Kayınvalide

Köpekler sade ekmek bile verseniz sevinip size teşekkür ediyorlar . Her durumda şu hayvanlara saldırmayın .

Konu sahibinin kaynanası bir insan , aç gözlü , sadece kendini düşünen bir insan ne yazık ki .
Yok köpekler daha sevgidolu ve vefali onu biliyorum ama blincaltimiza işlenmiş bi sekilde bazen hakaret olarak kullababiliyoruz. Malesef. Yazımın önüne bu kelime geçtiyse yazık.

Merhaba arkadaşlar
Kaynanam bizde. Bizde ona özel gün diye hediye almak istedik uzun süre baktı baktı bota ihtiyacim var kışlık ayakkabım yok yanımda dedi.ayakkabiciya gittik botu alacakkrn anne bu bizim hediyemiz dedim oda vakkoda beğendiğin 700tl lik eşarbı aldiracaktim ben size dedi. Bende biz bota niyetlendik geçen sene eşarp almıştık dedim(geçen senede 300tl ye akerden ipek eşarp aldık)
Ben size eşarp aldiracaktim diyip 700tl lik eşarp istemesi bana mı garip geliyor?ben hediye almaktan cekinmiyorum busene ütüsü kırıldı diye 1000tl üstü ütü aldık. Ama ben size eşarp aldiracaktim demesi garip geldi ve ben her defasında nasıl para biriktirip hesabi yapıyorum ev almak istiyoruz paramız yetmiyor hergecen gün evlere zam geliyor.
Ben bu lafdan sonra kaynanamdan soğudum.

Kaç kere dedim annem biz para biriktirmeye çalışıyoruz acilmamiz lazım ben kendime 200tl lik kazak almaya çekiniyorum indirime girmesini bekliyorum diyorum yok. Geçen gün AVM de vakkoya bakalım dedi bende anne sen bak. Benim maaşım oraya yetmez ben alamacayacagim şeye bakmayi sevmiyorum. Orası bizim bütçenin çok dışında bu dedim. Oda ben birtek yün eşarp orada buluyom dedi iyi dedim sen bak ben başka mağazaya bakacam.

Şimdi oğlu (kocam )geldi ona aldırmaya çalışacak neyapsamda onlesem?
Ay ne tuhaf insanlar var yarabbim.insan evladinin parasina nasil kiyar.afedersiniz ama Sonradan görmemi kayinvalideniz yoksa gerçekten görgüsüz mü??

Valla arabada giderken avm ye gidiyoruz magazaya bakacakti annemlerde bakar dedim eşim beraber bakalım biz alırız dedi.bende niye boz alıyoruz dedim yanlarında sessizce.
biz alacaksak memlekete giderken alirz hediyemizi dedim.

AVM de girişte konusruk yine biz niye aliyoruz ben girmem alacakcan al kartı dedim verdim yanlarinda. AVM ye gelmeden herkes yemek yedi ben yiyememistim.illa yemek yiyeceksin dediler yemeğe giderken kayınvalide me bakacaginiz a mağazası orada digeride şurada dedik gittik eşimle yemeğe.
esime düşüncelerimi söyledim. sanki herşeyi sana aldırmaya çalışıyor gibi, ben ailemden böyle görmedim dedim. Bizde annem birşey alacaksa gider alır yok kızım yok oğlum gelsin bakalım demezler .birşey alsak zorla parasını verir biliyorsun dedim .ben almaktan kacmiyorm ama neden başkasına hediyeyi boz aliyoruz garip geliyor dedim içimi döktüm

Konuştuk anlaştık. Dedim plan yapıyorsanız haber edin banada.

Kendi gidip alacağı hediyeleri almış. Hanfendi alınmış darilmis. Eşimde bana kızdı bir daha böyle yapma dedi. Gönlünü al dedim bende gönül alacak birşey yapmadim dedim.Sonra konuştuk hallettik. Eşarp konusunu açmadım.
Annen böyle dedi demedim eşarp için ama her akşam sanki zorla kalmışlar bunları bunları dediler ve ben buna çok alındım zorla kalsın demedim dedim.
Deli mıdır nedir kadın ya çalışsin kendisi alsın siz daha gencsiniz birikim yaparsınız 700 lira savuracağina baş başa bir gece bir yere gidersin neden ona buna savurasin

X