Kayıvalideme mektup;

foreigntrader

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
126
12
Sevgili kayınvalidem;
1- Evliliğimin ilk aylarında, sen yalnız kaldığın düşüncesine kapılıpta üzülme diye haftanın 3-4 gününü seninle geçirmeme rağmen, hatta ramazan ayında oruç tuttuğun için hastalanırsın endişesiyle 1 ay evimi kapatıp evine yerleştiğim halde, ramazan bayramında “ öyle haftanın 3-4 günü karnınızı doyurup gitmekle evlatlık yapılmaz” dediğin için…
2- Görümceme gizli gizli akıl verip “ bayramını kaynananla geçirme, kızları hizmet etsin, sen çalışan insansın, burada geçir bayramını, ben çocuğa bakarım sen dinlenirsin” diye akıl verirken, ben annemde 2 gün kalacağım için, şimdiki gelinlerde kocalarını nasıl her şeye ikna ediyolar valla, benim bildiğim bütün bayram kaynana evinde hizmet edilir diye sert bir sitemde bulunduğun için;
3- Aynı bayram her şeye karıştığın için oğlundan azar yiyince “valla sen çok şımardın, evlenirken rahat bıraktık, kimi istiyosan evlen dedik, bula bula bu kızı mı buldun diye çemkirmedik diye mi bu şımarıklığın” dediğin için..
4- Her bir araya geldiğimizde görümceme” sen çocuğu uyutma bahanesiyle geç yatak odasına dinlen, sofra kurulunca ben uyandırırım, gelin hazırlar” derken toplum içinde “assslllaaaa ezdirmem gelinimi, çalışan insan o, otursun ben yaparım çay yemek servisini” şeklindeki iki yüzlülüğünden utandığım için…
5- Görümceme “ asla iş ve hizmet etmeye alıştırma kaynananı, zaten çalışıyosun, sakın yapma” diye çemkirirken, benim olduğum bir ortamda “ ayyy yardım edenim yok ki, temizlik yaparken bazen düşüp bayılıyorum, sonra kendi kendime ayılıp temizliğe devam ediyorum “ zırvalarınla herkesin bana laf sokmasına ortam yarattığın için;
6- aylarca çocuğum olmadığı düşüncesiyle, laf soktuğun, ağlattığın ancak sorunun oğlundan kaynaklandığını öğrendikten sonra konuyu bir kere bile açmadığın için;
7- Yüzüme karşı beni çok sevdiğini söylerken, toplum içinde arkamdan burun kıvırdığını defalarca gördüğüm, herkese açık açık “ şimdiki kaynanalar gelinlerin huyuna gidiyor işte, tatlı dilli davranmayayım da dilim kı..ma mı girsin” şeklindeki seviyesiz beyanların için;
Aramıza mesafe koydum, bu sebepten dolayı evine sadece 10 günde bir yarım saat uğruyorum; ki bu da sadece kocama olan saygımdan… Şu an bunları bilmiyorsun tabiî ki; ama bunları ancak sen tavrımın nedenini sorduğunda söyleyeceğim….
Dilerim rabbimden tedavimiz sonuç verir de, ne güzel erkek evlatlarım ve gelinlerim olur bir gün… Ve dilerim o gelinlerimin gözlerinden bir damla yaş akıtmayı bile nasip etmez rabbim….

Küçük bişi de benden;;

kv nin evi hınca hınç kalabalık tı düğüne gidilecekti
bende onlarda hazırlanmış bekliyordum,tabii bi yandan da yemek bulaşık yıkıyordum
eşim işten gelene kadar 10 kez aradı ve kuaföre götüreyim diye ısrar etti...
Eve geldi ve sarıldı (evde 20-25 kadın var)
canım kuaföre filan gitmek istermisin telde de söledim ama kararsızmısın dedi
yok canım ben evde hallederim dedim
peki hayatım dedi
kv ellerini beline koyup
ahhh ahhhh dedi kadınlara dönüp....
Ben bu gelini kıskanıyorum hemde çok dedi
nden diye soruyorlar
oglum eskiden işten gelirdi
anneee diye seslenir gelir bana sarılırdı şimdi geliyo
yagmurrr diye seslenip ona sarılıyo kıskanıyorum dedi

allah biz gelinlerin yardımcısı olsun ne diyeyimmmm

Küçük bişi de benden;;

kv nin evi hınca hınç kalabalık tı düğüne gidilecekti
bende onlarda hazırlanmış bekliyordum,tabii bi yandan da yemek bulaşık yıkıyordum
eşim işten gelene kadar 10 kez aradı ve kuaföre götüreyim diye ısrar etti...
Eve geldi ve sarıldı (evde 20-25 kadın var)
canım kuaföre filan gitmek istermisin telde de söledim ama kararsızmısın dedi
yok canım ben evde hallederim dedim
peki hayatım dedi
kv ellerini beline koyup
ahhh ahhhh dedi kadınlara dönüp....
Ben bu gelini kıskanıyorum hemde çok dedi
nden diye soruyorlar
oglum eskiden işten gelirdi
anneee diye seslenir gelir bana sarılırdı şimdi geliyo
yagmurrr diye seslenip ona sarılıyo kıskanıyorum dedi

allah biz gelinlerin yardımcısı olsun ne diyeyimmmm

Biz de yaşlanınca böyle mi olucaz acaba :KK43:

Eşlerinden istedikleri ilgiyi ve sevgiyi göremeyen insanlar çocuklarını eşlerinin yerine koyuyorlar. Buradan geliyor bu çarpıklık. Eşinin gelip sarılması gerekirken oğlundan görüyor ilgiyi ve alışıyor sonra oğlu evlenince feleği şaşıp ayarı bozuluyor böyle insanların. Ne güzel işte oğlun mutlu daha ne istiyorsun? Huzurunu kaçırıp boşatsan eline ne geçecek?:KK47:

Allah yardımcın olsun kv şimdilik iyi ama ne bileyim gözüm kokrmuyor da değil... İnşallah rabbim sana en kısa zamanda hayırlı evlatlar verir:KK16:

Ben o 10 gunde yarim saati de ugramazdimcok iyi niyetlisin.
Ins hayirlisiyla cocuk sahibi olursunuz.
Bu mesafenizi bozmayin bence cocuk olunca iyice sinir oluyor insan

Ben o 10 gunde yarim saati de ugramazdimcok iyi niyetlisin.
Ins hayirlisiyla cocuk sahibi olursunuz.
Bu mesafenizi bozmayin bence cocuk olunca iyice sinir oluyor insan

Artık her akşam eşimi gönderiyorum yalnız başına, alışverişini mi yapar, eksiğini gediğini mi tamamlar, oturur çayını içer dertlerini mi dinler, ne istiyolarsa yapsınlar başbaşa... Aslında günaha giriyorum belki, biz de anne olmak için bu kadar uğraşırken, bi anneye bu kadar soğuk davranıyorum diye kızıyorum kendime ama inanın elimden başka türlüsü gelmiyor... Çok soğudum, halbuki ne kadar sevmiştim baştan...

Sevgili kayınvalidem;
1- Evliliğimin ilk aylarında, sen yalnız kaldığın düşüncesine kapılıpta üzülme diye haftanın 3-4 gününü seninle geçirmeme rağmen, hatta ramazan ayında oruç tuttuğun için hastalanırsın endişesiyle 1 ay evimi kapatıp evine yerleştiğim halde, ramazan bayramında “ öyle haftanın 3-4 günü karnınızı doyurup gitmekle evlatlık yapılmaz” dediğin için…
2- Görümceme gizli gizli akıl verip “ bayramını kaynananla geçirme, kızları hizmet etsin, sen çalışan insansın, burada geçir bayramını, ben çocuğa bakarım sen dinlenirsin” diye akıl verirken, ben annemde 2 gün kalacağım için, şimdiki gelinlerde kocalarını nasıl her şeye ikna ediyolar valla, benim bildiğim bütün bayram kaynana evinde hizmet edilir diye sert bir sitemde bulunduğun için;
3- Aynı bayram her şeye karıştığın için oğlundan azar yiyince “valla sen çok şımardın, evlenirken rahat bıraktık, kimi istiyosan evlen dedik, bula bula bu kızı mı buldun diye çemkirmedik diye mi bu şımarıklığın” dediğin için..
4- Her bir araya geldiğimizde görümceme” sen çocuğu uyutma bahanesiyle geç yatak odasına dinlen, sofra kurulunca ben uyandırırım, gelin hazırlar” derken toplum içinde “assslllaaaa ezdirmem gelinimi, çalışan insan o, otursun ben yaparım çay yemek servisini” şeklindeki iki yüzlülüğünden utandığım için…
5- Görümceme “ asla iş ve hizmet etmeye alıştırma kaynananı, zaten çalışıyosun, sakın yapma” diye çemkirirken, benim olduğum bir ortamda “ ayyy yardım edenim yok ki, temizlik yaparken bazen düşüp bayılıyorum, sonra kendi kendime ayılıp temizliğe devam ediyorum “ zırvalarınla herkesin bana laf sokmasına ortam yarattığın için;
6- aylarca çocuğum olmadığı düşüncesiyle, laf soktuğun, ağlattığın ancak sorunun oğlundan kaynaklandığını öğrendikten sonra konuyu bir kere bile açmadığın için;
7- Yüzüme karşı beni çok sevdiğini söylerken, toplum içinde arkamdan burun kıvırdığını defalarca gördüğüm, herkese açık açık “ şimdiki kaynanalar gelinlerin huyuna gidiyor işte, tatlı dilli davranmayayım da dilim kı..ma mı girsin” şeklindeki seviyesiz beyanların için;
Aramıza mesafe koydum, bu sebepten dolayı evine sadece 10 günde bir yarım saat uğruyorum; ki bu da sadece kocama olan saygımdan… Şu an bunları bilmiyorsun tabiî ki; ama bunları ancak sen tavrımın nedenini sorduğunda söyleyeceğim….
Dilerim rabbimden tedavimiz sonuç verir de, ne güzel erkek evlatlarım ve gelinlerim olur bir gün… Ve dilerim o gelinlerimin gözlerinden bir damla yaş akıtmayı bile nasip etmez rabbim….

yazalı 1 yılı aşkın bir süre olmuş, umarım çocuk sahibi olma çabalarınız sonuç vermiştir yada herşey yolunda gidiyordur, bende Haziran ayında evleneceğim ve yalnız bir kayınvalidem var ( boşanmış ) şimdilik ayrı oturacağız ama ilerde birlikte oturma ihtimalimiz çok yüksek. Allah'a çok şükür hiç bir sorunumuz yok çok iyi anlaşıyoruz ve çok seviyorum ama bu yazılanları okuduktan sonra kendime itiraf edemediğim korkularım olduğunu farkettim :KK43:
Çok iyi niyetli bir dilek bu ama umarım hiç bozulmaz...

Hep öyle olur, herkes işine geldiği gibi gelin gelinlik yapsın, kızım gelinlik yapmasın oh ne ala dünya..
Devam et tavrına, sende bir ana kuzususun..
:KK14:

Cok güzel yazmissin! Nedir bu kaynanalarin gelinlerle olan derdi. En sevmedigim durum da ogullari efelenince, gelinlerin akil celen, gereksiz, yanlis secimlere dönüsmeleri. 10 günde bir yarim saat cok bile bence kaynananiza. Ki dediginiz gibi esin huzuru ve mutlulugu icin bir sekilde katlanabiliyor insan. Dilerim en kisa sürede cocuk sahibi olursunuz, gelinlerin halini anlayan kaynanalar grubuna siz de dahil olursunuz.

Benim bir arkadasim da ayni sorunu yasadi. Kaynanasi cocugu olmuyor diye hatta oglunun aklini celip bosandirmaya bile kalkti ama sorun oglundan olunca sustu kaldi. Tüp bebekle dokuz kere denediler ve oldu.

Insallah siz cok cok daha kisa sürede cocuk sahibi olursunuz.

Senede birgun ugrasan yeter , hatta o bile cok... iyi niyetlisin sen !!

Allah yardimcin olsun ...

Kizlar Allah gercekten yardimciniz olsun. Benim kv mukemmel degildir ama bende mukemmel bir gelin degilim. Saygi seviyesinde bir iliskimiz var. Fazla laubali degiliz. Belli sinirlarimiz var bunlari ogrendik ve bu sinirlar asmamayi da ogrnedik.

Benim gorumcem yok bu yuzden sanirim 'sansliyim'.

Daha dün annem ve ananem bize geldiler ki yeni evliyiz diye 2 ayda bir geldiler, kayınvalidem balkondan görünce kaçırır mı hemen geliverdi. Zaten annem gelince de bir an olsun yalnız bırakmaz bizi.
Ananemi öptüm mutfaga gececektim, "kaynananında elini öpsene kızım dedi " kaş göz etti (ah be ananem çok safsın:) ) gönülleri olsun diye öptüm arkası dönüktü kapıdan çıktığımı sanıp kayınvalide konuşmaya başladı " cahiller bunlar olur böyle şeyler, öğrenirler " vb. laflar... Direk döndüm biraz şakayla biraz çatık kaşla " her gün görülen insanın eli mi öpülür dedim" güldü geçiştirdi. Bu ne ki diyeceksiniz ama annemlere sürekli saçma sapan konuşuyor.

Geçtiğimiz aylarda kayınpederime "baba eve bulaşık makinası alsana bak kadın rahatsız, çok rahat eder" dedim. Kayınvalidem daha sonra anneme demiş ki " sadness bulaşık makinası istiyor ama bende burası babanın evi değil dedim " demiş. Ölür müsün? öldürür müsün? Sanki ev benim ya da ben temizliğini yapıyorum, benim evimde zaten var, kendisinin iyiliği için istemiştim. Annem kadına yaşından dolayı bir şey söylememiş, ama epey üzülmüş beni ezdiklerini düşünerek, halbuysa öyle bir diyalog yaşanmadı, ben kendimi ezdirmem deyip ferahlattım annemi.

Sayenizde bende içimi döktüm. Size ve diğer arkadaşlara da sabır diliyorum. Bir arkadaş sende bir ana kuzususun demiş aynen öyle taviz verme arkadaşım

kızlar merhaba henüz 5,5 aylık evlıyım ve kavga ettım kaynanayla hemde eşimin önünde.
saolsun gıkı çıkmadı.
sımdı ne kaynana bana uğrayacak ne ben onlara.

zaten nefret edıyordum ıyıce ettım...
sizce bu durum nereye gıder.nasıl olur. tecrubelı birileri var mı.
kaynanada bende cok hassasız.ıkımızde cok takıntılı ve kıncıyız.
eşime sorarsak ıkımızde ömür boyu görüşmeyelim.oyle ıstıyor.
böyle durumda kalan var mı?
kavga sebebine gelınce bı konuda haksızlığa uğadım ve hıc konuşmadım.
sonra sucunu kabul etmedı yuzyuze gelınce bende açtım ağzımı yumdum gözümü hanı baslık sahıbı içini dokmus ya ben o tarz seylerı dırek yüzüne soyledım. kaldıramadı :) cık gıt evımden dedı. senın evıne kalan yok dedim. zaten ayakta ve hazırlanıyodum... yorumlar lütfen???
sımdı eşim 10 günde 1-2 saat uğruyor. bu kadar.

Eşlerinden istedikleri ilgiyi ve sevgiyi göremeyen insanlar çocuklarını eşlerinin yerine koyuyorlar. Buradan geliyor bu çarpıklık. Eşinin gelip sarılması gerekirken oğlundan görüyor ilgiyi ve alışıyor sonra oğlu evlenince feleği şaşıp ayarı bozuluyor böyle insanların. Ne güzel işte oğlun mutlu daha ne istiyorsun? Huzurunu kaçırıp boşatsan eline ne geçecek?:KK47:

Cok ama çok güzel bir tespit! Burda kaç topik okudum "ben evladim ile beraber yatiyorum" diye.
Sanki çok normal birseymis gibi. Savunmalarida "kocam yerine bare masum masum birinin yaninda yatayim" diyorlar.
Evlilikte mutsuzluk her zaman bir sekile aileye yansiyacak fakat bazelere bunun farkinda degiller.
Sirf çoçugun yaninda tartisilmiyor diye, aileye yansizmaz diye düsünüyorlar.

Kesinlikle arkadasimizin dedigi gibi esinden ilgiyi goremeyen kadinlar cocuklarina ozellikle erkek cocuklarindan daha degisik bi ilgi bekliyorlar, bu yuzden ogullari evlenince surekli gelinleri ile ugrasiyorlar en azindan benim kayinvalidem oyle ogluna bana dugun yapilmadi sizde nikah yapin o paraya esya alirsiniz diyen biriydi kayinpeder evlenirken kayinvalideye altin takmamis yeni tanistigimizda altin sevmiyoesun iyi guzel dedi zaten dugunde de bir tane bilezik takti ama simdiden kizinin evliligi icin o kadar takti ki ortada fol yok yumurta yok benim gozumun yasi durmadi evlenirken ilahi adalete inaniyorum

yazalı 1 yılı aşkın bir süre olmuş, umarım çocuk sahibi olma çabalarınız sonuç vermiştir yada herşey yolunda gidiyordur, bende Haziran ayında evleneceğim ve yalnız bir kayınvalidem var ( boşanmış ) şimdilik ayrı oturacağız ama ilerde birlikte oturma ihtimalimiz çok yüksek. Allah'a çok şükür hiç bir sorunumuz yok çok iyi anlaşıyoruz ve çok seviyorum ama bu yazılanları okuduktan sonra kendime itiraf edemediğim korkularım olduğunu farkettim :KK43:
Çok iyi niyetli bir dilek bu ama umarım hiç bozulmaz...

Bugün açtığım bir topic bu, taze konu yani :)) belki bilgisayar ayarlarımda bu sıkıntı vardır tarih yanlış cıkmıştır. Bu hafta sonu aşılama var, ilk aşılama olacak... Tesekkürler güzel dileklerin icin...

hmm evet tarih 2013 gözüküyor :) umarım herşey yolunda gider dualarımız seninle:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar Allah gercekten yardimciniz olsun. Benim kv mukemmel degildir ama bende mukemmel bir gelin degilim. Saygi seviyesinde bir iliskimiz var. Fazla laubali degiliz. Belli sinirlarimiz var bunlari ogrendik ve bu sinirlar asmamayi da ogrnedik.

Benim gorumcem yok bu yuzden sanirim 'sansliyim'.

aynen kuzum bende mesafeli ve saygılıyım ..:KK12:
henüz eltim,görümcemde yook... ppffffffff . :26:

Daha dün dediki kv
ben çalışan bir bayanım ve eşimin bana ev işlerinde yardımcı olmasını istiyorum ugraşıyorum da yapsın diye
ama kv de çayının bile şekrini atıp karıştırıp verirmiş evlenene kadar bırak yani iş yaptırmayı
dün işte oturuyoruz bir yerde kadınlarla
muhabbet ev işi paylaşımına geldi
bu arada görümcemde çlışmıyor her daim evde
ben dedimki eşim iş yapmayı bilmiyordu annesi hiç yaptırmamış şimdi ben zorlanıyorum yaptırırken
kv:neeee oğlum evde iş mi yapıyo
ben:bazen evet yardımcı olur süpürge filan tutar
kv:vahh oğlummm ben seni bu günler içinmi yetiştirdim gözünün içine bakrdım bişi istesin yapim diye
ben:işte bu yüzden yapmıyor sen tembel alıştırmışsın anne
kv:kıyamam ki ben ona çalışıyo akşama kadar
ben:ama bende çalışıyorum yoruluyorum bi de kızım var dedim
görümce:geçen gün eşim de çok güzel yemek yaptı bulaşıklarıda yerleştirmiş bakinaya bizimki alışkın annesi hep yaptırmış
kv:eek:hhh ne güzel yapacak elbet kzıım senin canın yok mu bi işin ucundanda damat tutacak
ben::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:
Ben:anne demin oğlum yapmasın derken şimdi neden damatınki hoşuna gidiyo
kv::21: O damat el oğlu,bu benim oğlum dedi...

X