Kayınvalidemin sürekli yemek göndermesi

Hatta bak örnek vereyim. Annelemlerin yanına gittik eşimle memlekete baya oldu pandemiden önce hadi dediler piknik yapalım. Hala da vardı zaten birlikte yaşıyorlar . Yenge hnm bir şey yapacaktı yani şuan hatırlamıyorum yemek olsun mesela halam o şöyle bu böyle diye diye karışıyordu yenge hnm dayanamadı hala bana bırak ben öyle karışılmasını pek sevmem varsa eksik bir şey söyle dedi yoksa lütfen bana bırak dedi halam tıpış tıpış oturdu. Altlı üstlü oturuyorduk bizde halam sürekli çağırıyordu yenge hnm bi gün tlfnda biz yedik hala size afiyet olsun dedi . İş eşte bitiyor maalesef. Ben sık sık kv gitmem zaten pandemi var eşimde ısrar etmez çok şükür

Yaaa ben olsam hic evde pisirmem yerim :) ya da anne canim.sarma cekti olsa 1 kg yerim.diyip zahmetli işleri kitlerdim🤣
Tum.yuk bende diyorsa eee gonderme ne kendine yük ediyorsun derim
Küsüyorsa sen küsersen ben de sana küsüp yaptiklarini çöpe dökerim yemem derim 🤭 (cope atamam ama ona öyle derim)
Ele güne karsi da zorla gönderiyor ben evde yemek yapamaz oldum göndermese keske der sikayet ederim o övgü beklerken yergi duyar fena mi :) mesafeyi kendi koyar belki
Bi de yemekten artan olursa ya da kv yemegi fazlaysa soguduktan sonra (yani oda sicakligina inince) saklama kaplarina koyup buzluga atın, baska bir gun cikarip ısıtır yersiniz
Tamam rahatsizsiniz, kökten çözmek en mantiklisi ama olmuyorsa da B/C planları yaparak idare edilebilir diye düşündüm.

Evet hiç yaranamaz çünkü nankörüz töbe ya.Lohusaydım yanmda kimse yoktu eşim sabah işe gidip geliyordu sezeryanlıydım evim buz gibi soğuktu.O zaman bu iyiliği(!) yaptı da benmi istemiyorum dedim. Sonra herkes diyor ki sen hiç yatmadın kendine dikkat etmedim evime yardıma gelen mi vardı.Misafirden sonra gelir misafirle beraber giderdi
Neden kızıyorsun ki..Sen bunları anlattın da ben hak mı vermedim?Konu yemek getirmesi değil miydi?Bence bu sözleri bana değil kayınvalidene söyle canım.

Benimki de benzerdi. Careyi tabaklarını biriktirmeye buldum. Tabakları bitince yollayamadı
Benim.de ilk ev sahibim alt katimdaydi (kvden farksızdı o kadar diyim), bazen arka arkaya tepsiyle yemek gönderirdi.
Ben de 2 hafta sonra yaklasik 10 tabak biriktirip verirdim😃 normalde gelen tabak boş çevrilmez ama bana bisey yapmaya firsat kalmiyordu ben de kusura bakmayin deyip eline veriyordum
Sizin yorumu görünce aklima geldi, güzel bir yöntem. En fazla arkadan "tabaklarimi bos gönderiyor" der. Ben cok sallamazdim yüzüme söylemeye cesareti olmayan arkadan konusur hih der geçerim 😎

Benim yaptıklarımı yemiyolar tezgahın üstünde üstü peçeteli gördüm kaç kere
Olsun siz atacaginiza o atsin.gunahi onun olur belki😁 Allah affetsin ,kimse gunaha girmesin.😇ziyan olmasin diye abartip kilo almayin .bir de kilo verwmiyorum diye topik acarsiniz sonra😬
Yaptigim yemegi esim yemezse ben de cok bozulurum.ama o kadar buyutmeyin.oglu olmadan bogazindan gecmiyordur.alt ustsunuz dua edin sizi cagirip durmuyor.yine insafli sayilir.caninizi sıkacak en büyük derdiniz bu olsun insallah🥰

X