Kaynana gelin görümce bir çeşit Şizofreni meselesi 🤣

Onlar sizin, siz de onların yüzüne gülüyorsunuz. Bir nevi al takke ver külah hesabı. Aslında pek bir farkınız yok gibi kusura bakmayın.
Aslında vardı inanır mıısnız. Nikaha kadar en ufak art niyetim olmadı onlara. Fakat bana öyle saçma şeylerden dolmuşlar ki neymiş nişandan neden eşim kuruyemiş almış kuruyemişi kız tarafı alırmış ( 250 TL ) kaldı ki ben eşime gidip al bile demedim. Neymiş hanımefendiye neden otel tutmamışım. Normal bi evde kalmışlar vs. E sonra dedim ki maymun gözünü açsın. Şimdi bir yudum su istese zor bir durumda vermem herhalde :) evet benim de onlardan kalır yanım yok ama sadece onlara karşı yok , diğer insanlara vicdanım da merhametim de yerinde: 🎈

Görümce ye bak sen ,anası koynunda yılan beslemiş 🤭 hadi ailen yapiyorlar bunlari sen hangi kafayla anlatıyorsun yengene inanılır gibi değil
Evet o anlatır ben de cevap olarak Allah’a bırakıyorum der geçerim ona da ser verip sır vermem :)

Bir önceki konumdan sonra biraz gülmek istediğim için anlatıyorum. Küçük görümcem çok saygılıdır ve hep benim yanımdadır sadece sevsemde ser veririm sır vermem kendisine. Neyse bir gün annesinin ve ablasının mesajlarını gösterdi. Pek anlaşamazlar çünkü küçük görümcem bana göre haklının yanında olan ve banada gör,bil güvenme diye anlatan biri. Mesajlar hep şu şekilde benim paylaşımlarım söz konusu whatsap insta gibi 🤣 annesi kızına yazıyor kızı annesine şunu paylaşmış gördün mü, bunu yazmış gördün mü, böyle demiş gördün mü :KK70: bir mesajda büyük görümcem tam bir şizofren, annesi olacak kadında demiş ki .... oğlum çok çeker bu şizofrenden...görünce şok oldum bütün mesajları nerdeyse benim paylaşımlarımla ilgili... velhasıl kelam, bu iki anne kızın arası da şuan pek iyi değil, iyi olacağını da sanmam soğuk bir yapıları var genelde ve dikbaşlılık. İkisi de gelip ayrı ayrı bana dert anlatıyorlar. Yani normal olmadıklarını ben de biliyorum genel de insani olarak tepkilerim işte kızıştırmaya yönelik değil, normalleştirmeye yönelik oluyor. Eşim kişisi sana bir şey derlerse ağızlarının payını ver diyen biri. Fakat mesajlarınızı okuttu kardeşin, kıızn diyemem ki , o da zan altında kalır bu sefer. e bu insanlar bi de gelip yüzüme gülüyor? Kaynana görümce kişisiyse mesafe koymak imkansız oluyor yüzümüze hakaret edilse hadi neyse. Peki siz ne yapıyorsunuz bu gibi durumlar karşısında.
Annesinin ablasının mesajlarını gelip size okuyan size kim bilir neler yapar ? Neler çevirir arkanızdan.

Bir önceki konumdan sonra biraz gülmek istediğim için anlatıyorum. Küçük görümcem çok saygılıdır ve hep benim yanımdadır sadece sevsemde ser veririm sır vermem kendisine. Neyse bir gün annesinin ve ablasının mesajlarını gösterdi. Pek anlaşamazlar çünkü küçük görümcem bana göre haklının yanında olan ve banada gör,bil güvenme diye anlatan biri. Mesajlar hep şu şekilde benim paylaşımlarım söz konusu whatsap insta gibi 🤣 annesi kızına yazıyor kızı annesine şunu paylaşmış gördün mü, bunu yazmış gördün mü, böyle demiş gördün mü :KK70: bir mesajda büyük görümcem tam bir şizofren, annesi olacak kadında demiş ki .... oğlum çok çeker bu şizofrenden...görünce şok oldum bütün mesajları nerdeyse benim paylaşımlarımla ilgili... velhasıl kelam, bu iki anne kızın arası da şuan pek iyi değil, iyi olacağını da sanmam soğuk bir yapıları var genelde ve dikbaşlılık. İkisi de gelip ayrı ayrı bana dert anlatıyorlar. Yani normal olmadıklarını ben de biliyorum genel de insani olarak tepkilerim işte kızıştırmaya yönelik değil, normalleştirmeye yönelik oluyor. Eşim kişisi sana bir şey derlerse ağızlarının payını ver diyen biri. Fakat mesajlarınızı okuttu kardeşin, kıızn diyemem ki , o da zan altında kalır bu sefer. e bu insanlar bi de gelip yüzüme gülüyor? Kaynana görümce kişisiyse mesafe koymak imkansız oluyor yüzümüze hakaret edilse hadi neyse. Peki siz ne yapıyorsunuz bu gibi durumlar karşısında.
Benim küçük görümcemde ablasını kötülüyodu habire bana ama ben kendisinş sevmşyıdum görür görmez ne mal olduğunu hissermiştim kendisinş ön plana çıkarıp abisine yaranmaya çalışıyodu onu kötü görümce kendisini iyi görümce diye hatta bana eşimin yanında bşz kardeşiz senle derdi ben görümce değilim vs. Bende içimden tabi tabi derdim 😂 hiç yanılmadım zamanla gösterdi kendini apaçık zaten

bence içlerinden en fena olanı küçük görümceniz, onun yaptığı haklının yanında durmak değil ama hadi neyse.
ben kendi yerime koyarsam sizi, daha en baştan mesajları okumazdım ve göstermemesi gerektiğini söylerdim bunun sebebi etik olanın bu olması da değil onu da geçtim ama bilmediğim bir şey, bildiğim şeyler kadar uykularımı kaçırmaz çünkü.. en fazla dedikodu yaptıklarını bilirim ama ne dediklerini bilmem. illa ki görümceyle olmasa da sizde konuşuyorsunuzdur. bundan sonra da görümceniz anlatmaya kalkarsa bence engel olun. benim bir arkadaş grubum vardı, daha sonra arkamdan konuşulanları içlerinden biri anlattı ve bir daha anlatmamasını söyledim. çünkü düşünüp kafama takmak istemiyorum, umursamıyorum.
mesafe koymakta inanın en kolayı, mesafe dediğimiz şey sadece gitmemek gelmemek değil. gidiyorsanız da istemiyorsanız samimi olmayın.. herkes duracağı yeri bilir böylelikle.

Herkes psıkolog ben anlamadımkı bu işten.Allah yardımcınız olsun dıorum insallah eşiniz ıyıdır .Sadece bızım ulkemızdemı boyle acaba .

Ben böyle durumlarda genelde hem arkamdan konuşanlardan hemde bu durumu bana yetiştirenden uzaklaşır keskin bir mesafe koyarım

X