Kayınvalidemin kıskançlığı!!!!

kedilinick

Ve dünya haykırır 'insanoğlu aykırı'
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
17.545
25.042
Selam kızlar. Bugün olan bi olayı anlatıcam size çok sinirlerim bozuldu. Pazar günü kaynanama gittik köye düğün vardı düğün bittikten sonra da annem e geçtik annem de köyde 1 saatlik uzak mesafe de oturuyor. Anneme her gittiğim de kayınvalidem burda kalmıyorsun hep annende kalıyorsun falan diyo bende diyorum sana her hafta sonu geliyoruz gerçekten de gidiyoruz ama annemin uzak oraya gittim mi kalmam gerekiyor diyorum. Her neyse baya söyledi bana bunu bugün de aradı beni annemdeyken baştan normal konuştuk sonra bende özledim torunumu burda olunca kalmıyosunuz dedi baya bişeyler dedi, bende patladım bi anda milletin gelini giç gitmiyor ya bende mi öyle olayım illa dedim, anneme de rahat rahat gelemicem heralde bida bana bu muhabbeti yapma sinir oluyorum falan dedim. Sonra şaka yaptım ben sana kızcanı düşünemedim falan dedi ama şaka mı bu ya şaka dediğin bi kere olur. Hafta sonu da kayınvalidemin oraya düğüne gitcektik ama vazgeçtim gitmicem bakalım gelmemek nasıl oluyo. Sizce fazla mı tepki gösteriyorum?
Yazık kadina, kayinvalideniz için çok üzüldüm...
 

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
11.921
35.437
Torunu ne yaparlar bilemedim
Konu sahibinin annesi de görmek ister torununu
Kime hangi sıklıkla gidildiği önemli sanırım burda
Ben kayınvalidenin derdinin gelini göreyim olduğunu düşünmüyorum zaten
Değil zaten kadın ben de özledim torunumu demiş.. büyük ihtimalle konu sahibi annesine kendi gidiyor eşi evinde kalıyor. Bu durumda eşi de gitsin annesinde kalsın çocuğuyla sorun çözülür böyle takılırlar:)
 

GrapeLady

Biz büyüdük ve kirlendi dünya...
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
489
481
Haklıyken haksız etmişsiniz kendinizi bence... Üslubunuz yanlış,saygısızca hem de! Ne kadar haklı olursanız olun,karşınızda sizden yaşça büyük biri var,üstelik eşinizin annesi... Yanlış üslup,doğru sözün celladıdır derler. Sizinki de o hesap olmuş.
 

civcivsin

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
677
366
23
Bence haklı bir tepki olmuş arada ayar vermek gerekiyor insanlara kim olursa olsun. Benim kayınvalidem de sürekli şikayet eder aramıyorsun sormuyorsun diye ayrı şehirlerde yaşıyoruz sanki mecburmuşuz gibi bu erkek anneleri neden böyle kıskanç oluyorlar gidelim arayıp soralım istiyorlar anlamıyorum benim kızım var ileride oğlum olursa evlendiği zaman gelinime böyle saçma şeylerden alınmam ister gelsin ister gelmesin ne zaman isterse o zaman görüşsün ben oğlumla görüşürüm onu zorlayamam sen de gel illa kal diye. kaynanaların şunu kabul etmesi lazım gelin sizin oğlunuzun karısı sizin kızınız değil siz ne kadar zorlasanız da kendi kızınız gibi davranamaz siz ona öz kızınız gibi davranabiliyor musunuz hayır neden gelinden böyle bir şey bekliyorsunuz o zaman? Torununu görmek istiyorsa gelip görsün ya da torunu onda kalsın gelininiz sizinle vakit geçirmeye mecbur değil. Ayrıca ben kendim için söylüyorum ısrardan nefret ederim ne ben birine bişey için ısrar ederim ne bana yapılmasından hoşlanırım. Bişeyi yapacaksam zaten yaparım ısrara gerek yok, ama ısrar edilirse ben de inada bindirip hiç yapmam öyle de bir huyum vardır 🤓
👏👏
 

Corpse Bride

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2021
355
411
25
Ezik takılsan daha çok üstüne gelirdi, susturmak için iyi yapmışsın bakma seni burda eleştirenlere. tavır ve mesafe koyarak evliliğini kurtarıyorsun bence. çünkü hep cevabını veremeyen, baştan tavır koyamayan kişilerin evliliği eş ailesi yüzünden bitiyor, burda görüyoruz konuları
 

Huzursuzzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2021
3
10
30
Onu o zaman düşünürsünüz şimdiden bol keseden konuşması kolay.

Gençken herkes larg, relaks belli yaştan sonra fikirler değişiyor, olgunlaşıyor.
Evet haklısınız zamanla fikirler değişebilir ama bence bir kadın da şunu hiç bir zaman unutmamalı ben de bir zamanlar gelindim kayınvalidemin bana yapmasından hoşlanmadığım birşeyi ben neden kendi gelinime yapayım? Böyle düşünürsek toplumumuzda nesiller boyu devam eden bu gelin kaynana çekişmesi belki son bulur diye umuyorum.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 118 gün geçti.

muvahhis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2021
741
3.227
33
Kadın haklı olarak torununu da görmek ister. Burda demişler torun görmek isteyen gelsin diye ama ona da geliyor bir de kalmak istiyor diye laf eder konu sahibi ya da bu fikri söyleyenler.
Kadın zaten her haftasonu görüyormuş torununu. Her haftasonu gidildiği için de sürekli kalınmıyormuş babannede. O da sık gitmediği 1 saat uzaktaki annanede kalınıyor diye laf ediyormuş.

Her hafta gördüğü torunu ayda 1 annem gördü de orda kaldım diye laf etse ben de kv ye tepki gösteririm.
 

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
11.921
35.437
Kadın zaten her haftasonu görüyormuş torununu. Her haftasonu gidildiği için de sürekli kalınmıyormuş babannede. O da sık gitmediği 1 saat uzaktaki annanede kalınıyor diye laf ediyormuş.

Her hafta gördüğü torunu ayda 1 annem gördü de orda kaldım diye laf etse ben de kv ye tepki gösteririm.
Benim anladigim annesine geçiyor h.sonlari. yani annesini az gördüğü yok. Az da görmesin zaten. Yoksa kendi annesini ayda bir görüyorsa kayınvalide çok haksız.
 

muvahhis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2021
741
3.227
33
Benim anladigim annesine geçiyor h.sonlari. yani annesini az gördüğü yok. Az da görmesin zaten. Yoksa kendi annesini ayda bir görüyorsa kayınvalide çok haksız.
Konuya daha önce yazdığım bir mesajda sordum. Kv yer her hafta gidiliyor bu net. Anne de kv den 1 saat uzakta(yanlış okumadıysam köyde) o yüzden gidince kalmayı tercih ediyor konu sahibi. Kv de kendinde değil annesine kalıyor diye laf ediyor. Kendine her haftasonu gelinmiyormuş gibi.

Hem her hafta annesine gitse de bence değişmez sonuç. Her hafta hem anneye hem kv ye gittiğinde çoğunlukla gidip gelmesi zor olan uzak yerde kalmayı tercih etmesi normal.
 

venusteki limon agaci

🐣12/11/2019🎈
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2019
3.437
3.661
30
İyi yapmışsın .Ağzına sağlık .Benim içim soğudu burda .En sevmediğim insan tıpi karşılaştırma yapan , kıskanç ,fentli insanlar .Büyük buyuklugunu bilecek önceki küçük de saygılı davransın .Saygı alınmaz hak edilir .Böyle başa böyle traş .
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2022

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 69 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 27-29 cm civarında ve bebeğiniz yaklaşık 1400-1500 gr. ağırlığa ulaştı. Bu ay boyunca doktorunuz sizden çeşitli kan testleri isteyebilir. Bu kan testlerinin amacı hamilelik sürecinizin yolunda gidip gitmediğinden emin olmaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın