Kayınvalide mi, bakıcı mı ?

ipek2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
4.974
5.415
Herkese günaydın :KK200:
Bu soru eminim çokça sorulmuştur bir kez de ben sorup fikrinizi almak istiyorum.
Allah nasip ederse nisanda çocuğum olacak ve ben çalışıyorum.Eylülde işe dönmek zorunda kalacağım ve o zamana kadar bebeğim 4 aylık falan olacak.
Kimisi diyor o kadar küçük bebeği bakıcıya bırakma sonra çok üzülürsün kimisi diyor bakıcı daha iyidir.Çok kararsız kaldım.Öncelikle şunu söyleyeyim kayınvalidemle çok şükür bir sorunum olmadı,çocuğa iyi bakacağından da eminim ama kayınvalidemle ilgili kararszılığımın sebebi birincisi aynı şehirde yaşamıyoruz eğer çocuğa bakmaya gelirse çocuğa baktığı süre içinde bizde kalacak.Diğer sebep ise ki benim için en büyük sorun bu kayınvalidem eşime aşırı derecede düşkün ama ben abartmıyorum gerçekten aşırı derecede düşkün.Örnek vereceğim;Tatilde bize geldiler 15-20 gün falan kaldılar.Biz eşimle uyanıp mutfakta kahvaltı hazırlamaya geçiyoruz aradan beş dakika geçmiyor hemen yanımızda ama eşim işe gittiğinde ben kahvaltı hazırlarken gelmedi mesela.Eşim işten geliyor oğlum geldi diyerek koşa koşa kapıyı açmaya gidiyor.Eşim işten geliyor hemen benden önce ona yemek hazırlamaya kalkıyor eşimin gözünün içine bakıyor resmen bir şey dese de yapsam falan diye asla kıyamıyor ona bir dakika olsun yanından ayrılmak istemiyor.Sanki benim onla evlendiğimi kabullenememiş gibi ki kıskandığını da düşünüyorum.Bu konuyu eşimle konuştum benim bu konuda yapabileceğim bir şey yok, beni daha az sev diyemem ki dedi o da haklı doğru ne diyecek kadının kendisi anlamalı.
Şimdi benim korkum kayınvalidem gelirse çocuğa bakmaya eşimle yalnız kalma gibi bir durumum olmayacak anne sen yarım saat bak biz biraz dışarı çıkalım gibi bir durumum da olmayacak her yere üç kişi gidip gelmek zorunda kalacağız her şeyi üç kişi yapmak zorunda kalacağız çünkü eşimin yanından ayrılmak istemiyor.
Eşimin asla haksız olduğunu düşünmez ne dese inanır eşim ne dese onun için doğrudur.Diyelim tartıştık bana surat asacak ya da tavır yapacak.
Bir de eşime olan aşırı düşkünlüğünden dolayı çocuğumu da benden kıskanıp ona da aynı şeyi yapar mı diye düşünüyorum.
Kafam çok karışık lütfen fikir verin bana.Her şeyi kafama çok takarım ve en ince ayrıntıya kadar takılırım tabi bu da benim için bir sorun.
Kusura bakmayın çok uzun oldu inşallah cümleleri topralayabilmişimdir.Yazdıkça aklıma yeni şeyler geliyor.

Kesinlikle bakıcı
Hatta apartmanda güvendiğin birisi varsa bakabilecek olan onunla konuş
Hem gelir elde eder hem sana kolaylık olur
Güvendiğim birileri var da sanırım taşınacağız burdan tabi bakıcı bulmak da dert benim için :KK43:
Annem bile kayınvaliden baksın ondan iyi bakmaz hiçbir bakıcı diyor.Kendi keyfim için çocuğumu tanımadığı birine emanet edecekmişim gibi geliyor kendimi bencil bulup üzülüyorum bazen de.

Anneniz çok güzel söylemiş iki çocuğuma da bakıcı baktı kayınvalidenin yaşlı olması ve benim annemin yaşamaması sebebiyle hep derim keşke kayınvalidem genç olsaydı da baksaydı en kötü babaanne bakıcıdan daha iyidir.Rahatınızx bi süre bozulur bu muhakkak ama değer

Bakıcı mantıklı geldi bu durumda, yoksa epey sorun yaşayacaksınız gibi görünüyor.
Evet en başından beri bakıcıya daha meyilliyim ama çoğu kişi bunlar bakıcı konusunda kötü tecrübeler yaşamış kişiler çocuğuna iyi bakacaksa kayınvalidene baksın zaten çocuk olunca kimseyi gözün görmeyecek diyor.

Güvendiğim birileri var da sanırım taşınacağız burdan tabi bakıcı bulmak da dert benim için :KK43:
Annem bile kayınvaliden baksın ondan iyi bakmaz hiçbir bakıcı diyor.Kendi keyfim için çocuğumu tanımadığı birine emanet edecekmişim gibi geliyor kendimi bencil bulup üzülüyorum bazen de.
Kendi keyfin için değilki canım
Huzurunuz için
Evliliğinizin sağlam kalması bebeğin için daha önemli bir konu
İyi araştırıp içine sinen bir bakıcı bul

Anneniz çok güzel söylemiş iki çocuğuma da bakıcı baktı kayınvalidenin yaşlı olması ve benim annemin yaşamaması sebebiyle hep derim keşke kayınvalidem genç olsaydı da baksaydı en kötü babaanne bakıcıdan daha iyidir.Rahatınızx bi süre bozulur bu muhakkak ama değer
İşte sizin gibi bakıcı tecrübesi olanlar kayınvaliden baksın diyor.Ama benim de öyle bayıla bayıla içime sinmiyor maalesef anlattıklarımdan dolayı :KK43:

Kendi keyfin için değilki canım
Huzurunuz için
Evliliğinizin sağlam kalması bebeğin için daha önemli bir konu
İyi araştırıp içine sinen bir bakıcı bul
Doğru haklısın.Huzur daha önemli.Ben huzursuz olursam çocuk da olacak.
Eşim kayınvalideme söylemiş belki bakmaya gelirsin diye şimdiden can atıyor gelmek için ama bebek için mi can atıyor oğlu için mi bilemiyorum.

iki küçük çocuğum var bakıcılarla büyüyorlar. başta ben de dedim kayınvalideye baktıramam, evimde zaten oda yok, salonda mı yatırayım dedim, vs derken zaten kendisi diğer oğlunun yanına gitti. şu an olsa gel bak derim ama aynı evde değil, bakıcıya verdiğim para ile ona ev tutar kirasını öderiz demiştim eşime, ancak bu şartlarda.
bakıcının iyi yanı sözünüz geçer, siz ne derseniz onu yapmak zorunda, zaten bakıcı olacaksa mutlaka kamera taktırın evinize. ama bakıcı bu her an gitme durumu var, ya da siz memnun kalmayabilirsiniz.
kayınvalide ise evet güvenilir sonuna kadar ama kafasına göre davranır, ve aynı evin içinde yok olmaz diyorum,ne kadar iyi olursanız olun. başka evde kalma durumu olursa tabi ki o baksın.
şimdi çocuklarımın 2 ve 3 olacaklar. artık sıkıldım bakıcı ile uğraşmaktan, ve 10 yıllık işimi sonlandırmayı düşünüyorum. allah hepimize kolaylık versin. sağlıkla kucağınıza almanız nasip olsun inşallah.

Ne güzel bebeğinizi emanet edeceğin bi babaanne var o canının canı çok güzel bakar bebeğini düşünüyorsan kv bence iyi bende çocuğuma çok düşkünüm bende gitsem öyle davranırım ama bunu iyi niyetli yaparım benide mi yanlış anlayacaklar

Doğru haklısın.Huzur daha önemli.Ben huzursuz olursam çocuk da olacak.
Eşim kayınvalideme söylemiş belki bakmaya gelirsin diye şimdiden can atıyor gelmek için ama bebek için mi can atıyor oğlu için mi bilemiyorum.
Mutlaka torunu için can atıyordur
Evde kv olunca zaten eşinle ilişkiniz uzaklaşıyor
Seninki bide çok düşkün bebekle ilgili şeyleri bile oğluyla halleder gibi geliyor bana
Buda seni huzursuz eder
Gerilirsiniz
Bence tatlı tatlı şimdiden yolunu yap
Bakıcı aramaya başla

Evet en başından beri bakıcıya daha meyilliyim ama çoğu kişi bunlar bakıcı konusunda kötü tecrübeler yaşamış kişiler çocuğuna iyi bakacaksa kayınvalidene baksın zaten çocuk olunca kimseyi gözün görmeyecek diyor.
Burada okuduğumuz konulara göre kimseyi gözün görmeyecek gibi bir durum yok, sütü bile kesilen anneleri okuduk stresten.
Anne nasıl huzurlu, mutluysa bebek de öyle huzurlu olur bence, stresiniz onu da etkiler direkt.
Benim henüz çocuğum yok, çalışıyorum ben de, kv ve kendi annemle aynı şehirde yaşama durumum yok sizin gibi. O yüzden şimdiden bakıcı tutacağımı biliyorum malesef, aynı evde yapamam çünkü kendi annemle bile.

iki küçük çocuğum var bakıcılarla büyüyorlar. başta ben de dedim kayınvalideye baktıramam, evimde zaten oda yok, salonda mı yatırayım dedim, vs derken zaten kendisi diğer oğlunun yanına gitti. şu an olsa gel bak derim ama aynı evde değil, bakıcıya verdiğim para ile ona ev tutar kirasını öderiz demiştim eşime, ancak bu şartlarda.
bakıcının iyi yanı sözünüz geçer, siz ne derseniz onu yapmak zorunda, zaten bakıcı olacaksa mutlaka kamera taktırın evinize. ama bakıcı bu her an gitme durumu var, ya da siz memnun kalmayabilirsiniz.
kayınvalide ise evet güvenilir sonuna kadar ama kafasına göre davranır, ve aynı evin içinde yok olmaz diyorum,ne kadar iyi olursanız olun. başka evde kalma durumu olursa tabi ki o baksın.
şimdi çocuklarımın 2 ve 3 olacaklar. artık sıkıldım bakıcı ile uğraşmaktan, ve 10 yıllık işimi sonlandırmayı düşünüyorum. allah hepimize kolaylık versin. sağlıkla kucağınıza almanız nasip olsun inşallah.
Ayrı ev tutma gibi bir şansım yok maalesef :KK43: bir de ayıp gelir ona şimdi başka evde kalmak şimdi de eltimle yaşıyorlar yadırgar madem çağırdın neden sende kalmıyorum diye düşünür.
İşte bakıcıya istediğini yaptırırsın ya da bir şeyden rahatsız olunca söylersin ama ona söyleyemem söylesem de kendi bildiğini okur.
Gerçekten çalışınca bu durum çok zor.Amin inşallah çok sağ olun.Allah bağışlasın çocuklarınızı.

Ne bakıcı ne kayınvalide al 2 yıl ücretsiz izin kendin bak..
Kusura bakmayın ben bu konuda kindarım o çocuğu yaptıysan bakacaksın gerekirse daha tasarruflu olup çalışmayacaksın..
Maaşının yarısını bakıcıya verceksin zaten yol parası yemek parası derken 3 kuruş daha fazla kazanmak için çocukları telef etmeyin allah aşkına ya..

Emzirme döneminde çalışan anneler:KK20:

Ne güzel bebeğinizi emanet edeceğin bi babaanne var o canının canı çok güzel bakar bebeğini düşünüyorsan kv bence iyi bende çocuğuma çok düşkünüm bende gitsem öyle davranırım ama bunu iyi niyetli yaparım benide mi yanlış anlayacaklar
Çok iyi bakacağından şüphem yok canım o konuda eminim çünkü eltimin çocuklarına davranışlarını görüyorum ve çok sabırlı.
Herkes çocuğuna çok düşkündür muhakkak hatta eşim de bana diyor belki sen de böyle olacaksın ama bana kayınvalidem oğlunun evlendiği,artık yeni bir hayatı olduğunu kabullenememiş gibi geliyor.Bizim hayatımızın içinde olmak istiyor ama bu mümkün değil.Eminim sen böyle değilsindir.

X