Kayınvalıdem eşimin sorumluluk kazanmaması için elinden geleni yapıyor

Sienatan

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2021
561
495
33
işte insan zamanla tanıyor ,ama küfür konusunda anında sıcağı sıcağına tepkinizi belirtin çünkü çocuklar anında kapıyorlar ilerde çocuğunuz olursa inşallah, görümcenin de çocuğu olursa değişir bence daha dikkatli olur ya o ne öyle küfürler laflar
Başta tanıstıgımızda o kadar elit tiplerdiki uzaktan..İçine girdikçe Allahım dedım ben nereye gelin gelmişim.Duvarlar da ince her gün onların o kavgası gürültüsü sankı bızım evde kavga edıyorlar gibi..Kedi köpek gıbıler o kavga olmamıs gıbı kavgaları bıter bırlıkte kahve ıcerler..Görümcem de ben calısmıyorum dıye ustume yürüdü kavga cıkarmaya calıstı benımle..O günden sonra konusmadım o oldugunda gıtmıyorum evlerine, kayınvalıdem barısmamızı ıstıyor benım ıcın artık mumkun degıl dedım.Kayınvalıdeme tuhaf gelmıs..Kendileri gibi zannetti beni de..

Thewitcher

HomeSweetHome
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
2.973
14.519
Valla iyilik degıl bu canım.Karsındakı bu durumdan memnunsa adı ıyılık olur benım esımle aramda bunların sorun oldugunu eşimin o getırdıkce alısverıs yapmak ıstememesı bızı ayrı bır ev olarak gormedıgı vs bunların hepsını acıkca konustum kayınvalıdemle..Ve bu konudan kavgalarımıza da sahıtler gene de aynı devam edıyor..Ben de artık ne lazımsa yazıyorum ne var dıyorsan onceden temın et ben markette sureklı bu var mı su var mı dıye sen ararken senı bekleyemem dedım..Paramız bırıkıyor elbette ama sureklı bırseyler aldıgın ıcın mesafe koyamıyorsun bu defa.Çünkü kayınvalıdem cok bunaltıyor...Daha yenı evlıydık onlarla yemek yememızı ısterdı...Özel günlerimiz oluyor esımle 14 subat dogum gunu vs o zaman da cagırıyorlar bırlıkte yemek yemek ıcın..Hıc anlayıs yok malesef hersey de para bırıktırmek degıl zaten ac acıkta degılız..Çok yardım etmek ıstıyorlardıysa ogullarına evlendırırken esya alırlardı hıcbırsey almadılar sımdı bu yardım etme ıstegı nerden gelıyor sadece mutfak konusunda anlamıs degılım
anladım canım bu yönden bakmadım açıkçası
aynı apartmanda oturanların genel olarak bi çilesi oluyor zaten
eşte bitiyor herşey
yoksa malesef huzursuzluk kaçınılmaz oluyor
bizde altlı üstlüyüz
14 senedir huzur nedir bilemedim

Biarritz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2019
587
1.523
Kendinizi kandırmayın. O yüzden değil, zor geldiği için çalışmıyorsunuz. Diğer konuyu bilemem ama bu konuda tek tavsiyem bir kadın olarak güçlü olmak için, ekonomik özgürlüğünüz için çalışın. Burada hep okuyoruz çalışma hayatı olmadığı için eşinden boşanamayan, şiddete, aldatmaya maruz kalıp kabullenen kadınları. Dünyanın binbir türlü hali var.

Valla ben de şöyle durup bir düşündüm, benim çalışmamın kayın ailemin fikirleriyle herhangi bir alakası olabilir mi diye, bağ kuramadım. Insanın kişisel istek, hedef ve gelişimi esastir bu konuda.

Pinkflambe

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
5.412
23.592
Yorumlarda en çok dikkatimi çeken şey ''Neden Çalışmıyorsun? Çalış ve ekonomik özgürlüğünü eline al''Gibi yorumlar oldu. Neden kadınların çalışmasının olmazsa olmaz bir kanun gibi gösterme telaşın dasınız, anlayamadım doğrusu. Çalışmayan evde çocuklarını büyüten evhanımlığını, basit ve önemsiz bir şeymiş gibi empoze ediyorsunuz?! Bana göre bu dünyadaki en önemli iştir ANNE Olmak EŞ olmak yani Evin Hanımı olmak. Bir Kadın bir evlat yetiştirerek dünyanın düzeni değiştirebilir. Çalışan ve iş yerinde stres ve yorgunluktan bitkin düşüp, evde evladına ve eşine yeterli enerjisi kalmayıp ilgilenmeyen kadınlar yüzünden, mutsuz ve boşlukta olan belki binlerce çocuklar var bu ülkede.''Sakın bir çiviyi küçümseme. Bir çivi bir nalı, nal bir atı, at bir komutanı komutan bir orduyu, ordu koca bir ülkeyi kurtarır. '' Yani bazen basit ve önemsiz gibi gördüğümüz bir olay,aslında büyük olayların başlangıcıdır. ' Evlat istediğin gibi değil, yetiştirdiğin gibi olur!''
'Kadın Vardır Yiğit Doğurur,Oymağı Devlet Eder;Kadın Vardır İt Doğurur,Memlekete Dert Eder.!!'' Bana göre Yeryüzündeki En ''DEĞERLİ'' ve ''EN ÖNEMLİ'' Meslektir ''EV HANIMLI ve ANNELİK''

Bağırmanıza gerek yok küçük harf yazdığınızda da okuyup ne yazdığınızı anlayabiliyoruz. Öncelikle annelik bir meslek değildir, olamaz. Eş olmakta dünyadaki en önemli meslek değildir çünkü meslek değildir. Bu şuna benziyor ne iş yapıyorsuna cevap nişanlıyım. Ne alaka yani medeni durumla meslek bağlantısı kurmak.

Bir insanın çalışmasının önerilmesi neden kötü oluyor onu da anlamadım. Kötü bir şey mi bir insanın ekonomik özgürlüğünün kendi elinde olması? İmkanları el veren herkes çalışmalı bu olmazsa olmaz bir kanundur benim gözümde kadın-erkek fark olmaksızın

Yazınızda buram buram çalışan kadın kötü annedir, evladıyla ilgilenmez vurgusu var. Eleştirdiğiniz şeyi kendiniz yapmışsınız. Nice evde oturan ama evladıyla ilgilenen veya kendince ilgilendiğini sandığı evladını kötü yetiştiren anne de var bu ülkede. İşinize gelen kısıma odaklanmışsınız. Şu yazdıklarınızla çalışan kadınlara özür borçlusunuz

Aybush

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
7.668
12.832
31
Yok canım ya çok sinir bozucu sürekli minnet etmek zorundasın gıtmek ıstemedıgımde bıle hayır dıyınce kötü oluyorum çünkü cogu seyımız ordan...Kımseye mınnet etmemek en guzelı :110:
Kendileri de elbet birgün bıkar emin ol

sonanda

Nirvana
Pro Üye
29 Nisan 2013
14.816
27.944
Aslında kuaföre giderim para verir dip boyam gelsin kendi der kuafore gıdeceksen götüreyim diye..Pandemıden önce dısarı cıkardık evde yemek oldugu ıcın bırlıkte restaurantta yemek ısterdı sınema konser bunlara hıc gözune gelmez para harcardı ben kızardım artık cok aşırı pra harcamayalım dıye..Yasamayalım mı hıc der..Sadece annesı getırdıgı ıcın mutfaga harcamak ıstemez mutfaga harcadıgı gözüne gelır..Bu durum benım tuhafıma gıdıyor...Annesı karısmasaydı tadında bıraksaydı bu verme olayını emınım esım dört dörtluk bır es olacaktı asla ızın vermedı kayınvalıdem hıc elını cekmedı kı bır deneyelım nasıl oluyor
Kayinvalide birseyler verdiginde kabul etme. Biz ev köy olduk. Krndi sorumluluklarimizi kendimiz yapmaliyiz. Bu bize iyilik degil diye konus.

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
7.048
12.349
41
Hayatımı kimseden 5 kuruş dahi almadan yaşıyorum...Yani kimse bana al şu kıymayı kullanırsın,al şu tarhanayı, şu elmayı vs köyden geldi demiyor...Ya da pazara gittim işte kendime şu küpeyi almıştım sana da aldım diyen mesela 1 tane allahın kulu yok yani...Kardeşime neler almışımdır kendime bişi alınca ama o sürekli kendine bişiler aldıgı halde, hiçbi zaman ablama da alayım dememiştir...Üzerindeki veya evindeki bişeyi beğensem, surdan aldım ordan alabilirsin der sadece....Maaşım var diye zerreyi çok görüyorlar herhalde...Hiçbir akrabamdan 1 tane çöp bile görmem ayrıca...Geçen halamın evinde yapma çiçek vardı, aynısından birden fazla vardı, alınsa da içinden farkedilmez yani 1 tanesini, hiç.istemem kimseden bişi ama o sıra tam oyle bi çiçek arıyordum sunun 1 tanesini alayım mı dedim kırkyılda 1 defa, onda bile baya düşündü kendisi yani bi durdu falan elinde torba torba yapma çiçek oldugu halde ...

Millete bakıyorum, bunu teyzem aldı, teyzem kendine ne alsa bana alır, elinde altın bilezik sallanıyor ablası almış falan...

Sen de madem eline poşeti alıp markete gider gibi kv evine git, ne eksikse su yok bu yok diye posete at gel....Onun da istediği bu değil mi sorun yok bence...Birikimini de yaparsın ne guzel...niye dilenci olacaksın ki

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 51 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 166 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :79.6 Kg.

Sienatan

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2021
561
495
33
Kayinvalide birseyler verdiginde kabul etme. Biz ev köy olduk. Krndi sorumluluklarimizi kendimiz yapmaliyiz. Bu bize iyilik degil diye konus.
Canım en basında denedım getırıyordu almıyordum kapıya bırakıyor esımle gönderiyor ınan başedılecek gıbı degıl...Stres stres artık saclarım dokulmeye basladı..Bu defa mecbur bıraktım lıste yapıyorum esıme verıyorum evde ne varsa nerden temın edıyorsan et ben markette senı beklemem annemı arayayım sorayım varmıymıs dıye dıyorum..Gercekten onlarla mucadele edecek gücüm kalmadı..Bir yandan aman benı davet edecek ne bahane uydurayım dıye dusunmem bır yandan aman yıne bıseyler getırecek dıye gercekten saglıgımdan olmaya basladım...İnsanlara belkı abartı gelebılır ama bır duzen oturtmaya calısıyorum dışardan kendı aılem dahıl kımsenın mudahıl olmasını ıstemıyorum cunku bız kendı kendımıze yetebılıyoruz ac degılız acıkta degılız gerek yok olsa zaten ılk basta benım aılem yardım eder

Sienatan

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2021
561
495
33
Hayatımı kimseden 5 kuruş dahi almadan yaşıyorum...Yani kimse bana al şu kıymayı kullanırsın,al şu tarhanayı, şu elmayı vs köyden geldi demiyor...Ya da pazara gittim işte kendime şu küpeyi almıştım sana da aldım diyen mesela 1 tane allahın kulu yok yani...Kardeşime neler almışımdır kendime bişi alınca ama o sürekli kendine bişiler aldıgı halde, hiçbi zaman ablama da alayım dememiştir...Üzerindeki veya evindeki bişeyi beğensem, surdan aldım ordan alabilirsin der sadece....Maaşım var diye zerreyi çok görüyorlar herhalde...Hiçbir akrabamdan 1 tane çöp bile görmem ayrıca...Geçen halamın evinde yapma çiçek vardı, aynısından birden fazla vardı, alınsa da içinden farkedilmez yani 1 tanesini, hiç.istemem kimseden bişi ama o sıra tam oyle bi çiçek arıyordum sunun 1 tanesini alayım mı dedim kırkyılda 1 defa, onda bile baya düşündü kendisi yani bi durdu falan elinde torba torba yapma çiçek oldugu halde ...

Millete bakıyorum, bunu teyzem aldı, teyzem kendine ne alsa bana alır, elinde altın bilezik sallanıyor ablası almış falan...

Sen de madem eline poşeti alıp markete gider gibi kv evine git, ne eksikse su yok bu yok diye posete at gel....Onun da istediği bu değil mi sorun yok bence...Birikimini de yaparsın ne guzel...niye dilenci olacaksın ki
İnan en güzeli kimseye minnet borcun olmaz..Bana da öyle kimsenin verdiği birşey yok normalde,istemem de öyle bır beklentım de olmaz ama kayınvalıdem bunaltacak derecede herseyı verır bu defa esım onu görünce alısıyor ne de olsa veren var nıye alayım kı dıyor..Ben aradan cekıldım lıstemı yapıyorum ne varsa ordan alacagı gıdıyor esım kendı alıyor bız marketten dıger ıhtıyacları alıyoruz..Napım annesı calısıyor kendı acımıyor ben onları dusunsem de acısam da farklı anlasılıyor bıraktım ben de kendılerı bılırler

Biarritz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2019
587
1.523
Yorumlarda en çok dikkatimi çeken şey ''Neden Çalışmıyorsun? Çalış ve ekonomik özgürlüğünü eline al''Gibi yorumlar oldu. Neden kadınların çalışmasının olmazsa olmaz bir kanun gibi gösterme telaşın dasınız, anlayamadım doğrusu. Çalışmayan evde çocuklarını büyüten evhanımlığını, basit ve önemsiz bir şeymiş gibi empoze ediyorsunuz?! Bana göre bu dünyadaki en önemli iştir ANNE Olmak EŞ olmak yani Evin Hanımı olmak. Bir Kadın bir evlat yetiştirerek dünyanın düzeni değiştirebilir. Çalışan ve iş yerinde stres ve yorgunluktan bitkin düşüp, evde evladına ve eşine yeterli enerjisi kalmayıp ilgilenmeyen kadınlar yüzünden, mutsuz ve boşlukta olan belki binlerce çocuklar var bu ülkede.''Sakın bir çiviyi küçümseme. Bir çivi bir nalı, nal bir atı, at bir komutanı komutan bir orduyu, ordu koca bir ülkeyi kurtarır. '' Yani bazen basit ve önemsiz gibi gördüğümüz bir olay,aslında büyük olayların başlangıcıdır. ' Evlat istediğin gibi değil, yetiştirdiğin gibi olur!'''Kadın Vardır Yiğit Doğurur,Oymağı Devlet Eder;Kadın Vardır İt Doğurur,Memlekete Dert Eder.!!'' Bana göre Yeryüzündeki En ''DEĞERLİ'' ve ''EN ÖNEMLİ'' Meslektir ''EV HANIMLI ve ANNELİK''
Önce neden görümcemin inadına calismiyorum deyip sonra bununla tamamen tezat ve edebi bu açıklamayı yaptınız :KK70: bence sizin de kafanız karışık. Çalışmak istemeyebilirsiniz. Isı beğenmemiş olabilirisiniz. Parası az gelmiş olabilir. Kariyer vaadetmedigini dusunmus olabilirsiniz. En doğal hakkınız. Arkasına bir suru bahane sıralamadan söyleyebilmelisiniz.

Sienatan

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2021
561
495
33
Önce neden görümcemin inadına calismiyorum deyip sonra bununla tamamen tezat ve edebi bu açıklamayı yaptınız :KK70: bence sizin de kafanız karışık. Çalışmak istemeyebilirsiniz. Isı beğenmemiş olabilirisiniz. Parası az gelmiş olabilir. Kariyer vaadetmedigini dusunmus olabilirsiniz. En doğal hakkınız. Arkasına bir suru bahane sıralamadan söyleyebilmelisiniz.
O üyenin acıklaması canım.Benim için ilk sebep buydu çünkü üzerimde inanılmaz bir baskı kurdular..Sürekli onlara gittiğimizde görümcem bilgisayarını getir bakalım ne ıs varmıs,kayınvalıdem gelir arkadası veya akrabası ıcın x dıyorkı siena nin evde canı sıkılmıyor mu hıc aksama kadar evde...(Ki aksama kadar evde durdurmuyorlardı sureklı ıslerıne cagırıyorlardı) Bir yere gideriz hemen bır yerde ılan görsün benım ıcın gırer sorar benım adıma konusur baktıgı ısler ayak ıslerı benım meslegımle hıc alakası olmayan seyler vs.O süreçte çok bunaldım daha cok yenıydım ıstemedıgımı çok acık ıfade edememiştim esıme söyluyordum ıstemıyorum dıye..Sanırım onun konusması yeterlı olmadı veya onu dınlemedıler aylarca baskı yaptılar bu sekılde..En sonunda esımızle olan baska bır konudan tartısmamızda seslerımızı duymuslar görümcem eve kadar geldı bagırdı cagırdı ustume yurudu sen salaksın aptalsın calısmıyorsun vs neler neler..Sonrasında Türkiyeye aılemın yanına artık kafa dınlemeye gıttım psıkolojım bozulmustu artık..Stresten sürekli mıde bulantıları sac dokulmesı bıraz gıttım nefes aldım esım de geldı babam esımle konustu görümcesi benım kızıma karısamaz dedı gecınemıyorsanız gelırsınız ben sıze daıre verırırm bakarım da dedı ama bu sekılde olmaz dedı..O da artık nasıl konustuysa aılesıyle daha bu konu acılmadı..Arada kayınvalıdem kendı kafasına göre dukkanların uzerındekı ılanlara bakar hıc oralı olmam o kadar..Belki ailesi bizi rahat bıraksa ben de ne ısteyıp ne ıstemedıgımı anlayacagım belkı ben calısmak ısteyecegım ama böyle ımalar yaptıkca onlar sanırım ınat edıyorum

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
7.048
12.349
41
İnan en güzeli kimseye minnet borcun olmaz..Bana da öyle kimsenin verdiği birşey yok normalde,istemem de öyle bır beklentım de olmaz ama kayınvalıdem bunaltacak derecede herseyı verır bu defa esım onu görünce alısıyor ne de olsa veren var nıye alayım kı dıyor..Ben aradan cekıldım lıstemı yapıyorum ne varsa ordan alacagı gıdıyor esım kendı alıyor bız marketten dıger ıhtıyacları alıyoruz..Napım annesı calısıyor kendı acımıyor ben onları dusunsem de acısam da farklı anlasılıyor bıraktım ben de kendılerı bılırler

Oyle de benimki cok uç nokta...kimseden en ufak bişi gelmez oysa ki ben cok eli açığımdır

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 51 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 166 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :79.6 Kg.