Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Ben sizi haksız bulmadım, genel görüşten farklı olacak ama kv-kp bana çok da şirin insanlar gibi gelmedi. Allah yardımcınız olsun , bir hatırlatma yapmak isterim ki eşinizi de bu aile büyüttü. Üzgünüm ama Eşinizde yaşlandıkça benzer birisi olacaktır.
Evet, bazen annesi de diyor babası gibi diye ama. İnşallah babası gibi olmaz. Yaşlandıkça onlara benzemez inş. Bazı huylarını yonttu eşim ama. Hayırlısı diyelim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 32 gün geçti.

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Araba sigortası yılda 2 kere geliyor
Sizinki ne kadar geliyor bilmiyorum ama hadi bak bin tl olsun 6 aylığı
2 seferden 2 bin tl
Sigortası da 2 bin olsun
Telefon faturası iki kişi 200 olsun bu Da bi yılda 2500 etsin
Elektrik su 300 olsun aylık toplam hadi çok harcasınlar da 400 olsun 12 ayda 4800 5 bine tamamlayalım
Toplamda yıllık size masrafları 10 bin civarı yapıyor ki ben abarta abarta yazdım
E siz bin lira kira vereceksiniz normalde başkasının evi olsa
Bir yılda 12 bin yapıyor
10 bin < 12 bin
Şu durumda geçinemezken kirada nasıl geçineceksiniz?
Kiraya çıkıp kayınailenizle muhattap olmama ihtimaliniz üzerine bir çalışma yaptım
Kp arabası ticari olduğu için bizim arabamızdan fazla sigortası ve her sene ödeniyor. Bizim kendi arabamız 2 senede bir ödeniyor. Hatta öderken kaynanam sizinki neden az da bizimki bu kadar çok diye sormuştu. Bizde ticari hususi farkı olduğı için demiştik. Biz kiraya çıksak da aynı şeyleri yaşatacaklardı ki. Onlarda o düşünce yok. İnsanlar asgari ücretle çalışıp ev alıyorlar kira ödüyorlar annesine babasına bakıyor sizde nasıl para yok olayına dönüyor sonra. Biz zaten karşılamayacağız demedik hastane masrafını karşılayacağız zaten. Eşimde ne kadar içinden söylense de karşılamamazlık edip de annesini zor duruma düşürmez zor durumda kalmasını da istemez. Benim sadeve bu konuda sormak istediğim şuydu biz herşeyi nakit alıyoruz kredi kartını çok elzem durumlarda kullanıyoruz. Bu süreçte nakit almayı bırakıp kredi kartıyla taksitle alsak işlerimizin çoğunu kredi tartıyla halletsek, altın vs givi şeyler elimşzxe çok yok zaten sayısını da veririm 3 4 tane gram 1 tane çeyrek ve 2 tane bilezik var. Zaten azken çocuk doğduktan sonra başka sıkıntılar olursa ondan sonra mı kullansak diye soruyorum. Çünkü eşim artık en ufak bir sıkıntı da bir gram bozduralım diyor. Daha büyük bir sorun olduğunda elimizxe para kalmayacak hiç.

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.302
19.177
Oda işini erteleyin bence
Şu an en elzem ihtiyacınız o değil emin olun
Altınları iki de bir bozmaya kalkmasın eşiniz
İleride ne olacağının garantisi yok
Belki ileride daha çok lazım olacak
O zaman elde avuçta kalmayacak

Sağlık işi benim için en üst noktada o yüzden sağlık konusunda tepkim çok farklı oluyor
Para muhabbetini de her anne baba yapıyor ayrıca
Çok da takmayın bence
Benim annem de arada sorar geçiştiririm biter gider

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-12-2021

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 242 gün kaldı.

kalpÖnümüzdeki 32 gün bebeğin kol ve bacak gelişimi için çok önemlidir. Birkaç saat içinde bebeğin kollarını oluşturacak tomurcuk birdenbire görünecektir. Göremesenizde bebeğinizin kalbinin attığını söyleyebiliriz. Gün içindeki dinlenme zamanlarını planlayarak yorgunluğunuz ile baş edebilirsiniz. Planlı günlük yaşam sizi yorgunluktan uzak tutacaktır.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
90kiloluk vücutta diz tabi ki ağırır o dizin kuvveti ne? Valla isterseniz hacettepe de profa götürün kilo versin diyecek.
Kendi anneme de öyle dedi doktor. İkisine de çok söylüyoruz. Dikkat edin zayıflayın diye. Kayınvalidem ben çok yemiyorum ki diyor. Sıvı beslenmem lazım benim diyor ama onu da abartıyor kahvaltı da veya yemekte kalan yemekleri ziyan olmasın diye silip süpürüyor. Annemlerde hala evde 5 kişilik bir aile var sanıp 5 kişilşk yemek yapıyorlar onlar da dikkat etmiyor. İki tarafa da söylüyoruz ama dinleyen yok. Kv bahçede tarlada ettiği hareketin kalorisinin 2 3 katını yediği için kilo veremiyor. Midesinde de sıkıntı var çok yiyio yiyip bebeklere gaz masajı yapar gibi karnına masaj yapıyor çok şiştim ben doktor böyle yap dedi diyor filan. 🙄😂 Boşuna kendilerini yıpratıyorlar. Can sıkıntısına diye ağır iş yapıp kendinş zorlamak ağrıyo deyip devam etmek normal değil. Ağrıyorsa yapmayacaksın.

bsr89

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2015
715
678
Tavır koyuyor, babasıyla uzun bir süre konuşmadı ama yine değişmediler. Ölene kadar çekeceğiz mecbur diyor. Babasına anlattı konuştu, tüm aile problemlerini annesinim babasına olan davranışlarını vs herşeyi konuştular ama ikiside anlamıyorlar anlamak istemiyorlar. Tamam tamam deyip aynı şeylere devam ediyorlar. Eşimde bu saatten sonra artık yapılacak bir şey yok diyor. Benim burda sormak istediğim zaten kv kp haksız mı haklı mı değil. Sizce eksik vs bu tarz durumlar için en ufak bir şeyde hemen altınları bozduralım mı yoksa biraz diş sıkıp bazi şeyleri taksit vs yaptırıp daha büyük bir sıkıntı olduğunda mı bozduralım. Ben kv nin tedavi masrafını karşışamayacağım demedim. Eşimin sitemini dile getirdim ve eşime de hak veriyoru taksit öderken zorlanmam diyor
Aslında çok da sıkıntı da değildik ama eşimin herşeyi nakit harcaması nakit alması yüzünden sıkışıyoruz eksiye düşüyoruz. Bazı şeyler karta taksit yapılarak alınsa daha rahat edeceğiz ama eşim anlamıyor. Diyorum böyle herşeyi nakit harcayarak ayın sonu gelmez bazı şeyleri alırken taksitle almamız gerek. Yoksa ya hiç alamazsın ya da eksiye girersin. Her eksiye girdiğimiz de veya her birşeye ihtiyaç olduğunda en ufak birşeyde de altınları tek tek bozduracaksak yarın bir gün çocuk doğduğu zaman daha ciddi sorunlar olduğunda elimizde avucumuzda hiçbir şeyimiz olmayacak. Evlendikten sonra görüyorsunuz insanların gerçek yüzlerini.
Sizde istediklerimde bizde de yok deyin. Şimdi çocukta olcak daha masrafınız olur. Yok diyemiycenizi bildikler için böyle yapıyorlar. Bende bunu diyorum. Eşiniz konuşsada devam edeceklerdir. Ciddiye almayın kestirip atın yoksa zaten yapamazsın. Varsa yaparsın sende gocunmazsın. Taksitt öderken zorlanmayız diyorsan öyle yaptır. Zorlanınca gene altınını bozdururdun cok zorda kaldın ödeyemezsen taksidini

_Olivia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
3.016
16.186
Eşim annesi için bozdurmak istiyor mu dedim ben acaba konuda???
Ben öyle birşey demedim.
Ayrıca konuda eşinizin gramları ve çeyrekleri bozdurmak istediğini yazmışsınız, bilezikleri bozdurmak istediğini değil.
Bozdurursak yerine koyamayacağız diye düşünüyorsunuz, yani siz bilezik bozdurmaya değil gram bozdurmaya da sıcak bakmıyorsunuz.
Kusura bakmayın ama ben sizi iyi niyelti bulmadım. Sizin dediğiniz kadar yiyici bir aile, faturasını harçlığını ve diğer temel ihtiyaçlarını size ödeten bir aile mümkün değil sizi kendi evlerinde oturtmaz. Neyse ne yapıyorsanız yapın, hala söylediğimin arkasındayım. Onlar sizi ev masrafından kurtardıysa faturalarını ödemek zorunda değilsiniz ama hastaneye giderken yanında olmak zorundasınız. Evlatlık budur. Fatura ödemeyin ama hastaneye giderken yanında olun bari. Yok annem araştırma hastanesinde tedavi oluyor özele gitmek istemiyordu şimdi kalabalık diye gidiyor falan geçin bunları. Ben sizin probleminizin kayınvalide ile kayınpeder olduğunu da düşünmüyorum. Size de suç bulmuyırum. Problem direkt olarak eşinizde (diğer konularınıza da bakarak söylüyorum),değişik sizi önemsemeyen bir eşiniz var. Bence kayınvalide ile kayınpedere takılmak yerine eşinizle ilgili problemleri çözün.

cilek.yagmuru

Nirvana
Pro Üye
31 Temmuz 2009
7.496
32.098
Düğünde altın takmamışlar, borç olsun demişler. Onun borcu

Komik dimi

Senet imzalatsalarmış keşke 😁
Bunun borcu mu olur ya? Varsa, içinden geliyorsa takar; yoksa ya da içinden gelmiyorsa da takmaz.

"Eşimin ailesi hiçbir şey takmadı. Eşim kredi çekip aldı bütün altınları" cümlesini de çok okuyorum bdvde. Zerre anlam veremiyorum.
Bu bir mecburiyet midir nedir?
Adam kredi çekip bana altın alacak. E ertesi gün aynı evde yaşamaya başlayınca benden de çıkacak o altının parası. Niye kendime kredi çekip altın almış olayım? Amaç nedir hiç anlamıyorum.

_Olivia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
3.016
16.186
Ev vermedilet ortak ev, 70000 tl borçları var bize o yüzden burda kslıyıruz borcu ödemediler yani hemde el ne der diye
Ne borcu bu?
Düğünde altın takmadıkladı için mi borç?
Adam borcum olsun demiş, sizde gerçekten borç olarak sayıyorsunuz bunu.
Pes ya, belki kayınvalide kayınpeder iyi niyetli değil ama siz hiç iyi niyetli değilsiniz.
Düğünde takı içinden gelen birşeydir, takmak zorunda değiller.

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Oda işini erteleyin bence
Şu an en elzem ihtiyacınız o değil emin olun
Altınları iki de bir bozmaya kalkmasın eşiniz
İleride ne olacağının garantisi yok
Belki ileride daha çok lazım olacak
O zaman elde avuçta kalmayacak

Sağlık işi benim için en üst noktada o yüzden sağlık konusunda tepkim çok farklı oluyor
Para muhabbetini de her anne baba yapıyor ayrıca
Çok da takmayın bence
Benim annem de arada sorar geçiştiririm biter gider
Onların sorması değişik. Kp den çok kv soruyor. Kv de kp laflarını bize getiriyor. Evlatlsrı babasından soğudu bu yüzden.
Sadece düşüncesiz hareket etmeleri insanı zora sokuyor. Yoksa ben hastalık konusunda özele verdiğim paraya acıyan bir insan değilşm. Devlet hastanesinde saatlerce kuyruk bekleyeceğime özele giderim daha iyi. Hee her özel aynı mı, devletten iyi mi derseniz ki değil. Oda işini de kv gelip gittikten sonra yapacağız. Yani şöyle sadece bir boya bir parke hatta eşim kendimiz yaparız usta parası vereceğimize dedi. Çocuk gelmeden odayı yapamazsak boya vs çocukfan sonra hiç yapamayız çocuk etkilenir boyanın kokusu gürültü vs diye. Birde dolap alacağız. Zaten giyim kıyafet vs şeylerin çoğunu annem, ablam, eltim verdi. Beşiği de eltimlerden aldık ama sepet beşik yani. Hep düşünerek aldık bu gerekir mi bu gerekmez mi diye.

Peki birşey sormak istiyorum çocuk doğdultan sonra bu müzikli titreşimli ana kucağı gibi şeyler çok işe yarıyor mu ev işi yaparken bebek oyalansın ağlamasın diyr filan, Marketlerde satılan alt değiştirme bezleri olmazsa olmazlardan mı? Yani eşimle konuşuyorduk alt değiştirme bezine ne gerek var koltuğun üstünde veya yatağın üstğnde değiştirirsin demişti ama yeğenlerinden ve yeğenlerimden gördüğüme göre sırtına vs kakası veya çişi geçerse yatağa vs bulaşacak veya altını temizlerken belki tuvaletini yapacak çocuk bezsiz temirlerken temizlediğim yeri pisletecek ben gerekli gibi görüyorum ama.

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Senet imzalatsalarmış keşke 😁
Bunun borcu mu olur ya? Varsa, içinden geliyorsa takar; yoksa ya da içinden gelmiyorsa da takmaz.

"Eşimin ailesi hiçbir şey takmadı. Eşim kredi çekip aldı bütün altınları" cümlesini de çok okuyorum bdvde. Zerre anlam veremiyorum.
Bu bir mecburiyet midir nedir?
Adam kredi çekip bana altın alacak. E ertesi gün aynı evde yaşamaya başlayınca benden de çıkacak o altının parası. Niye kendime kredi çekip altın almış olayım? Amaç nedir hiç anlamıyorum.
Eltimlere aldılar zaten, ona isteyerekk herşeyi yapmışlar. Eşime gelince o zaman yaptık ama şimdi yapamayacağız size borcumuz olsun sen eşine eltine alınanların aynısından al. Biz sana parasını vereceğiz dedi. Bizden altınların parası çıkmadı. Eltim kayınvalidemlerin taktığı takılarla vs üzerine kredi çekip para ekleyio ev aldı kendine. Bizim altınlarımız elimizde kaldı düğünden sonra çünkü çıkan para ödemeye yetmişti. Diğer evlada alıp ötekine almamak haksızlık değil mi bunu da sorgulamak lazım. Zamanında ona alınmış. Biz lafını etmedik ama onlar her seferinde kendileri dile getirdi şunu aldık bunu aldık size yapamadık ama alacağız filan diye.

elektra

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2015
4.835
19.013
Eltimlere aldılar zaten, ona isteyerekk herşeyi yapmışlar. Eşime gelince o zaman yaptık ama şimdi yapamayacağız size borcumuz olsun sen eşine eltine alınanların aynısından al. Biz sana parasını vereceğiz dedi. Bizden altınların parası çıkmadı. Eltim kayınvalidemlerin taktığı takılarla vs üzerine kredi çekip para ekleyio ev aldı kendine. Bizim altınlarımız elimizde kaldı düğünden sonra çünkü çıkan para ödemeye yetmişti. Diğer evlada alıp ötekine almamak haksızlık değil mi bunu da sorgulamak lazım. Zamanında ona alınmış. Biz lafını etmedik ama onlar her seferinde kendileri dile getirdi şunu aldık bunu aldık size yapamadık ama alacağız filan diye.
Bence haksızlık yok eltın takılan altınlarla kredı çekip ev almış size havadan ev verilmiş bence onlara haksızlık olmuş

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Ne borcu bu?
Düğünde altın takmadıkladı için mi borç?
Adam borcum olsun demiş, sizde gerçekten borç olarak sayıyorsunuz bunu.
Pes ya, belki kayınvalide kayınpeder iyi niyetli değil ama siz hiç iyi niyetli değilsiniz.
Düğünde takı içinden gelen birşeydir, takmak zorunda değiller.
2 evladı var birine takıp birine takmaması da haktır ama yani haksızlıktır. O zaman ikisine de takmayacak iki evlada da haksızlık yapmayacaktı. Şimdi kaynım düğünde kv kp taktığı altınlarla kendi evinde oturuyor ev aldı yani. Ama bizde öyle olmadı malesef. Biz kendi paramızla kendimiz aldık birde üstüne yarın bie gün en ufak birşeyde bizi çıkarabileceği evde oturuyoruz sebebi de altınlar. 😂🙄 Borcumuz borç diye sürekli dile getirmeyecek o zaman, biz dile getirmiyoruz sormuyoruz da. Artık boşverdik ama hem bu evde altın takamadım diye oturtup ev ortak istersem heran çıkartırım sizi demek de doğru değil. Biz diyoruz kardeşinin ev üzerindekş hakkı neyse verelim, kardeşi de kabul ediyor, ama kayınpeder ben ölmeden mal paylaşımı mı yapıyorsunuz diyor, daha ne kadar borcu varsa onu da verelim diyor ama ne etliye geliyor ne sütlüye.

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.302
19.177
Onların sorması değişik. Kp den çok kv soruyor. Kv de kp laflarını bize getiriyor. Evlatlsrı babasından soğudu bu yüzden.
Sadece düşüncesiz hareket etmeleri insanı zora sokuyor. Yoksa ben hastalık konusunda özele verdiğim paraya acıyan bir insan değilşm. Devlet hastanesinde saatlerce kuyruk bekleyeceğime özele giderim daha iyi. Hee her özel aynı mı, devletten iyi mi derseniz ki değil. Oda işini de kv gelip gittikten sonra yapacağız. Yani şöyle sadece bir boya bir parke hatta eşim kendimiz yaparız usta parası vereceğimize dedi. Çocuk gelmeden odayı yapamazsak boya vs çocukfan sonra hiç yapamayız çocuk etkilenir boyanın kokusu gürültü vs diye. Birde dolap alacağız. Zaten giyim kıyafet vs şeylerin çoğunu annem, ablam, eltim verdi. Beşiği de eltimlerden aldık ama sepet beşik yani. Hep düşünerek aldık bu gerekir mi bu gerekmez mi diye.

Peki birşey sormak istiyorum çocuk doğdultan sonra bu müzikli titreşimli ana kucağı gibi şeyler çok işe yarıyor mu ev işi yaparken bebek oyalansın ağlamasın diyr filan, Marketlerde satılan alt değiştirme bezleri olmazsa olmazlardan mı? Yani eşimle konuşuyorduk alt değiştirme bezine ne gerek var koltuğun üstünde veya yatağın üstğnde değiştirirsin demişti ama yeğenlerinden ve yeğenlerimden gördüğüme göre sırtına vs kakası veya çişi geçerse yatağa vs bulaşacak veya altını temizlerken belki tuvaletini yapacak çocuk bezsiz temirlerken temizlediğim yeri pisletecek ben gerekli gibi görüyorum ama.
Sorsunlar cevabı geçiştir geç işte
Ama eşinizin ailesine merhametsizliğini ben daha çok düşünürdüm sizin yerinizde olsam
İnsan ailesine masraf gözüyle bakmaz
Hele ki evlerinde kalıyorken
Ne kadar bizi mecbur tuttular deseniz de şu an hayatınızda büyük bir katkısı var kira vermemenin
Kiraya çıkınca anlarsınız bunu
Bu gibi konularda ben hep ailesine merhametsiz olan bana neler yapar diye düşünüyorum
Ki size de zaten eşiniz babası gibi her şeye masraf demeye başlamış yani
Asıl düşünülmesi gereken bu

Çocuğum yok ama elektrikli titreşimli şeyler için bence durumunuz çok müsait değil
Alt değiştirme bezine gereksiz diyen size o titreşimli şeyi aldırır mı bilemem
Zaten ay olarak da çok az ay kullanılıyor diye biliyorum
Sonra elinizde kalacak
Alt değiştirme bezi en lazım olan içinde saydıklarınızın bana göre
Ama dediğim gibi çocuğum yok
Belki titreşimli alet alt değiştirme bezinden daha lazım oluyordur

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-12-2021

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 242 gün kaldı.

kalpÖnümüzdeki 32 gün bebeğin kol ve bacak gelişimi için çok önemlidir. Birkaç saat içinde bebeğin kollarını oluşturacak tomurcuk birdenbire görünecektir. Göremesenizde bebeğinizin kalbinin attığını söyleyebiliriz. Gün içindeki dinlenme zamanlarını planlayarak yorgunluğunuz ile baş edebilirsiniz. Planlı günlük yaşam sizi yorgunluktan uzak tutacaktır.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Bence haksızlık yok eltın takılan altınlarla kredı çekip ev almış size havadan ev verilmiş bence onlara haksızlık olmuş
Bize havadan ev verilmedi ki, bu ev eltimlerle ortak. Bu ev bizim değil. Yarın dese çık kardeşin oturacak eşim bir dakşka durmaz. Ayrıxa kp de diyor istersem çıkartırım sizi bu ev ortak ev benim diyor.

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Sorsunlar cevabı geçiştir geç işte
Ama eşinizin ailesine merhametsizliğini ben daha çok düşünürdüm sizin yerinizde olsam
İnsan ailesine masraf gözüyle bakmaz
Hele ki evlerinde kalıyorken
Ne kadar bizi mecbur tuttular deseniz de şu an hayatınızda büyük bir katkısı var kira vermemenin
Kiraya çıkınca anlarsınız bunu
Bu gibi konularda ben hep ailesine merhametsiz olan bana neler yapar diye düşünüyorum
Ki size de zaten eşiniz babası gibi her şeye masraf demeye başlamış yani
Asıl düşünülmesi gereken bu

Çocuğum yok ama elektrikli titreşimli şeyler için bence durumunuz çok müsait değil
Alt değiştirme bezine gereksiz diyen size o titreşimli şeyi aldırır mı bilemem
Zaten ay olarak da çok az ay kullanılıyor diye biliyorum
Sonra elinizde kalacak
Alt değiştirme bezi en lazım olan içinde saydıklarınızın bana göre
Ama dediğim gibi çocuğum yok
Belki titreşimli alet alt değiştirme bezinden daha lazım oluyordur
Annesiyle babası onlara masraf gözüyle baktıkları için okurken bu yüzden eşim bazı şeyleri içinden atamıyor. Yoksa benim ailemin bana yaptıklarını gördüğünde benim kendi aileme yaptıklarıma ses etmiyor, kardeşine vs hep dile getiriyor, annesiyle annemleri kıyaslıyor