Kayınvalidenin eşimden sürekli para istemesi:(

Eşin annesine hayır diyemiyor kırmaktan korkuyor demek ki tamam ama siz kredi kartı borç öderken bile annesi istedi diye para vermesi saçma. Anne biz de borç ödüyoruz vs diyemiyor mu yani. Eşinizden bir şey beklemeyin pek, siz halledebilirsiniz anca.

Madem onlar arsız siz de arsız olun, açıkça söyleyin bakalım napıcaklar. Eşinizle aranız bozulmasın da...

Ne düşüncesiz insanlar ya. Hamilesiniz üstelik. Deli olurdum ben de böyle bir şey başıma gelse.

açıkcası ben kayınvalidemle arif olan anlasın misali hep konuştum hep konustum. borcumuz varken borcumuz var dedim yetiremiyoruz dedim. eşim kim isterse olmasa ona elindekini verir dedim laf vurdum. buna çok kızıyorum dedim. ama oda anlamıyoki. aaa niye öyle yapıyomuş diyo. lafa gelince paranızın kıymetini bilin diyo. ama inanın hepsi lafta. bugünü kurrtaralım yarınımızın ne olacağı önemli değil mantığı.

eşime annenle konuşcam valla dedim. ne dese beğenirsiniz. bunu yapanda o zaman kocası ile arasının açılacağını kabullenmeli dedi bana:KK43:

oh ne güzel iş. kayınvaliden oğlum gelinim bu devirde rahat rahat geçiniyolar deyip sevineceğine sizi sömürmeye çalışıyo.anne babaya tabikide yardım edilir ama seninkilerin yardıma ihtiyacı yok.napıyo acaba sizden aldığı paraları?peki ne deyip istiyo eşinden para?

valla ne yaptığını bilmiyorum. telefon açıyo. dert yanıyo. babandan istedim vermedi param kalmadı diyo. hep dert hep dert. evlendiğimizden beri öyle. yanında iki dakka otursanız depresyona sokar sizi.

Hem bebeğe oda yapıcak mısınız? Şöyle takımıydı perdesiydi halsıydı güzel bir oda kaç milyara maloluyor.

odasını hazırlamaya çalısıyoruz. etajer almak istedim. 350 civarı birşeydi. çok pahalı dedi. sinir oldum. taksitle alırız dedim. annesine gelince çıkarıp o parayı bir anında verir ama:KK43:

Ne ala memleket...Eşin Kendi çocuğuna kısarak bişeyler yapacak..Sevgili valideler..Sizin parayı ezecek..ohhh..
bir de tehdit ediliyorsun..Aramız bozulur diye..Kuzum senin anan baban yokmu?onlarda senden istesinler biraz..Bakalım beyimizin tavrı ne olacak...
Bir zarf at bakalım eşine..Annemlerin veya kardeşimin paraya iht.var desen ne yapar(borç değil diye de ekle)

ayıp bencede kaynananın yaptığı
hayır durumunda varmış ne öyle hesap açmalar falan
niye evlendirdin evinde daha rahat yerdi oğlunun parasını.
Allahım yardım etsin canım.

odasını hazırlamaya çalısıyoruz. etajer almak istedim. 350 civarı birşeydi. çok pahalı dedi. sinir oldum. taksitle alırız dedim. annesine gelince çıkarıp o parayı bir anında verir ama:KK43:

canım ya
eşin pahalı desin
sen niye dinliyorsunki eşini?
eşin seni hiç birşekilde dinlemiyorki sen neden halen onun dediklerine bakıyorsun
350tl bebeğin için nedirki? annesine sıra gelince 200de veriyro 500de veriyor ya? annesi bebeğinden dahamı değerliymiş
insan çocuğundan 350 tl esirgermi şöyle adam akılı bebek odası herşeyinlen birlikte alayım deyince zaten 4,5 milayarı bulmuştu bizimkisi. Benim yatak odamın iki katı. Ama olsun kızıma canım feda.
ben senin yerinde olsam alırım kocamın kredi kartını gider en güzel en pahalı odayı halısını perdesini, en güzel kıyafetleri, artık ne gerekiyorsa alırım bebeğime hiçde kimseyi tınamam
ha ondan sonra ödesin bakalım madem çok parası var kalanınıda annesine yolasın
bişey diyecek olursada niye aldın niye ettin gibilerinden BU KONUDA KONUŞMAK ıSTEMıYORUM de ve otur aşağı bakalım nasıl oluyormuş

İhtiyacı varsa istemesini anlarım da..Bu durumda lüks harcamalar için istiyor sanırım..

Yani sizin de masraflar artmış..
Şimdi, anne babaya dediğim gibi para konularında hayır denmez diye düşünüyorum ama öyle bir anlatmışsınız ki, kızmamak elde değil..

Şeytan diyor ki, aç kayınpedere telefon ona anlat...
----annemin para istemeleri yüzünden oğlunuz hasta haberiniz olsun, 2 eve birden yetişemeyince içine atıyor, doktor hiç iyi şeyler söylemedi bilmiş olun baba.

gibiiii kırmadan gayet kibar, gerçekten üzüldüğün için telefon ettiğini anlasın..

flowersgarden
sanki bir zamanlar yaşadığım şeyleri kelimesi kelimesine anlatmışsın...

yazdıklarını okurken hatırladım kendi yaşadıklarımı çok ama çook zor bir durum...Allah yardımcın olsun ne diyeyim...

Sizdede aynı durumlar var galiba? Valla eğer öyle ise sabır ve kolaylık versin Allah hem size hem bana.
sağol canım hem de aynısından var.
eşimle defalarca konuştum defalarca kaç kez. ben ne zaman konuşmaya calışşam bilmiyorum bütün erkekler böylemi "bu konuda konusmak istemiyorum diyo ve ağzını bile açmıyo:)"" Keşke eşim sizin dediğinizi yapabilse. o kadar mutlu olacamki. Kendi sıkılır ama başkasını sıkmak istemez. parası yokken bile biz yeni evli kredi kartı bborcu öder iken bile bu borcu ödemeyip annesi istedi diye para verdiğini çok bilirim. bu artık valla beni çok bunaltıyo. bende tutumlu bir insanım öyle kafama göre gideyim şunu alayım harcayayım diymiyorum. kaç kere artık bende tüm istediklerimi alacam dedimsede bir türlü beceremedim. bunu yapabilen kadınlara gıpta ediyorum doğrusu...

açıkcası ben kayınvalidemle arif olan anlasın misali hep konuştum hep konustum. borcumuz varken borcumuz var dedim yetiremiyoruz dedim. eşim kim isterse olmasa ona elindekini verir dedim laf vurdum. buna çok kızıyorum dedim. ama oda anlamıyoki. aaa niye öyle yapıyomuş diyo. lafa gelince paranızın kıymetini bilin diyo. ama inanın hepsi lafta. bugünü kurrtaralım yarınımızın ne olacağı önemli değil mantığı.

eşime annenle konuşcam valla dedim. ne dese beğenirsiniz. bunu yapanda o zaman kocası ile arasının açılacağını kabullenmeli dedi bana:KK43:

valla ne yaptığını bilmiyorum. telefon açıyo. dert yanıyo. babandan istedim vermedi param kalmadı diyo. hep dert hep dert. evlendiğimizden beri öyle. yanında iki dakka otursanız depresyona sokar sizi.

şu yazdıklarının hepsine imzamı atarım yani bir an aman aynıyız dedim. tıpatı aynı canım tıpatıp. tek fark ben kaynanama diyemiyorum. korkuyorum beni oğluna kötülemesinden, çünkü eşim ondan çok etkileniyor :çok üzgünüm:
ama var ya bu kadar mı aynı olur şu yazdıklarının hepsini aynen yaşadım. eve birşey gerek olduğunda parası olmaz anası isteyince bir ırpıda verir. kredi borcunu ödemez ama ona para gönderir. aynı aynı herşeyi :mymeka:

benimde bunun gibi bi durumum var 1.5 sene oldu evleneli eşimin annesi diğer oğlu askere gitti diğer oglu ameliyaat oldu mahkemeden ceza aldılaar kefaeti eşim ödedi, ben babasını aradım önce tartışıyoruz eşimle dedim ,annesini aradım gene huzurum kalmadı bize de acıyın dedim ertesi gün görümcem arıyo para istiyo bu kadar olmaz bile bile kasıtlı yapılıyo araba aldık annesi aramadı hayırlı olsun diye ama para istemeye gelince vakit kaybetmiyo niye böyle oluyo

bu erkekler evlenince de kendi aile olduklarının farkına varamıyorlar ailelerine sorumluıluk duyuyorlar ne demek yardım her ay para yatırmak.tek çocukmu bende eşimle çok kavga ettim bu konuda ben çalışıyorum istedigimi yaparım dedi iyi o zaman benimde aileme vericez dedim ihtiyaçlarımı var diyor yoksada şimdi var diyorum inada bindiriyorlar.vermiycekleri varsada veriyorlar erkekler..bende işe başlamaya karar verdim.önceden hak veren adam borca girelim isteyemezler diyen adam ne olduysa şimdi biz rahat ediyoruz annem sıkıntımı çekecek biz burda çeşit çeşit yerken o orda yemiycekmi demeye başladı anlamak zor.ki kayınvaldem para biriktirmeyi fazla harcamayı sevmez eşimde gidip evde eksik görünce hep sıkıntı çekiyor sanıyor güzellikle yiyorlar ellerini bence biz dedikçe kötü oluyoruz.bende konuştum kayınvalideme gidip hepsini ogluna birgüzel anlatmış istemiyor heralde oglum verme diye ama bana çaktırmıyor laflarıyla belli ediyor anlıycagın kocam.çok anacı biriyse ogluyla herşeyi paylaşıyorsa benimki gibi pişman olursuun kötü olan sen olursun canımm bırak versin çocuk olunca o düşünsün para al al koy kenara ihtiyacım var diye sende acıma..ben acıyordum kuaföre bile gitmezdim yokmu var ama kıyamıyordum şimdi hafta da 3 kez kuaföre gidiyorum acımıyorum.çalışıp onada vermeyi düşünmüyorum.daha önce para bizimken şimdi benim senin oldu..sonumuzda ayrılık oldu bakalım zaman neler getirecek

Allah Allah!! hamilesin doğum yapıcan
strese girmemen gerekiyo
annesi sıkıntıya girmesin diye her sıkıştığında el uzat :mymeka:
sen sölesen olmaz eşinin düşünmesi lazım :uhm:

X