Kaynana, elti, kayın,kayınpeder dörtlüsü tehlikesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Te
Kayha değil kahya... yazdigin saate takılmadim farkında isen zaten cevap yazdığınız mesaja gelip tekrar cevap yazıp yaa yazamadın duramıyorsunuz ego tatmini yapıyorsunuz deyip 10 Kişiden 8inin yaptığı tespiti yapmanızı eleştirdim. Acaba kim yazmadan duramıyor ortada bir şey yokken cevap yazdığına saatler sonra tekrar yazıyor diye. Tekrar diyorum keşke bakışlar kadar satır aralarını da okusanız
Tespitinizi ve virgülsüz muhteşem Türkçenizi alıp gider misiniz burdan 🤨

Sizin virgülleri de göremedim ben niye benimkine takıldınız ki:)) Tamam gidiyorum ama yine diyorum dünden beri gösteriyorsunuz ki hepiniz çok iyi anlaşırsınız kasmayın bu kadar
Çünkü bir Zeki Müren havasında olan sizsiniz. virgül kullanmamak yakışmıyor size o yüzden takıldım :)) Ben alenen yazar geçerim. Ama sen Zeki Müren bu hatayı yapamaz 🤗

Bakın konu sahibi belli ki genç ve tecrübesizsiniz. Sizin istediğiniz gibi yorum yapanlara "çok objektif" diyip durmuşsunuz. Siz çok "subjektif" bakıyor olabilir misiniz?

37 yaşında 12 yıllık evli bir ablanız olarak tavsiyem biraz da özeleştiri yapmanız. Eleştiriye kapalı görünüyorsunuz.

Anlattıklarınızda görüşmeyi kesecek kadar büyük bir olay yok. Mesafenizi ayarlamanız gerekiyor. Bir de sessiz kalmayın. Kayınvalidenizi arkanızdan konuşurken duymuşsunuz. O zaman tepki vermelisiniz. "Neden arkamdan konuşuyorsun? Bir sorun varsa yüz yüze çözmeliyiz. Dedikodu bizi uzaklaştırır sadece" demelisiniz. Eltinizi yeriyor mu? "Bunu kendisine söylemelisin anne" demelisiniz. Eltinizi övüyorsa sessiz kalın ya da onaylayın, kıskandığınızı düşünmesinler.

"Nişanda fısır fısır konuştular", "Eltimin bakışları küçümseyici" bunlar çok havada kalan ifadeler. Sonuçta aralarında ne konuştuklarını bilmiyorsunuz. Eltinizin gerçekten sizi küçümseyip küçümsemediğini de... Belki de siz yanlış anlıyorsunuz, belki de alınganlık yapıyorsunuz. Hiç bu açıdan baktınız mı?

Elinizde somut bir şey olmadan ya da insanlarla konuşmadan görüşmemek doğru değil. Eşiniz şimdi yanınızda ama gelecekte "Alıngalık ediyorsun, yanlış anlıyorsun" diyebilir. Bunlar aranızda sorun olabilir. Arada kalıp bunalıp size patlayabilir. Henüz yolun başındasınız. Biraz dikkatli olmanız lazım.

Eşinizin yanında farklı, yalnızken farklı davranıyorlarsa eşiniz olmadan görüşmezsiniz. Eşinizle gider gelirsiniz. Ama bu kadarcık olayda "Görüşmüyorum" diyip atmak uzun vadede size zarar verir.

Yerinizde olsam akşam eşimi de alır kayınvalidenin yanına çıkardım ve içimdekileri konuşurdum. "Bana böyle böyle davrandığınız için kırılıp uzaklaşıyorum" derdim. Sonrasını kayınvalidenizin vereceği tepkiye göre düşünürsünüz.

Size kendimden örnek vereyim. Çalışan bir insan olarak boş vakitlerinde evimde zaman geçirmeyi seven bir insanım. Kolay kolay ev gezmelerine gitmem. Eltim daha 2-3 aylık evliydi ve bunu üzerine alınmış. Kayınvalideme beni şikayet etmiş. "Cotard beni beğenmiyor, küçümsüyor". Eee nereden anladın? "Çünkü bize gelip gitmiyor". Kayınvalidem onun huyu böyle herkese böyle dese de inanmamış. Kaynıma, köydeki görümceme, herkese ağlamış "beni beğenmiyor" diye. Söyler misiniz, ben suçlu muyum bu konuda? Yoksa eltim mi çok alıngan?

Siz de belki yanlış anlıyor olabilirsiniz.
Allah Allah M makbulecin insan gibi tavsiye verdik ona da beğenmedim atıyorsunuz. Çok ilginçsiniz gerçekten. Şu davranışınızdan asıl sorunun sizde olduğunu anlamış olduk. Kayın aileye de böyle davranıyorsanız insanlar az bile yapıyor o zaman. Ayırdığım vakte, verdiğim emeğe yazık.

Böyle devam ederseniz çevrenizde kimse kalmaz.

Ya siz ne diyorsunuz nasıl bi soru bu ya. 😁😁 istenmeyen aileye nasıl gelin gidilir mi ! Severek evlendik biz. Aile istemiyor diye eşimden vazgeçecektim öyle mi ? Bi gidin yazmayın ya tutamıyonuz kendinizi 😁illa affilli mesaj atıp ego tatmin etceniz ya. Hadi ablacım hadi.
Cok iyi yapmislar o elti ve kaynana simdi anliyorum 😂😂😂

Yüz beklemiyorum kimseden ama böyle bir durumda hani hata telafi edilir, kızım ne oldu da böyle oldu denir ya. Bunlar da o yok. Pişkinler yani. Ben tepki gösteriyorum. Onlarda ne oldu demezler hiç. Bundan bile laf çıkartıp gelmiyor gitmiyor diyorlar. Sorun bu. Kararımın arkasındayım zaten. Dertleşmek için yazıyorum bir de siz sanki olayları tam anlamıyla biliyor konuya çok çok hakimmişsiniz gibi yazıp iyice moral bozuyorsunuz gerçekten.
Doğrudan yapılan bir hareket anlatayım o zaman size. Kaynanamın telefonun konuşmasına şahit oldum. Ablasına beni çekiştiriyordu. Ertesi günde yavrum kızım diyordu. Alın size doğrudan bir hareket. şimdi yorumlayın bir de ha bir de eltimi de çekiştirdiğini duydum. Abuk subuk. Ertesi gün gelip onu takdir edici sözler söyledi mesela bana. Ama ben hiçbirini onların yüzüne vurmadım. Aslında vurmak lazımdı. Ben çekingenim işte yapamıyorum. Politik davranmıyorum. Direk kaçıyorum kendimi koruyorum. Ben de isterdim her şey iyi olsun. Gül gibi geçinip gidelim. Yazarken az daha dikkat ederseniz sevinirim. Yok gelip burda ağlamıyoruz diye benim sorunumu ve yaşadıklarımı küçümseyemezsiniz ! Böyle bir hakkınızda yok.
Hanımefendi, bakın biz sizi tanımıyoruz. Yanınızda yaşamıyoruz. O yüzden konuya ilk ne yazarsanız onu yorumluyoruz. Yani siz bu detayları yazmazsanız en baştan, biz sizin zihninizi okuyup değerlendirme yapamayız. Eğer gerçekten hissettikleriniz anlaşılsın istiyorsanız konunuzu düzenleyin, aklınıza gelen detayları ekleyin. Sırf burada yazdığınız kadarına cevap veren insanları azarlayıp durmayın lütfen.
Ben çok hassas ve üzgün buraya içimi döküyorum saçma sapan mesajlara sizin tabirinizle ‘atar’ yapmakta en doğal hakkım elbette. İyi günler
Valla burda hepinizle tek tek uğraşırım hepinize de cevap veririm susar kalırsınız konum üzerinden ego tatmini yapıp durmayın. Gidin egonuzu başka yerde tatmin edin. Uğramayın buraya hadi güle güle
Bence sen terket burayı daha fazla rezil kepaze etmeden seni 😁
Bu nasıl bir üslup? Tüm yorumları okudum. Size hak verenlere iyi davranıp hoşunuza gitmeyen yorum yapanları tersliyorsunuz. Bir yorumunuzda yazmışsınız atar yapmaya hakkım var diye, yapabilirsiniz ama bizlere değil. Forumda bazı kurallar var. Bizleri çocuk gibi azarlayamazsınız.

ha etrafınızdakilere istediğinizi yapın bizi ilgilendirmez. Ancak burada sizi desteklemedi diye kimseyi azarlayamazsınız.

ben eltiyi kıskanıyorsunuz falan demeyeceğim. Konuda anlattıklarınıza da yorum yapmıyorum. Şurada yazdığınız yorumlara bakarak çok net söyleyebileceğim tek şey: eğer gerçek yaşantınızda da bu ruh hali ve üslupla davranıyorsanız, insanlar sizden uzaklaşmakta haklılar. Kendinize çeki düzen verin bence, yoksa gerçekten yalnız kalacaksınız. Öz eleştiri yapabilmek olgunluktur, asalettir. Sizi küçük düşürmez.

Lütfen fikirlerinizi bir revize edin. Bu kadar insan size hatalısınız diyorsa - ki sizi tanımayız etmeyiz, yani size kastımız olamaz- bence ortada gerçekten bir yanlış vardır.

Merhabalar ben yeni evliyim 5 aylık benim sorunum benim kayın validem eltim ve eltimin kocasıyla isteme tanışma nişan kına nikaha kadar yaşadığım sorunlar. En başından beri beni hep yok saydılar değersiz hissettirdiler bu insanlar. Kayın validem eltim nişanımda suratlar beş karış geldiler. Ortadaki sebep sadece kıskançlık. Kabul edememe. Çünkü başka bir diyalogum olmadı hiçbir zaman sıkı fıkı olmadım. Beni en güzel zamanlarımda hep görmezden geldiler. Surat astılar. Örnekler çok fazla. Ama klasiktir ya laf sokmalar, kötü bakış atmalar, anlıyorsunuz işte. Bunları yaşatıp kendilerinden tiksindirdiler beni. Şimdi resmen korkuyorum insanlardan. Yeni evliyim ama eşimin ailesiyle görüşmek istemiyorum. Eşim için bi kaç kere denedim. Sonuçta ailesidir diye ama bu hatalar hep devam etti. Benim psikolojin inanılmaz hasar gördü bu olaylardan. Şimdi hepsiyle küsüm. Küstürdüler beni. Bayramlaşmaya gitmedim. Ramazan bayramında gittiğimde yine surat yedim çünkü. Ne istiyorlar ne bekliyorlar aslında sürekli dolanayım ortalarda ideal gelin olayım istiyorlar ama kısura bakmasınlar öyle bi dünya yok. Bana çok ağır şeyler yaşattılar psikolojim çöktü resmen. Mesela gitmiyorum arayıp sormuyor bir sorun mu var diye. Bu durumu kabul edip direk saygısız gelin ilan ediliyorum. Ama benim kendimce haklı nedenlerim var. Kimse gelip benimle çözmek istemiyor bunu. Küsmemi kabul ediyorlar yani. Ben de istiyorum resmî şekilde görevlerimi yerine getireyim. Ama öyle bir tiksindim ki eski neşem yok. Ben birinin yüzüne yalandan gülemiyorum. :KK43: ama böyleside eşimi üzüyor hissediyorum. Eltim desen bu durumu fırsat bilip eşimin ailesiyle fotolar atıyor paylaşıyor ya moral bozdukları yetmedi cicim aylarımı bile yaşıyamaz hale geldim artık :KK43: ne önerirsiniz bana. Lütfen onlar büyük saygısızlık yapmayın tarzı yazmayın. Okuyup iyi anlamaya çalışın empati yapın. Kimse böyle olmak istemez yani buraya rahatlamak için yazıyorum bir de siz moralimi bozmayın lütfen 🙏🏻 Güzel şeyler duymak istiyorum :KK43:
Bakın bu konunuzu da en altta tesadüfen gördüm. İlk birkaç cümleyi okudum. Burada da hemen onları kıskançlıkla suçlamışsınız. Mimiklerden, bakışlardan anlam çıkarmışsınız. Ve o kadar inanmışsınız ki bunların doğru olduğuna, asla yanlış anlamış olma ihtimalini göz önüne almıyorsunuz.

bence psikolojik olarak yıpranmışsınız. Profesyonel bir yardım size iyi gelebilir.

Offf ne kadar kaprisli, şüpheci ve sorunlu bir insansınız. Allah eşinize, ailesine, komşunuza, arkadaşınıza kısaca hayatınızda kim varsa sabır versin.

Kocam yanımda diye de rahat olmayın, daha yeni evlisiniz. İki gün sonra başlar adam uzatma artık yeter diye o zaman görürsünüz. Çekilecek dert değilsiniz yani.

Valla burda hepinizle tek tek uğraşırım hepinize de cevap veririm susar kalırsınız konum üzerinden ego tatmini yapıp durmayın. Gidin egonuzu başka yerde tatmin edin. Uğramayın buraya hadi güle güle
Bizde sizin uslubunuz ile konuşup sizi susturmayı biliriz ancak site kuralları var . Gerçekten çok terbiyesizsiniz..

Herkese merhaba kızlar. Ben bu aralar bir konuyu çok dert etmeye başladım. Artık eşim ve ben etkileniyoruz gerçekten. Bağırmak istiyorum yeni evlileri bi salııınnnnn artık diyeee. Ama olmuyor maalesef.şimdi konum şöyle. Bu bahsettiğim dörtlü en başından beri beni bi kabullenemediler. Aynı ortama geldiğimizde hepsinin iki yüzlü olduğunu gördükten sonra ben artık iletişimi kestim. İletişimi kesincede kibirli, yobaz gelin oldum. Ama iletişimi kesene kadar çok çaba verdim iyi olmaya çalıştım iyi geçineyim eşimin ailesi sonuçta diyerek. Ama kulaklarım çok şey gördü duydu daha yeni evliyim. Hepsi birden bize cephe aldılar. Neden çünkü ben görüşmüyorum hiçbiriyle. Kimse hatasını anlayıp düzeltme derdinde de değil. O kaynanam olacak sinsi en başından beri eltimle aramı bozmak için neler neler yaptı. Eltim yokken yokken bana kaç kere eltimin dedikodusunu yapmak için ağzımı aradı. Ama benden yüz bulamadı zerre taviz vermedim. Eltimden hiç hoşlanmadığım halde. Politik davranmaya çalıştım. Ama ben yokkende eltimle Gül gibi geçiniyor. Ya da hep bir araya geldiğimizde eltime daha saygılı davranır. Daha yakın davranır. Eltimde komplekslisin tekidir. Beni bir türlü hazmedemedi. Size sorum şimdi herkes beni hor görüyor. Görmezden geliyor. Yok sayıyor. Geçen kayın validem bizi gördü eşimle eşim durdu selam verdi bizi görmezden gelip karşıya geçti direk. Tepkisi banaydı yani. Gidip gelmediğim için. Ama ben artık bana yapılan suratları iki yüzlülğkleri görmek istemediğim için kendimi ortamdan izole ediyorum. Çünkü zarar görüyorum artık. Gebelik planlıyorum sorun olmadığı halde bebeğim olmuyor. Belkide hepsi stresten. Bilemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız ? Sizi kimse kaale almıyor, yeni gelinsiniz, daha cicim ayındasınız, benim onlara ne bir ağız dalaşım oldu ne bir saygısızlığım. Bu güne dek. Ama artık bende çizgiden çıktım ve restimi çektim. Bazen diyorum bu bi hata mı ? Onlarla savaşmalı mıyım ? Ama işte girdim ortama zorladım. İğrenç laflar döndü durdu bakışlar olsun. Kendimi iyi hissetmiyorum onlarla bir araya gelince gerçekten. Ne yapacağımı şaşırdım. Eşim benim tarafımda. Eşim bile diyor görüyorum herşeyi diye. Ama içim çok huzursuz :KK43:( o negatif insanların enerjileri üstümde hep. Arkamdan konuştuklarına eminim. İnsan hissediyor. Kızlar gerçekten manipüle edildim ve bu duruma getirildim. Şimdi benle küsler. Tabi bende onlarla. Ama sorsanız ben hatalıyım. Onlar suçsuz. Herkes melek, bir ben şeytanım sanki. Ama herşeyin başı o kayınvalidem. Birde eşime ayrı oynuyor. Doldurmaya çalışıyor. Damardan giriyor eşimin duygusallığı ile oynuyor. Ordan vuruyor. Örneğin ağlıyor. Ama timsah gözyaşı bunlar hep. İyi geçinmemizi isteyen kadın daha nişanımda surat asıp yüzüme bile bakmadı. Ne benim ne oğlunun. Eltimle bi köşede oturup fısır fısır konuşup durdular suratsız bir şekilde sanki uzaylı izler gibi izlediler beni.. Neden bunu yaptılar ki daha beni o zaman tanımıyorlardı. Sebepleri yokken bile böylelerdi. Ve o kaynanam eltimi sevmiyor bunuda biliyorum kaç kere söylemeye çalıştı bana müsade etmedim. Dedikodudan hiç hoşlanmam. Özellikle böyle yeni evlenmişim hani laf söz olmasın adım geçmesin diye. Hep tedbirli oldum. Ama gel görki şuan ben kötüyüm😂 korkuyorum. Ya eşimin kafasına girerlerse diye. Ya boşanırsak diye. Eşimle mutluyuz çok şükür. Ama herkes bana küs bu iğrenç enerji hep üstümde. Ne önerirsiniz bana kızlar ne yapmam lazım. Gerçekten güzel taktiklere cevaplara ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum okuduğunuz için 🙏🏻
yine bir kayanana, elti derdi..
bir de onlardan dinlemekte fayda var zannımca..

Hanımefendi, bakın biz sizi tanımıyoruz. Yanınızda yaşamıyoruz. O yüzden konuya ilk ne yazarsanız onu yorumluyoruz. Yani siz bu detayları yazmazsanız en baştan, biz sizin zihninizi okuyup değerlendirme yapamayız. Eğer gerçekten hissettikleriniz anlaşılsın istiyorsanız konunuzu düzenleyin, aklınıza gelen detayları ekleyin. Sırf burada yazdığınız kadarına cevap veren insanları azarlayıp durmayın lütfen.

Bu nasıl bir üslup? Tüm yorumları okudum. Size hak verenlere iyi davranıp hoşunuza gitmeyen yorum yapanları tersliyorsunuz. Bir yorumunuzda yazmışsınız atar yapmaya hakkım var diye, yapabilirsiniz ama bizlere değil. Forumda bazı kurallar var. Bizleri çocuk gibi azarlayamazsınız.

ha etrafınızdakilere istediğinizi yapın bizi ilgilendirmez. Ancak burada sizi desteklemedi diye kimseyi azarlayamazsınız.

ben eltiyi kıskanıyorsunuz falan demeyeceğim. Konuda anlattıklarınıza da yorum yapmıyorum. Şurada yazdığınız yorumlara bakarak çok net söyleyebileceğim tek şey: eğer gerçek yaşantınızda da bu ruh hali ve üslupla davranıyorsanız, insanlar sizden uzaklaşmakta haklılar. Kendinize çeki düzen verin bence, yoksa gerçekten yalnız kalacaksınız. Öz eleştiri yapabilmek olgunluktur, asalettir. Sizi küçük düşürmez.

Lütfen fikirlerinizi bir revize edin. Bu kadar insan size hatalısınız diyorsa - ki sizi tanımayız etmeyiz, yani size kastımız olamaz- bence ortada gerçekten bir yanlış vardır.
Bu yorumu okumadım

Canım ikk yazdıklarını okudum sonrasına çok bakamadım.açıkçası ben sana hak verdim yani tabiki yüzde yüz siz haklı yüzde yüz onlar haksız değildir ama demek istediklerini anladım.hani bazı şeyler vardır hissedersiniz anlarsınız ama tam anlatamazsınız bence sen sana verilen değersizliği hissetmişsin bi şekilde ama tam anlatamamışsın.zira bunu yaşayan bilir ben az buçuk senim yaşadıgın şeyleri anladım hani eltiyi sürekli övme mevzusu falan bendede vardı aynı durumlar.ama bence onun övülecek bi tarafı olmadıgı için ben bu duruu kendi içimde halletim.çünkü eşimde üzülsün istemedim.haa çok iyimiyim değilim bayramlarda bide dini gecelerde falan arayıp konuşuyorum okadar.bide bence üzerine fazla gelinmiş biraz forumda.sen sonuçta akıl almak istemişsin biraz daha ılımlı yakşılabilirdi🌺üzme kendini herşey zmanla düzelir❤️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X