Kayınvalidem 😩

Madem eşinizden vaktinde şiddet gördünüz, şu an dediğinize göre asla yok ve siz bu durumdan şu anda şikayetçi değilseniz neden belirttiniz ki? Konu bu değildi. Kısaca eşimle çok kötü günler geçirdim diyebilirdiniz ama kayınvalidenin ekstra nasıl kötü olduğunu vurgulamak istediniz sanırım. Bu konuda burası "kadınlar kulübü" olduğu için takdir edersiniz ki çok hassas. En azından kendinizi savunma durumunda kalmazdınız. Gelen yorumlara hiç kızmayın o yüzden

Aradığımda sesi çıkmıyordu o denli kötü.
Elimi kıpırdatacak halim yok diyince gelişti özellikle demedim. Ama gelse de bir çorba yapardım yani.
Bence bu iyilik değil, enayilik gibi olur
Yanlış anlamayın itham ya da hakaret değil
Nasıl ifade edeceğimi bilemedim sadece.

Böyle şeyler yapıp da kendinizi iyilik yaptım sanmayın

İnsani olarak dediniz peki ya gelip ee üç ay kalayım deseydi kendince ne yapacaktınız?
Baya kötü olurdunuz bence.
Sizinki nasıl olsa gelip kalmaz dediğiniz için dediğiniz bir söz bence aman iyilik edeyim diye değil.
Onu anlatmak istiyorum her şeye rağmen gel kal dedim iyiliğimden değil yani.
Ki haklısınız da ama üçe gönüllüyüm balık bilmese de olur sözlerine gerek yok dedim
Bekar oğlu var ve yaptıklarının farkında gelmezdi evet belkide onun rahatlığı vardır bilemiyorum.
Gelseydide niye geldin demezsim.

Kızlar iyi geceler,

Ben 15 senelik evliyim.
Kelimenin tam anlamıyla şirret bi kayınvalidem var. Evlendiğimde ben 22 kayınvalidem 40 yaşındaydı. Nişanlılığımı, Evliliğimi burnumdan getirdi desem yalan olmaz. Misafirden farksızdı kendisi hiç bişeye karışmadı. Ama sürekli huzursuzluk çıkardı.
Defalarca eşimden dayak yedim ailesi yüzünden 😭😭😭 (Evliliğimin ilk senesinde !!!
Şuan şiddetle alakalı hiç bir problemim yok )

Hiç bir acı tatlı anımızı paylaşmadılar, iki evladım var çorap almamıştır. Bayramlarda ziyarete gideriz dondurma almaz. Çok şükür ihtiyacımız yok ama babaanne dede ya bekliyor çocuklar.

Yaşadıklarımdan sonra ben eşimin ailesinden baya uzaklaştım. Seneden seneye bir bayramda gidip bir kaç gün kalıp dönüyorum.
Arada soktuğu lafları duymamaya çalışıyorum vs.

Kayınvalidem de kayınpederimde çok enteresan tipler. Bir kere olağanüstü cimriler. Günde iki paket sigara içmeye para verirler ama asla üstlerine başlarına bişey almazlar vs.

Bayramda eşimin annesi aradı. Babasıyla kavga etmiş. Mevzu kayınvalidemin susmak bilmeyen çenesi ve para mevzuları. Para verdin vermedin, aldın almadın, yedin ettin.
Kayınpeder darp etmiş annesini.
Bayramdan beri konuşmuyorlardı. Geçen hafta sabah saatlerinde telefon çaldı eşimin anne babası yine birbirine girmiş.
Kayınpeder kayınvalidemi dövmüş, kayınvalidem bıçakla saldırmış, karakolluk olmuşlar ve kayınpeder uzaklaştırma almış !!!

Eşim hemen atladı gitti. Farklı bir şehirdeler.
Ben özellikle gitmedim. Hani benim yanımda rahat edemezler vs diye.

Eşim gittiğinde kayınvalidem en az 10 kere eşimi tembihlemiş sakın AlerjikRinit e söyleme diye. Bütün mahalle duymuş komşular polis çapırmış tüm şehir çalkalanıyor ama benim duymamı istemiyor.

Tüm ailesine haber vermiş, boşanıcam asla eve almam ama ben duymiyim.

Bu olay olduğunda tüm bana yaşattıklarına rağmen konusunda %60-70 haksız olmasına rağmen çok üzüldüm, aradım bişeye ihtiyacın varsa çekinme dedim. (Eşim sözde bana hasta olduğu için gittiğini söyledi) gel sana ben bakarım dedim o hala ben duymiyimin derdinde.

Onlara karşı hiç bir duygum yok. Sevmiyorum ama nefrette etmiyorum. Eşime sürekli ara sor destek ol annen baban yanlız bırakma diyorum. Başkası olsa bunca yaşanandan sonra ohh olsun der. Diyemiyorum ama hala el muamelesi görmek kötü hissettirdi.

Sizce yanlış mı davranıyorum !!!
Boşverrrr evet duysan da duymamazlıktan gel zaten.Senin bilmemeni söylemesi işine gelmeli bir sorumluluğun olmaz işte ne güzel.Birak sanane hiç gel falan da deme ne halleri varsa görsünler

Madem eşinizden vaktinde şiddet gördünüz, şu an dediğinize göre asla yok ve siz bu durumdan şu anda şikayetçi değilseniz neden belirttiniz ki? Konu bu değildi. Kısaca eşimle çok kötü günler geçirdim diyebilirdiniz ama kayınvalidenin ekstra nasıl kötü olduğunu vurgulamak istediniz sanırım. Bu konuda burası "kadınlar kulübü" olduğu için takdir edersiniz ki çok hassas. En azından kendinizi savunma durumunda kalmazdınız. Gelen yorumlara hiç kızmayın o yüzden
Yoook asla kızmıyorum.
Bazılarına haklısınızda demişim okuduysanız.
Yanlış yazmış olabilirim. Keşke dediğiniZ gibi yazsaydım.

Boşverrrr evet duysan da duymamazlıktan gel zaten.Senin bilmemeni söylemesi işine gelmeli bir sorumluluğun olmaz işte ne güzel.Birak sanane hiç gel falan da deme ne halleri varsa görsünler
Öyle yapıyorum şuan zaten de.
Bütün mahalle, aile duyupta benim duymamamdan korkaması şaşırttı beni.
İllaki duycam yani.
Kii ertesi gün görümcesinin kızı aradı beni.

Kayinvalidemin dayak yemesini ben de istemem ama ne yasarsa yasasın asla gel sana bakayım demem.Bakılacak yüze tükürülmez derdi rahmetli dedem...Ki siz onun yüzünden şiddet de görmüssünüz ilahi adalet diyip gecerdim ben olsam...Dertsiz basina dert mi arıyorsun bosanıp yanina yerleşse senin yuvanda huzur kalmayacak

Kızlar iyi geceler,

Ben 15 senelik evliyim.
Kelimenin tam anlamıyla şirret bi kayınvalidem var. Evlendiğimde ben 22 kayınvalidem 40 yaşındaydı. Nişanlılığımı, Evliliğimi burnumdan getirdi desem yalan olmaz. Misafirden farksızdı kendisi hiç bişeye karışmadı. Ama sürekli huzursuzluk çıkardı.
Defalarca eşimden dayak yedim ailesi yüzünden 😭😭😭 (Evliliğimin ilk senesinde !!!

Hiç bir acı tatlı anımızı paylaşmadılar, iki evladım var çorap almamıştır. Bayramlarda ziyarete gideriz dondurma almaz. Çok şükür ihtiyacımız yok ama babaanne dede ya bekliyor çocuklar.

Yaşadıklarımdan sonra ben eşimin ailesinden baya uzaklaştım. Seneden seneye bir bayramda gidip bir kaç gün kalıp dönüyorum.

Kayınvalidem de kayınpederimde çok enteresan tipler. Bir kere olağanüstü cimriler. Günde iki paket sigara içmeye para verirler ama asla üstlerine başlarına bişey almazlar vs.

Bayramda eşimin annesi aradı. Babasıyla kavga etmiş. Mevzu kayınvalidemin susmak bilmeyen çenesi ve para mevzuları. Para verdin vermedin, aldın almadın, yedin ettin.
Bayramdan beri konuşmuyorlardı. Geçen hafta sabah saatlerinde telefon çaldı eşimin anne babası yine birbirine girmiş.
Kayınpeder kayınvalidemi dövmüş, kayınvalidem bıçakla saldırmış, karakolluk olmuşlar ve kayınpeder uzaklaştırma almış !!!

Eşim gittiğinde kayınvalidem en az 10 kere eşimi tembihlemiş sakın AlerjikRinit e söyleme diye. Bütün mahalle duymuş komşular polis çapırmış tüm şehir çalkalanıyor ama benim duymamı istemiyor.

Bu olay olduğunda tüm bana yaşattıklarına rağmen konusunda %60-70 haksız olmasına rağmen çok üzüldüm, aradım bişeye ihtiyacın varsa çekinme dedim. (Eşim sözde bana hasta olduğu için gittiğini söyledi) gel sana ben bakarım dedim o hala ben duymiyimin derdinde.

Onlara karşı hiç bir duygum yok. Sevmiyorum ama nefrette etmiyorum. Eşime sürekli ara sor destek ol annen baban yanlız bırakma diyorum. Başkası olsa bunca yaşanandan sonra ohh olsun der. Diyemiyorum ama hala el muamelesi görmek kötü hissettirdi.

Yanı bı ıhtıyacın var mı dıye sorulur tabıkı ınsanız,yardım edılır bosanacaksa sahıp cıkılır.O yasta kadın kocasından dayak yıyor :KK43:Ama gel demem.Ayrı ev acılsın derım.Sırret bırı olmasa da demem.Ev ev ustune olmaz.Saglık sorunu yoksa,eli ayagı tutuyorsa.

Sizi kötü kalbinizle baş başa bırakıyorum,
Belliki kötülükten besleniyorsunuz.
Eşim annesine hasta olduğunu söyledim AlerjikRinit e demiş bende geçmiş olsun dedim. Sesi çok kötü geliyordu. Bende gel ben seninle ilgilenirim dedim ki bunu komşuya bile yapıyoruz insanlık bu !!!
Komşuya gel sana bakayım mı diyorsunuz hshshshah. O kayınvalide inşallah gelir de ben sizin o melek kalbinizi görürüm o zaman. Yukarda Allah var, hiç canı gönülden sana bakarım demediğinize yemin ederim ama ispatlayamam

Hiçbir duygunuz olmayan insanların sorunlarını sizden saklamaları, neden konu açtıracak kadar kötü hissettirdi ki🤷‍♀️
Siz onlara elsiniz onlar size el, ki yaşadığınız olaylardan sonra aranıza mesafe koyduğunuz eş ailesinin sorunlarını size anlatmaları demek yeniden bir sürü sorunun kapısını aralamak demek, sizden saklamaları yüzünden kötü hissetmek yerine, kendi içlerinde çözmeye çalışıyorlar diye memnun olmalısınız.

Kocanin siddet gostermesi sasirtmadi beni, malum armut dibine dusmus. Buarada sen neden bu kadar karisma meraklisisin? Sanane dovmusse dovmus oglu baksin caresine gel, hastaysada gel bakarim ne demek? Niye yaranmaya calisiyorsun? Bence sen akillanmamissin.. 15 sene yetmemis bi 15 sene daha lazim demek

Sizi kötü kalbinizle baş başa bırakıyorum,
Belliki kötülükten besleniyorsunuz.
Eşim annesine hasta olduğunu söyledim AlerjikRinit e demiş bende geçmiş olsun dedim. Sesi çok kötü geliyordu. Bende gel ben seninle ilgilenirim dedim ki bunu komşuya bile yapıyoruz insanlık bu !!!
Ben o yoruma katılsam da kısmen.. yagu insanız bi ben mi kindar, kötü kalpliyim? Onda yoga, meditasyon.. ancak bu kadar yaradı demek, varsayalım ki yukardaki yorum gibi hissettiniz, mesaj falan verdiniz alttan alta.. e sen bana bunları çektirdin ama bak dünya hali, anladın umarım beni, ben yine sana evimi açarım, demiş olcaktınız, yani ben anlarım bu hissi ne bileyim.. yargıylamam yani 🤷🏻‍♀️ Kuzenim evlendiğinde aynı böyle kırklı yaşlarda bi kv si vardı ordan içselleştirdim belki.

Yanı bı ıhtıyacın var mı dıye sorulur tabıkı ınsanız,yardım edılır bosanacaksa sahıp cıkılır.O yasta kadın kocasından dayak yıyor :KK43:Ama gel demem.Ayrı ev acılsın derım.Sırret bırı olmasa da demem.Ev ev ustune olmaz.Saglık sorunu yoksa,eli ayagı tutuyorsa.
Inanir misin.. elden ayaktan dusen birine bakmakta cok zor.. bu onune bi kap yemek koymakla bitmiyor. Banyosi yedirmesi wc ihtiyaci.. tuvalet tutamiyolar yemek yiyemiyolar kendileri.. yani Allah kimsenin basina vermeye.. tek basina altini bile degistiremiyorsun..profesyonel yardim sart oluyor oyle durumlarda. Allah kimseyi o duruma dusurmesin

Inanir misin.. elden ayaktan dusen birine bakmakta cok zor.. bu onune bi kap yemek koymakla bitmiyor. Banyosi yedirmesi wc ihtiyaci.. tuvalet tutamiyolar yemek yiyemiyolar kendileri.. yani Allah kimsenin basina vermeye.. tek basina altini bile degistiremiyorsun..profesyonel yardim sart oluyor oyle durumlarda. Allah kimseyi o duruma dusurmesin
Amınn:dua:Sahsen ben o nu dagoze alamam zaten.Yardımcı tutulsun cocukları ortak odeyelım derım.

Son düzenleme:
Kızlar iyi geceler,

Ben 15 senelik evliyim.

Siz çok az kazık yemissiniz ki hala yanınıza çağırıp eksik kalan kazıkları mı tamamlatacaksiniz. Allah akıl fikir versin. Valla öyle kaynana el bilsin beni hiç bir haberi de bana gelmesin der konuyu kapatırım

Tamamen bende kalsın diye demedim.
Hastaydı onun için dedim.

X