Kayınvalide etkisi

Merhaba arkadaşlar benim sorun kayınvalide. 4 yıllık evliyim ve şuan gebeyim. Kayınvalidemi çok aramam sormam o ise aradığında yada ay Bi beş dk uğrıcam evdeysen dediğinde bişey saçma sapan konuşup sinirlerimi hoplayıp dönüyor. Mesela en son geldiğinde tatlı vardı evde ikram edicem oğlum da sever tatlıyı yada herhangibi zaman oğlumda şunu sever bunu sever diyip geriyo beni yahu ben zaten biliyorum benim kocamı bana satıyor. Bi keresinde de eşim kv ben eşimin kuzeni bahçedeydik eşim beni omzuna aldı döndürüyor falan mutluyuz kv. hemen oğlum belin ağrıcak diyor yahu karısıyım ben onun buna bile müdahale. Ya Bi insan bişey bilmeyip bişeyden anlamayıp bu kadar mı herşeye karışır bilmişlik taslar sinir oluyorum. Aslında daha çok şey var ama sizin için uzatmak istemiyorum. Bazen dayanamayıp eşimle paylaşıyorum çoğu kez hak veriyor ben ona o an söylüyorum ama anlamıyor yeri geldiğinde uygun Bi dille konuşucam diyor. Bazen de bunlar aklıma geldikçe eşimden soğuyorum uzaklaşıyorum sanki Bi ana kuzusuyla evliymişim hissiyatı veriyor kaynanam. Kafama deseniz sürekli takıyorum ne kadar uğraşsam da. Tek düşündüğüm bebeğim ve evliliğim eşimle olan ilişkim etkileniyor inanın içimi dökmek için size yazıyorum ne hissedeceğimi şaşırdım...
Sen ciddi misin kardesim🤣🤣 annesinin yanında omzuna mi alio seni🤣🤣. Ayıp yahu. Kadın yaptiginiz ayıp dememiş de belin ağrır demiş. Benim oğlum bunu sever der. Benim kaynanam da sürekli söyler. Oğlum bunu severdi şunu yer yemezdi diye. Havadan nem kapiyorsun. Umarım hamilelik hormonları seni ele geçirmiştir. Yoksa kocan ana kuzusu değil. Sen huysuz bı kadinsin anlamına gelir bu🤦

Konuya odaklaniyodum ki eşimin beni kayinvalidemin yanında omuzunda döndürdüğünű hayal ettim, gülme krizi tuttu konudan koptum 🙊

Tekrar konuya dönecek olursak, fazla alıngan olduğunuzu düşünüyorum. Ah şu hormonlar..

Kaynana pamuk olsa gelinin başını yararmış, sizinki de o hesap. Babannemden dolayı kaynana kişilerine önyargılı olduğum halde sizinkinde bir sıkıntı göremedim. Düz insan işte, eşinizden soğuyacak kadar bir durum yok.

Normal anne tepkileri bence. Eger bunlardan ibaretse,bir anne cocugunun buyudugunu farketmez cogunlukla. Anne olunca anlarsiniz. Saglicakla alin bebeginizi kucaginiza insallah.

İşte sorun şu ben kvin eşime sevgi göstermesine şikayetçi değilim ama ortamda beni yok sayıp oğlum şunu istermisin oğlum yapma belin ağrıcak hiç unutmam eşimin kuzenleri eşim abisi cümbür cemaat kv dedik. Kv. herkese sormadan portakal suyu sıkıp getirdi Bi bana vermedi o ortamda boğazım düğüm düğüm olmuştu

first world problems.
valla bu yetinmemezlikle başına bir iş açarsan bilmem, ama şu an tek sorunun sorunsuzluk gibi duruyor.
kocam beni havada dönduruyordu kaynanam döndurme belin ağrır dedi.
cidden çok zor bir hayatın var.
gittiğin markette hiç sulu limon da yoktur senin Allah bilir :KK43:
cidden zor hayat.

Biraz abartmış gibisiniz. Bence bu sizin bakış açınız ile alakalı. Benim kayinvalidem de şunu sever bunu sevmez gibisinden konuşur. Bakıyorum benim babamda benim sevdiklerimi alır gelir eşim mutlu olurken ben niye düşman göreyim o kadını. Eşim Annemin lahana dolmasına, bende kayinvalidemin biber dolmasına ve mercimek corbasina hastayiz. Her seferinde diyorum anne çok güzel yapiyorsun sırrını ver diye sakalasiyoruz onun da hoşuna gidiyor. Ve böyle olunca oda benim yaptıklarımı güzel olmuş diye söyler. Öncelikle bakış açımizi değiştirip adaletli olmaya çalışalım. Sonra duzelmezse mesafe koyarsınız. Ve oğlum belin ağrır lafi her annenin o an "Annelik" duygusu ile vereceği bir cevap.

Bi yandan Hormonlar dan mı diyorum bende. Benim soğuma durumum tamamen kaynanam dan ötürü sürekli benim yanımda küçük çocuğu gibi davranıyor eşime. Yahu kazık kadar adam. Bi de bazen bana inat yaptığını düşünüyorum ses tonundan anlarsınız ya birini öyle.
Benimki de ayni değişmez bunlar ben bebeğimi bile göstermek istemiyorum artık ona

Merhaba arkadaşlar benim sorun kayınvalide. 4 yıllık evliyim ve şuan gebeyim. Kayınvalidemi çok aramam sormam o ise aradığında yada ay Bi beş dk uğrıcam evdeysen dediğinde bişey saçma sapan konuşup sinirlerimi hoplayıp dönüyor. Mesela en son geldiğinde tatlı vardı evde ikram edicem oğlum da sever tatlıyı yada herhangibi zaman oğlumda şunu sever bunu sever diyip geriyo beni yahu ben zaten biliyorum benim kocamı bana satıyor. Bi keresinde de eşim kv ben eşimin kuzeni bahçedeydik eşim beni omzuna aldı döndürüyor falan mutluyuz kv. hemen oğlum belin ağrıcak diyor yahu karısıyım ben onun buna bile müdahale. Ya Bi insan bişey bilmeyip bişeyden anlamayıp bu kadar mı herşeye karışır bilmişlik taslar sinir oluyorum. Aslında daha çok şey var ama sizin için uzatmak istemiyorum. Bazen dayanamayıp eşimle paylaşıyorum çoğu kez hak veriyor ben ona o an söylüyorum ama anlamıyor yeri geldiğinde uygun Bi dille konuşucam diyor. Bazen de bunlar aklıma geldikçe eşimden soğuyorum uzaklaşıyorum sanki Bi ana kuzusuyla evliymişim hissiyatı veriyor kaynanam. Kafama deseniz sürekli takıyorum ne kadar uğraşsam da. Tek düşündüğüm bebeğim ve evliliğim eşimle olan ilişkim etkileniyor inanın içimi dökmek için size yazıyorum ne hissedeceğimi şaşırdım...
Çok çirkin ifadeleriniz özellikle kadının bir şey bilmediğini bir şey anlamadığını ifade ettiğiniz kısımlar . ben dert edecek bir şey bulamadım . Daha doğmamış bebeğinizi düşünüyorsunuz siz ve haklısınız da ancak bu yaşa getiren , emek veren annenin oğlum bunu sever demesi ve oğlum belin ağrır demesi neden haksız oluyor ?
Evlenince oğlanlardan vaz mı geçmemiz lazım ?
Eşiniz de annesine ben söylüyorum anlamıyor demiş ya size , aferin ona da .

Kayınvalidenizin "oğlum da sever" demesi sizin düşünceli olmanıza bir vurgu, "oğlum da sever iyi ki yapmışsın" gibi bir şey. Bence saplantı haline gelmiş sizde ve abartmışsınız.

tamamen bunları dert edinmenizi hormonlara bağlamak istiyorum :-)
sizde gebesiniz, benim daha çocuğum yok. ama insan kendi annesinden de görebilir annelik duygusunu. eminim ki daha doğmadan her şeyini düşünmüşsünüzdür. kvniz de eşinizi bu zamana kadar getirdiyse, o da eşinizi düşünüyordur. bunu size gıcıklık olarak yaptığını düşünmüyorum. örneğin benim eşim de beni alıp döndürse, o ortamda kv değil annem de olsa belini incitirsin aman dikkat et derdi eşime:-)siz eşinizin neyi sevip sevmediğini tabi ki bilebilirsiniz ama o da annesi, siz neden kendinizi kıyaslıyorsunuz ki? herkesin yeri farklıdır. benim kayınvalidem de eşimin sütlaç sevdiğini söyler, ben de tatlı sevmem. hatta bir kere yapıp gönderdiğinde eşimin canı istemedi yemedi, dolapta bi kaç gün öylece durdu. ama ben kayınvalideme daha o gün çok güzel olmuş eline sağlık, eşim de ben de yedik dedim. kadın zahmet edip göndermiş çünkü. kötülük aramak isterseniz kötülük, iyilik aramak isterseniz iyilik görürsünüz.

Herkesin yaşadığı bir durum olarak düşünün içiniz belki biraz rahatlar 🙆

X