Kaynana problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
2.030
4.853
35
Buradaki konu çocuğuma olan tavrımi elestirmeniz değil veya sizden istenilen öneri bu değil benim çocuğuma olan tutumumu elestirmekte sizin haddinize değil okey. Bilemeyiz çok gördük korkutmayan dovmeyenleri örnek ortada kayınvalidemin çocuklarıni kızgın masa ile korkutup sanki kendisi yapmamış gibi benim tavrıma müdahalesi . Bilemeyiz belki sizde onlardansiniz neyse uzatmayalım hı ?
E işte gelin kaynana toprağından olurmuş
Evlatlarımıza olan davranışlarımızın hesabı verilecek bir gün, benim vicdanım çok rahat, kendi yaptıklarınız ortadayken başkasına iftira atmak da size yakışır bir tavır
 

MaviiDelisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2017
180
91
“Sanki çocuğunu hiç korkutmamış anneler gibi ahkam kesiyorsunuz” demedin mi? Ben de diyorum ki “evet korkutmadık,hayvan değil insan muamelesi yaptık,çocuğumuzu korkutarak eğitmeyi doğru bulacak kadar cahil yada vicdansız değiliz”
Ben egolu değilim ama sende biraz aşağılık kompleksi var gibi... çocuğu korkutmak psikolojik şiddettir, bunu bilmek için kültürlü olmaya gerek yok. Vicdani muhakeme yapabilen herkes bunu bilir. Ben sana karşı haddimi aşmıyorum,sen çocuğuna karşı haddini aşıyorsun.
Benim kültürlüyüm diye bir iddiam mı olduki aklınca kültür seviyemi diline dolayıp üste çıkmaya çalışıyorsun
Buradaki konu çocuğuma olan tavrımi elestirmeniz değil veya sizden istenilen öneri bu değil benim çocuğuma olan tutumumu elestirmekte sizin haddimize değil okey. Bilemeyiz çok gördük korkutmayan dovmeyenleri örnek ortada kayınvalidemin çocuklarıni kızgın masa ile korkutup sanki kendisi yapmamış gibi benim tavrıma müdahalesi . Bilemeyiz belki sizde onlardansiniz neyse uzatmayalım hı ?
E işte gelin kaynana toprağından olurmuş
Evlatlarımıza olan davranışlarımızın hesabı verilecek bir gün, benim vicdanım çok rahat, kendi yaptıklarınız ortadayken başkasına iftira atmak da size yakışır bir tavır
E işte gelin kaynana toprağından olurmuş
Evlatlarımıza olan davranışlarımızın hesabı verilecek bir gün, benim vicdanım çok rahat, kendi yaptıklarınız ortadayken başkasına iftira atmak da size yakışır bir tavır

Bitti mi ? Hala konusuyorsunuz biticek mi hakikaten anlayışınız neyse anlamıyorsunuz biton şey yazmışım eleştirdiğiniz konu çocuğumu korkutmak beni kim bu hale getirmiş onu göz ardı etmeniz gerçekten değişik. Arkadaşım ben yaptığım doğru birşey demiyorum ki yukarda yazmışım yaptığım dogru değil biz annelerde hata yaparız büyükler küçükleri uyarmali demismiyim doğrumu ???

Beni bu hale getirenide yazmışım neyin çocuğu korkutmasindan bahsediyorsun sen

çocuğum doğduğundan beri psikolojimi bozdular diyorum sen gelmiş burda beni yargiliyorsun

ben evimden izinsiz alınan atılan çiçeklerden veya eşyalardan vs bahsediyorum sen gelmiş bana ne diyorsun anlatmak istediğim evimden atılan izinsiz şeyler!!!!

neyini anlamak istemiyorsun bu sopa değil vazoda olabilir keza ciceklerimide atmış diyorum buna niye takilmadin yapmayın bayaniz ve en çok birbirimizi yaralayan yine biz bayanlariz biton şey yazdım yukarda benim karşıma gelmişsiniz bişi yakalamissiniz onla geliyorsunuz

ben zaten yaptığım doğru demiyorum bunu sizden başka herkes anladı burada bı siz anlayamadiniz nedense
 

MaviiDelisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2017
180
91
E işte gelin kaynana toprağından olurmuş
Evlatlarımıza olan davranışlarımızın hesabı verilecek bir gün, benim vicdanım çok rahat, kendi yaptıklarınız ortadayken başkasına iftira atmak da size yakışır bir tavır
İftiracida olduk iyimi gidermisiniz rica ediyorum varmı başka soyliyceginiz birşey içinizde kalmasın herkes kendi vicdanından sorumlu kimsenin haddine değil kimseyi yargılamak iyi geceler vallahi sıkıldım sizle konuşmaktan herkes sustu bı siz susmadiniz gidin başka yerlere sarın rica ediyorum
 

belirsizlikzor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
3.110
8.688
38
Anlattiklarinizda yüzde seksen kv haklı buldum ben. Tabi onun da hataları var ama özellikle çocuk kanousunda sizin daha fazla.
 

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
4.418
10.874
49
Siz izin vermeseniz kayınvalide nasıl sizi bu hale getiriyor, çocuğunuza yemek yemedi diye vuracak kadar? İzin vermeyin. Bakın bir kere cevap vermişsiniz kadın susmuş. Siz izin verdiğiniz için oluyor, izin vermeyin. Küserse de küssün, zaten herkesle arası bozukmuş.
 

melekfatma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2013
786
740
Burayada geliyorsunuz işte böyle sanki çocuğunu hiç korkutmamis anneler gibi ahkam kesiyorsunuz ya bayılıyorummm valla bak üslubumu bozmiyim diyorum ama zorluyorsunuz gerçekten bı baştan sona okuyun öyle tekrar yazın olur mu ?
Ben varım 15 yıllık evliyim 14 ve 6 yasinda çocuğum var evet hiç korkutmadim herzaman konuştum açıkladım yapmasa da açıkladım hicbirzaman korkutmadim sopam yok ama terlik bile göstermedim tam tersine gel annecim birlikte toplayalım dedim.yemek yemezse yemesin o sofra birdahaki yemek saatine kadar konmadi öbür sefer acıkınca mecbur yedi.Bende mama ve mememle besledim benim çocuklarıma zayıf emzirirken aç bu çocuk diyende oldu ama asla yemek yemediginde vurma noktasına gelmedim(eltim hep bana sen çok sabırlı annesin der aslında sabır değil olağan akışına birakiyorum)Yeri geldi kendim topladım yeri geldi öyle dağınık kaldı ama asla korkutmadim.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2109 gün geçti.

Sunshine1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
2.478
1.929
23
Merhaba arkadaşlar ;

Benim sıkıntım kaynanamla aslında çocuk olana kadar bir problemimiz yoktu.
Ta ki çocuk oldu problemler başladı. Lohusalıgımı burnumdan getirdi. Kolik bir bebekti oğlum ve sürekli ağlama krizleri oluyordu 7 ay çektim.
Yeni doğum yapmışım ve aglamasindan ötürü bu çocuk aç bu çocuk doymuyor diye 5 dakikada bir gelip beni ağlatiyordu.

40 gün yanımda kaldı ama burnumdan getirdi.
Aylar boyunca bu çocuk zayıf zayıf diyerek bende bunu takıntı haline getirdi .
Şuan oğlum 3 yaşında ve ben yemek konusunda problem yaşıyorum sürekli oğlum yemek yemediği zaman sinirleniyor ve vurma noktasina geliyorum sırf yemek yemiyor diye.
Bu seferde çocuk yemek yemiyor diye kızılır mı bagirilir mi diyor sanki beni bu hale kendisi getirmemiş gibi..
Kv ve kp oğlumu kendi istedikleri gibi yetiştirmek istiyor mesela oğlumun her dedigini yapmak , ağlatmamak , kizmamak, kural koymamak ben neye hayır diyorsam onlar tam tersini yapıyor.


Mesela geçenlerde taşınma esnasındaydim geldi bende kaldı 2 hafta size kısa bı örnek veriyim;
Oyun hamuru istedi benden hayır dedim çünkü oynamıyor ufak ufak koparıp bulduğu her deliğe sokuyor benim oğlum hayır dedim kv ' biz niye danisiyoruz ki gidip alalım odadan bizde suç niye soruyorsak' dedi. Birşey demedim suratım asıldı doğal olarak.

Ertesi gün eşimle ufak birşeyden tartışma çıktı aramızda o sırada oğlumda yanimizdaydi.
Hem taşınma sıkıntısı hem maddi sıkıntılardan aramızda ufak bir sürtüşme oldu eşimle. Her evde olan şeyler.
Geldi yanımıza sen anne degilsin sen baba değilsin diyerek hem anneligime hem eşimin babaligina laf etti.
Yine birsey demedim .
1 de evden çıktık eşimle diğer evi temizlemek için akşam 8 de eve döndük.
Oğluma ' özledin mi beni annemm ' dedim.
Kv döndü baktı bana ' seni niye özlesin ki Allah Allah ' dedi. Bu sefer susamadim. Bende ' annesiyim beni özlemeyip kimi özleyecek ' dedim.
Bozuldu öyle diyince ne bidaha konuştu benimle ne bişey dedi gece oğlumun baş ucuna gidip ağladım.

Beni öyle bir piskolojiye soktu ki oğlum doğduğundan beri hep oğluma karışma çabasında.
Taşındım evimi bile görmeye gelmedi ve yazlığına gitti.
Bidaha ne beni aradı ne sordu.. Kandil'de aradım laf soktu ' şimdimi aklina geldim ' dedi bişi demedim. Bayramda aradım hiçbirsey yokmuş gibi konustuk fakat yine sonradan ne aradı ne sordu .
Biz kv'yle önceden hergün konuşurduk neredeyse ben aramasam o arardı . Haliyle taşındım onun aramasını bekledim o aramayinca bende aramadım
Çünkü benim evimden surat asıp giden kendisiydi..
Mesela kayınvalideme yanlışlarını söyleyince surat asar , soğuk davranır bu yüzden ne evlatlariyla iletişimi iyidir nede büyük geliniyle bu arada büyük geliniyle 4 senedir de görüşmüyorlar.
Zaten 2 geliniz şimdi benimlede kendi arasını bozdu.
Çocuğumu sevme biçimi bile hoşuma gitmiyor.
Bir çocuk cinsel organı üzerinden sevilmez.
Babaannesi pipisini yesin , babaannesi taş..klarina kurban olsun gibi şeyler söylüyor .

Uyaricam bu sefer eşim bana bulaşma diyor.
Bir kere kayinpederimin yanında oğlum oyuncaklarını toplasın diye elimde inceden bir sopa vardı hadi topla diye korkuttum kesinlikle vurmadım.
Bunu kayinpederim kayınvalideme anlatmış .
Adım çocuğu dövüyora çıktı .
Taşınma esnasında o sopayı almış kırmış atmış ne hakla bilmiyorum çocuk dövülmek istedikten sonra herşeyle dövülür haksızsam söyleyin .

Evden çiçeklerimi atmış . Daha bilmediğim neler atmış...
Geçen annemi aramış . Kızına bişi söylenmiyor ona akıl veriyorum bişi söyleyince surat asıyor demiş külliyen yalan .

Bana benim evime geç dedi kendi oturduğu evine kendiside 3 4 ay yazlıkta kalıyor. 'Yok anne sizin düzeninizi bozmaya gerek yok hem kendi eşyalarımı nereye koyacağım ' dedim sadece kaldiki ben geçmek istesem oğlu geçmek istemiyor .
2 hafta beraber birbirimize tahammül edemedik birde onun evine gecicekmisiz.
Annemi aramış şimdiye kadar sana bişi soylemiyordum ama artık anlatılan demiş 😂
Anneme erkek para tutmuyorsa kadın tutar demiş yuvayı dişi kuş yapar demiş hadi oğlum sigara içiyor kızında içiyor demiş . Oğlu getirip avcuma para koysa ben tutmasam haklı. Yani kısacası oğlunu korumuş beni gömmüş takmış ya şimdi bana halbuki bu olaylar öncesine kadar ana kız gibiydik biz aramızdan su sızmazdi sen niye benim annemi arıyorsun dimi ama . Kaldiki ben anneme bile kayınvalidemle problem yaşadığımızı anlatmadim.

Taşındık para istedik ellerini ceplerine atmadilar sadece annemler 4 bin TL para yolladı okadar . Mecbur kredi cektik kredi cektigimize kiziyormus . Sanki başka bir çaremiz varmış gibi . Velhasıl konuşulacak bir insan değil kendisi karşıma alipta konusiyim desem .
Hemen bağırmaya saçma sapan konuşmaya başlar . Çok anlatilacak şey var çok uzun oluyor sadece suanki problemleri anlattım .
Şuan ne ben arıyorum nede o arıyor .
2 defa aradım ben üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum görüşmek isteyen konuşmak isteyen arardı bence aramiyorsa görüşmek istemiyordur. Oğluyla hergun konusuyorlar önceden her konuştuğunda benide sorardı sormuyor artık , torununuda görüntülü görüyor yazlıkta olduğu için .

Ama yaptıkları için kendimi zor tutuyorum doldum artık ..
Sizin düşünceniz nedir ne yapmalıyım sizce ? Çocuğumu göstermemek geliyor içimden..
Çocuğu göstermeme fikrini atın aklınızdan o eşinizinde çocuğu ve babannesini görmek hakkı. Şuna gelirsek “ biz niye soruyorsam gidip alalım” demiş ya. “ sormanız gerekiyor anne çocuğun annesi benim bu şeyler hoşuma gitmiyor” demeliydiniz. Çoktandır sustuğunuz için bağımsızlığını ilan etmiş :)
 

Ervarih61

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2021
166
197
Merhaba arkadaşlar ;

Benim sıkıntım kaynanamla aslında çocuk olana kadar bir problemimiz yoktu.
Ta ki çocuk oldu problemler başladı. Lohusalıgımı burnumdan getirdi. Kolik bir bebekti oğlum ve sürekli ağlama krizleri oluyordu 7 ay çektim.
Yeni doğum yapmışım ve aglamasindan ötürü bu çocuk aç bu çocuk doymuyor diye 5 dakikada bir gelip beni ağlatiyordu.

40 gün yanımda kaldı ama burnumdan getirdi.
Aylar boyunca bu çocuk zayıf zayıf diyerek bende bunu takıntı haline getirdi .
Şuan oğlum 3 yaşında ve ben yemek konusunda problem yaşıyorum sürekli oğlum yemek yemediği zaman sinirleniyor ve vurma noktasina geliyorum sırf yemek yemiyor diye.
Bu seferde çocuk yemek yemiyor diye kızılır mı bagirilir mi diyor sanki beni bu hale kendisi getirmemiş gibi..
Kv ve kp oğlumu kendi istedikleri gibi yetiştirmek istiyor mesela oğlumun her dedigini yapmak , ağlatmamak , kizmamak, kural koymamak ben neye hayır diyorsam onlar tam tersini yapıyor.


Mesela geçenlerde taşınma esnasındaydim geldi bende kaldı 2 hafta size kısa bı örnek veriyim;
Oyun hamuru istedi benden hayır dedim çünkü oynamıyor ufak ufak koparıp bulduğu her deliğe sokuyor benim oğlum hayır dedim kv ' biz niye danisiyoruz ki gidip alalım odadan bizde suç niye soruyorsak' dedi. Birşey demedim suratım asıldı doğal olarak.

Ertesi gün eşimle ufak birşeyden tartışma çıktı aramızda o sırada oğlumda yanimizdaydi.
Hem taşınma sıkıntısı hem maddi sıkıntılardan aramızda ufak bir sürtüşme oldu eşimle. Her evde olan şeyler.
Geldi yanımıza sen anne degilsin sen baba değilsin diyerek hem anneligime hem eşimin babaligina laf etti.
Yine birsey demedim .
1 de evden çıktık eşimle diğer evi temizlemek için akşam 8 de eve döndük.
Oğluma ' özledin mi beni annemm ' dedim.
Kv döndü baktı bana ' seni niye özlesin ki Allah Allah ' dedi. Bu sefer susamadim. Bende ' annesiyim beni özlemeyip kimi özleyecek ' dedim.
Bozuldu öyle diyince ne bidaha konuştu benimle ne bişey dedi gece oğlumun baş ucuna gidip ağladım.

Beni öyle bir piskolojiye soktu ki oğlum doğduğundan beri hep oğluma karışma çabasında.
Taşındım evimi bile görmeye gelmedi ve yazlığına gitti.
Bidaha ne beni aradı ne sordu.. Kandil'de aradım laf soktu ' şimdimi aklina geldim ' dedi bişi demedim. Bayramda aradım hiçbirsey yokmuş gibi konustuk fakat yine sonradan ne aradı ne sordu .
Biz kv'yle önceden hergün konuşurduk neredeyse ben aramasam o arardı . Haliyle taşındım onun aramasını bekledim o aramayinca bende aramadım
Çünkü benim evimden surat asıp giden kendisiydi..
Mesela kayınvalideme yanlışlarını söyleyince surat asar , soğuk davranır bu yüzden ne evlatlariyla iletişimi iyidir nede büyük geliniyle bu arada büyük geliniyle 4 senedir de görüşmüyorlar.
Zaten 2 geliniz şimdi benimlede kendi arasını bozdu.
Çocuğumu sevme biçimi bile hoşuma gitmiyor.
Bir çocuk cinsel organı üzerinden sevilmez.
Babaannesi pipisini yesin , babaannesi taş..klarina kurban olsun gibi şeyler söylüyor .

Uyaricam bu sefer eşim bana bulaşma diyor.
Bir kere kayinpederimin yanında oğlum oyuncaklarını toplasın diye elimde inceden bir sopa vardı hadi topla diye korkuttum kesinlikle vurmadım.
Bunu kayinpederim kayınvalideme anlatmış .
Adım çocuğu dövüyora çıktı .
Taşınma esnasında o sopayı almış kırmış atmış ne hakla bilmiyorum çocuk dövülmek istedikten sonra herşeyle dövülür haksızsam söyleyin .

Evden çiçeklerimi atmış . Daha bilmediğim neler atmış...
Geçen annemi aramış . Kızına bişi söylenmiyor ona akıl veriyorum bişi söyleyince surat asıyor demiş külliyen yalan .

Bana benim evime geç dedi kendi oturduğu evine kendiside 3 4 ay yazlıkta kalıyor. 'Yok anne sizin düzeninizi bozmaya gerek yok hem kendi eşyalarımı nereye koyacağım ' dedim sadece kaldiki ben geçmek istesem oğlu geçmek istemiyor .
2 hafta beraber birbirimize tahammül edemedik birde onun evine gecicekmisiz.
Annemi aramış şimdiye kadar sana bişi soylemiyordum ama artık anlatılan demiş 😂
Anneme erkek para tutmuyorsa kadın tutar demiş yuvayı dişi kuş yapar demiş hadi oğlum sigara içiyor kızında içiyor demiş . Oğlu getirip avcuma para koysa ben tutmasam haklı. Yani kısacası oğlunu korumuş beni gömmüş takmış ya şimdi bana halbuki bu olaylar öncesine kadar ana kız gibiydik biz aramızdan su sızmazdi sen niye benim annemi arıyorsun dimi ama . Kaldiki ben anneme bile kayınvalidemle problem yaşadığımızı anlatmadim.

Taşındık para istedik ellerini ceplerine atmadilar sadece annemler 4 bin TL para yolladı okadar . Mecbur kredi cektik kredi cektigimize kiziyormus . Sanki başka bir çaremiz varmış gibi . Velhasıl konuşulacak bir insan değil kendisi karşıma alipta konusiyim desem .
Hemen bağırmaya saçma sapan konuşmaya başlar . Çok anlatilacak şey var çok uzun oluyor sadece suanki problemleri anlattım .
Şuan ne ben arıyorum nede o arıyor .
2 defa aradım ben üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum görüşmek isteyen konuşmak isteyen arardı bence aramiyorsa görüşmek istemiyordur. Oğluyla hergun konusuyorlar önceden her konuştuğunda benide sorardı sormuyor artık , torununuda görüntülü görüyor yazlıkta olduğu için .

Ama yaptıkları için kendimi zor tutuyorum doldum artık ..
Sizin düşünceniz nedir ne yapmalıyım sizce ? Çocuğumu göstermemek geliyor içimden..
Siz kv nin cirkefliginden cekinip susmayi aliskanlik yapmissiniz... Ama bunun hincini oglunuzdan cikarmayin ... Hazir kusmus konismuyor.. arayi duzeltmek icin birsey yapmayin...anneligimle beni vuran kimseyi affetmem... Beni anneme sikayet edecek kadar ileri giden birine haddine bildirirm kim olursa olsun...
 

muvahhis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2021
333
1.462
33
Hani yazmışsınız ya onu dedi sustum bunu dedi sustum. Heh işte o sustuklarını yüzünden son dediğinizde surat asıp gitti işte. Onu dediğinde de bunu dediğinde de susmasaydınız sonuncuya kadar ya zaten rengini belli edecekti. Ya da size ayak uyduracaktı.

Eşinizin yaptığı da yanlış an neyse de yanlışa yanlış demeli. Hadi diyemiyor bunu durumun sizi rahatsız edecek seviyeye ulaşmasını engellemeli. Görüp de engel olmaması sıkıntı. Kv de oğlum beni destekliyor geline ne oluyor diye düşünüyor kıymetli oğluşu laf etmeyince.

Cinsel organ meselesi gerçekten çok çok çok önemli. Bunun için kritik yaşlardalar mutlaka öğretin. Merak etmeyin konuşmasa da karşısındakini ittirmeyi öğrenir.

Benim kv büyük oğluma baktı 1.5 sene. Haftanın yarısından fazlası bende kalırdı. Değil istemediğim yiyecek vermek sağolsun istemediğim yerde saatte bile yedirmedi. Ama azcık yüz bulsa ya da net olmasam ya da eşim aman nolacak dese o potansiyeli vardı.

Daha çocuğa baktığı ilk haftaydı mesela. Benim oğlum yoğurt severek yemezdi. Eve geldik sorduk eşimle yedi mi yoğurdunu diye. Yedi yedi bi kanalda reklam açtım reklam bitene kadar bitirdi bile dedi. Eşimle birbirimize baktık. Anne gerekirse aç kalacak ama tv açılmayacak onla yemek yenmeyecek dedi eşim. Kadın tamam oğlum dedi ne bir surat astı ne tavır yaptı.
 

MaviiDelisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2017
180
91
Siz izin vermeseniz kayınvalide nasıl sizi bu hale getiriyor, çocuğunuza yemek yemedi diye vuracak kadar? İzin vermeyin. Bakın bir kere cevap vermişsiniz kadın susmuş. Siz izin verdiğiniz için oluyor, izin vermeyin. Küserse de küssün, zaten herkesle arası bozukmuş.
Artık izin vermek yok her konuda benle zorlaşıyor çocuğum konusunda artık bendede o taviz yok
 

MaviiDelisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2017
180
91
Çocuğu göstermeme fikrini atın aklınızdan o eşinizinde çocuğu ve babannesini görmek hakkı. Şuna gelirsek “ biz niye soruyorsam gidip alalım” demiş ya. “ sormanız gerekiyor anne çocuğun annesi benim bu şeyler hoşuma gitmiyor” demeliydiniz. Çoktandır sustuğunuz için bağımsızlığını ilan etmiş :)
Haklısın aynen öyle yaptı bu saatten sonra susmak yok . :)
 

MaviiDelisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2017
180
91
Siz kv nin cirkefliginden cekinip susmayi aliskanlik yapmissiniz... Ama bunun hincini oglunuzdan cikarmayin ... Hazir kusmus konismuyor.. arayi duzeltmek icin birsey yapmayin...anneligimle beni vuran kimseyi affetmem... Beni anneme sikayet edecek kadar ileri giden birine haddine bildirirm kim olursa olsun...
Yaptığı son noktayla herşeyi kendi bitirdi. Bu saatten sonra ne susarım ne taviz veririm. Bu mesafe benim işime yaradı . Bu saatten sonra daha emin ve kararlı şekilde yoluma devam edeceğim
 

Emalia60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
1.647
3.206
27
Geri dönmesini istemiyorum sessiz mi kalmaliyim hala yoksa bende mi cektirmeliyim hala çocuğum uzerinsen bana yürüyen biri var sonuçta karşımda .. Şeytan diyorki çocuğa bile hasret bırak mesela..
Sessizliğe gömül ne ara ne sor çokmu zor küstüğü yerde kalsın muhatap olma çoçukla görüştürme çok görmek istiyorsa gelsin izin alsın biraz politik olun suçlu gibi davranma
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.