Kayıvalideme mektup;

Sevgili kayınvalidem;
1- Evliliğimin ilk aylarında, sen yalnız kaldığın düşüncesine kapılıpta üzülme diye haftanın 3-4 gününü seninle geçirmeme rağmen, hatta ramazan ayında oruç tuttuğun için hastalanırsın endişesiyle 1 ay evimi kapatıp evine yerleştiğim halde, ramazan bayramında “ öyle haftanın 3-4 günü karnınızı doyurup gitmekle evlatlık yapılmaz” dediğin için…
2- Görümceme gizli gizli akıl verip “ bayramını kaynananla geçirme, kızları hizmet etsin, sen çalışan insansın, burada geçir bayramını, ben çocuğa bakarım sen dinlenirsin” diye akıl verirken, ben annemde 2 gün kalacağım için, şimdiki gelinlerde kocalarını nasıl her şeye ikna ediyolar valla, benim bildiğim bütün bayram kaynana evinde hizmet edilir diye sert bir sitemde bulunduğun için;
3- Aynı bayram her şeye karıştığın için oğlundan azar yiyince “valla sen çok şımardın, evlenirken rahat bıraktık, kimi istiyosan evlen dedik, bula bula bu kızı mı buldun diye çemkirmedik diye mi bu şımarıklığın” dediğin için..
4- Her bir araya geldiğimizde görümceme” sen çocuğu uyutma bahanesiyle geç yatak odasına dinlen, sofra kurulunca ben uyandırırım, gelin hazırlar” derken toplum içinde “assslllaaaa ezdirmem gelinimi, çalışan insan o, otursun ben yaparım çay yemek servisini” şeklindeki iki yüzlülüğünden utandığım için…
5- Görümceme “ asla iş ve hizmet etmeye alıştırma kaynananı, zaten çalışıyosun, sakın yapma” diye çemkirirken, benim olduğum bir ortamda “ ayyy yardım edenim yok ki, temizlik yaparken bazen düşüp bayılıyorum, sonra kendi kendime ayılıp temizliğe devam ediyorum “ zırvalarınla herkesin bana laf sokmasına ortam yarattığın için;
6- aylarca çocuğum olmadığı düşüncesiyle, laf soktuğun, ağlattığın ancak sorunun oğlundan kaynaklandığını öğrendikten sonra konuyu bir kere bile açmadığın için;
7- Yüzüme karşı beni çok sevdiğini söylerken, toplum içinde arkamdan burun kıvırdığını defalarca gördüğüm, herkese açık açık “ şimdiki kaynanalar gelinlerin huyuna gidiyor işte, tatlı dilli davranmayayım da dilim kı..ma mı girsin” şeklindeki seviyesiz beyanların için;
Aramıza mesafe koydum, bu sebepten dolayı evine sadece 10 günde bir yarım saat uğruyorum; ki bu da sadece kocama olan saygımdan… Şu an bunları bilmiyorsun tabiî ki; ama bunları ancak sen tavrımın nedenini sorduğunda söyleyeceğim….
Dilerim rabbimden tedavimiz sonuç verir de, ne güzel erkek evlatlarım ve gelinlerim olur bir gün… Ve dilerim o gelinlerimin gözlerinden bir damla yaş akıtmayı bile nasip etmez rabbim….

bir an kendi kv mi okuduğumu sandım. ben Allah a havale ettim çifte standardını, riyakarlığını, oğluna oynayışını... senin yazdıklarına ek olarak ,"ben onu kızım gibi seviyorum" sözünü iki de bir oğluna söyleyip düğünümün ertesi günü evinde bulaşık yıkarken bana "sen bırak biz yaparız" diyen kızına "bırak yapsın yeaaa" deyişini, 1000 km uzaktaki aileme gittiğimizde 4 gün boyunca oğlunu taciz edip "ben yalnızım buraya gelin"(ki yalnız değildi) deyip deyip 4.günün akşamı dönmeye zorlamasını, gelmemizi çok istiyormuş gibi davranıp gittiğimizde 48 saat beş karış suratına maruz bırakmasını, hayatımın en gereksiz muhabbetlerini sırf onunla sohbet edebilmek adına yapmama, hayatım boyunca sokulgan olmak için en çok çabayı göstermeme rağmen (ki sıcakkanlı olduğum söylenir) arkamdan "o bize soğuk duruyor yaklaşamıyoruz" deyişini,tatilde kızına ve damadına oldukça naif sevecen olmasına rağmen (ki damadı o yokmuş gibi davranır ve ben görümcemin eşini severim) bana o gudubet duruşunu, 2 düğünümde de beş karış suratla dolaşmasını, oğlunun yanında bana iyi davranmasını o yokken paspasmışım gibi davranmasını Allah a havale ettim...

Sevgili kayınvalidem;
1- Evliliğimin ilk aylarında, sen yalnız kaldığın düşüncesine kapılıpta üzülme diye haftanın 3-4 gününü seninle geçirmeme rağmen, hatta ramazan ayında oruç tuttuğun için hastalanırsın endişesiyle 1 ay evimi kapatıp evine yerleştiğim halde, ramazan bayramında “ öyle haftanın 3-4 günü karnınızı doyurup gitmekle evlatlık yapılmaz” dediğin için…
2- Görümceme gizli gizli akıl verip “ bayramını kaynananla geçirme, kızları hizmet etsin, sen çalışan insansın, burada geçir bayramını, ben çocuğa bakarım sen dinlenirsin” diye akıl verirken, ben annemde 2 gün kalacağım için, şimdiki gelinlerde kocalarını nasıl her şeye ikna ediyolar valla, benim bildiğim bütün bayram kaynana evinde hizmet edilir diye sert bir sitemde bulunduğun için;
3- Aynı bayram her şeye karıştığın için oğlundan azar yiyince “valla sen çok şımardın, evlenirken rahat bıraktık, kimi istiyosan evlen dedik, bula bula bu kızı mı buldun diye çemkirmedik diye mi bu şımarıklığın” dediğin için..
4- Her bir araya geldiğimizde görümceme” sen çocuğu uyutma bahanesiyle geç yatak odasına dinlen, sofra kurulunca ben uyandırırım, gelin hazırlar” derken toplum içinde “assslllaaaa ezdirmem gelinimi, çalışan insan o, otursun ben yaparım çay yemek servisini” şeklindeki iki yüzlülüğünden utandığım için…
5- Görümceme “ asla iş ve hizmet etmeye alıştırma kaynananı, zaten çalışıyosun, sakın yapma” diye çemkirirken, benim olduğum bir ortamda “ ayyy yardım edenim yok ki, temizlik yaparken bazen düşüp bayılıyorum, sonra kendi kendime ayılıp temizliğe devam ediyorum “ zırvalarınla herkesin bana laf sokmasına ortam yarattığın için;
6- aylarca çocuğum olmadığı düşüncesiyle, laf soktuğun, ağlattığın ancak sorunun oğlundan kaynaklandığını öğrendikten sonra konuyu bir kere bile açmadığın için;
7- Yüzüme karşı beni çok sevdiğini söylerken, toplum içinde arkamdan burun kıvırdığını defalarca gördüğüm, herkese açık açık “ şimdiki kaynanalar gelinlerin huyuna gidiyor işte, tatlı dilli davranmayayım da dilim kı..ma mı girsin” şeklindeki seviyesiz beyanların için;
Aramıza mesafe koydum, bu sebepten dolayı evine sadece 10 günde bir yarım saat uğruyorum; ki bu da sadece kocama olan saygımdan… Şu an bunları bilmiyorsun tabiî ki; ama bunları ancak sen tavrımın nedenini sorduğunda söyleyeceğim….
Dilerim rabbimden tedavimiz sonuç verir de, ne güzel erkek evlatlarım ve gelinlerim olur bir gün… Ve dilerim o gelinlerimin gözlerinden bir damla yaş akıtmayı bile nasip etmez rabbim….

11 aya ne kadar çok sığdırmış ve yaşamışsınız. Üzüldüm adınıza. Allah herkese merhamet versin

kızlar merhaba henüz 5,5 aylık evlıyım ve kavga ettım kaynanayla hemde eşimin önünde.
saolsun gıkı çıkmadı.
sımdı ne kaynana bana uğrayacak ne ben onlara.

zaten nefret edıyordum ıyıce ettım...
sizce bu durum nereye gıder.nasıl olur. tecrubelı birileri var mı.
kaynanada bende cok hassasız.ıkımızde cok takıntılı ve kıncıyız.
eşime sorarsak ıkımızde ömür boyu görüşmeyelim.oyle ıstıyor.
böyle durumda kalan var mı?
kavga sebebine gelınce bı konuda haksızlığa uğadım ve hıc konuşmadım.
sonra sucunu kabul etmedı yuzyuze gelınce bende açtım ağzımı yumdum gözümü hanı baslık sahıbı içini dokmus ya ben o tarz seylerı dırek yüzüne soyledım. kaldıramadı :) cık gıt evımden dedı. senın evıne kalan yok dedim. zaten ayakta ve hazırlanıyodum... yorumlar lütfen???
sımdı eşim 10 günde 1-2 saat uğruyor. bu kadar.

Aslında araya soğukluk sokmak ta iyi bi şey değil... Ama bu duruma getiriyolar işte, en iyisi mesafeli davranmak sanırım... Özel günlerde, bayramlarda görüşmek...

Daha dün dediki kv
ben çalışan bir bayanım ve eşimin bana ev işlerinde yardımcı olmasını istiyorum ugraşıyorum da yapsın diye
ama kv de çayının bile şekrini atıp karıştırıp verirmiş evlenene kadar bırak yani iş yaptırmayı
dün işte oturuyoruz bir yerde kadınlarla
muhabbet ev işi paylaşımına geldi
bu arada görümcemde çlışmıyor her daim evde
ben dedimki eşim iş yapmayı bilmiyordu annesi hiç yaptırmamış şimdi ben zorlanıyorum yaptırırken
kv:neeee oğlum evde iş mi yapıyo
ben:bazen evet yardımcı olur süpürge filan tutar
kv:vahh oğlummm ben seni bu günler içinmi yetiştirdim gözünün içine bakrdım bişi istesin yapim diye
ben:işte bu yüzden yapmıyor sen tembel alıştırmışsın anne
kv:kıyamam ki ben ona çalışıyo akşama kadar
ben:ama bende çalışıyorum yoruluyorum bi de kızım var dedim
görümce:geçen gün eşim de çok güzel yemek yaptı bulaşıklarıda yerleştirmiş bakinaya bizimki alışkın annesi hep yaptırmış
kv:eek:hhh ne güzel yapacak elbet kzıım senin canın yok mu bi işin ucundanda damat tutacak
ben::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:
Ben:anne demin oğlum yapmasın derken şimdi neden damatınki hoşuna gidiyo
kv::21: O damat el oğlu,bu benim oğlum dedi...

bende el kızıyım doğru dicektin

Sevgili kayınvalidem;

merhaba cnm seni çok iyi aa çok işyi anlıyorum.ya bu kv deleri hiç kaale almamak lazım am suss sus nereye kadar . ben kv mi hiç sevmem bana çok yapmacık gelir eşimde fazla düşkün değildir .kv de pişkinmi piişkin rahat gamsız zaten 120 kilo .ben 6 yıl oacak haziranda evliyim işte malum bir kadının başınagelebilecek en ağır şeylerden en acısı bebek sahibi olamama.neler çektiğimizi bir allah birde eşimle ben biliriz şu an bir sorun yok ikimizdede tedaviye başladık sinir stres bize yasak .6 yıldır zaten tükenmişiz tüp bebekler aşılamalar uzar gider. ama bu kv delerin beyinkerimi almıyor zekalarımı geri ben anlayamadım .oğulları nı onler doğurdu bizi taş doğurdu onlar anne bizizm annemiz yok.bu gelin düşmanlığı yok kıskançlık dicem resmen kıskanıyorlar ya mutluluyğumuzu huzurumuzu hele birde gelinin bir de çocuk problemi olsun tamam.laf sokmalar hamile muhabbeleri of of bu kadını öldüresim var di ama benne yaptım geçen gün gecenin 11 buçuğunda aramış eşime yokmu müjdeli haber yaşınız geçiyor oğlum gibisinden bir konuşma yaptı.
ben asla tele çıkmam çokağır konuşcam ama sinirden uyuyamıyorum ensonunda faceden bir msj yazdım asla terbiyesizlik yapmadım artık rahat bırakmasınbebek diye diye bizi verem ettiğini yter dayanamıyorum bunaltma benle kocamı huzuzrumuzu kaçırma bize birdada beek sorma dedim. allah ol demesiyle olacağını bizizm ondan çok daha fazla bebek istediğimizi biraz vicdanlı olmasını kısaca yakamızdan düşmesini dik bir şekilde bütün söylemek istediklerimi kısaca 6 yılın birikimini yazıp göndrdim.okadar rahatladım ki kuş gibi oldum yter ama kv deysen biraz haddini bil sustukça tepemize çıktılar. hemen cvp yazmış bir çirkef ki sormayın bize yazıklar olsunmuş o anneymiş de soramazmıymış oğlundan hiç duymamışda bu rahatsızlığı ben kendi adıma konuşcakmışım yani ben umurunda değilmişim halbuki kaçkere eşim uyardı.
ama işine gelmiyor ki hanımın çok güzel kapak oldu hatta eşim on numara yazmışşın dedi deme o ki sende sabretme açıkça ya yzüne söyle ya kağıda dök nereye kadar gidecekki biz eşimizle evliyiz hiç bir kv ninde hizmetçisi değiliz onlar bizizm annemiz değil eşimizin annesi eşim gitsin görsün ama ben bukadını sevmek zorunda deyilim sevmicemde oda beni sevmesin çok lazımdı.zerre umursama o seviyesiz kv deni oğlunda problem var olduğunu öğrenince bidaha konuyu açmıyor tabi gelini yerlerde sürü bunların hepsi demiyim çoğunluğu kısksanç fesat çekemiyorlar bizi ya sende alttan alma cnm saygı gösterilen kişiye saygı duyulur ayağını kes gitme görme bırak oğlu gelsin gitsin.anladığı dilden konuş bak nasıl gelicek hizaya.eşinlede asla aranı bozma allah en tez zamanda kucaklarımızı doldursun bu kendini bilmez kv deleride aalh ıslah etsin...:KK47:

anamm bende evlenince iki-üç seneliğine kayınvalide altında oturucam mecbur ev alıcaz birikim için..gözüm korktu vallahi:KK53::KK53:

Daha dün dediki kv
ben çalışan bir bayanım ve eşimin bana ev işlerinde yardımcı olmasını istiyorum ugraşıyorum da yapsın diye
ama kv de çayının bile şekrini atıp karıştırıp verirmiş evlenene kadar bırak yani iş yaptırmayı
dün işte oturuyoruz bir yerde kadınlarla
muhabbet ev işi paylaşımına geldi
bu arada görümcemde çlışmıyor her daim evde
ben dedimki eşim iş yapmayı bilmiyordu annesi hiç yaptırmamış şimdi ben zorlanıyorum yaptırırken
kv:neeee oğlum evde iş mi yapıyo
ben:bazen evet yardımcı olur süpürge filan tutar
kv:vahh oğlummm ben seni bu günler içinmi yetiştirdim gözünün içine bakrdım bişi istesin yapim diye
ben:işte bu yüzden yapmıyor sen tembel alıştırmışsın anne
kv:kıyamam ki ben ona çalışıyo akşama kadar
ben:ama bende çalışıyorum yoruluyorum bi de kızım var dedim
görümce:geçen gün eşim de çok güzel yemek yaptı bulaşıklarıda yerleştirmiş bakinaya bizimki alışkın annesi hep yaptırmış
kv:eek:hhh ne güzel yapacak elbet kzıım senin canın yok mu bi işin ucundanda damat tutacak
ben::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:
Ben:anne demin oğlum yapmasın derken şimdi neden damatınki hoşuna gidiyo
kv::21: O damat el oğlu,bu benim oğlum dedi...

Hey allahım gece gece çok güldüm :KK3: senin kayınvalide de çok düşkünmüş oğluna eğer takıyor olsaydın işin çok zor ama alltan almadığın için sanırım çok takmıyorsun

Sevgili kayınvalidem;

Burnumun direği sızlayarak tüylerim diken diken okudum yazdıklarınıı hele o son yazdığınn çok etkiledi beni:KK25:
Ben daha bu kadarını görmedim çünkü nişanlıyım ama bunların çoğunu hatta belkide bin katını yaşayacağımı hissediyorumm.. Ama çok şükür sevdiğim kimin doğru kimin yanlış olduğunu çok iyi biliyor :KK49:Allah böylesi insanlara dert verip derman aratsın inşallahh ettiklerini kat ve kat bulsunlarr:KK47:

Küçük bişi de benden;;

kv nin evi hınca hınç kalabalık tı düğüne gidilecekti
bende onlarda hazırlanmış bekliyordum,tabii bi yandan da yemek bulaşık yıkıyordum
eşim işten gelene kadar 10 kez aradı ve kuaföre götüreyim diye ısrar etti...
Eve geldi ve sarıldı (evde 20-25 kadın var)
canım kuaföre filan gitmek istermisin telde de söledim ama kararsızmısın dedi
yok canım ben evde hallederim dedim
peki hayatım dedi
kv ellerini beline koyup
ahhh ahhhh dedi kadınlara dönüp....
Ben bu gelini kıskanıyorum hemde çok dedi
nden diye soruyorlar
oglum eskiden işten gelirdi
anneee diye seslenir gelir bana sarılırdı şimdi geliyo
yagmurrr diye seslenip ona sarılıyo kıskanıyorum dedi

allah biz gelinlerin yardımcısı olsun ne diyeyimmmm

ne güzel en azından senin ki itiraf etmiş kıskandığnı

bir an kendi kv mi okuduğumu sandım. ben Allah a havale ettim çifte standardını, riyakarlığını, oğluna oynayışını... senin yazdıklarına ek olarak ,"ben onu kızım gibi seviyorum" sözünü iki de bir oğluna söyleyip düğünümün ertesi günü evinde bulaşık yıkarken bana "sen bırak biz yaparız" diyen kızına "bırak yapsın yeaaa" deyişini, 1000 km uzaktaki aileme gittiğimizde 4 gün boyunca oğlunu taciz edip "ben yalnızım buraya gelin"(ki yalnız değildi) deyip deyip 4.günün akşamı dönmeye zorlamasını, gelmemizi çok istiyormuş gibi davranıp gittiğimizde 48 saat beş karış suratına maruz bırakmasını, hayatımın en gereksiz muhabbetlerini sırf onunla sohbet edebilmek adına yapmama, hayatım boyunca sokulgan olmak için en çok çabayı göstermeme rağmen (ki sıcakkanlı olduğum söylenir) arkamdan "o bize soğuk duruyor yaklaşamıyoruz" deyişini,tatilde kızına ve damadına oldukça naif sevecen olmasına rağmen (ki damadı o yokmuş gibi davranır ve ben görümcemin eşini severim) bana o gudubet duruşunu, 2 düğünümde de beş karış suratla dolaşmasını, oğlunun yanında bana iyi davranmasını o yokken paspasmışım gibi davranmasını Allah a havale ettim...

Nişanlıyım ve biçoğunu yaşayacağımı düşünüyorum cnm çünkü benim kvde de böyle yanii... Peki ne kadar uzaktasın kaynanana yakın oturmuyosunuz dimi? Bide nasıl davranıyorsun ona karşı bunca şeyi görüp sıcak davranmayı nasıl beceriyorsun

Nişanlıyım ve biçoğunu yaşayacağımı düşünüyorum cnm çünkü benim kvde de böyle yanii... Peki ne kadar uzaktasın kaynanana yakın oturmuyosunuz dimi? Bide nasıl davranıyorsun ona karşı bunca şeyi görüp sıcak davranmayı nasıl beceriyorsun

canım yürüyerek 10 dk falan var aramızda. sıcak davranamıyorum ki eskisi gibi. o da farkında durumun. ilk başlarda o kadar çok seviyodum ki onu, bi anda buz gibi davranmaya başlayınca hissediyo tabi...

bir çoğunu yaşayacağını düşünüyorsan iyi düşün derim, nişanlınla aranda büyük bir aşk yoksa tahammülün daha zor olur. konu sahibi saygıdan 10 dk gidiyorum demiş ya kocana da saygın kalmaz bunları yaşaya yaşaya. 2 saat mesafe var aramızda başka ildeler. 11 aylık evliyim, 10 ay sabrettim, geçen ay onları artık bayram dışında ziyaret etmeyeceğimi eşim vasıtasıyla söyledim. son gidişimde oldukça soğuk davrandım. bu olaylar olurken de "ya sabır" çekip geçiyordum. bi ton konu okudum çoğu diyor ki "kaynanam kötü ama kayınpederim melek gibi". benim kayınpederim daha acayip. diyeceksin ki sende hiç mi hata yok. çok öz eleştiri yapan biri olarak diyorum ki "hayır yok" :KK1: benim erkek kardeşim benden 3 yıl önce evlendi, damadın ailesi hangi durumda ne hisseder çok iyi bildiğim için ona göre davrandım, saygıda kusur etmedim, laf soksa da tek kelime cevap vermedim olağan ilişkime devam ettim. burda bazı arkadaşların "kaynanamla kavga ettim şunu dedim bunu yaptım" şeklindeki beyanlarını da okuyorum,bunların zerresi yok, ailem asil insanlardır ona göre yetiştik sonuçta. ama zor işte en nihayetinde. evliliğimizi çok yıprattı bunlar. boşanmanın eşiğine geldik,hala pamuk ipliğine bağlıyız. ama eşinin yanında durmaması daha kötü.3.şahıslarla ilişkini her zaman kontrol edebilirsin ama eşin net değilse durum vahim oluyor. evlendiğim için çok üzgünüm. 1000 km geldiğim için daha da üzgünüm :KK19: ben tüm bekar arkadaşlarıma nişanlıyken bir şeyler sezerlerse "aman düzelir" demeden yollarını ayırmalarını tavsiye ediyorum hep.

Sevgili kayınvalidem;
cnm cok guzel yazmııssn keske duysaymıs belkı duzelırmıs :KK34:

Allah a havale etmiceksin. Esin yokken kimse filan okucaksin canina. Sikayet ettimi de ne diyo bilmiyorum diceksin. Kayin validelerin cogu malesef gelinlerine sevgiden cok kiskanclik vesliyolar. Sevgili Egem okursan kusura bakma, belki sen oyle olmicaksin ama cogunluk oyle. Gelinlerinin burnundan getiriyolar en guzel zamanlarini. Kayinvalide bunlari yaptiysa ve sen iyi niyetli idiysen bozacaksin iyi niyeti. Masum masum kara kara bakmalarina da inanmiyacaksin zerre taviz vermiyeceksin koydugun mesafeden.

canım yürüyerek 10 dk falan var aramızda. sıcak davranamıyorum ki eskisi gibi. o da farkında durumun. ilk başlarda o kadar çok seviyodum ki onu, bi anda buz gibi davranmaya başlayınca hissediyo tabi...
Haklısın cnm insan bir yıl boyunca hiç mi aramaz? Hiç mi evine çağırmaz? Hiç mi kızım kelimesi çıkmaz? O kadar kötü kalbi varkii kızlarıda kendi gibi eşi de.. Ama nişanlım tam bi melekk çok çaba sarfetti çok uğraştı ama yokk kötülük damarlarına kadar işlemiş hepsinin:KK25: Gitmek istemiyorum bu seferde böyle olmaz arada soğukluk olur diyorlar.. Gidiyorum afedersiniz ağzıma ediyolarr..Sofrada oturuyoruz bi tatlı yapmış onlarda sivaslı bizde, bana diyorki senin annende bilir meşhurdur bu tatlımız.. Bende dedim, annem sivaslı değil gürcü ordan artvine gelmişlerr diye. Bana diyorki, aaa siz alevi miydiniz onlara kız da verilmez alınmaz bilmiyodukk:KK53::KK53: Değilim tabiki dedim ayrıca olsam nolcak çok yanlış düşünüyosunuz dedim hala kendi kendine homurdanıyorr faşist kadın:KK1::KK1:
bir çoğunu yaşayacağını düşünüyorsan iyi düşün derim, nişanlınla aranda büyük bir aşk yoksa tahammülün daha zor olur. konu sahibi saygıdan 10 dk gidiyorum demiş ya kocana da saygın kalmaz bunları yaşaya yaşaya. 2 saat mesafe var aramızda başka ildeler. 11 aylık evliyim, 10 ay sabrettim, geçen ay onları artık bayram dışında ziyaret etmeyeceğimi eşim vasıtasıyla söyledim. son gidişimde oldukça soğuk davrandım. bu olaylar olurken de "ya sabır" çekip geçiyordum. bi ton konu okudum çoğu diyor ki "kaynanam kötü ama kayınpederim melek gibi". benim kayınpederim daha acayip. diyeceksin ki sende hiç mi hata yok. çok öz eleştiri yapan biri olarak diyorum ki "hayır yok" :KK1: benim erkek kardeşim benden 3 yıl önce evlendi, damadın ailesi hangi durumda ne hisseder çok iyi bildiğim için ona göre davrandım, saygıda kusur etmedim, laf soksa da tek kelime cevap vermedim olağan ilişkime devam ettim. burda bazı arkadaşların "kaynanamla kavga ettim şunu dedim bunu yaptım" şeklindeki beyanlarını da okuyorum,bunların zerresi yok, ailem asil insanlardır ona göre yetiştik sonuçta. ama zor işte en nihayetinde. evliliğimizi çok yıprattı bunlar. boşanmanın eşiğine geldik,hala pamuk ipliğine bağlıyız. ama eşinin yanında durmaması daha kötü.3.şahıslarla ilişkini her zaman kontrol edebilirsin ama eşin net değilse durum vahim oluyor. evlendiğim için çok üzgünüm. 1000 km geldiğim için daha da üzgünüm :KK19: ben tüm bekar arkadaşlarıma nişanlıyken bir şeyler sezerlerse "aman düzelir" demeden yollarını ayırmalarını tavsiye ediyorum hep.

Nişanlım yanımda canım dün yine konuştuk askerde o çok anlatmak istemiyorum ama dediği şey sonunda içinde onlarda varken yakıcam o evi ne olacaksa olsunn:KK52::KK1::KK1:

X