Kayınvalideler hiç sevilmiyor sanırım.

nısanlınızı sonucta tanıyan sızsınız o zaman ıcınız rahat olsun erkenden kayınvalıdenızın gercek yuzunu gormussunuz zaten aılesıne de bagımlı bırı degılmıs nısanlınız ... cok sıkı fıkı olmaz mesafelı durursunuz :KK66:

hep bu nısan donemlerınde cıkıyor ıclerınde ne varsa ... sımdıden net ve keskın mesafelı durusunuzu yapıp bunu koruyun bence , kayınvalıde kendı ayagına sıkmıs nasıl bu kadar cahıl olabılıyorlar aklım almıyor
O konuda sorun yok çok şükür. Hatta şöyle söyleyeyim iş yerleri ortak ama düğünden sonra ayrılmayı düşünüyor zaten çok anlaşamıyorlar gerek yok modunda.

arada yazılan yorumları okumadım fakat birincisi kayınvalidemi severim, bana bir zararı yoktur. hiç sevilmiyor diye bir şey yok. ikincisi ben kayınvalidenizi sevilmeyecek bir şey yapmış gibi görmedim, yanlışta olsa altınları almak isteyen çok aile var. bu konuyu oğluna açmış, fikrini de öğrenmiş. zaten vermem diyen adamdan zorla alacak değil. nişanlınızın koşarak size anlatmasını ve sizin olduğunuz ortamda açıp annesini utandırmasını sevmedim. nihayetinde annemizin, babamızın her dediğini yetiştirmiyoruz bize ters gelen bir durum varsa bir yetişkin olarak kendi annemizle kendimiz anlaşıyoruz, konuyu da orda tamamen kapatıyoruz. çok saçma olmuş. kadından soğuyacak bir şey yok, vermem demiş kapanmış annesi de ver diye ağlamamış..

Daha önce burda bahsetmiştim görücü usulü biriyle tanıştırıldım. Görüştük, konuştuk, anlaştık ve nişanlandık. Her şey yolunda gidiyordu ailesine karşı saygısızlık etmedim hiç eşya konusunda sürekli zorlamadan kimseyı aldık. Kaldı ki onların maddi durumu ne zaman musaıtse o zaman bakalım dedik falan. Neyse nişanlım bir gün şey dedi "annesi demiş ki bizim taraftan altın takılırsa ben alırım" nişanlımda köpürmüş kabul etmemiş. Konuyu benim yanımda açtı annesi ben ona şaka yaptım falan dedi utandı konuyu kapattı. Orda sadece işte yemeklı düğün yapacagız para olmazsa o an alırız sadece onu dedim ben dedi bişeyler eveleyip geveledi kıvırdı o an sadece biz düğün istemedik nikah yapabiliriz kimse zor durumda kalmasın falan dedim o da ama bızım yapmamız lazım muhabbetıne girdi (gösteriş başka bişey değil) Sonra ben şey dedim benim annemde nişanlandıgımdan beri tembihliyor kybele altınları haram etmeyin inşallah ilerde bi ev alırsınız gerekirse bizde yardım ederiz diye...

Bu konusma burda kapandı ama ben kadından sogudum resmen nişanlımda öyle bişey yaparlarsa en son veririm ama bir dahada yüzümü göremezler dedi. O kadar sinir oldum ki bu durumda nasıl davranmalıyım bilmiyorum.
Ne münasebet canım ikinize takılan altınları kendine alicak sonuçta birikim için yatırım için kullanırsınız saçmalamış eşiniz de neden versin verdikten sonra yüzünü göstermese ne gecicek ellerine kadın alacagini almış olcak her türlü. Konu başlığına gelirsek de ben şanslı olan kisimdayim neyse ki kayınvalide bile denmeyecek kadar iyi bir anneye sahibim ama ben her türlü mesafemi yine de korurum mesafe candır 😂

Biz evlenirken eşimin ailesi düğündeki herşeyi aldılar. Üzerimize de birşey takılmasın diye kurdelaları yok ettiler düğünde.. :) çok travmatik ve trajik oluyor böyle durumlar. Eşimle az kavga etmedik evliliğimiz boyunca. Ailesi resmen bizim aramıza dinamiti attı gitti. Ailesi ile 3 yıldır görüşmüyordum, eşim de ilk 8 ay görüşmedi sonra tek görüştü. benim 3 yıl oldu. sonuçta 3. Yılın sonunda barıştık, napalım... Sonuçta, öyle altında parada gözleri varsa herşeye hazırlıklı olmak lazım, kaldıramayacaksanız en baştan konuşun, biz annemizdir babamızdır dedik ses etmedik, sonra huzur kalmadı.

Dugunu aileler istiyor ama masrafi ciftlere kaliyor.. aman ne mattah bissey yaptiniz alkisss👏👏👏 kv sana cektirecege benziyor dikkat et

Biz evlenirken eşimin ailesi düğündeki herşeyi aldılar. Üzerimize de birşey takılmasın diye kurdelaları yok ettiler düğünde.. :) çok travmatik ve trajik oluyor böyle durumlar. Eşimle az kavga etmedik evliliğimiz boyunca. Ailesi resmen bizim aramıza dinamiti attı gitti. Ailesi ile 3 yıldır görüşmüyordum, eşim de ilk 8 ay görüşmedi sonra tek görüştü. benim 3 yıl oldu. sonuçta 3. Yılın sonunda barıştık, napalım... Sonuçta, öyle altında parada gözleri varsa herşeye hazırlıklı olmak lazım, kaldıramayacaksanız en baştan konuşun, biz annemizdir babamızdır dedik ses etmedik, sonra huzur kalmadı.
Sonra bu evlilikler niye bu kadar parcalaniyor? Cunku iyi niyeti suistimal ediyorlar, ne kadar terbiyesizce ve adice bir hareket kurdelalari yok etmek.. keske poset acip icine koysaydiniz kiz tarafi olarak😐😂

Ve sen bu olayi asla unutamayacaksin. 10 tane cocukta dogursan kendini enayi gibi kandirilmis hissedecksin..

Böyle altınlara çökmeye çalışan aileleri sevmiyorum ama sizin kayınvalidenize üzüldüm.
Nişanlınız annesi bu düşüncesini söylediğinde cevabını vermiş zaten. Konuyu tekrar açıp kadını elin kızının yanında rencide etmesine ne gerek vardı?

"Gerekirse veririm ve bir daha yüzümü göremezler" cümlesindeki yüzünü göstermeme kısmı da en fazla 1 ay sürer.
Nişanlınız her olayı, her tepkisini şova dönüştürmeyi seviyor galiba. Kötü bir özellik bu.
Bugün 3 aydır tanıdığı kadının yanında annesini rezil eden insan yarın başkalarına şov yapmak için sizi rezil eder.
Sonra siz de "evlenmeden önce böyle değildi" dersiniz büyük ihtimalle. Ama annesine bunu yapanın aynı şeyi size yapmaması için bir sebep yok.

Son düzenleme:
Daha önce burda bahsetmiştim görücü usulü biriyle tanıştırıldım. Görüştük, konuştuk, anlaştık ve nişanlandık. Her şey yolunda gidiyordu ailesine karşı saygısızlık etmedim hiç eşya konusunda sürekli zorlamadan kimseyı aldık. Kaldı ki onların maddi durumu ne zaman musaıtse o zaman bakalım dedik falan. Neyse nişanlım bir gün şey dedi "annesi demiş ki bizim taraftan altın takılırsa ben alırım" nişanlımda köpürmüş kabul etmemiş. Konuyu benim yanımda açtı annesi ben ona şaka yaptım falan dedi utandı konuyu kapattı. Orda sadece işte yemeklı düğün yapacagız para olmazsa o an alırız sadece onu dedim ben dedi bişeyler eveleyip geveledi kıvırdı o an sadece biz düğün istemedik nikah yapabiliriz kimse zor durumda kalmasın falan dedim o da ama bızım yapmamız lazım muhabbetıne girdi (gösteriş başka bişey değil) Sonra ben şey dedim benim annemde nişanlandıgımdan beri tembihliyor kybele altınları haram etmeyin inşallah ilerde bi ev alırsınız gerekirse bizde yardım ederiz diye...

Bu konusma burda kapandı ama ben kadından sogudum resmen nişanlımda öyle bişey yaparlarsa en son veririm ama bir dahada yüzümü göremezler dedi. O kadar sinir oldum ki bu durumda nasıl davranmalıyım bilmiyorum.
Mevzu altın değil mevzu saf yerine konmak.
Hoşlanmıyorum böyle şeylerden.
Kayinvalide sevilmez diye birşey yok ben severim. Kişisine göre bence.

Eşiniz o altınları verir , sonra da annesi ile bir güzel gorusur.Annesi sonuçta nereye kadar görüşmeyecek.Olan altınlara olur😂
O altınları vermeyeceğiz ondan eminim de görüşme kısmına bişey diyemem

X