Kayınvalidem 😩

Annem onlardandır sağ olsun. Ağzından bir allah razı olsun duymak kısmet olmaz

Yaşadıklarına üzüldüm ama kendisi de gidecek kapı bakacak yüz bırakmamış kimse ile arasında🤷‍♀️
Kadın cok enteresan biriydi yüz yüze gelecek olsak bakardım iyice yüzüne baksın selam vereyim diye, inatla bakmazdı.
Ölmeden önce esine cok beddua etti.Benden sonra gün yüzü görme demisti.Adamda yeni karısıyla evlendikten 2 ay sonra öldü.Bedduası da tuttu rahmetlinin🤷🏻‍♀️

Kızlar iyi geceler,

Ben 15 senelik evliyim.
Kelimenin tam anlamıyla şirret bi kayınvalidem var. Evlendiğimde ben 22 kayınvalidem 40 yaşındaydı. Nişanlılığımı, Evliliğimi burnumdan getirdi desem yalan olmaz. Misafirden farksızdı kendisi hiç bişeye karışmadı. Ama sürekli huzursuzluk çıkardı.
Defalarca eşimden dayak yedim ailesi yüzünden 😭😭😭 (Evliliğimin ilk senesinde !!!
Şuan şiddetle alakalı hiç bir problemim yok )

Hiç bir acı tatlı anımızı paylaşmadılar, iki evladım var çorap almamıştır. Bayramlarda ziyarete gideriz dondurma almaz. Çok şükür ihtiyacımız yok ama babaanne dede ya bekliyor çocuklar.

Yaşadıklarımdan sonra ben eşimin ailesinden baya uzaklaştım. Seneden seneye bir bayramda gidip bir kaç gün kalıp dönüyorum.
Arada soktuğu lafları duymamaya çalışıyorum vs.

Kayınvalidem de kayınpederimde çok enteresan tipler. Bir kere olağanüstü cimriler. Günde iki paket sigara içmeye para verirler ama asla üstlerine başlarına bişey almazlar vs.

Bayramda eşimin annesi aradı. Babasıyla kavga etmiş. Mevzu kayınvalidemin susmak bilmeyen çenesi ve para mevzuları. Para verdin vermedin, aldın almadın, yedin ettin.
Kayınpeder darp etmiş annesini.
Bayramdan beri konuşmuyorlardı. Geçen hafta sabah saatlerinde telefon çaldı eşimin anne babası yine birbirine girmiş.
Kayınpeder kayınvalidemi dövmüş, kayınvalidem bıçakla saldırmış, karakolluk olmuşlar ve kayınpeder uzaklaştırma almış !!!

Eşim hemen atladı gitti. Farklı bir şehirdeler.
Ben özellikle gitmedim. Hani benim yanımda rahat edemezler vs diye.

Eşim gittiğinde kayınvalidem en az 10 kere eşimi tembihlemiş sakın AlerjikRinit e söyleme diye. Bütün mahalle duymuş komşular polis çapırmış tüm şehir çalkalanıyor ama benim duymamı istemiyor.

Tüm ailesine haber vermiş, boşanıcam asla eve almam ama ben duymiyim.

Bu olay olduğunda tüm bana yaşattıklarına rağmen konusunda %60-70 haksız olmasına rağmen çok üzüldüm, aradım bişeye ihtiyacın varsa çekinme dedim. (Eşim sözde bana hasta olduğu için gittiğini söyledi) gel sana ben bakarım dedim o hala ben duymiyimin derdinde.

Onlara karşı hiç bir duygum yok. Sevmiyorum ama nefrette etmiyorum. Eşime sürekli ara sor destek ol annen baban yanlız bırakma diyorum. Başkası olsa bunca yaşanandan sonra ohh olsun der. Diyemiyorum ama hala el muamelesi görmek kötü hissettirdi.

Sizce yanlış mı davranıyorum !!!
Babasi bu yaşta kadinı dovmuş. eskiden esiniz sizi dovermiş. ilerde dövme ihtimali de var. Babası boyleyse hele. Bunu dert edin kendinize bence

Öyle yapıyorum şuan zaten de.
Bütün mahalle, aile duyupta benim duymamamdan korkaması şaşırttı beni.
İllaki duycam yani.
Kii ertesi gün görümcesinin kızı aradı beni.
Aranızda mesafe var samimiyet yok düşman gibisiniz. Duymamanızı istemesi çoook normal niye güvensin size? Aynı durumda siz olsanız sizde onun duymasını istemezdiniz eminim.

Ya sesi o kadar kötüydü ki anlatamam.
O an yaşadıklarım gelmedi bile aklıma.
Sessiz kaldığı da oldu savunduğu da ama sayelerinde ilk 5 senem çöp 😭
Yani dediğim gibi şiddet genel olarak kötü buna diyecek bir şeyim yok. Kimsenin hakkı yok . Ama sanırım ben yine de gel bakarım sana der miydim bilmiyorum 🤷‍♀️ Gerçi anlar mı ben bu kıza neler yaptım bu kız ne diyor bak fln bilemem .. bence bnu önce eşinizin anlaması gerekiyor görmesi gerekiyor

Kızlar iyi geceler,

Ben 15 senelik evliyim.
Kelimenin tam anlamıyla şirret bi kayınvalidem var. Evlendiğimde ben 22 kayınvalidem 40 yaşındaydı. Nişanlılığımı, Evliliğimi burnumdan getirdi desem yalan olmaz. Misafirden farksızdı kendisi hiç bişeye karışmadı. Ama sürekli huzursuzluk çıkardı.
Defalarca eşimden dayak yedim ailesi yüzünden 😭😭😭 (Evliliğimin ilk senesinde !!!
Şuan şiddetle alakalı hiç bir problemim yok )

Hiç bir acı tatlı anımızı paylaşmadılar, iki evladım var çorap almamıştır. Bayramlarda ziyarete gideriz dondurma almaz. Çok şükür ihtiyacımız yok ama babaanne dede ya bekliyor çocuklar.

Yaşadıklarımdan sonra ben eşimin ailesinden baya uzaklaştım. Seneden seneye bir bayramda gidip bir kaç gün kalıp dönüyorum.
Arada soktuğu lafları duymamaya çalışıyorum vs.

Kayınvalidem de kayınpederimde çok enteresan tipler. Bir kere olağanüstü cimriler. Günde iki paket sigara içmeye para verirler ama asla üstlerine başlarına bişey almazlar vs.

Bayramda eşimin annesi aradı. Babasıyla kavga etmiş. Mevzu kayınvalidemin susmak bilmeyen çenesi ve para mevzuları. Para verdin vermedin, aldın almadın, yedin ettin.
Kayınpeder darp etmiş annesini.
Bayramdan beri konuşmuyorlardı. Geçen hafta sabah saatlerinde telefon çaldı eşimin anne babası yine birbirine girmiş.
Kayınpeder kayınvalidemi dövmüş, kayınvalidem bıçakla saldırmış, karakolluk olmuşlar ve kayınpeder uzaklaştırma almış !!!

Eşim hemen atladı gitti. Farklı bir şehirdeler.
Ben özellikle gitmedim. Hani benim yanımda rahat edemezler vs diye.

Eşim gittiğinde kayınvalidem en az 10 kere eşimi tembihlemiş sakın AlerjikRinit e söyleme diye. Bütün mahalle duymuş komşular polis çapırmış tüm şehir çalkalanıyor ama benim duymamı istemiyor.

Tüm ailesine haber vermiş, boşanıcam asla eve almam ama ben duymiyim.

Bu olay olduğunda tüm bana yaşattıklarına rağmen konusunda %60-70 haksız olmasına rağmen çok üzüldüm, aradım bişeye ihtiyacın varsa çekinme dedim. (Eşim sözde bana hasta olduğu için gittiğini söyledi) gel sana ben bakarım dedim o hala ben duymiyimin derdinde.

Onlara karşı hiç bir duygum yok. Sevmiyorum ama nefrette etmiyorum. Eşime sürekli ara sor destek ol annen baban yanlız bırakma diyorum. Başkası olsa bunca yaşanandan sonra ohh olsun der. Diyemiyorum ama hala el muamelesi görmek kötü hissettirdi.

Sizce yanlış mı davranıyorum !!!
Kv size yaptıklarının cezasını çekiyor
Karma denen olay var etme bulma dünyası ,

X