Kayınvalidemin çorba diyeti

nickminkenari

sıkı sıkı tutun
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.397
21
mrb kıslarr
bugün yeni bir diyete başladım sevgili kayınvalideciğimin light çorbasıyla bakalım başarılı olucakmıyım ama bu kez kararlıyıııımmmm:))
önce çorbanın tarifini vereyim:
nuhut, bugday, kuru fasulye bir gün önceden ıslatılıyor. ıslatılan malzemeleri tencereye koyuyoruz ve üzerine su koyuyoruz ama çok değil 1 parmak kadar. bunu ocaga koyuyoruz ve kaynamaya başlayınca 2 dkk sonra altını kapıyoruz sogumasını bekliyruz. sogudukdan sonra tekrar ocaga koyuyoruz üzerine bukez göz kararı malzemelerin pişecegi kadr su ekliyoruz ve pişiyoruz.
bu pişen karışımı yogurtlayıp üzerine nane koyarak tüketiyoruz.
NOT]: yiyeceğiniz kadar yogurtlayın ve kesinlikle yağ koymayın..ister sıcak ister soğuk
DİYET LİSTESİ:
SABAH: domates, salatalık,peynir 1 tatlı kaşıgı pekmez(yani güzel bi kahvaltı 1 dilim kepek ekmeğiyle)
ÖĞLEN: tarifdeki çorbadan koccaa bi tabak tıka basa yiyebilirsiniz.
AKŞAM: yine tarifdeki çorbadan ama bu kez öğlen yediğiniz porsiyonun yarısı kadar
ARALARDA : çilek,kayısı,erik,elma, yani kalorisi az meyvelerden öğün aralarında acıkıncada yiyebilirsiz bu çorbodan birde 2 litre su tüketmeyi unutmayın...sabah haricinde ekmek yemek yok,hele hele tatlı hiiiiiiççç yokk

kayın validem 1 ayda 10 kilo verdi. hemde 60 yaşında kendisi metabolismasıda muhtemelen yaşından dolayı yavaşdır. ben veremezsem bu yaşımda 10 kilo deliririm herhalde....lülülülülülü

ben akşam okudum ve bugün yaptım gerçekten tadını beğendim yoğurtladım yedim bir tabak çok tok tutuyo ..ama 1 ay yapılabilirmi bıkarmı insan bilemem ben kendimi bildim bileli hiç listeye bağlı diyet yapmadım hiç sevmem kendim ayarlar yaparım diyetimi..sıkılmassam devam etmeyi düşünüyorum ayrıca salata falan yenmicekmi hiç??? ben salatada koymayı düşünüyorum..şuan 59kg bakalım bir hafta geçsin devam edersem yazarım bende sonuçları..

zaten çorbayı öglen ve akşam birde arada acıkınca yiyiyosun ama bende sana katılıyorum sıkılma ihtimlim benimde yüksek o yüzden bende çorbanın yanına salata yemeyi düşünüyorum yada ızgara

seherjik acaba bakliyatlari duduklu tencerede pisirebilirmiyiz sonra tika basa tahminen 2 bardak
bakliyat oglen ogununde yeterlimi yoksa cokmu kayinvaliden bizi bilgilendirebilirmi sagol .

uyyyyyyyy sakın düdüklüde yapmaa. çok kötü oluyo iş onun biraz pişip soguyup sonra tekrar pişmesinde. (bir neyi suyunu çekiyo ve şişiyo )
2 bardak çook fazla yarım bardakla bile çok gelyo bana yogurtta varya içinde birden çogalı veriyo.
buarada sarımsaklı cacık da serbest acıkınca istediğiniz kadr yiyebilirmişiz o tiyoyuda bugün aldım.(tabi kocacıklar kokudan kaçmazsaaaa):asigim:

Ya bu tarif soğuk yoğurt çorbası, benim yaz aylarındaki favori yemeğimdir. 3 öğün yiyebilirim. Harika bir çorba olur. Bakliyatı istediğiniz gibi kaynatın, dolaba koyun, öğünlerde yoğurdu sulandırıp, bakliyatı da kattınız mı yemeyin de yanında yatın. Bu çorbanın güzelliği öğünlük pişirmek zorunda olmamak. İstediğiniz kadar bakliyatı hazırlayıp, istediğiniz zaman sulandırıp yiyebiliyorsunuz. Kilo verme derdi olmayanlara da kesinlikle öneririm.

ögünlerde bu çorbayı yedim aralardada salatalık kuru kayısı çilek erik yedim evde ne varsa özellikle bişey almadım 1 hafda da 4 kilo verdim çorba acayip tok tutuyo.ama hergün 2 saat spor yapıyorum onun etkisi çok sanırım...

öğle ve akşamları ne kadar yiyorsun bu çobadan herhangi bir ölçüsü var mı

ölçü yok o anki açlık hissime göre yiyiyorum ama bende ters bi durum var sanırım çok acıkınca az yiyiyorum ve yedikden sonra doyuyorum ama az acıkdıgımda çok yersem doymak bilmiyorumsırnaşık şey

merhabaa
07.05.2008 de başladım ben bu diyete ve 78 kiloydum bu sabah tartıldım 72 kilo olmuşum...:):)
çok spor yapıyorum çok su içiyorum ben ilkkez bukadr rahat diyet yapıyorum çünkü bu çorbayı çok seviyorum cacıgıda severdim zaten bıkmadan yaptım şimdi haftaya tatile gidiyoruz umarım verdiğim bu 6 kiloyu almam

tebrik ederim canım senin adına sevindim inşallah geri almazsın
birşey soracam hergün çorba yemek bıktırmıyor mu ? bir söz var bal yiyen baldan usanmış diye ayrıca başka besin gurubundan almadığın için sağlıksız olmuyor mu çünkü 1 ay uzun bir süre
süt yoğurt ,et vs de tüketiyor musun arada cevaplarsan sevinirim
spor çok önemli insanın hayat boyu yapması gerekiyor bence spora tailde de devam etmeye çalış

canım bu diyeti 1 ay sürdürmüyorsun 1 hafta sonra normal diyetine geri dönüyorsunyerimseniben:asigim:

valla kızlar aynen yazıyorum sabah kalkıyorum kahvaltımı güzelce yapıyorum öle yagsız peynir falan da yemiyorum tam yaglı koyun peyniri yiyiyorum ...:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70: öglende bu çorbadan yiyiyorum akşam da haftanın 3 günü bu çorbayı yiyiyorum geri kalan 4 günde de sebze et tavuk balık diye paylaştırıyorum. sebzeyi normal yemek gibi yapıyorum et grubunuda fırın poşetinde yag koymadan pişirip yiyiyorum.aralarda cacık, meyve yiyiyorum günde 2 saat spor yapıyorum daha 1 ay olamadı 6 kilo verdim adet olucam daha da veremiyom durdu

5 gün kadar uyguladım bu corba diyetni,gece kacamakları ble yaptım ve 3 kilo verdim arkadaslar.:dance:

kızlar bu diyetle armağan çağlayan da çok fazla kilo vermişti onun şişko halini görenler varsa şaşırır. ben de başlamak istiyorum.

merhaba kıslar bişi sorucaktım bu çorba sizde gaz ,şişkinlik yaptımı sonra zor durumda kalmayalım bende ona göre yapıcam öptüm hepinizi şekerler..

Bu çorbayı biz de yaz aylarında yapıp dolaba koyarız, sıcakta bunalınca mükemmel bir serinleticidir...ama içine bakliyat katmazdık yada çok az miktarda sadece kuru fasulye eklerdik..burada tarife edildiği gibi hazırladım, bende de felaket şişkinlik yaptı, çok rahatsız oldum...galiba artık nohut ve fasulye katmadan pişireceğim..

meraba seherjik öğünlerde yalnızca bu çorbadan mı içiyorsun yani yatığın yemeklerden felan da yiyomusun bi kaç kaşık da olsa ,birde sulumu kalıcak yoksa suyunu süzdürcezmi

seherjik cevabını bekliyorum canım

süzdürmüyosun aynı aşure yapar gibi aynı yöntem...:sm_cool:

ya bişey sorucam ee bu çorbayla kilo verdik diyelim peki ömürboyumu yapıcaz bırakınca ya kilo alırsak ne yapıcaz

yada bunların yerine çorbayı sadece bulgurla yapsak olmazmı

tabiki ömür boyu yapmıyosan ben bir ay yaptım 7 kilo verdim ve daha sonra sadece dikkat etiim yani kalsik şeyler ekmek yemedim pilav makarna yemedim tuz kullandım ondan asla vazgeçemiyorum.almadım taaaki tatile gidene kadr ondada zaten benim hatam hiç dikkat etmedim gelsin tatlılar gitsin dondurmalar yaptımm yine başladım ama bukez midem kazınınca yiyiyorum bi kasea.s

canım ben bunu maalesef uygulayamadım haşladım bakliyatları ama yiyemedim afedersin ama tiksinti geldi yalnız bu çorbanın tok tuttuğunu biliyorum birde yeniöğrendim ödem atıyomuş tıpkı pirinç lapası nda olduğu gibi uygulayabilirsen bi dene derim tabii benim gibi tiksinip sende çöpe atmada ha birde seninde kilolarınla başın dertteymiş sana bi tavsiyem var ben bu aralar yemeklerin arkasından 2-3 sarımsağı doğrayıp suyla yutuyorum zayıflamaya yardımcı oluyomuş gerçektende sindirime çok faydası oluyo bi dene istersen iyi geceler

bildiğim kadarıyla yoğurt yağ yakıyormuş özellikle karın bölgesindeki bir de eğer yarın deniceksen bakliyatları şimdiden ıslatmayı unutma kilo verebilirsen haberdar et burdan olur mu kaç kilo fazlan var

X