Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.302
19.177
Bize havadan ev verilmedi ki, bu ev eltimlerle ortak. Bu ev bizim değil. Yarın dese çık kardeşin oturacak eşim bir dakşka durmaz. Ayrıxa kp de diyor istersem çıkartırım sizi bu ev ortak ev benim diyor.
Kayinpederiniz kendi karısına para vermeyen bir insan.
Para konusunda size laf etmemesini nasıl bekliyorsunuz gerçekten?
İnsanları olduğu gibi kabul edin bence
Bunun nesine şaşırıp nesine alındınız bilmiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-12-2021

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 242 gün kaldı.

kalpÖnümüzdeki 32 gün bebeğin kol ve bacak gelişimi için çok önemlidir. Birkaç saat içinde bebeğin kollarını oluşturacak tomurcuk birdenbire görünecektir. Göremesenizde bebeğinizin kalbinin attığını söyleyebiliriz. Gün içindeki dinlenme zamanlarını planlayarak yorgunluğunuz ile baş edebilirsiniz. Planlı günlük yaşam sizi yorgunluktan uzak tutacaktır.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

elektra

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2015
4.835
19.013
Bize havadan ev verilmedi ki, bu ev eltimlerle ortak. Bu ev bizim değil. Yarın dese çık kardeşin oturacak eşim bir dakşka durmaz. Ayrıxa kp de diyor istersem çıkartırım sizi bu ev ortak ev benim diyor.
Ev onların zaten bu eve kira verdiniz mi kiralar malum. Hem siz ne dediniz özelde bize 30 40 lira oluyor memurlara indirim var gittiğim hastanede diye yani size ev veren bir insana 50 lira vermek yük geliyor

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.302
19.177
Annesiyle babası onlara masraf gözüyle baktıkları için okurken bu yüzden eşim bazı şeyleri içinden atamıyor. Yoksa benim ailemin bana yaptıklarını gördüğünde benim kendi aileme yaptıklarıma ses etmiyor, kardeşine vs hep dile getiriyor, annesiyle annemleri kıyaslıyor
Bir öncekinde de yazdım
Eşinizin babası normal biri değil ki karısına para yüzü göstermiyor
Eşiniz babasıyla yeni tanışmadı sonuçta nasıl biri olduğu belli ve herkes biliyor
Tüm bu tuhaflığına rağmen mesela kaynınıza altın almış sizi kirada oturtmamış
Hiçbir şey de yapmayabilirdi
Kaynınız da hakkını verirseniz evi size bırakıyor çıkın ben oturacağım dememiş
Altın almakla ev sahibi olmak para miktarı olarak denk gelmiyordur
Herhalde kaynınıza para ödemeniz gerek fazladan
Konu eşitlikse

kalpÖnümüzdeki 32 gün bebeğin kol ve bacak gelişimi için çok önemlidir. Birkaç saat içinde bebeğin kollarını oluşturacak tomurcuk birdenbire görünecektir. Göremesenizde bebeğinizin kalbinin attığını söyleyebiliriz. Gün içindeki dinlenme zamanlarını planlayarak yorgunluğunuz ile baş edebilirsiniz. Planlı günlük yaşam sizi yorgunluktan uzak tutacaktır.

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Kayinpederiniz kendi karısına para vermeyen bir insan.
Para konusunda size laf etmemesini nasıl bekliyorsunuz gerçekten?
İnsanları olduğu gibi kabul edin bence
Bunun nesine şaşırıp nesine alındınız bilmiyorum
Ben kendi ailemde böyle birşey görmediğim için böyle şeylere alışkın değilim. Ne olduğunu ne yaptıklarını ben de anlayamıyorum. Kaynanam en son geldiğinde kp para vermiş 250 euro, kaynanam almadım parayı sonra geri sizden ister diye almadım diyor. Eşimle kaynım para verdi mesela. Adam verse de almıyor mesela. 😂🙄 Çok değişikler gerçekten çözemedim ben. Oldukları gibi değiller ki hep farklılar.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 32 gün geçti.

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.302
19.177
Ben kendi ailemde böyle birşey görmediğim için böyle şeylere alışkın değilim. Ne olduğunu ne yaptıklarını ben de anlayamıyorum. Kaynanam en son geldiğinde kp para vermiş 250 euro, kaynanam almadım parayı sonra geri sizden ister diye almadım diyor. Eşimle kaynım para verdi mesela. Adam verse de almıyor mesela. 😂🙄 Çok değişikler gerçekten çözemedim ben. Oldukları gibi değiller ki hep farklılar.
Kendi ailenizde değilsiniz ama şu an yeni ve farklı bir ailedesiniz
Kendi ailenize benzer bir aileye de girmeyi seçebilirdiniz
Eşiniz için bu aileyi de idare etmenin bir yolunu bulmanız lazım
Kayınvalideniz eşiniz ve kaynınızdan da 250 euro mu aldı?

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Bir öncekinde de yazdım
Eşinizin babası normal biri değil ki karısına para yüzü göstermiyor
Eşiniz babasıyla yeni tanışmadı sonuçta nasıl biri olduğu belli ve herkes biliyor
Tüm bu tuhaflığına rağmen mesela kaynınıza altın almış sizi kirada oturtmamış
Hiçbir şey de yapmayabilirdi
Kaynınız da hakkını verirseniz evi size bırakıyor çıkın ben oturacağım dememiş
Altın almakla ev sahibi olmak para miktarı olarak denk gelmiyordur
Herhalde kaynınıza para ödemeniz gerek fazladan
Konu eşitlikse
Evet bizde onu söyledik zaten. Biz evin değeri neyse onu verelim dedik. Hatta 10 sene önxe aldığı para üzerinden değil şimdiki değeri üzerinden ama kp kabul etmedi. Ben kira mı istiyorum, ben birşey. İstiyprum, bu ev ortak, ben ölmeden mal paylaşımımı yapıyorsunuz dedi kabul etmedi. O zamanlar birde altınların parası kaç yıla tekabül ediyorsa o kadar sene kira ödemeyip sonra kira ödersiniz gibi durumlar da oldu. Yani her şey çok karışık. Hiçbir şekilde çözüm yok ama hep bir huzursuzluk var. Kayınvalidemde para verse de almıyor. Geçen sene eltimin doğumunda gelşrken 250 euro vermiş tl demiyorum bakın euro. Almamış kayınvalşdem. Kv kendisi anlatıyor almadım parasını diye. Almıyorsa da para vermiyor diye laf etmeyecek.

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Kendi ailenizde değilsiniz ama şu an yeni ve farklı bir ailedesiniz
Kendi ailenize benzer bir aileye de girmeyi seçebilirdiniz
Eşiniz için bu aileyi de idare etmenin bir yolunu bulmanız lazım
Kayınvalideniz eşiniz ve kaynınızdan da 250 euro mu aldı?
Yok onlardan o parayı almadı da ne kadar verdiklerinş bilmiyorum eşimle kaynım tl olarak ona harçlık verdiler. Ben zaten sesimi hiç çıkartmıyorum. Eşim kendisi konuşuyor eşime bile haksızlık gördüğüm şeyleri söylemem eşim gelir kendisi bana açar bazen tsrtışma sırssında haksızlıkları söylerim eşime ama o da genelde eşimin sesini çıkartması gerekip çıkartmadığı konularda oluyor. Para vs konusuna ne eltim ne ben karışmıyoruz.

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Adam borcum borç nezaman isterseniz ödeyim demiş.
İsteyin 70 binlik altınları evi boşaltın. Kiraya versinler, kv nin emeklisi yok anladığım kadarıyla. Kirası bari olsun kadının. Ne kocadan ne oğullarından fayda var madem en azından malının faydasını görsün
Kv emeklisi için para yatırılacak yaşı bekleniyor sanırım. Onu da eşimle kaynım yatıracak. Kirayı da kayınvalidem değil kayınpederim alır. 😂

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.302
19.177
Evet bizde onu söyledik zaten. Biz evin değeri neyse onu verelim dedik. Hatta 10 sene önxe aldığı para üzerinden değil şimdiki değeri üzerinden ama kp kabul etmedi. Ben kira mı istiyorum, ben birşey. İstiyprum, bu ev ortak, ben ölmeden mal paylaşımımı yapıyorsunuz dedi kabul etmedi. O zamanlar birde altınların parası kaç yıla tekabül ediyorsa o kadar sene kira ödemeyip sonra kira ödersiniz gibi durumlar da oldu. Yani her şey çok karışık. Hiçbir şekilde çözüm yok ama hep bir huzursuzluk var. Kayınvalidemde para verse de almıyor. Geçen sene eltimin doğumunda gelşrken 250 euro vermiş tl demiyorum bakın euro. Almamış kayınvalşdem. Kv kendisi anlatıyor almadım parasını diye. Almıyorsa da para vermiyor diye laf etmeyecek.
Evi eşinizin kardeşiyle böleceksiniz kayınpeder ölünce zaten
Kimse bölünme şartlarına itiraz etmemiş
Karışık bir durum yok yani
Kayınpeder ölmeden resmi olarak vermek istemiyor sadece

Kadın alsaydım sizden para isterdi demiş size zaten
Bu durumda almama sebebi sizin lehinize olmuyor mu?
Mesela kayınpederden 250 euro alsaydı da sonra kayınpeder o parayı sizden bir şekilde alsaydı daha mı iyi olurdu sizin için?

Bana anlattıklarınız hiç sorun gelmiyor valla
Bilmiyorum daha çok sevesiniz yokmuş gibi
Eşiniz de haline şükretmeyi öğrensin bence
En azından kira vermeden oturuyor
Ki ona rağmen bile geçinmekte zorlanan biri

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Evi eşinizin kardeşiyle böleceksiniz kayınpeder ölünce zaten
Kimse bölünme şartlarına itiraz etmemiş
Karışık bir durum yok yani
Kayınpeder ölmeden resmi olarak vermek istemiyor sadece

Kadın alsaydım sizden para isterdi demiş size zaten
Bu durumda almama sebebi sizin lehinize olmuyor mu?
Mesela kayınpederden 250 euro alsaydı da sonra kayınpeder o parayı sizden bir şekilde alsaydı daha mı iyi olurdu sizin için?

Bana anlattıklarınız hiç sorun gelmiyor valla
Bilmiyorum daha çok sevesiniz yokmuş gibi
Eşiniz de haline şükretmeyi öğrensin bence
En azından kira vermeden oturuyor
Ki ona rağmen bile geçinmekte zorlanan biri
Almasa da alıyor zaten almadığı parayı da alıyor. Kv alsa da almasada alıyor yani değişen yok ki. Biz de diyoruz ki ev yine kp üstüne olsun ama biz paramızı verelim ev ortak değil bizim olsun. Tapunun kp üstüne olmasıysa dert kalsın kp üstünde ama bizim olduğu belli olsun. Ama kabul edilmiyor. Sevesim yokla alakası yok. Herşeyi maddi olarak dillendirip maddi olarak herşeyin sürekli sorgulandığı bir ortamda bulunmak sizin için sorun olmayabilir anlayamazsınız belki bu hissiyatı. Ailenizin sürekli çocuk gibi aldığınız maaşın paranın hesabını yapması, altınlarınızı bile nereye nasıl harcayacağınızı veya nasıl değerlendireceğinizin planını yapması, sürekli maddiyat yüzünden çıkan problemler ve huzursuzlukların içerisinde bulunmak para versenizde vermesenizde kimseye yaranamazsanız size sorun gibi gelmeye başlar.

Altınları neden oraya değilde şuraya harcadın, neden onun için bozdurdun, neden birinden borç alıp birikim yapmıyorsun, neden borcunu kapattın borcun kalsaydı da altının veya paran gitmeseydi borç zamanla kapatılır, ayda yılda bir kere bir yere gitsek lafı ediliyor ne gerek var diye.

Evinde oturuyoruz diye bunların lafını yapacaksa oğluna diyecek kv kp verin benim kiramı ben başka birşey istemeyeceğim sizden. Kimsede laf etmez. Ama hem onu yok buna yok deyip arkadan lafını etmrk hoş da değil ki. Parasıns dokunmadığımız görmediğimşz halde arabasında kaybolan parayı eşim almış gibş söyledi bu yüzden de küstüler sanki oğlu onun parasına muhtaç. Ben tüm bunlara rağmen onlara hiçbir şey demedim. Eşim babasıyla hiç konuşmadı ben konuştum aradım hal hatır sordum.

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.302
19.177
Konu yine eşiniz
Siz nasıl izin verirseniz size öyle davranırlar
Eşiniz sınırları çizseydi ona göre davranırlardı
Siz de keşke kendinize daha yakın bir aileye girmeyi tercih etseymişsiniz
Sadce aşk kafa rahatlığı vermiyor işte 🤷‍♀️

Bortecinee24

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.475
1.505
Konu yine eşiniz
Siz nasıl izin verirseniz size öyle davranırlar
Eşiniz sınırları çizseydi ona göre davranırlardı
Siz de keşke kendinize daha yakın bir aileye girmeyi tercih etseymişsiniz
Sadce aşk kafa rahatlığı vermiyor işte 🤷‍♀️
Yakın sanıp evlendim. Aynı yerdendik uzaktan da akraba sayılırız ama dışarıdan böyle değiller. Artık evlendik bir kere yapacak birşey yok anca böyle kadınlar kulübünde içimizi dökeriz. Bazen onlara da üzülüyorum. Bu kadar maddiyat düşünmeleri zamanında kimsenin onlara sahip çıkmamasından olmuş diyorum. Bazrn de kızıyorum her yokluk çeken böyle değil diye. Hatta şükrediyordum hep, eşim memur, kira vermiyoruz ne kadar ailesi bizden maddi olafak beklentş içinde olsa da versekte geçiniyoruz diye düşünüyordum ama eşimin yanlış hesapları vs kendine göre doğru düşünceleri ailesiyle ilgilş olanlar vs derken eşime göre hiçbir zaman geçinemiyoruz olduk. Hatta eşim geçinemiyoruz diye düşündüğü için hamileyken işe girecektim okulda ücreti öğretmen olarak görev yapacaktım. Eşim çok tuhaf oldu. Kendini sanırım yetersiz hissettş. Neden çalışmak istiyorsun, çalışmak istiyorsan çalış tabi ama bir anda neden çalışmak aklına geldi filan dedi. Bende çocuk olacak masraf çoğalacak eksiklerimiz için daha rahat yaşamak için demiştim. Sonrasında işe kabul edildim fakat yerime öğretmen atandı çalışmaya başlaman, iş durumu da öyle sona erdi. Çok karışık...

cilek.yagmuru

Nirvana
Pro Üye
31 Temmuz 2009
7.496
32.098
Eltimlere aldılar zaten, ona isteyerekk herşeyi yapmışlar. Eşime gelince o zaman yaptık ama şimdi yapamayacağız size borcumuz olsun sen eşine eltine alınanların aynısından al. Biz sana parasını vereceğiz dedi. Bizden altınların parası çıkmadı. Eltim kayınvalidemlerin taktığı takılarla vs üzerine kredi çekip para ekleyio ev aldı kendine. Bizim altınlarımız elimizde kaldı düğünden sonra çünkü çıkan para ödemeye yetmişti. Diğer evlada alıp ötekine almamak haksızlık değil mi bunu da sorgulamak lazım. Zamanında ona alınmış. Biz lafını etmedik ama onlar her seferinde kendileri dile getirdi şunu aldık bunu aldık size yapamadık ama alacağız filan diye.

Yoo haksızlık değil. Bana ne ki eltime alınan hediyeden?
Oğullarıyla evleniyorum diye kimsenin bana maddi bir sorumluluğu, hediye borcu olamaz. Sadece saygı beklerim, bu kadar.
Çok istiyorsa eşim üzülebilir "kardeşimin eşine altın taktılar benimkine niye takmadılar" diye. Ama benlik bir şey yok.

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.302
19.177
Yakın sanıp evlendim. Aynı yerdendik uzaktan da akraba sayılırız ama dışarıdan böyle değiller. Artık evlendik bir kere yapacak birşey yok anca böyle kadınlar kulübünde içimizi dökeriz. Bazen onlara da üzülüyorum. Bu kadar maddiyat düşünmeleri zamanında kimsenin onlara sahip çıkmamasından olmuş diyorum. Bazrn de kızıyorum her yokluk çeken böyle değil diye. Hatta şükrediyordum hep, eşim memur, kira vermiyoruz ne kadar ailesi bizden maddi olafak beklentş içinde olsa da versekte geçiniyoruz diye düşünüyordum ama eşimin yanlış hesapları vs kendine göre doğru düşünceleri ailesiyle ilgilş olanlar vs derken eşime göre hiçbir zaman geçinemiyoruz olduk. Hatta eşim geçinemiyoruz diye düşündüğü için hamileyken işe girecektim okulda ücreti öğretmen olarak görev yapacaktım. Eşim çok tuhaf oldu. Kendini sanırım yetersiz hissettş. Neden çalışmak istiyorsun, çalışmak istiyorsan çalış tabi ama bir anda neden çalışmak aklına geldi filan dedi. Bende çocuk olacak masraf çoğalacak eksiklerimiz için daha rahat yaşamak için demiştim. Sonrasında işe kabul edildim fakat yerime öğretmen atandı çalışmaya başlaman, iş durumu da öyle sona erdi. Çok karışık...
Geçinemiyor olma durumu işte eşinizin veya aile olarak sizin yanlış planlama yapmanızdan kaynaklı
Eşiniz gerçekten oturup düşünsün babamın evinde kirada değilken geçinemiyorum kirada olsam ne yapardım diye
Ona göre adım atsın
Altınları da bozup yedikten sonra ne kalacak geriye?

Ailesi de iyi kötü yine eşinizle kardeşine para arsa ev bırakacak
Bana kalsa iki kardeşi de zaten öyle ağlaştıkları kadar mağdur etmemişler
Eşinizde de para dert etmeli huylar başlamış mesela
Düşünecek onca şeyiniz varken kayınaileye vakit ayırmayın
Dediğim gibi hiçbir şey yapmadılarsa bi kardeşe altın diğerine ev vermişler