kayınvalide ile aynı binada oturmak

kardelen1993

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2021
37
11
42
Merhaba evimin anahtarı kayınvalidemde , eşim evlendigimiz zaman bisi olur falan diye vermişti.Ben çalışıyorum ve çocuklarıma kayınvalidem bakıyor.yemegimi de kayınvalidem yapıyor.yemegi alıp yukarıda yiyoruz fakat bazen evine çağırdığı da oluyor.Görümcem evde bizi görünce suratı 5 karış oluyor, etrafa bağırıp çağırmaya başlıyor,kusura bakmayın sizin yüzünüzden çocuktan da bıktım vs laflar ediyor.Çocuklar gürültü yapsın kendini parçalıyor bağırırken , söylesem onlar bizim çocuğumuz diyorlar, ayrıca evimin anahtarı onlarda olduğu için rahat rahat girip çıkıyorlar, geçen gün eve misafir geldi işten geldim.dedim anne nerdeler demesin mi sana çıktılar, cuma günü ev leş.yolgecen hanı gibi ev giren çıkan belli değil.Birde üstüne üstlük hiç çağırmiyormusuz onları öyle diyorlar.Bende hep bizdesiniz fırsat kalmıyor dedim.o günden beri ters ters bana karşı konuşmaları.Bende meraklı değilim bu durumda olmaya ama eşim çocuk olunca işten çıkmama hayır dedi , bakıcıya hayır dedi , sen çık ilgilen ben çalışayım dedim hayır dedi.depresyona girdim onlar yüzünden.cocuklara da 3.5 sene annem baktı 2.5 senedir kayınvalidem de.kafayı yicem artık

eşim çocuk olunca işten çıkmama hayır dedi , bakıcıya hayır dedi , sen çık ilgilen ben çalışayım dedim hayır dedi.depresyona girdim onlar yüzünden.
? Neden kocanız izin veriyor ya da vermiyor veya yorum yapınca olumlu olumsuz onun dedigi oluyor?
Hayat musterek degil miydi?Neden istemediğiniz konforu yasayip depresyona giriyorsunuz??
Siz dilediginiz sekilde cocuklarinizi yetistirirken hayatinizi dilediginiz gibi yasarken depresyona girenleri izlemek daha keyifli bence.🤷🏻‍♀️

? Neden kocanız izin veriyor ya da vermiyor veya yorum yapınca olumlu olumsuz onun dedigi oluyor?
Hayat musterek degil miydi?Neden istemediğiniz konforu yasayip depresyona giriyorsunuz??
Siz dilediginiz sekilde cocuklarinizi yetistirirken hayatinizi dilediginiz gibi yasarken depresyona girenleri izlemek daha keyifli bence.🤷🏻‍♀️

Eşim o kadar dediğim dedik biri ki anlatamam.çocuklarımız büyüyor bu ev küçük diyorum , ben hiçbir şeyden memnun olmazmış şükretmeyi bilmezmişim.Ben tek çocuğum ailemin durumu iyi, herşeyim olmasa yokluk görmedim hiç.Evlendigimizde borçlar var dedi öderiz dedim.öde öde bitmedi 4 yıĺ boyunca ikimizin maaşı da gitti.Evlendigimizde alınan bir oturma odası bir yemek odası ve tv ünitesi.Esimin sigarası kumarı yok.ailesinden kalma borçlu herhalde başka ne olabilirki.Ben hiçbirşeye ses etmeme rağmen beni el üstünde tutmaları gerekirken , evimde huzur kalmadı artık.bosanıcam diyorum çocukları bırak git diyor

Eşim o kadar dediğim dedik biri ki anlatamam.çocuklarımız büyüyor bu ev küçük diyorum , ben hiçbir şeyden memnun olmazmış şükretmeyi bilmezmişim.Ben tek çocuğum ailemin durumu iyi, herşeyim olmasa yokluk görmedim hiç.Evlendigimizde borçlar var dedi öderiz dedim.öde öde bitmedi 4 yıĺ boyunca ikimizin maaşı da gitti.Evlendigimizde alınan bir oturma odası bir yemek odası ve tv ünitesi.Esimin sigarası kumarı yok.ailesinden kalma borçlu herhalde başka ne olabilirki.Ben hiçbirşeye ses etmeme rağmen beni el üstünde tutmaları gerekirken , evimde huzur kalmadı artık.bosanıcam diyorum çocukları bırak git diyor
Birde sürekli akıl vermeler çocuklara şöyle yap böyle yap.ingilizcen hiç yokmu ?arada ders çalıştır.çocuk dediğin evde birinden korkmalıymış.birde hep örnek gösterdikleri çocukların anneleri ev hanımı.

Suclu burada görümce değil aşırı haklı zira ben yakınımın çocukları gelince iki saatte kafayı yiyorum. Eşinizden de izin alacak haliniz yok bakıcı mı istediniz gidip tutacaksınız. Hem çocuk bakıp yemekleride yapıyor bir nevi sizde ondan çıkmıyorsunuz görümcede sizin düşündüğünüz gibi düşünüyor.

Gorumceniz annesiyle yaşiyorsa sinirlenmekte asiri hakli. 2,5 sene az değil gorumce de bıkmistir coluk cocuktan, gurultusunden. Burada suclu gorumce vs degil eşiniz.
Diger şeylere yol açan da eşiniz.
O zaman abisi ile konuşacak annem bakmayacak diye benim söylemem ise yaramıyor malesef ,bana sürat yapıyor , çocuğa gerizekalı diye bağırdı geçen gün , kayınvalideme dedim ben artık sana gelmem hayatta 1 tabak yemek yicez diye kimseyi çekemem.aman nolcakmış o çocuklar onlarınmış.Kendileri haftanın 4 günü bendeler aksam bende çalısıyorum aksam dinlenmek istiyorum belki.Annemin evinde yatılı kaldık bu ara 3.5 sene ailecek annem babam 1 gün esime surat yapmadı

O zaman abisi ile konuşacak annem bakmayacak diye benim söylemem ise yaramıyor malesef ,bana sürat yapıyor , çocuğa gerizekalı diye bağırdı geçen gün , kayınvalideme dedim ben artık sana gelmem hayatta 1 tabak yemek yicez diye kimseyi çekemem.aman nolcakmış o çocuklar onlarınmış.Kendileri haftanın 4 günü bendeler aksam bende çalısıyorum aksam dinlenmek istiyorum belki.Annemin evinde yatılı kaldık bu ara 3.5 sene ailecek annem babam 1 gün esime surat yapmadı

Demek ki gorumce de abisine soylemenin işe yaramayacagini dusunuyor ya da abisiyle kotu olmak istemiyor.
Esiniz sizi dinlemiyorsa ve cocuklari oraya birakmaya devam edecekseniz o zaman gorumcenin suratini cekeceksiniz yapacak bir sey yok.

Eşiniz her şeye hayır diyor maşallah, siz de onun her dediğine he diyorsunuz. Kadın çocuklarınıza bakıyor , bir teşekkür bile göremedim konuda. Görümcenize gelince çekmek zorunda mı çocuklarınızı? Ben de en çok konuda size sinir oldum. İşi hemen bırakırım vallahi. Arkasında ki oturma organına güvenmeyen çocuk yapmasın!

Suclu burada görümce değil aşırı haklı zira ben yakınımın çocukları gelince iki saatte kafayı yiyorum. Eşinizden de izin alacak haliniz yok bakıcı mı istediniz gidip tutacaksınız. Hem çocuk bakıp yemekleride yapıyor bir nevi sizde ondan çıkmıyorsunuz görümcede sizin düşündüğünüz gibi düşünüyor.
Bakıcı konusundan onlarında haberi var bana destek çıkmadılar zamanında.Annem ameliyat oldu 4.günü köye gidicem diye çocukları anneme postaladı kayınvalidem , şimdi geçen hafta babama kanser teşhisi koyuldu , gezmeye gidecekmiş 1 ini alacak yanına buhafta çocuklardan 1 i orda kalsınmış.bilmezden geldim dedim diğeri nolcak babam hasta ne varmış ki ona bakmakta dedi görümcem.Çocuk bisikletle gezmek istiyor 1 ay oldu daha ameliyat olalı dedim.sonuç şu an babam bakıyor.

Bakıcı konusundan onlarında haberi var bana destek çıkmadılar zamanında.Annem ameliyat oldu 4.günü köye gidicem diye çocukları anneme postaladı kayınvalidem , şimdi geçen hafta babama kanser teşhisi koyuldu , gezmeye gidecekmiş 1 ini alacak yanına buhafta çocuklardan 1 i orda kalsınmış.bilmezden geldim dedim diğeri nolcak babam hasta ne varmış ki ona bakmakta dedi görümcem.Çocuk bisikletle gezmek istiyor 1 ay oldu daha ameliyat olalı dedim.sonuç şu an babam bakıyor.
Yahu kadın bakmak zorunda mı ? Siz kendinize güvenip doğurmadınız sanırım. Eşiniz nerede bu durumda. Gerçi koca ne dese KIYEMTLİMİSSS dir. Kocanıza gık diyemiyorsunuz , bulmuşsunuz görümce ve babanneyi ona yükleniyorsunuz. Ben olsam bakamam der bırakırdım. Kadın kendi çocuklarını büyütmüş ve sizin gibi nankör birinin çocuklarına bakıyor. Ne kadar bencilsiniz.

Eşiniz her şeye hayır diyor maşallah, siz de onun her dediğine he diyorsunuz. Kadın çocuklarınıza bakıyor , bir teşekkür bile göremedim konuda. Görümcenize gelince çekmek zorunda mı çocuklarınızı? Ben de en çok konuda size sinir oldum. İşi hemen bırakırım vallahi. Arkasında ki oturma organına güvenmeyen çocuk yapmasın!
Öyle işi bırakırım demek tabiki kolay 1.5 senem var tazminatımı almama o zaman zaten çıkıcam.zamanında karşı çıktılar ve şu an 10 yıllık tazminatım var nerden baksam 100 milyarı çöpe atmak demek bu.1.5 yıl için tazminatımı yakamam.Eşiminde bir rahatsızlığı var burada çok açıklamak istemiyorum 1 2 ay sonra çalışıp çalışamayacağı belli değil.Kayınvalidem ile alakalı konuşurken de herzaman allah razı olsun çocuğuma bakıyor yedirip ıcıriyor derim lafı geçtiğinde burda o kadar yazmamış olabilirim

Yahu kadın bakmak zorunda mı ? Siz kendinize güvenip doğurmadınız sanırım. Eşiniz nerede bu durumda. Gerçi koca ne dese KIYEMTLİMİSSS dir. Kocanıza gık diyemiyorsunuz , bulmuşsunuz görümce ve babanneyi ona yükleniyorsunuz. Ben olsam bakamam der bırakırdım. Kadın kendi çocuklarını büyütmüş ve sizin gibi nankör birinin çocuklarına bakıyor. Ne kadar bencilsiniz.desi

Bende kayınvalidemle aynı apt. Oturuyorum ev hanımıyım ve 2 çocuğum var bence siz işi bırakıp çocuklarınıza bakın inanın daha iyi olacak. Eşim kpss olursa çalışırsın dedi olmadı bende istemedim valla kıskançlık vs edecek hiç böyle şeylere giremem sen çalış o zaman dedim. İlk 3 sene hep beraber yaşadık yatmadan yatmaya eve geliyorduk. Sonra cocuklar ikilendi ve çıkmak inmek zorlaştı. E evde durunca ev işleri her gün yapılacak oldu tabii. Şimdi de öyle oluyor ki günde 1 saat bazen de hiç görüşemiyoruz. Çay koy gelelim oldu aramizda artık 1 saatten fazlası sıkıyor hepimizi. Çocuk bakmak zor tabii ki kayınvalideniz bakıyor ki teşekkür etmelisiniz. Görümceye gelince bende de var valla ne kadar çok takarsan o kadar üzülüyorsun. Dediğim gibi süreyi kisinca herkes memnun ayrılıyor. Siz işi bırakin bence.

Öyle işi bırakırım demek tabiki kolay 1.5 senem var tazminatımı almama o zaman zaten çıkıcam.zamanında karşı çıktılar ve şu an 10 yıllık tazminatım var nerden baksam 100 milyarı çöpe atmak demek bu.1.5 yıl için tazminatımı yakamam.Eşiminde bir rahatsızlığı var burada çok açıklamak istemiyorum 1 2 ay sonra çalışıp çalışamayacağı belli değil.Kayınvalidem ile alakalı konuşurken de herzaman allah razı olsun çocuğuma bakıyor yedirip ıcıriyor derim lafı geçtiğinde burda o kadar yazmamış olabilirim
Sizle aynı ortamda olmadığım için tabi bilemiyorum. Ben yine de aynı şeyi diyorum bakacağımız kadar çocuk yapmalıyız. Bir taneye daha bakamazken , yanında olamazken neden 2. Yaptınız mesela. Onlardan evvel kendinize kızın bence. Eşiniz 10 yıl evvel de zaten bencillik etmiş. Geçmiş olsun eşiniz için de. Ama çalışamayacak durumda olunca siz yine çalışmaya devam edeceksiniz bakın yazın bunu buraya. Bir annenin en doğal hakkı evladını büyütmektir. Buna da bence baba karışamaz.

Çocuklarınıza baktığı icin evin anahtarınınım olması cok normal. Cunku siz işteyken kıyafet vs bisi lazım olabilir fazladan.

Maalesef çalıştığınız icin ve çocuklarınıza baktığı icin mecbursunuz bazı seylere
Ya çocukları baktırmayacksınkz
Ya da bu durumdan rahatsız olmayacaksınız
Kafasına gore hareket ediyor işte kv

Ben derdimi anlatamadım sanırım, kayınvalidem bakamam demiyor zaten sorunda burda , eşime sürekli ben bakarım ben bakarım.simdi eltim var onunkinede bakarım diyor. O dese eşim zaten baktırmaz ben deyince olay başka yerlere gidiyor.eşimede gık demiyorsun derken haftada 4 gün kavga ediyoruz bundan sebep, benim annemde baktı ve hiç sürat yapmadı bize aynı şeyi onun ailesindende beklemek nankörlükmü sizce.bakıcam diyor gezmeye gidiyorum diye çocukları yeni ameliyatlı anneme babama postalıyor ve hiç sormuyor dahi bakabileceklermi diye, bu hafta kemoterapiye başlayacak

Sizle aynı ortamda olmadığım için tabi bilemiyorum. Ben yine de aynı şeyi diyorum bakacağımız kadar çocuk yapmalıyız. Bir taneye daha bakamazken , yanında olamazken neden 2. Yaptınız mesela. Onlardan evvel kendinize kızın bence. Eşiniz 10 yıl evvel de zaten bencillik etmiş. Geçmiş olsun eşiniz için de. Ama çalışamayacak durumda olunca siz yine çalışmaya devam edeceksiniz bakın yazın bunu buraya. Bir annenin en doğal hakkı evladını büyütmektir. Buna da bence baba karışamaz.

Açıkçası ben burada belki benimde aynı durumu yaşayanlar da vardır dertlesirim belki diye yazdım.evet insan bakabileceği kadar çocuk yapmalı ,2.çocuktan sonra çalışmayı düşünmemiştim açıkçası fakat o anki şartlarda mecbur kaldım(Eşim işi bırakmamamı istedi bende 2.bir ev alırsak çalışırım paranın nereye gittiği belli değil demiştim, hamile idim bu ara evi aldığımızda)Bende küçük yaşta kendi kardeşimi kaybettiğim için allah korusun çocuğum da ben gibi tek kalacak diye çok çocuğum olsun istemiştim😥dediginiz gibi eşim çalışamaz durumda olursa kendi ailemin durumu çok iyi günüm dolunca calişmayacağim.3 çocuğum olsada maddi olarak bakacak durumum var.Su an tek sorun eşimin bakicıyı hicbirzaman kabul etmemesi ve ailesinden ayrı kalmak istememesi

X