Kayınvalidenin gönlünü (ciddiyim) ne şekilde almak

İşte bende fakir olarak anane donumu giyiyorum hemide mavi pembe sonra çekirdeğimi alıyorum akşama kadar çitliyorum arada donumdan gözüken bilek kısmımı balkona uzatıp güneşten vitamin aldırıyorum. Akşamları arada çay içip camdan dışarda çıkan kavgaları izlerim falan afjkk
KV ne demiş Allasen kadının tek suçu şu an nefes alması ama isterseniz onu da almaz yani
Benim demek istediğim nasıl yapsak nasıl etsek söyle yapsak hep bir kayinvalde var

KV ne demiş Allasen kadının tek suçu şu an nefes alması ama isterseniz onu da almaz yani

geçen biri yazmıştı bu forumda görumceler kanser hucresi gibi,keşke olmasalar diye, valla istemsiz beddua ettim içimden.
tek suç adın görumce olması yani.
kayınvalide alerjisi var kimilerinin, adı kv olsun yeter,isterse huri melek olsun.

Fakir olmasıda sorun öyle demeyin lütfen.
Küçük, kutu gibi evi var. İnsan sıkılmak istese evde sıkılmaya yer bile bulamaz o derece yani. İnsan şöyle büyük, ferah en az 250m2 eve taşınır, zengin gelinim evinde sıkıldıkça çıka gelsin diye düşünür. Ama kv işte, düşünmüyor

Benim demek istediğim nasıl yapsak nasıl etsek söyle yapsak hep bir kayinvalde var
Valla kusura bakma burada göbek bağını koparamamış sürekli kendi ailesıyle aylarca yaşayan bir kadın var. 6 ay kendı aılesı kalıyor sonra gidip aylarca yıne aılesıne gıdılıp kalınıyor yıne gıdılcek ama babacığı 9 ay gorememış o nasıl bir matematık hesaplamasıysa yani o zaman diğer taraf 2 sene ne gelmış ne gıtmış görmüş. Çifte standart mevcut açık ve beyan ama aynı şeyı adam yapsa yerden yere vurursunuz ama kendınıze gelince karşı taraf yine suçlu bu nasıl mantıksa

Fakir olmasıda sorun öyle demeyin lütfen.
Küçük, kutu gibi evi var. İnsan sıkılmak istese evde sıkılmaya yer bile bulamaz o derece yani. İnsan şöyle büyük, ferah en az 250m2 eve taşınır, zengin gelinim evinde sıkıldıkça çıka gelsin diye düşünür. Ama kv işte, düşünmüyor
Biraz daha kurcalarsak konu sahibinin oturduğu ferah evi , kayınvalidenin kendisi küçücük evde otururken onlar rahat etsinler diye oğluna hibe ettiğini , evlenirken de dayayıp döşedigini öğrenicez diye korkuyorum artık ben, lütfen öyle bı şey olmasın oturur ağlarım yeminle

Son düzenleme:
Kim nerde kalmak istiyorsa orda kalır zorlama olmaz insan rahat ettiği yerde kalır kimse anne gibi iyi davranmaz

Biraz daha kurcalarsak konu sahibinin oturduğu ferah evi kayınvalidenin oğluna hibe ettiğini öğrenicez diye korkuyorum artık ben, lütfen öyle bı şey olmasın oturur ağlarım artık yeminle
Oyle ise melek bir kv ağzı var dili yok baksana şu muameleye valla burda en suçlu kendi evladı hiç mi kafası basmıyor düşünmüyor. Eğer ki dediğin gibiyse var ya o evi alır kiraya şutlardım net hem istenmicem hemde evimde bana çifte standart uygulanacak hey yavrum heyy

Aylık gelir tablosu, pandemi öncesi yıl içerisinde, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere yaptığınız tatil sayınıza göre ne yapacağınız konusunda yardımcı olabilirim size :KK45: yurtdışına çıkanlar öncelikli olacaktır.

peh cevap geç geldi ben sıkılmaya hakkım olmadığına karar verip kalkıp süpürdüm :KK53:

Oyle ise melek bir kv ağzı var dili yok baksana şu muameleye valla burda en suçlu kendi evladı hiç mi kafası basmıyor düşünmüyor. Eğer ki dediğin gibiyse var ya o evi alır kiraya şutlardım net hem istenmicem hemde evimde bana çifte standart uygulanacak hey yavrum heyy
Zaten kadın ın bişey dediği yokmuş ki yazık, belli ki oğlunun huzuru bozulmasın diye kırılsa da ses etmeyen ana gibi analardan biri garibim...benim kv gibi olsa ve ben bunları ona yapsam şimdiye kadar 2 kere boşatırdı beni :-)

Bu hayatta şu kayınvaldeler yüzünden neden hep sıkıntı yaşanır hep huzursuzluk hali geline ya bir rahat bırakın herkes istediği gibi yaşasın
"İroniydi" de n'olur. :KK70:
Muhtemelen kadının dünyadan haberi yok, suçlu ilan ettiniz.
Varsa kayınvalide derdiniz en iyisi konu açın rahatlayın. Bu kadar düşmanlık size zarar.

Herkese merhaba. Bir konuda fikrinizi almak iatiyorum. Şimdi benim çocuğum var pandemi başlamadan doğdu. Kayınvalidem başka şehirden görmeye geldi ama sonra yasaklar başladı. 65 yaş üstü olduğu için marttan sonra gelemedi bir daha, bizde gidemedik. Annemler de başka şehirde ama çocuk olunca 6 ay bizle kaldılar. Sonrasında biz yazın gittik onlara çok sıkıldığımız için ve daha rahat ettiğimiz için. Şimdi çok sıkıldık (eşimde bende evden çalışıyor ve kimseyle görüşmüyoruz) ve yine annemlere gidelim diyoruz. Fakat eşim bugün annemin gönlünü alalım öyle gidelim dedi. Ama ben nasıl alacağız bilmiyorum. Ne demek lazım. Kayınvalideme gitmek istememe sebebimiz ise istanbul un kalabalık bir semtinde yaşıyor. Çıksak çocuk hava bile alamaz kalabalıkta. Evi apartman dairesi ve çok küçük 65 m2. Evde eşimin bekar erkek kardeşi var. Çocukla yatacak yer bile yok bana. Hem bize hem onlara sıkıntı. Ayrıca kayınpederim olmadığından kayınvalidem cok sık komsularıyla gorusuyor. Uyarıyoruz ama o da sosyalliği orda bulmuş. Buyuk risk tabi pandemi zamanı. Ailem ise kimseyle gorusmuyorlar daha bilinçliler. Hem deniz kenarı bir sehirde sahile yakın evleri, cocugu cikartsak bunalmayız, risk az. Siteleri cok genis evleri de oyle 180 m2. Evde kimse yaşamıyor annemle babam dışında. Orda her açıdan rahat ediyoruz. Kısacası annemlerw gitmeyi isteme sebebimiz bu. Uzaklık olarak arabayla ikiside aynı hemen hemen 9 10 saat sürüyor. Eşimin fikride annemlere gitmekten yana ama kayınvalidem bize belli etmese bile kesin bozulur. Onu da çok severim. Kırılsın istemem. Ne demek ne yapmak lazim? Saklamak olmaz cunku 2 gunde bir goruntulu arar torununu gormek icin. Sizin fikriniz nedir? Kim konuşmalı eğer konuşursak ? Gitme fikrini eşim mi söylemeli?
Bık bık bık ... esin iyi sabretmiş vallahi sizin evinize çağırın bu hic aklına gelmez ama 😃 neyse siz en iyisi yine annenize gidin bi 6 ay kadar 😁

Eger illede evde durmayip gidip gelme yapiyorsaniz kayinvalidenize yazdiginiz sebepleri soyleyerek onu size cagirin 3 5 gunlugune sonrasinda siz kendi annenize gidin. Biz anne senin eve gelemiyoruz rahatlik acisindan senide gormej istiyoruz sende torurununu gor istiyoruz sen bize gel birkac gun sonrasindada biz annemlere gideriz bir diyerek yada daha farkli konusarak durumu hem yumusatip hem gonlunu alip hemde istediginizi yapabilirsiniz.

X