Kaynana görümce eş vs vs

Çok zor bir durum sizi çok iyi anlıyorum anlattiklarinizinbirebir aynısını yaşadım halada yaşamaya devam ediyoruz hickimsede sorun yok sorun eşlerimizde canim karşıdakiler seni cepte görünce her türlü saygisizligida terbiyesizligide çok rahat bir şekilde yapabiliyorlar bende kv mi defalarca ararim acmaz onlara gitmek icin gideriz yuzumuze bakmazlar hayatimiza hicbir katkilari yok bi ihtiyaclari olunca kosa kosa gideriz ama bizim ihtiyacimiz olunca ortaliktan toz olurlar kardesleri gordukleri yerde konusmazlar küçücük şeyler bahane edip kavga çıkarırlar hiç cevap vermem huylarindan herkes dertli ama sonucta kim haksiz 'BEN'
Kötü kötüdür emin olun bence birleşin eşinizle ve onları cidden görmezden gelin eşiniz görüşsün ailesi sonuçta sen onları ne kadar kötülesende emin ol ki kötü olduğunu bilsede diyemez kötü diye ailesi çünkü bu yüzden birleşirsen esinle hiç ailenin şöyle böyle deme durumlarına bakma cvp yazma esinle mutluluğuna bak
Ayyyy okurken sinir krizi geçirdim resmen. Eşimin ailesi aynı karaktersizlikte. Benim kv rahmetli olmuş eşim daha 12 yaşındayken. Görümcemi annesi yerine koymuş eşim. O yüzden evliliğimin ilk zamanları görümceme karşı ayrı bi ilgiliydim eşime annelik yaptı sandığım için. Ama yavaş yavaş yılanşıkşara başlayınca anladım ne halt olduklarını. Daha 3 haftalık evliyken görümcem yüzünden topladım eşyalarımı gidiyordum eşim özür diledi ikna etti beni. Çok uzatmak istemiyorum sadece kendi denediğim yöntemi söyliyim arkadaşım belki işine yarar. Ben görümcemin saçma sapan davranışlarını anlamsız tavırlarını laf çarpmalarını olduğu gibi eşime anlatıyordum. Ablan şunu dedi ablan bunu yaptı vs. Eşim bana yok ablam yapmaz öyle sen yanlış anlamışsındır, ablam demez öyle şaka yapmıştır falan diyince dedim tamam ben yanşış yapıyorum. Bi süre kendi haline bıraktım baktım anlamıyo. En son artık soktuğu lafları eşime sohbet arasında çok da takılmamış gibi, şikayet eder gibi değilde günün nasıl geçti sohbetinde günün özeti gibi anlatmaya başladım. Bu biraz işe yaradı gibi oldu eşim benim arkamda oldu bana laf söyletmedi şakaya vurarak laf bile çarpsalar ağızlarının payını verip susturdu. Tabi görümcemle eltimle aram daha da açıldı. Böyle olunca zaten eşim kendi de soğudu. Şu an ne ablasıyla ne yengesiyle görüşmüyorum. Ben görüşmek konuşmak istesem eşim izin vermiyor. Huzurumuzu kaçırmak mı istiyorsın diye bana kızıyor. Yani zamana bırak onlar hakkında kötü anlamda hiç konuşma yorum yapma. Eşin zaten bi dönem anlamış ne olduklarını mesafesini koymuş. Sen olaylara dahil olunca tekrar o taraftan biriyle konuşmuş ve beynini yıkamışlar haliyle. Bırak kendi görsün o koyduğu mesafeyi illa ki tekrar koyacaktır bu tür insanlar akıllı durmaz yine yaparlar eşini soğutacak bişeyler. Eşin mesafe koyunca zaten koyduğu mesafe zamanla soğukluk getirir. Ha onlarla mesafeliyken de evinde mutlu huzurlu olursa tamamen sana bağlanır. Çok uzattım inşallah sıkılmazsın ❤️
Artik umrumda degiller hiçbiri. Eşim kendi mesafe koydu zaten gorusmuyor artik. Bir tek babasi ile konusuyor. Görumcem tanidiklarla bana laf yolluyor keyfim mutlulugum batiyor diyormuş. Çok umrumda ya. Ne halleri varsa görsünler. Benden başkasi kiymetli degil buna eşim de dahil. Ben kendime ,kendi hayatima bakiyorum.

Artik umrumda degiller hiçbiri. Eşim kendi mesafe koydu zaten gorusmuyor artik. Bir tek babasi ile konusuyor. Görumcem tanidiklarla bana laf yolluyor keyfim mutlulugum batiyor diyormuş. Çok umrumda ya. Ne halleri varsa görsünler. Benden başkasi kiymetli degil buna eşim de dahil. Ben kendime ,kendi hayatima bakiyorum.
En son yazdığınız nokta o kadar önemli ki..
Eşiniz çok affedilmeyecek şeyler yaptı bence bundan sonra o aile ile asla görüşmeyin hepsi çok kötü niyetli davrandılar bu konu hakkında laf ettirmeyin bile. Bu arada çocuk sahibi olmak istiyorsanız da olun -eğer işiniz varsa- başkaları için daha ertelemeyin tabi psikolojik destek alarak buna karar verebilirsiniz

En son yazdığınız nokta o kadar önemli ki..
Eşiniz çok affedilmeyecek şeyler yaptı bence bundan sonra o aile ile asla görüşmeyin hepsi çok kötü niyetli davrandılar bu konu hakkında laf ettirmeyin bile. Bu arada çocuk sahibi olmak istiyorsanız da olun -eğer işiniz varsa- başkaları için daha ertelemeyin tabi psikolojik destek alarak buna karar verebilirsiniz
Bir bebim olsun çok istiyorum. Kizim plansizdi istemedigim zamanda geldi. Şimdi istiyorum eksik kalmiş gibiyim. Rabbim saglikli uzun ömürlü nasip eder inşallah.

X