Kayınvalidem ve Anlamsız Davranışları

Nefertiti9191

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
7
0
32
Merhaba hanımlar yaklaşık 3 senelik evliyim 2,5 yaşında da kızım var 2. evliliğim kayınvalidem çok dengesiz bir insan biz evlendiğimizde psikolojisi çok bozuktu eskiden gelen bir rahatsızlığı sebebiyle eşim benimle evleniyor diye intihara bile kalktı neyse gel zaman git zaman doktoruna gitmeye devam etti ve ilaçlarını kademeli bıraktı tabi bu süreçte bana çalış çocuğa ben bakarım dedi ama asla güvenip bırakmadım bugün ise çok garip bi şekilde onlara gittik ve kapıdan girer girmez midem çok ağrıyor çok sinirliyim bişey de olmadı hepinize çatarım demeye başladı eşim pek tınlamadı daha sonra ben kızıma yemek yedirirken konuşmaya başladık kızımın bu aralar yemek yemediğini kustuğunu söyledim kızım hasta değildi sadece akşam yemeğini yemek istemiyordu ve birden bire bana senin yaptığın yemeklerin lezzeti yok soğanını çok koyuyosun falan dedi bende dedim geçen kereviz yaptım onda soğan salça yoktu onu da istemedi dedim hala üstüme gelmeye devam edince bende tamam benim elim lezzetsiz dedim konuyu kapattım ama sindiremiyorum kızımın beslenmesine ekstra özen gösteriyorum kv ise birgün melek sonraki günler resmen bambaşka biri artık bu ruh hali beni de geriyor ister istemez eşimle konuşuyorum ama değişen bişey yok adetim de geçti sanırım yeniden hamileyim şimdi birde bunun sıkıntısını yaşatacak bana çok bunaldım inanın annem de burada yaşamıyor delirmeme ramak kaldı eşimse hem bebeği sorun ediyor maddi açıdan hem beni anlamıyor yapayanlız kaldım ne yapıcam şimdi

eşimse hem bebeği sorun ediyor maddi açıdan hem beni anlamıyor yapayanlız kaldım

Bizim toplumumuzun kadınlarında böyle bir sorun var gerçekten.

Meselenin hem kökenini şaşırıyorlar hem de büyüğünü.

Bence kv yi bir kenara bırakıp şu cümledeki asıl meselenize eğilin.

Elinizin lezzetsiz olduğunu düşünen kv mi daha ciddi mesele; yoksa kendi çocuğunu maddi açıdan sorun edip hamile olan karısına bunu söyleyen adam mı ?

Bu adamın size destek olmasını mı bekliyordunuz da yalnız kaldınız?

1) kv psikolojik sorunu olan bir insan eşle konuşmanız bunu değişremez sağlam tedavi
2) korunma denen bir şey var güzelce efsanevi korunacaktı 2 tarafa türkiyenin şu zamanında 2 3 çocuğa bakmak lüks stresini yanlış yansıtmış olabilit
Siz aynı apartmanda ya da aynı evde falanmısınız kv ile
Eğer öyle değilseniz az görüşün bir de psikolojisi bozuk bir insana bozulmayın

Kapınızı çektiğiniz vakit kayınvalide kim ki.
Dış kapının mandalı.
Şuan esas sorun eşinizin desteğini görmemekten.
Bu konuda bi konuşmanız oldu mu onla?
Olmadıysa böyle bi ilişkiyi 2. çocukla taçlandırmak kimin fikri?
Yani bebek geliyorsa hoşgelsin tabi güzel hazırlanmak lazım ilk aydan itibaren.
Ama bunun için de evinizde buna zemin hazırlamalısınız.
Şuan ilk iş o, kv değil.

Biri bana elin lezzetsiz, yemeklerini sevmiyorum vs derse cidden hiç bozulmam. Nimete laf etmek doğru değil ama o da öyle biriyse napayım der geçerim. Yani böyle bozulmaları pek anlamıyorum onun için. Onun dışında başka örnek de goremedigim için anlamadım pek olayı. Sizin sorununuz eşle sanki.

Psikolejisi bozukmus kadının kendiniz söylüyorsunuz duymayın rahatsız deyin geçin eşinizin sorun çıkarmasi daha büyük sorun bence korunmuyormusunuz ?

Merhaba hanımlar yaklaşık 3 senelik evliyim 2,5 yaşında da kızım var 2. evliliğim kayınvalidem çok dengesiz bir insan biz evlendiğimizde psikolojisi çok bozuktu eskiden gelen bir rahatsızlığı sebebiyle eşim benimle evleniyor diye intihara bile kalktı neyse gel zaman git zaman doktoruna gitmeye devam etti ve ilaçlarını kademeli bıraktı tabi bu süreçte bana çalış çocuğa ben bakarım dedi ama asla güvenip bırakmadım bugün ise çok garip bi şekilde onlara gittik ve kapıdan girer girmez midem çok ağrıyor çok sinirliyim bişey de olmadı hepinize çatarım demeye başladı eşim pek tınlamadı daha sonra ben kızıma yemek yedirirken konuşmaya başladık kızımın bu aralar yemek yemediğini kustuğunu söyledim kızım hasta değildi sadece akşam yemeğini yemek istemiyordu ve birden bire bana senin yaptığın yemeklerin lezzeti yok soğanını çok koyuyosun falan dedi bende dedim geçen kereviz yaptım onda soğan salça yoktu onu da istemedi dedim hala üstüme gelmeye devam edince bende tamam benim elim lezzetsiz dedim konuyu kapattım ama sindiremiyorum kızımın beslenmesine ekstra özen gösteriyorum kv ise birgün melek sonraki günler resmen bambaşka biri artık bu ruh hali beni de geriyor ister istemez eşimle konuşuyorum ama değişen bişey yok adetim de geçti sanırım yeniden hamileyim şimdi birde bunun sıkıntısını yaşatacak bana çok bunaldım inanın annem de burada yaşamıyor delirmeme ramak kaldı eşimse hem bebeği sorun ediyor maddi açıdan hem beni anlamıyor yapayanlız kaldım ne yapıcam şimdi
Kadının hasta olduğunu belirtmişsiniz . Allah sağ elimizi sol elimize muhtaç etmesin ama olabilir . Hiç birimiz sabaha nasıl ka bilmiyoruz . Yaptığınız çok yanlış .
Ayrıca yanlışlıkla hamile kalma olayı da çoooookkkk eskilerin sorunu . Şu devirde böyle bir şey mümkün olmamalı .

Eşinize diyemediklerinizi kayınvalidenizin üstünden dile getirmeyin . Kaçak dövüşmeyin . Eşiniz de annem böyle idare et diyordur muhtemelen. Ne desin adam ? Aynı şeyi anneniz yapsa siz ne derdiniz eşinize mesela ?
Yapayalnız değilsiniz ayrıca bir , belki iki tane çocuğunuz var .

Yine asıl sorun yerine yan soruna odaklanılmış.
Kayınvalide elin lezzetsiz dedi diye lezzetsiz olmuyor. Belki damak tadına uymuyordur, he he de geç.
Ama maddi açıdan sürekli çocuğu bahane eden eşini güzel bir haşlamak lazım. Madem maddi olarak hazır değildi tutsaydı şeyini sevişmeseydi. Korunmasız sevişince herşey mükemmel hamile kalınca "aaaa maddi açıdan sıkıntılıyız"
Bunda sizinde ihmaliniz var kusura bakmayın, durumu olan insanlar bile çifter çifter korunurken maddi açıdan sorununuz varsa saldım çayıra mevlam kayıra yapmamalıydınız.

Bizim toplumumuzun kadınlarında böyle bir sorun var gerçekten.

Meselenin hem kökenini şaşırıyorlar hem de büyüğünü.

Bence kv yi bir kenara bırakıp şu cümledeki asıl meselenize eğilin.

Elinizin lezzetsiz olduğunu düşünen kv mi daha ciddi mesele; yoksa kendi çocuğunu maddi açıdan sorun edip hamile olan karısına bunu söyleyen adam mı ?

Bu adamın size destek olmasını mı bekliyordunuz da yalnız kaldınız?
beni anlayamamasının sebebi kendini buna odaklamış olmaması benim gibi.. çünkü çok dikkat ediyordu ve birdenbire bam hamile olduğum çıkınca doğal olarak şoka uğradı ve zor bir dönemden geçiyoruz tabi ki de bunları sıkıntı etmekte yanlız kalmam duygusal anlamda hislerimi anlayamaması yoksa istemiyor değil olayı çok farklı yerlere çekmişsiniz yada algıda seçicisiniz bilemedim ve evet kayınvalidem daha büyük mesele çünkü davranışları beni huzursuz ediyor stres yaşatıyor

Kadının hasta olduğunu belirtmişsiniz . Allah sağ elimizi sol elimize muhtaç etmesin ama olabilir . Hiç birimiz sabaha nasıl ka bilmiyoruz . Yaptığınız çok yanlış .
Ayrıca yanlışlıkla hamile kalma olayı da çoooookkkk eskilerin sorunu . Şu devirde böyle bir şey mümkün olmamalı .

Eşinize diyemediklerinizi kayınvalidenizin üstünden dile getirmeyin . Kaçak dövüşmeyin . Eşiniz de annem böyle idare et diyordur muhtemelen. Ne desin adam ? Aynı şeyi anneniz yapsa siz ne derdiniz eşinize mesela ?
Yapayalnız değilsiniz ayrıca bir , belki iki tane çocuğunuz var .
okuduğunuzu anlayamadığınız ve algılayamadığınız çok açık o yüzden cevap veremicem size kusura bakmayın

Sizde esiniz gibi kayınvalideyi tınlamayın, yeri geldi mi yaptiginiz gibi lafı yapistirin, o kadar.
Sorun daha cok esiniz. Sizi anlamaması. Bebeği sorun etmesi.

Sizde esiniz gibi kayınvalideyi tınlamayın, yeri geldi mi yaptiginiz gibi lafı yapistirin, o kadar.
Sorun daha cok esiniz. Sizi anlamaması. Bebeği sorun etmesi.
eşim bebeği istemiyor değil canım sadece korkuyorum ya yetişemezsem maddi açıdan diyor sanırım bebek doğmadan ne olduğunu hiçbirimiz bilemicez kayınvalideyi sorun etmiyorum aslında ama bu gelgitleri beni aşırı strese sokuyor nerde ne yapacağını şaşırtıyor insana nabza göre şerbet vermek derler ya hani bunu sürekli yapıyor olmak beni çok yoruyor yoksa iyidir hoştur ama sanki farklı 2 karakter gibi biraz daha zaman geçince eşimin de beni anlayacağını çok iyi biliyorum çünkü merhametlidir haddinden fazla onun korkularını anlıyorum inşallah zor durumda bırakmaz rabbim onu ruhunu daraltmaz kendini sıkıp da

Maddi anlamda eşiniz dorun yapıyorsa neden korunmadınız?

Kv'yi takmayın bence, kadın hastaymış zaten bilinçli yapmıyor olabilir. Ona aynı üslupla cevap vermeniz daha da büyütür sorunları. He deyin idare edin hasta kabul edin ona belli etmeden tabi. Eşinize gelince çocuğu tek başınıza mi yaptınız? Madem maddi durumunuz kötü korunma konusuna o da özen gösterseydi

Hamileyken mi evlendiniz?
Zorunlu yaptığınız bir evlilik miydi bu eşinizle siz için?
Eğer öyleyse eşinizin tavırlarını açıklar bu durum.
Kv ise yaşlı hasta bir insan, ne diye kaale aldığınızı anlamadım.

Bence kv den çok esi
Bence kv deye kadar eşinin cümleleri daha çok can sıkıcı

beni anlayamamasının sebebi kendini buna odaklamış olmaması benim gibi.. çünkü çok dikkat ediyordu ve birdenbire bam hamile olduğum çıkınca doğal olarak şoka uğradı ve zor bir dönemden geçiyoruz tabi ki de bunları sıkıntı etmekte yanlız kalmam duygusal anlamda hislerimi anlayamaması yoksa istemiyor değil olayı çok farklı yerlere çekmişsiniz yada algıda seçicisiniz bilemedim ve evet kayınvalidem daha büyük mesele çünkü davranışları beni huzursuz ediyor stres yaşatıyor

Gitmeyin mesela

Hani corona da var

Yine kadın açık açık iyi değilim demiş olabilir belki ağır gelmiştir de geç yemeğe de

Siz neden huzursuz oluyorsunuz

Hadi insanız huzursuz oldunuz eşiniz ne yapabilir sizi nasıl anlayıp nasıl teselli edebilir

Eşiniz o anne ile büyümüş ömrünün sonuna kadar da ilgilenecek, siz onu anlayabiliyor musunuz

Bebeği sağlıkla kucağınıza alın da daha test bile yapmadan nasıl emin oldunuz herhalde deyip karalar bağlamak yerine bir netleştirin

Maddi olarak ortam kötü ama büyük de zaten küçükmüş ilk yıllarda onun eşyaları ile idare eder

İlk çocuktaki gibi masraf çok olmaz yeme içme zaten pahalı ama ona çözüm yok maalesef

X