf olduğunu, onunla evlenmek isteyenin çok olduğunu, sürekli zengin olduklarını dile getiren, üslubuyla ezen sonra da ben ne yaptım ki deyip işin içinden çıkan bir kadın. Yan yana evlerde oturuyoruz. Bir yere gidecektim kapısını çaldım söyleyeyim merak etmesin diye Verdiği cevap “ Sen artık gelinsin o kadar okul okumuşsun hiç mi aklın yok öyle her yere gidemezsin” oldu. Onların sürekli bizimle yesin içsin evlerine sadece uyumaya gitsinler tavrı yüzünden. Kayınvalidemin bana dokunan lafları yüzünden henüz 3. Aylık evliyken eşimle birbirimize girdik ve ben ona vurdum. O da bana vurdu tabi.. Sonra bunu birkaç defa daha yaşadım. 1 yıldır sinir krizleri içinde bir hayat sürüyorum. Size, tecrübeli olanlara danışmak istiyorum. Ben bütün gün istemsiz şekilde bütün bu yaşadıklarımı geçiriyorum. Aklımda dönüp duruyor bana söylenilenler, söylenilip söylemedim diye yalan söylemeler.. Bütün bunlar aklımda dönerkenne iyi bir eş olabiliyorum ne de anne olmayı düşünebiliyorum. Korkuyorum çünkü boşanma seviyesindeyim. Çocuk baskı var eşimin ailesi tarafından. Bu süreçleri atlatanlar ya da atlatamayıp boşananlar bana biraz akıl verir misiniz? Önümü göremiyorum. Hayatımı çok değersiz hissetmeye başladım. Bu His beni korkutuyor.
Konumu oku ve çocuk yapmadan kaç!

mesleğin varsa çalış oradan uzaklaş seneler geçtikçe daha da büyüyor olaylar ve yaşadıkların yanına zarar olarak kalıyor mesleğin yoksa da herşey in başındasın daha çalış çabala meslek sahibi ol başka çıkar yol yok hayatta

Herkesin ailesinde bir şey vardır herkes önce kendi eteğine baksın. Zamanında ben boşanırken söylenen herkesin ailesinde bi boşananan oldu sonradan.’
Siz kendi mutluluğunuza ve sağlığınıza bakın. Ben kimseye bir şey anlatmamıştım, çok ısrar edenlere de öğrenmek senin hayatında neyi değiştirecek demiştim. Öyle olunca cesaret edip soramadılar dedikodu da olmadı hiç.
sonrasıda dediğim gibi mutluluk oldu.
Babanız ince eleyip sık dokuyan bir adam olabilir. Vebalini almamak kendi kararını vermeni beklediği için gel demiyor olabilir. Sen sor açık açık, kabulün müyüm geri gelirsen diye
Babamla konuştum. Bizden sonra yalnız kalırsan ne olacak dedi. Biz ölünce hiç dayanağın olmayacak? Başla biriyle tanışıp evlenme ihtimalimi düşünmediği için sanıyorum. Çünkü bir daha evlenmem diyen benim onlarada.. Yalnız kalmamdan korkuyor.

Eşinizin ailesi asla degişmez kayınvalideniz her şeyi yapıcak edicek ben demedim demeye devam edicek bence yapılması gereken eşle bu durumu tırmandırmamak eşiniz i sizin evimiz olduguna evli oldugunuza indırmak annesinden ayrıldıgına inandırmak anladıgım kadarıyla aileyede baglı eş tabiki aile bagları insanların iyi olması gerekir ama böyle degil kayınvalidenizin yaptıgı yanlış biraz sizlerin alışmasını saglamak sürtüşmenize olanak saglayıp laf sokup kafanıza kakması degil eminim eş her kavga ettiğinizde annesiğe yetiştiriyordur ya bu işten tamemen kurtulun derim oldu ki seviyosunuz eşinizi içten iyi insandır o zaman kavgalarınızı azaltın annesi ile ilgili kavga etmeyin mesafeyi koyun bırakın zaten ne yaparsanız yapın kaynananız arkanızdan konuşur birşeyler arar malzeme vermeyin eşinizde zamanla sizin yerinizi anlıycaktr bakıcaktr ki anneside olsa onun evi ayrı kapısını kapatıp giriyor kendi bir başına kaldıgında sizin varlıgını bilir ve anlar diye düşünüyorum zamanla belki de

1 anasi yat deyip anasi kalk diyince kalkan tipten hayir gelmez.
2 demekki karaktersizler ailece. oğlu parasi ile erkek olduğunu anlatmaya calisiyor ailesi.
3 ne cok hint kumasi tipler gorduk anasını kahrindan öldüren.ana ogul kendi cezalarini bulacak gibiler birbirlerinden.

1 anasi yat deyip anasi kalk diyince kalkan tipten hayir gelmez.
2 demekki karaktersizler ailece. oğlu parasi ile erkek olduğunu anlatmaya calisiyor ailesi.
3 ne cok hint kumasi tipler gorduk anasını kahrindan öldüren.ana ogul kendi cezalarini bulacak gibiler birbirlerinden.
Yaradan alsın ahımı tek dileğim bu..

Bende gastrit var sürekli midem kötüdür son zamanlarda daha ağır yatıyorum birkaç gün önce affedersiniz kan kustum resmen o gün de bizi davet ettiler evlerine yemeğe Eşimde hasta yatıyor gelemeyiz dedi ki kanda gelince iyice halsizleştim zaten ülsere çevirmiş. O gün gitmedik diye komşulara “Gelin gelmedi, getiremedik” diye ağlar ve şikayet eder bir sesle dedikodumu yapıyordu. Artık böyle yalanlarına dayanamadığımdan “Utanmıyor musun benim hasta olduğumu oğlun söyledi sana o gün konuştunuz, hasta olduğumu biliyorsun niye böyle anlatıyorsun dedim. Sustu içeri girdi hemen. Akşam eşim geldi konuştuk konuyu annemle konuşayım dedi “ağlamış, ben seni bugünler için mi büyüttüm hakkım yok mu diye hiç?” Hem yalan söyleye söyleye zehir etti bana hayatı da evliliği de Hemen onun söylediklerini dert edine edine mide bağırsak sistemimi mahvettim. Şimdi de çıkmış bu yalanı söylüyor. Rabbim dilerim ahımı çıkarsın..

Merhabalar öncelikle,

23 yaşımdayım. 1 yıl önce evlendim. Eve geldiğim gibi kayınvalidemin iğneleyici sözleriyle karşılandım. Kendileri varlıklı bir aile.. Sürekli oğullarının benimle evlenmesinin benim için şans, lütuf olduğunu, onunla evlenmek isteyenin çok olduğunu, sürekli zengin olduklarını dile getiren, üslubuyla ezen sonra da ben ne yaptım ki deyip işin içinden çıkan bir kadın. Yan yana evlerde oturuyoruz. Bir yere gidecektim kapısını çaldım söyleyeyim merak etmesin diye Verdiği cevap “ Sen artık gelinsin o kadar okul okumuşsun hiç mi aklın yok öyle her yere gidemezsin” oldu. Onların sürekli bizimle yesin içsin evlerine sadece uyumaya gitsinler tavrı yüzünden. Kayınvalidemin bana dokunan lafları yüzünden henüz 3. Aylık evliyken eşimle birbirimize girdik ve ben ona vurdum. O da bana vurdu tabi.. Sonra bunu birkaç defa daha yaşadım. 1 yıldır sinir krizleri içinde bir hayat sürüyorum. Size, tecrübeli olanlara danışmak istiyorum. Ben bütün gün istemsiz şekilde bütün bu yaşadıklarımı geçiriyorum. Aklımda dönüp duruyor bana söylenilenler, söylenilip söylemedim diye yalan söylemeler.. Bütün bunlar aklımda dönerkenne iyi bir eş olabiliyorum ne de anne olmayı düşünebiliyorum. Korkuyorum çünkü boşanma seviyesindeyim. Çocuk baskı var eşimin ailesi tarafından. Bu süreçleri atlatanlar ya da atlatamayıp boşananlar bana biraz akıl verir misiniz? Önümü göremiyorum. Hayatımı çok değersiz hissetmeye başladım. Bu His beni korkutuyor.
Kendi aileniz nerde eşinizle neden konusmuolar sahipsiz sessiz buldular galiba sizi..bebek sakın yapmayın

Kendi aileniz nerde eşinizle neden konusmuolar sahipsiz sessiz buldular galiba sizi..bebek sakın yapmayın
Konuşuyorlar aslında ama sonuç aynı artık onlarda Bitir bu evliliği bizi de öldüreceksin moduna girdiler. Birde ülser falan çıkınca iyice suçlar oldular eşimi de ailesini de

Anahtar mevzusu bende de vardı , evlendiğim zaman kendi anneme çok yakın oturuyordum , hem anneme hem kayınvalideme evimin anahtarlarını vermiştim , dakika 1 gol 1 oldu , daha ben balayındayken evime girdi , evimize alışveriş yapmış da onları yerleştirmek adına ki daha önce bunun konusu olduğunda eşime de demiştim düğün sonrası girilsin istemiyorum , çünkü düğünden gece 12:00 de eve girip , sabah 6'da balayı için evden çıkmamız gerekecekti ve odamı kimsenin görmesini istememiştim . Dedim ki sen benim evime girersin bunu istemediğimi bilmene rağmen , bekle kızım dedim kendime elbet gün gelecek .

Çalışıyorum ben , bu sebeple de yemek yapıp evinden bize getirmeler başladı , öncesinde evime girdiğinde arardı kızım işte yemek yaptım ocağının üzerine bıraktım falan diye , ben de bir şey demezdim sinir olduğumla kalırdım , Allah razı olsun yapıyorsun ama gelmeden önce arasana evin müsait mi diye. Sonraları baktım artık eve girdikten sonra arayan kayınvalide onu da yapmaz oldu , işten bir geliyorum ki , bakıyorum ocağın üzerinde yapmış olduğu yemekler ki eşim bile bir gün dedi ki annem seni aradı mı onun bile dikkatini çekmiş ama tabi ben eşime söylesem kıyameti koparır biliyorum çünkü .

kayınvalidem habersiz gelip gittiği bir gün evimin anahtarını biz de unutmuş :halay::halay: Akşam oldu eve geçtim baktım aradı , eşim de evde , aaa evet anne biz de unutmuşsun dedim , tamam kaldırıyorum kenara veririm sana dedim :KK70: , 3 adet anahtarı farklı ilçelerde farklı farklı çöp kovalarına attım :))))) Sonra da "çanta değiştirirken kaybolmuş galiba"dedim :KK70: yılmadılar ama eşim kendi anahtarını verdi , ben de bir akşam iş çıkışı arkadaşlarla buluştum biliyorum anahtarı yok eşimin kaldı mı kapıda , gitti annesinden aldı anahtarını.

Sonra kendi evimize çıktık şükür , taşınma esnasında eşim en az 10 kez , annesi en az 50 kez anahtar mevzusunu açtılar ,ben de "hı hı, tamam tamam, aaa bak yine unuttum yaptırmayı" deyip geçiyorum.
Hatta annesi "aman ne değerli eviniz var , güvenemediniz gitti bile"dedi , Ben ne mi yapıyorum balayındayken bana yaptığı hareketinin acısını yavaş yavaş çıkmasını ve bu laf sokmalarının umurumda olmamasının keyfini yaşıyorum .
Ay ben çok sık telefonla arıyor diye sikayetciyken bunların olduğunu görmem biraz halime sukrettirdi beni 🙈 tam benim tarzim bir şey yapmışsınız. Ben olsam ben de bu tarz şeyle açıkça belli etmeden,üzmeden ama yine de belli ederek bir takım şeyler yapardım 🙈

Konumu oku ve çocuk yapmadan kaç!
Soruyu ben sormusum gibi yorumlari okuyacagim tehdit baski vs. Disinda bunlarda var basimda hatta bayramda bile eski kizlar meselesini aciyorlar. Asiri zengin degiller ama kendilerini bi yuksek goruyolar. Hep derim oglu olan gelin alinca kendini saray erkanindan saniyor sanki saraya kenar mahalleden sokaktan insan aliyorlar.ananemin bi lafi var;sonradan gorme gavurdan donme diye bunlar onlar😂

Ben sorunun sende olduğunu düşündüm canım. Kayınvalidenle mesafeni koruman gerek. Sorunlarını net şekilde çözmen , baş etmen gerek. Ne eşini ne de kendi aileni karıştırmaman lazım. Gidip gelirken haber verme. Sürekli gitme mesela. Gelmedin falan derse bahane çok evi temizledim dersin kuaföre gittim dersin eşime pasta yaptım size de getireyim dersin. Sen her kayınvalidenle kötü olduğunda eşine kızarsan evlilik yürümez aksine yüz göz olursunuz. Dik dur, saf olma ama yüzsüz de ol. O sana oğlum gibisini bulamazdın hadi iyisin gibi konuştuğunda evet Allahıma şükürler olsun bende aynısını düşünüyorum de gül geç. Eşinin yaptığı doğru değil ama sende sessiz pasif kalarak kendi sorununu başkasının çözmesini bekleyemezsin. Umarım yoluna girer herşey şimdilik çocuk düşünmeyin. Düzelirse ilerde belki..

Birkaç ay önce kayınvalidemle yüzleştim. Ama çok kötü bir yüzleşmeydi. Senin lafların yüzünde dayak yedim mutlu olacağım diye evlendim burnumdan geldi diye ağlaya ağlaya Annem ve babamda vardı. Kendisi de kızı da biz söylemedik bunları dediler Kayınvalidem yemin etti üstüne... Kulaklarımla duymuştum. Kayınpederim kadın dediğin susar dedi. 30 yıl öncesinin kadını susar bugünün kadını susmaz dedim diye, evliliğim bu haldeyken çocuk istemiyorum diye terbiyesiz oldum. Sizin de kızınız var dedim. Kayınpederim benim kızım senin gibi olacaksa hiç evlenmesin dedi. Ben mi çok kötüyüm, uyumsuzum; yoksa makul şeyler istedim de bu insanlar mı anlayışsız bilmiyorum
Bence de kendi kızı evlenmesin, kızları da ezilir çünkü senin gibi olursa. Ki onlar kızının evliliğine de karışır damada huzur vermezler. Benzer şeyler yaşadım iyi olmaya calsma derim hep fazlasını isteyecekler. Arkamdan küfürlü hakaretler de duyunca.. umrumda değil. Senin kp de az değilmiş. Ben de sen de kimsenin kölesi değiliz kimse kimsenin kulu değil. Kimse ilah değil bı başkasına yular vurmaya calismasinlar. Onlar kendini düşünüyorsa sen de kendini düşün.

namas namas
Merhabalar öncelikle,

namas namas konuyu silseniz de buluruz.

Görgüsüz bı aileye gelin gitmişsiniz.
Çocuk olsa da boşanırsınız.

Biz nişanlıyken eşimin evinde kalıyordum bazen. Babası bir kere dışarı çıkarken benden izin al burası benim evim dedi. Ben kimseden izin almam, evinizde kalmam gerekirse dedim. Direkt şaka yaptım dedi ve sustu. Ne münasebet gidip izin alır gibi haber vermek. Kendi elinizle sorun yaratıyorsunuz.

Ne gyzel yapabilmissiniz ben o kadar tavırlı olabilsem keşke . Gerçi bnedne önce eşim verir anahtarı . Bir kere TV gelcekti eve ama acelesi de yoktu ben kvalidedeyken kpeder anahtarı gönder Tv birakcam eve dedi ben de koltukları sandalyeleri yikarmistim ortalara çekmiştim kurusun diye . Yemekte kaynimlar biz fkaan kpeder diyo ki kızım o evin hali ne öyle gülerek . Gülse de denmez ki yani
Bana sen çok cahil ve fevri, eşinde çok pasif gibi geldi

işte bizim kızlar ailesi varlıkli diye atladıkları için eş adaylarıni tanimadan sonuç bu oluyor. Size bir sır vereyim kızlar eş ailesi sizin ailenizden varlıkliysa ,eş ailesini gömene kadar o varlık fitil fitil burnunuzdan gelecektir, değişmez kuraldır bu...

X