Kayınvalide ve görümceyle beraber yaşamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben çalışmıyorum şuan okulum bu sene bitecek inşallah daha sonra düşünüyorum çalışmayı
Mis gibi kendi evinizde oturmak, canınızın istediği gibi girip çıkmak, eşinizle sarmaş dolaş film izlemek varken niye kayınvalide ve görümceyle yaşayasınız ki.

İki maaşlı olunca eşiniz maddi yardım yapar tabii ailesine. Kız kardeşi de işe girince annesine destek olur. Kayınvalidenin maaşı yoksa bunu her evladın yapması lazım. Evliliğinizde bunu sıkıntı yapmamanız lazım

Kesinlikle haklısınız her şey çok saçma farkındayım ama girdik bir işin içine artik çıkma yolu arıyorum.
Kesinlikle su an verdigin karardan donme, her sey cok sacma bu sekilde olmaz. Cocuk zaten anne evinin de reisi gibi bu bile tek basina cok zor, bir de beraber yasamak nedir? Inan bana tahammul edemezsin, agla uzul birak gecsin gitsin.

Evet tam olarak öyle ya bana sana verilen değeri niye anlatasin ki olabilir her aile çocuğuna değer verir,benim yerim bu haddini bil der gibi cidden aşırı sinir oldum

Hele bir dur, bu daha ne ki. Bu aile normal degil. Erkek arkadasin da yeterli kadar olgun degil bir evlilik icin. Sen o eve gelin gitsin pisman olursun. Evliligin en güzel yillarini niye baskalari ile yasayacakmissim ki?

Mis gibi kendi evinizde oturmak, canınızın istediği gibi girip çıkmak, eşinizle sarmaş dolaş film izlemek varken niye kayınvalide ve görümceyle yaşayasınız ki.

İki maaşlı olunca eşiniz maddi yardım yapar tabii ailesine. Kız kardeşi de işe girince annesine destek olur. Kayınvalidenin maaşı yoksa bunu her evladın yapması lazım. Evliliğinizde bunu sıkıntı yapmamanız lazım
Maddi durum olarak zaten bir sıkıntı yok,annesinin maaşı var onun derdi tek çocugum yalnız bırakmak bana yakışmaz,he annem derseki gidin diye o zman diyor,deme ihtimali cok yüksek annem anlayışlı bir kadın diyor yani annesinin inisiyatifini bekleyeceğiz iki sevgili 🙄 olmazsa da berabermis ben buna gelemiyorum

Son düzenleme:
Yani senin kaderin, sevgilinin annesinin iki dudagı arasindan çıkacak kelimelere baģli... öyle mi?

Benzer şeyi sen sevgiline yapsan, bir köseye çekilip bekler miydi?

Ben söyleyeyim. Beklemezdi. bin kere kapının önüne koymuştu senj
Konu sahibi yem atsın. Annemle babam kavga etti. Boşanacak. Annem de bizimle yaşayacak ben de onu atamam desin bi bakalım Cidden ne olacak? Merak ettşm

Hele bir dur, bu daha ne ki. Bu aile normal degil. Erkek arkadasin da yeterli kadar olgun degil bir evlilik icin. Sen o eve gelin gitsin pisman olursun. Evliligin en güzel yillarini niye baskalari ile yasayacakmissim ki?
Evde şort ve askılı ile gezmek varken aman Allah ım sürekli biri var diye diken üstünde olmak falan... korkunç geliyor bana

Senin ailen ne diyor bu konuda sonuçta onlarında fikri alınmalı hiç konuşuldu mu?
Annem nedense kayinvalide ile oturmaya karşı bir kadın değil 🤷‍♀️ kendisi senelerce babannemle yaşadı ve çok severdi babannemi iyi anlaşırlardı ondan kaynaklı düşünüyorum ve bende de birazcık bunun rahatlığı vardı başta bak zaten annen de bir sey demez diye ama burda +1 kıskanç ergen bir kız kardeş de var

Annem nedense kayinvalide ile oturmaya karşı bir kadın değil 🤷‍♀️ kendisi senelerce babannemle yaşadı ve çok severdi babannemi iyi anlaşırlardı ondan kaynaklı düşünüyorum ve bende de birazcık bunun rahatlığı vardı başta bak zaten annen de bir sey demez diye ama burda +1 kıskanç ergen bir kız kardeş de var
İyi kaynana birse kötüsü bindir. Normal olan annenizin yaşadığı değil Aslında. O çok istisna

Sizin gibi kaynana evinde yaşamayi kabul edenlerin eşleri de gel birlikte yaşayalim seni hep beraber üzeriz demiyorlardir zaten.

Nerede yaşayacaginiz başkasinin iki dudaginin arasindayken mutlu olacaginizi sanmiyorum.

Sizin gibi kaynana evinde yaşamayi kabul edenlerin eşleri de gel birlikte yaşayalim seni hep beraber üzeriz demiyorlardir zaten.

Nerede yaşayacaginiz başkasinin iki dudaginin arasindayken mutlu olacaginizi sanmiyorum.
Sanirim bütün hayatımız annesinin iki dudağı arasında geçer devam edersem,çok anneci bir adam 😔

Evde şort ve askılı ile gezmek varken aman Allah ım sürekli biri var diye diken üstünde olmak falan... korkunç geliyor bana

Kiyafet olsun, istedigin gibi esine sarilamazsin, böyle koltukta uzanamazsin, sessiz sevisirsin ancak, ne bileyim istedigin televizyon programina bakamazsin, yani normal kari koca hayati yasayamazsin. Heleki birde cocuk olunca düsünemiyorum bile. Birde hep yari emir altinda olursun, cünkü aile büyüklerin cogu "benim evim, benim kurallarim" modunda oluyor. Yok kalsin biz iyiz böyle

Biz çok şükür çok fazla iyi anlaşıyoruz eşimin ailesiyle ki kayinvalidemi aşırı seviyor seviliyorum pandemi öncesi 2gune bir giderdim gitmesem bile kayinvalidem gelir bu kadar iyi iken ben bile istemem yani yuva içinde yuva asla olmaz çok iyi düşünün ne kadar iyi olursanız olun siz bir gelin o ise kayinvalide artı görümce var iş işten geçtikten sonra eyvah demenin anlamı olmaz

Ya iyilik kötülük olayını bilemem kayınvalide de görümce çok dolduruşa getirilebilir sana karşı tutumu nasıl olacak kestirilemeyen şeyler

Olmaz güzel kardesim olmaz. Ev ev ustune olmadığı gibi sen kabul ettin bile isteye evlendin olur. Öz annenle ayni evde catisirken kaynana ve gorumce ile çok zor. Mesafe ilişkilerde her zaman iyidir.
O zman sen yoluna ben yoluma diyecek ve 4 senelik ilişki bir görümce uğruna bitecek gerçekten benim için çok zor ama gerçeklerden kaçamıyorsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X